Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
10. okt 2011

@andrea.m , zachvílu budeš dediť tenisky po Filipkovi 😉 ..

andrea.m
10. okt 2011

asi tak 😀 😀 😀

jaduska
autor
11. okt 2011

@ukana dobrý nápad s tými mierami, musím Sandru zmerať, ale ona má okolo 130 cm, 25 kg a nohu 34 😀 Len to sú už také miery spred 2-3 mesiacov 😝

mimomu
11. okt 2011

viktory ma cca 135cm,29-30 kg a 33-34 nohu 🙂

sissi27
11. okt 2011

Ahojte,
Sufi ma 133cm, 30kg a noha 33. 🙂

andrea.m
11. okt 2011

no pozerám že filipko ma fajne veľku nohu. ale ako pozorujem tak tami ma oveľa menšiu ako fifi v jej veku.tami ma 27 a fifi mal taký čas aj 30 niektore strihy

maznacik007
11. okt 2011

moja ma 141 cm a 34 nohu a kg ma 28
strasne je vysoka... hned su jej nohavice kratke

andrea.m
12. okt 2011

@maznacik007 tak to je fakt vysoká. ja síce Filipkovu výšku neviem ale oblečko nosí väčšinou 134,sem tam 140 podľa strihu.

ukana
12. okt 2011

@maznacik007 , na dievča je dosť vysoká 😉 , taká modelka 😉 ..Nám su skor nohavice tesné na brušku ako krátke 🤐 😅 😅 Musíme poslednu dobu obmedzovať jedlo, večer len ovocie, i ked mi je to také neprirodzené, ale on by večer len jedol a jedol..tak chodíme za ním a kontrolujeme.. 😖 len dúfam, že trochu zasa vyrastie, lebo sa nám dosť zaguľatil.. 😖 Pritom dosť športuje, len ten príjem potravy mal asi väčší ako mal mať 🙄

jaduska
autor
12. okt 2011

@maznacik007 fuuuuha, tak to máš riadnu dlhaňu doma 😀 Ja som si myslela, že aj Sandra bude v triede najvyššia, keďže ja som vždy bola, ale ona je taký priemer...A s nohavicami tiež máme večne problém. Ak sú jej dobré na dĺžku, tak sú jej široké v páse, ak sú jej dobré v páse, tak sú,samozrejme, krátke. A dostať nohavice s nastaviteľným pásom je u nás dosť problém.... 🙄

donara
12. okt 2011

Ahojte, Ferko 136cm, 29kg, topánky34-35. Aj naši už dostali nové učebnice, ale keď som sa pozrela do čítania tak ma oblial pot ☹ , náš herec akonáhle vidí že je dlhý článok, tak začne fňukať, že to bude dlho trvať atď., Máme nejaké čudné obdobie, lebo pri učení pravidelne mrnčí,pofňukáva a nechce sa mu do toho. Inak máme zatiaľ samé 1 🙂 a veľa pochvalných bodíkov.

mimomu
12. okt 2011

@jaduska presne tak,esteze mame obchodik 🙂

andrea.m
12. okt 2011

@jaduska
príd do Košíc tu také nohavice nakupiš koľko len chceš.
@donara
naši väčšinou čítaju s časopisu slniečko. tá čítanka je fakt hrozná

sissi27
12. okt 2011

Ahojte,
@donara, Sufi je taky isty ako tvoj Ferko. Este predtym ako zacne citat zacne fnukat ake je to dlhe. Ja mu vzdy na to poviem, ze som citanku nepisala ani ulohu nezadavala tak ak chce moze sa ist stazovat pani ucitelke alebo vydavatelovi. Potom prestane. Samozrejme nie vzdy to zabera. 😀 😎
@ukana, podobne. Aj Sufi sa nam trosku zagulatil a pritom ako ty hovoris aj on dost sportuje a lieta stale po vonku. No on sa lubi najest vecer a najradsej by papal parocky, salamku a biele pecivo 😀 . Preto sa teraz snazim aby jedol 5 krat za den. A namiesto sladkosti mu na desiatu balim ovocie. 🙂 😎

ukana
12. okt 2011

@sissi27 ,
@donara ja mam asi šťastie, náš Maťo rád číta, čítanku už skoro celú prečítal dopredu 😝 , on má nejakú knihu napr. Mach a Šebestová na 2-3dni ...a má ju prečítanú..knihomoľ po maminke 😅 Ale to musí byť v tom dieťati, ja som ho nenutila, on číta sám a dobrovoľne 😕

@jaduska , nohavice s gumkou vo vnutri aj u nas dostať. aj u čínana. My sme teraz dostali v Tescu také gate, kde je len guma ako patent, to ho netlačí na brucho 😅

jaduska
autor
12. okt 2011

@ukana tiež jej väčšinou kúpim nohavice v Tescu, alebo donesie švagriná z Írska.... U nás u číňana majú akurát tak vysoké ceny a nič iné. Dnes sme zháňali vetrovku pre neter a keď som zbadala, že chcú za to 20€, tak ma skoro kleplo....

mimomu
12. okt 2011

@jaduska suhlasim 😉

andrea.m
12. okt 2011

@jaduska @mimonu v tom máme asi výhodu veľkeho mesta a väčšej konkurencie. si čiňani nedovolia veľmi predražovať

jaduska
autor
12. okt 2011

@andrea.m Adi ale my sme boli dnes aj v Prešove, tam je tých ázijcov tiež neúrekom, no a tie ceny nie sú oveľa nižšie ako u nás....Oni pýtajú za handru z číny toľko, čo v značkovom obchode..... 😠

andrea.m
12. okt 2011

@jaduska môže byť.len ja veľmi po značkových obchodoch nechodím 😖

ukana
12. okt 2011

@jaduska mne dnes doniesla kolegyna dve zimne bundy po synovi, tak mám vybavenú zimu 😵 😵 😵 už len topánky

ukana
12. okt 2011

baby mne sa mATKO NEUKAZUJE PRI MENE, MAM NIECO ZMENIT??

donara
12. okt 2011

@andrea.m tá čítanka nieje hrozná, ale hotová katastrofa 😠 . My máme bundy ešte z minulého roka, ale topánky treba obom ☹ . No už sa len vybrať na nákupy 😝 . Aj náš Ferino sa trošku zaguľatil, vždy bol veľmi chudučký, tak sa teraz vytešujem aký je kráááááásný 😉

ukana
12. okt 2011

uff je to tam 🙂

andrea.m
12. okt 2011

nám su dobre aj bundy aj boty z minulého roka 😀 😀 veľmi sa z toho vytešujem

ukana
12. okt 2011

@andrea.m to verím.....ja ešte boty, mám vyhliadnute tieto, celkom dobrá cena, by som mu aj drahsie, ked sme za bundu ušerili, ale sa bojim,že ich stratí... 😠 dnes stratil šiltovku, včera pero 😖 😠 😠 😠 😠 😠
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12170365&tab=4

sissi27
13. okt 2011

Ahojte,
Mame po rodicku. Bolo velmi prijemne. Pani ucitelka bola plna elanu a vyzerala tak pozitivne naladena. Vravela mi ze Sufi je taky popletko. To je u neho pretrvavajuci stav uz od prvej triedy. 😎 Tiez mi hovorila aby som nad nim nestala, ked robi ulohy. Tak som si to zobrala k srdcu a praktizujem to. A na moje prekvapenie ide mu to velmi dobre aj bezo mna. Dokonca mam pocit, ze tie ulohy robi rychlejsie ako so mnou. 😉
@ukana aj Sufi celkom rad cita, ale iba tie knihy, ktore si sam vyberie. Nie tie ktore mu zadaju v skole. 😉
Co sa tyka zimneho oblecenia, bundy mame z minuleho roka. Tak sa tiez vytesujem. A topanky musim kupit. Vcera si ich skusal a boli mu oboje male. 😝
@ukana, podobne topanocky na ktore si dala link som videla v deichmane. 😉

jaduska
autor
13. okt 2011

@andrea.m Adi, veď ani ja po značkových nechodím, väčšinou do Tesca, tam kupujem Cherokee, alebo do Kik, to je v podstate tiež diskont, ale trochu kvalitnejší ako číňania. No a v Kiku mali včera pekné zimné bundy, normálne vyzerajúce, na také bežné nosenie a sa mi zdalo, že 17€ je veľa. Tak sme išli do číňana a tam len také lesklé bludné vetrovky mali a všetko okolo 20€. Tak ma to zarazilo, lebo určite to z číny nakupujú za pár centov a predávajú to za neskutočné prachy.... A keď chceš niečo reklamovať, tak sa tvária, že oni ten tovar v živote nevideli...

jaduska
autor
13. okt 2011

@sissi27 ja so Sandrou už dávno úlohy nerobím, iba jej skontrolujem....

Baby a čo sa vám na tej čítanke nepáči konkrétne? Ma to celkom zaujíma z "profesionálneho" hľadiska 🙂

sissi27
13. okt 2011

@jaduska, ja osobne nemam nic proti novej citanke. 😉