Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
24. okt 2011

@sissi27 tak sa skoro uzdrav.... vyskúšaj ten cibuľový sirup, čo tu dala ukana link, nech máme čerstvé referencie 🙂

Sandre sa v poslednom čase darí písať diktáty, už 2x prišla zo školy s tým, že iba ona a nejaké dieťa (zakaždým iné) mali napísaný diktát bez chyby, tak jej to trošku dvihlo sebavedomie...asi im v triede pomohlo to, že sa odsťahoval ich spolužiak, ktorý ich intelektovo vysoko prevyšoval a teraz sa môžu ukázať aj ostatní.... 🙂

andrea.m
25. okt 2011

ked spomínate zubárov tak mm sa práve od jedného vrátil a za mini pidi polmbičku vycaloval 18€ 😝 🙄

ukana
25. okt 2011

@andrea.m , no super 😖
ja som bola dnes po dvoch rokoch na preventivke na gynde, konecne som sa dokopala , Pytala som sa na sono prsnikov, takze preventivne ho robia po novom az od 40rokovveku zeny. 😠 😠 Uzasna prevencia 😠 Ale dal mi listok, akoze mam problemy, tak som objednana o dva tyzdne 😉

jaduska
autor
25. okt 2011

@andrea.m no ja som za Sandrinu dala 21€, musím ísť aj na preventívku k zubárovi, ale pôjdem asi až po výplate, lebo ma dáko poboľujú zuby....no a na tú gyndu sa tiež musím konečne dokopať...na sono prsníkov som ešte v živote nebola 😕

mimomu
25. okt 2011

@ukana ja som bola na sone min.mesiac.....normalne chodim,kazde dva roky.....a urcite nemam 40 😀
aj zubarka ma caka...na gynde som bola v lete

ukana
25. okt 2011

@mimomu 😲 😲 tak to čo trepal ten dr. 😖

@jaduska , aj ja idem na to sono prvýkrát 😒

práve pozerám správy, o tej matke. čo jej dcérka "spadla " do Váhu...no neviem, nedala by som ruku do ohna, že jej tam chudatku nepomohla 😒 Vraj jej nepomohla, ked sa topila, lebo tam boli kamene a víry 😲 😲 😲 krava 😠

andrea.m
25. okt 2011

@ukana dobre trepal tem mudr 😀 na sono prsníkov a mamografiu maju narok ženy po 40tke raz ročne a mladšie ina v tom prípade ak maju ca prsníka v rodinnej anamneze. ako napr ja 😅 babka z otcovej strany umrela na ca prsníka a ja tým padom chodím raz do roka na mamografiu lebo som v rizikovej skupine.

zubár ma čaká v piatok auuuuuuuu

jaduska
autor
26. okt 2011

@ukana máš pravdu s tou ženskou, je to podozrivé, lebo 2 či 3 dni dokázala tvrdiť, že sa jej stratila, pritom dobre vedela, kde je....je to smutné, chudák dieťa.. 😒

andrea.m
26. okt 2011

😠 😠 😠

andrea.m
26. okt 2011

ináč sa k tej ženskej neviem vyjadriť

sissi27
2. nov 2011

Ahojte,
aky ste mali vikend a deturence "prázdniny"? My doslova uponahlany. Stale sme niekde boli. Akurat vcera sme si trosku vydychli hoci sme robili poriadky na zahrade. A bolo to prijemne upratovanie kedze vonku krasne svietilo slniecko a bolo prijemne teplo.
Dnes uz v praci, dieta zarezava v skole. No pozitivum je ze uz mame polovicu tyzdna za sebou. 😀
Dievcata, chcem sa spytat na nasobilku? Ucia sa ju vase deti naspamat? Pisu v skole napriklad 5-minutovky z nasobilky?

mimomu
2. nov 2011

@sissi27 aj my sme behali po hroboch a boli sme po navstevach
nasi sa zatial ucia len napr.4*5=5+5+5+5´=20 ale zatial naspamat nie
pisu 5minutovky aj na priklady pod seba

jaduska
autor
2. nov 2011

@sissi27 naši sa učia ešte tak, ako u mimomu....naspamäť nie. My sme boli ráno so Sandrou zase u zubára, našťastie dnes len za 2€ 😝 NO a presne toto som Sandre v čakárni rozprávala, že ako my sme sa drvili násobilku naspamäť....

sissi27
2. nov 2011

@mimomu, pytam sa preto lebo aj Sufi "sa ucil" ako ty hovoris napr. zadanie bolo:
3x5=
pod to napisal
3+3+3+3+3=15
15 potom dopisal hore.
No a zrazu myslim, ze to bolo v stredu prisiel domov s tym, ze pisali 5-minutovku z nasobilky. Z 8 prikladov mal 3 dobre a dostal 5.
Tak sa chystam do skoly na pohor s pani ucitelkou aby mi to teda vysvetlila, ze co sa deje, ked na rodicku nam bolo povedane, ze oni sa este nemusia ucit nasobilku naspamat, ze oni sa pripravuju na ucenie sa nasobilky takymto sposobom. No a pri 5-minutovke z nasobilky clovek musi vediet tu nasobilku naspamat inak nema sancu.
Dala som ju Sufimu sa naucit pocas prazdnin, kaslem ja na ich sposoby sa ucenia nasobilky, ked aj tak potom robia nieco ine co povedia.

mimomu
2. nov 2011

@sissi27 z toho si nic nerob a j viki ked pisali prvykrat tak mala z 10 prikladov 6 zle,potom si to doma zopakovala a na druhy den mala z 10 jeden zle a dostala 1-ale to boli tie pod seba a na doplnovanie
neznasame matiku 😒

sissi27
2. nov 2011

@mimomu, ja si v podstate z toho nic nerobim. Ide len o to, ze povedia jedno a robia druhe co sa tyka nasobilky. 😉

mimomu
2. nov 2011

@sissi27 tak to hej....ved snad sa ju budu coskoro ucit naspamat a hotovo 🙂
lebo viki to nebavi rozpisovat a gulickovat

jaduska
autor
2. nov 2011

@sissi27 my sme sa minule práve s @mimomu bavili o tom, aké sú tie 5-minútovky na rýchle počítanie blud.... Decká na prvom stupni majú vedieť počítať správne a nie rýchlo...teda netvrdím, že jeden príklad má počítať pol hodiny, ale pri tých rýchlovkách sa akurát tak zbytočne vystresujú a počítajú zle, aj keď to inak vedia....jooooooooooj....

sissi27
2. nov 2011

@jaduska, suhlasim s Vami co sa tyka tych 5 minutoviek. Vacsiu somarinu uz vymysliet ani nemohli. Nechapem na co je to dobre. 🙄

ukana
2. nov 2011

@sissi27 , nasi sa este ani nezacali ucit nasobilku 😕 😕 😕 scitaju do neviem kolko, take dlhe cisla, ale nasobilku ee 😨
@mimomu , my naopak, matiku Mato miluje, neznasa SJ 😒

ukana
2. nov 2011

Inak cez prazdniny sme boli v aquaparku, tecie mi momentalne z nosa ako z vodovodneho kohutika, tak mi treba... 😖 😖 😅 aspon decko si to uzilo, ja som po-ut lezala v posteli 😒

jaduska
autor
2. nov 2011

Akurát dnes doniesla Sandra zo školy takú tabuľku s násobilkou, že im rozdávala pani učiteľka.... A San má tiež matiku rada, dokonca aj angličtinu...som sa dozvedela v čakárni u zubára 😀

@ukana skoro sa uzdrav 😉

andrea.m
2. nov 2011

čaute baby. Filipko doniesol papier kde ma prefotene všetky vybrane slova.nasobilku ešte zatiaľ neberu ale myslím že je to otazka par dní.

andrea.m
2. nov 2011

a musím filipka pochváliť. dnes si nechal zaplombovať dva zuby (trvale dolné 6).a ani necek. samozrejme za odmenu dostal peonzu.

jaduska
autor
3. nov 2011

@andrea.m ono tie detské kazy, kým sú povrchové, tak to vŕtanie vôbec nebolí, horšie to už s nami dospelými, keď vŕtajú "až do hlavy" 😝 Ale zas u detí je odvaha už to, že vôbec otvoria ústa.... A náš zubár je napr. strašne náladový - minule na Sandru v kuse hundral a včera ju vybozkal na líčka, že ako pekne držala ústa otvorené....

andrea.m
3. nov 2011

náš je absolútne úžasny. profesionál. deti chodia na prehliadky k jeho synovi,ale filipka dosť napína tak mladý sa do toho bál pustiť a posielal nás na stomatochirurgiu že to bude treba v narkoze.ja chodím k staršiemu tak som sa ho spýtala čo mi poradí a on na mňa kukal že čo meliem že jaka narkoze pre dve diery. rovno dal termín a je to. 😝

sissi27
3. nov 2011

Ahojte,
Vcera som pozerala Sufiho matiku, lebo som rozmyslala, ze ake dlhe cisla tie vase deturence scitavaju a zistila som, ze celu tu akoby som to nazvala "kapitolu" s velkymi cislami na scitavanie preskocili a zacali na ostro s nasobilkou. Neviem ci je to dobre. Skor si myslim, ze nie lebo ich to domyli, ked sa neskor vratia k tym velkym cislam na zratavanie. 😒
@andrea.m, Filipko si naozaj zasluzi pochvalu. Ani velki chlapi by to nezvladli tak ako on. 😉

mimomu
3. nov 2011

@sissi27 nasi to maju presne tak isto...preskocili vsetky velke cisla a presli za policu na nasobenie a pritom o 3-4 strany dalej su uz aj cvicenia s nasobenim ale vysledky su v pohode aj 120,180 a viac....viki to akurat vcera riesila...hlavne,ze sa ucili len do 100...ved viac ani nevie napisat...tak som jej to vcera ukazovala a cisla,ze 300-10 to vobec nevedela-neucili sa to 😠

@andrea.m filipko je hrdinaaaaaaaaaa

jaduska
autor
3. nov 2011

@sissi27 oni sa učia podľa osnov, nie podľa učebnice. To odčítavanie viacciferných sa budú učiť neskôr, oni im tie celky striedajú, aby neišli pol roka len plus, mínus a druhý polrok len krát/delené. TAk to majú takto prestriedané....

jaduska
autor
3. nov 2011

@andrea.m ale s tou narkózou to napadlo inak aj mňa. Lebo Sandre dokážem vysvetliť, že má pusu držať otvorenú atď., ale aj naša druhá kočka má kazy, tá ma 4 roky a toto si neviem predstaviť, ako jej ich bude náš ujo zubár robiť. Lebo ona s deťmi moc trpezlivosti nemá.