Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
3. nov 2011

@jaduska treba zmeniť zubára aj ked verím že u vás to asi bude dosť ťažke 😖 náš ujo zubár mliečne zúbky neplombuje,aj tami už má pár kazov.

@mimonu dakujééééééééém.
Filipko sa učia + - trojciferných čísel.idu podľa knihy. takže asi to závisí podľa učiteľky.

@jaduska ja som počula také šumy (neviem či pravdive) že vraj sa určí len učivo ktoré bude mať dieťa vedieť na konci prveho stupňa a je len a len na učiteľovi v akom poradí a v akom ročníku čo bude učiť. a vo 4 ročníku sa bude písať monitor. mne osobne to príde utiahnuté za vlasy.

jaduska
autor
3. nov 2011

@andrea.m áno, uvažuje (či uvažovalo) sa nad tým, že učitelia budú mať väčšiu voľnosť pri zaraďovaní učiva do toho-ktorého ročníka, ale vzniká tam problém v prípade, že sa dieťa presťahuje niekam, kde sa učí inak. Buď by muselo niečo doháňať, alebo by zas vedelo niečo naviac, takže neviem, či to schvália. Podľa mňa ideálnejšie by bolo, keby urobili prieskum u učiteľov, ako sú spokojní s osnovami, aké zmeny - presuny učiva by navrhli a podľa toho urobili centrálne osnovy s tým, že ak sú deti šikovné, tak nech sa učia aj niečo naviac, ale aby sa nestalo, že niekde budú preberať násobilku už v druhom ročníku, niekde až v treťom a príde tretiak do školy, kde sa učili násobilku už dávno a on chudák nebude vedieť ani zaťať.

A čo sa týka nášho zubára, po odbornej stránke je tu najlepší, takže ho veľmi meniť nechcem. A počula som už viaceré názory, že mliečne zuby sa neplombujú, ale zas na druhej strane ošetriť to treba, lebo sa kaz môže preniesť na trvalý zúbok. Ono to v podstate ani nie je plombovanie v pravom slova zmysle....

sissi27
3. nov 2011

@jaduska, dik zase som o nieco mudrejsia.
A to s tym monitorom v 4. rocniku je pravda?

jaduska
autor
3. nov 2011

@sissi27 no keby schválili tú voľnosť učebných osnov, tak by bol aj monitor....

sissi27
4. nov 2011

Ahojte,
vidim, ze tu dnes nikto nebol. 😉
Dievcata nechcem strasit s Vianocami, ale nemate nejaky dobry typ na vianocny darcek pre chlapca. Veci mu kupovat nechcem kedze ich ma habadej a hracky tiez moc nie. 😉

andrea.m
4. nov 2011

@sissi27 no Filipko si veľmi želal peonzu ale kedže ju dostal za to plombovanie tak hold "Ježiško" musí doniesť niečo iné. zatiaľ mame pre neho volejbalku,trojposchodový peračník a pamätník. tú volejbalku chcel už na meniny ale nezohnali sme za rozumnú cenu,peračník chce taky veľky a pamätník neviem či je pre chlapca vhodné ale kupila som pre Tami tak už aj jemu a nech s ním naloží ako uzná za vhodné.

jaduska
autor
4. nov 2011

@andrea.m čo je to tá peonza??? 😕
Nám dnes dorazila Zornička a tam bol vložený aj katalóg Alltoys, tak baby už krúžkujú, čo by chceli. Nepoznáte náhodou nejakého štedrého milionára???? 😀 😝

andrea.m
4. nov 2011

@jaduska super správy.kiežby to neprešlo ani tie voľne osnovy ani ten 4 monitor.presna tak som rozmýšľala čo budu robiť deti po zmene školy.
a tie zubky tiež máš pravdu Filipko ma kazy aj na mliečnych 5 a ktovie či tie 6 sa neskazili od nich.

andrea.m
4. nov 2011

@jaduska www.peonza-cometa.eoldal.hu skús pozrieť tuto stránku.

aspoň ti baby nepovedali tak ako mne Filip "mami ale to ja možem ježiškovi napísať hocičo však?ved ty to neplatíš." no skús na toto reagovať. som len povedala že max 3 darčeky lebo by to ježiško neuniesol ved koľko detí je na svete.

andrea.m
4. nov 2011

@jaduska mi máme orionku

andrea.m
4. nov 2011

@jaduska www.peonza-slovakia.sk aj v slovenčine maju stránku 😀 som ani nevedela

sissi27
4. nov 2011

@andrea.m, naco je dobra ta peonza. 🙂 Hladim na to, ale raz neviem. Napada ma iba, ze sa to asi rozkruti a toci a tociiii. Mam pravdu?

sissi27
4. nov 2011

Veria vase deticky este na Jeziska? Nas Sufi uz nie. Nejaka dobra dusa mu prezradila ako to v skutocnosti je. Ja som sa to snazila este zakryt tym, ze som mu povedala ze Jezisko by to vsetko nepostihal tak preto poprosil nas rodicov aby mu s tym pomohli. 😉

andrea.m
4. nov 2011

@sissi je to hračka daj si to do googla a pusť si na youtube zopár videi aké kúsky sa s tým daju stvárať. v Košiciach je to momentálny hit. na ježiška zataiľ veríme

andrea.m
4. nov 2011

@jaduska ja som kupila Tami včielku a tiež je tam leták alltoys,ale poviem ti všetko raz take drahé ako v dráčiku

jaduska
autor
4. nov 2011

@andrea.m dobre vedieť, že v dráčiku je to lacnejšie, ten máme aj v Prešove 😝

Čo sa týka ježiška, tak ja som také ježiškovanie nikdy nespomínala, Sandra to nikdy neriešila, odkiaľ sú darčeky (hlavne, že boli, nie?) a teraz už vie, že sa kupujú....Ale moja mama sa stále deťom vyhráža, že ježiško všetko vidí, a že im nedonesie darčeky...toto ja na tom nemám rada, lebo tak či tak darčeky pod stromčekom budú, tak načo sa vyhrážať....

ukana
4. nov 2011

@sissi27 ani u nás už Ježiško nechodí, dokonca sme už ockovi vyberali spolu darček-lyžiarske rukavice...my sme to matovi vysvetlili tak, že preto sa hovorí, že darčeky nosí Ježiško, lebo to nám Ježiško doprial zdravie, dobrú prácu a tak sa možeme potom tešit z darčekov, čo si kupime 😝

@jaduska , ja mám aj tu kartu z Dracika, este ti odpocitaju 7% z ceny. Tiež sa mi zdá lacnejší.

@andrea.m , tiež tú peonzu vidím prvý krát 😕
Mato dnes dotal 3 z matiky, mali slovnu ulohu, sice vedel vysledok, ale nevedel spravit rovnicu s X....

sissi27
5. nov 2011

@ukana, rovnicu s x??? Neverim, ze sa to ucia v 3 rocniku!!! Prestava sa mi to vsetko pacit. 😠

bodka13
5. nov 2011

@sissi27 neboj rovnica s neznámou "x" nie je nič zložité...však to vlastne riešia dookola slovné úlohy a tá neznáma je vždy to čo potrebujú vypočítať 😉 len teraz to budú vedieť pekne napísať 🙂

ukana
5. nov 2011

@sissi27 , ano, máme také slovné úlohy a oni majú zostaviť z toho rovnicu 😖 napr. chlapec mal 417 centov, mama mu pridala 90 centov, po kúpení desiaty mu ostalo 437 centov. Kolko stála desiata? to ani ja neviem pomaly zostaviť rovnicu 😝 skúsim....417+90= x+437...?

bodka13
5. nov 2011

@ukana alebo x= (417+90) - 437 😉

ukana
5. nov 2011

@bodka13 ty to más v malíčku, už si si to zopakovala so st.synom, ale ja teraz oprašujem dávno zabudnutú matiku 😀

bodka13
5. nov 2011

@ukana to hej...my to už máme 1x za sebou 🙂 a u mňa sú to ešte spomienky na matematický gympel 😀 😀

bodka13
5. nov 2011

ozaj učili sa už aj vaši vybrané slová po "b" ? ...naši sa učili naspamäť aj slová s "ä" -to sme sa napríklad pri staršom neučili 😕

bodka13
5. nov 2011

@jaduska ak nájdeš sponzora pošli ho prosím aj do Nitry 😀 😀 😀 ...som zbadala,že v detskej sú na okne listy pre "ježiška" 😀 😀 😀

ukana
5. nov 2011

@bodka13 , naši už brali b, teraz sa máme naučiť M, cez týžden budú precvičovať...........mal v diktáte také perličky ako Obylný , násobylka 😖 😖 😖 😖 😖 😖 😖 aj naši brali slová s ä, ale nie naspamäť.

ukana
5. nov 2011

@bodka13 , ja som už čosi pokúpila na Vianoce, aspon babkám, dedkom, nech mám trochu menej výdavkov naraz. Tuto výplatu mienim nakúpiť všetko ostatné, nech mám potom pokoj...Kolko miniete na darčeky? približne? rátali ste to niekedy?

bodka13
5. nov 2011

@ukana my si vždy stanovíme limit,ktorý aj tak prešvihneme 😠 ☹ ...neviem koľko minieme tento rok a minulý si nepamätám,ale možno by som ešte niekde našla papier kde som si to písala 😀 😀 😀

sissi27
5. nov 2011

@bodka13, Sufi sa prave tento tyzden ucil vybrane slova po b.
@bodka13, ty si z Nitry, nevedela som. 😉
Co sa tyka rovnic myslim si, ze to deti este viac dopletie, nasho Sufiho 100%. 😎

bodka13
5. nov 2011

@sissi27 no vydala som sa do Nitry a už som tu 13 rokov 🙂 a ty si odkiaľ?...myslím,že Sufi to hravo zvládne 🙂