Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
15. nov 2011

@jaduska Filipko ani len netušil ako bude potrestaný. Ked som mu včera poobede povedala že ma na štvrť roka pokarhanie triednej učiteľky veľmi plakal. Potom si napísal DÚ a ostal zatvorený v izbe luštiť osemsmerovky,chcel byť sám. Dnes som robila celý deň a večer som mu len skontrolovala tašku,osprchovala ho a uložila spať. Takže rozhovor bude zajtra poobede. Za tri dni sa to hádam nejako vykrištalizuje a spolužiaci sa prejavia.

katy2
15. nov 2011

@andrea.m chcela som ti poslat IP ale nejde to... zajtra skusim znova

andrea.m
15. nov 2011

@katy2 no som trošku v šoku z tvojho príspevku a budem rada ak sa mi predstaviš....IP. ano moja som neterou betky angelovičovej.neviem ktorú poznáš lebo su dve ale obidve sú moje tety 😀 maly machač terorizuje filipa od 1 ročníka. najprv to bolo pichanie ceruzkou do chrbta, kopanie do zadku ked sa prezliekali na TV. tak som nabehla rano do triedy a pekne mladého zjazdila.potom bol pokoj až do tej zlomeniny. v druháku to boli len slovne útoky a pridali sa viacerí chlapci. teraz ich je 8 sú silna partia a dopadlo to tak ako to doadlo.teraz je nám triedna daniela pasztorová a s tou som ja osobne výsostne spokojná. má prehľad dievča,vie čo sa v triede deje ale nemôže stáť nad nimi ako policajt.preto vie iba to čo povedali deti. prve dva roky mu bola triedna gavlákova. tá ma trošku sklamala,ale na druhej strane naučia tie deti perfektne len bohužiaľ okrem učenia nemali žiadne ine aktivity a nám ako rodičom to chýbalo.a môžem to pokojne povedať za väčšinu rodičov.

andrea.m
15. nov 2011

@katy2 tak napíš sem ak to není tajne 🙂

andrea.m
15. nov 2011

@katy2 prečo nevidím tvoju predošlu správu??????

ukana
15. nov 2011

@andrea.m , 🙂 🙂 🙂 🙂 len dufam, že aspon bude mať Filipko teraz chvíľu pokoj od tých grázlov 😠

mimomu
16. nov 2011

@andrea.m filipko,to zvladne,ma super rodicov,kt.ho podrzia,aj ked ma teraz urcite velky zmatok v hlavicke,ale verim,ze ho aj tato skusenost posunie vpred.
nechcem radit,ani ovplyvnovat ale ja by som ho vzala na inu skolu a spolu s tami,by tam siel ako velky brat 🙂
velmi na vas myslime a prajem filipkovi veeeeela radosti aj ked ma mozno menej dovodov teraz na nu 😵
drzte saaaaaaaaa 😉

andrea.m
16. nov 2011

@mimonu dakujem 🙂 určite nebudeme meniť školu počas školského roka. to jedine žeby sa to fakt začalo stupňovať. filipko dnes ráno prehlásil že všetci okrem samka sú kľudní 😀 takže uvidíme ako to bude dalej.držte nám všetci palce.

katy2
16. nov 2011

@andrea.m IP 🙂

jaduska
autor
16. nov 2011

@andrea.m držíme....hlavne nech sa už Filipko nedá, možno aj triednej docvaklo a začne si tých chlapcov viac všímať....

lubkaj
16. nov 2011

@andrea.m Drzime palce. Urcite by som Filipkovi nakazala, aby ucitelke hlasil vzdy, ked mu urobia zle - tak by si mozno uvedomila, ze nie on je ten zly. Ja som Adrianke povedala, ze ked jej zasa budu robit zle (mame podobny problem, ale nechcem to tu rozpisovat), ma ist za ucitelkou a stazovat sa. A ked nijaku ucitelku nenajde, ist do zborovne, kludne aj za riaditelkou, taketo veci treba stopnut hned na zaciatku, inak to bude len horsie.

donara
16. nov 2011

@andrea.m držte sa, myslíme na vás. Je to veľmi ťažké, aj Ferko má takého spolužiaka ktorý ich terorizuje, je od nich o 20 kg ťažší a o hlavu väčší. S ním sa to ťahá od školky, naposledy som si ho už druhý krát odchytila aj s jeho maminou, ale nepochodila som, Danko je dobrý 😠 a bla, bla, bla. No tak som prikázala Ferinovi až sa ho radšej stráni, ale on si ho vždy nájde- kopance, škubanie, trhanie za veci a pod. No ale ja som milému Dankovi sľúbila, že ak sa to ešte raz zopakuje tak si ho počkám pred školou a vyvršim sa na ňom ja 😝 , zabralo to na týždeň a našiel si inú obeť, ktorej rozbil hlavu o radiator. Všade niečo je....... a je smutné, že sa všetko ututláva, u nás sme sa už boli sťažovať hádam všetky mamky, ale nedá sa s tým pohnúť, ale teraz sme sa dohodli že keď bude konzultačný, tak pôjdeme všetky maminy a pekne rovno do riaditeľne, no a uvidííííííme....

andrea.m
17. nov 2011

@donara lem vy ste všetci proti jednému a my sme sami proti ôsmim a to je dosť dopstatný rozdiel. ☹ A komunikácia s rodičmi aj u nás zlá. Každy samozrejme chráni svoje dieťa.

zusikk
17. nov 2011

@andrea.m mas to hrozne tazke ja neviem ako by som to najrozumnejsie riesila 😒 pozeram ze vobec je take nieco mozne v takom rozsahu ako oki deti sa klbcia a neviem co nahanaju odru si kolena ci maju modriny lebo niekto do niekoho strcil ale zlomena klucna kost to uz je ina kava 😉 preboha ved to sa nelame uz len tak zo svandy ani omylom ani ze nechcel som!!! 😉 ak uz ucitelka nechce toto riesit/pripadne to chce ututlat/co jej potom stoji za to aby to riesila?! 😠 ja ti teda neviem poradit ale myslim si ze by som sa priklonila k tomu ako si zacala ze skusit nejak vydrzat do konca roka a ak by ten teror pokracoval tak by som dala aj na reci syna a prihliadla aj na jeho zelanie zmenit skolu....ale asi predtym by som si "podala vsetkych co s tym mali nieco do cinenia"!vsetky ucky pripadne nadriadenych pripadne by som s tym vyrukovala na rodicku aj na rodicov tych deti....ved s takych deciek nam tu rastu potom ti neohrozitelny a nepotrestatelny grazlikovia co budu mat vzdy navrch!!!! 😠

andrea.m
17. nov 2011

v pondelok máme rodičovske. ide manžel kedže ja robím. takže uvidím čo sa dozvieme.

mimomu
18. nov 2011

@andrea.m drzime palce,aby vam vsetko dobre dopadlo....drzte sa 🙂

andrea.m
18. nov 2011

dakujem vám baby ste strašne zlaté 🙂

ktore
18. nov 2011

ahojte.aj moja dcera ma problem z jednym chlapcom.tu na okoli kazdy vie ze chlapec je aky zly ale tiez jeho rodicia veria jemu.vzdy dobiedza do dcery a robi jej zle len aby sa rozculila alebo plakala.dokonc a si vymysla ze na neho skaredo nadava co viem ze neni pravda ale som si to aj overila.on to veselo tvrdi zakzdym doma svojim rodicom takze nakoniec je moja dcera vyvolavacka provokacie.raz sa zastala kamaratky,iba povedala ze nech jej da pokoj a on ze ved rano uvidis co ti spravim strcim ti pod kožu nechet a bude ti tiect krv.ani do skoly nechcela ist a to len chranila spoluziacku.riesilo sa to hned z ucitelkou a z jeho mamou.pravdaze on doma klamal.kazdy ho pozna kolko maly klame ale nevieme preco.vymysla si hocico len aby bolo zle.doma ho tiez spucuju ked daco vyvedie v skole.ale mu kazu branit sa a myslim ze chlapec potom robi zle a doma povie ze sa len branil.zapisy mu ucitelka dava,ale nic ine sa nedeje.hrozne odvrava aj v skole ucitelke.dufam ze to horsie nebude....lutujem ju lebo je aj tak utiahnuta a citliva.

ktore
18. nov 2011

kazdy den pride z niecim co jej povedal alebo urobil.aj ich presadili,lebo sedeli spolu lenze nie daleko,sedi teraz pred nou takze zase sa otaca.a on doma tvrdi ze ho mala vyrusuje a nevie sa sustredit,ale to uz len potom povie ak vie ze je zle,lebo som sa ozvala.

ktore
20. nov 2011

preco tie deti musia pisat tolko domacich uloh?napr.z matematiky dostavaju na vykend dve strany.neni to az taka hroza ale si predstavim ze su aj menej sikovne deti a musia to robit.potom z vykendu maju nieco?nic?mali by mat len tie ulohy na doma co je napr.oznacene v matematike v prac.zosite na spodku:vypocitaj doma.a nie cele dve strany.a potom to je len matika a co ostatne.?

jaduska
autor
20. nov 2011

@andrea.m daj určite vedieť, ako ste dopadli na rodičku....

@ktore učiteľka našej Sandry na víkend nedáva žiadne domáce úlohy, príp. veľmi, veľmi máličko.... Ani na prázdniny im nezvykne dávať. Že keď je oddych, tak nech oddychujú. Ani dospeláci predsa cez víkend neriešia prácu (s výnimkou workoholikov 😝 )....

ktore
20. nov 2011

velmi sa mi to paci.ja neviem ci nestihaju alebo co.neviem ale ak toho bude vela porovnam si to s vami a ozvem sa ucitelke.teraz napr.pisala z matiky prac.zosit str.38 a39 celu. vy ste ako daleko.?

maznacik007
20. nov 2011

@ktore moja su na strane 50, nasobilku po 5 maju vediet... nasi nemavaju vela uloh ani cez tyzden ani cez vikend...
tiez mame zajtra rodicko tak som zvedava... lebo sak nebola mesiac v skole...

u nas nejako problemy v kolektive nie su... ich je len 13 v triede... skor moja je ten typ triednej hviezdy ... /co sa mi teda nepaci ale to bolo aj na tej skole predtym... / tu tym ze tu nie je tolko dievcat v triede je to o dost lepsie ... aspon podla mna

ukana
21. nov 2011

@ktore , to máte podla mna veľa úloh 😕 naši majú obvykle jedno-dve cvičenia z Mat., a jednu úlohu zo SJ...tento víkend napr. nemali nič. Učia sa malú násobilku. 😉

ktore
21. nov 2011

@ukana no tak to zato meju tieto deti vela na doma.mi sme este nasobilku ani nevideli.

ktore
21. nov 2011

takze som dobre tusila ze nase deti meskaju.z prirodovedy mala naposledy Ziva priroda a hlavne časti ludskeho tela.to ma zosite posledne poznamky.zo sloviky mali vybrane slova po b a zacali z m.fakt nestihaju apotom doma kolkokrat ja musim rozmyslat ako riesit ulohu.a chuda musi tolko potom ratat.pisu teraz previerky zo vsetkeho.

andrea.m
21. nov 2011

naši z matematiký maju + - 3ciferných čísel.nasobilku ešte nepreberali.zo Sj maju vybrane slova po P.prírodoveda - vodna para alebo tak niečo,vlastiveda- mierka mapy.

jaduska
autor
21. nov 2011

@ktore ja nemám šajnu čo z ktorého predmetu berú, síce Sandre kontrolujem úlohy, ale občas jej to kontroluje aj babka, keď ja som v škole, takže fakt nemám prehľad...
ale problém s veľkým množstvom úloh máva aj @mimomu občas, šak určite prispeje k tejto téme.... 😉
Ak si nevieš rady s niektorými príkladmi - teda ako to malej vysvetliť, tak kľudne napíš - viac hláv, viac rozumu, ja navyše práve študujem primárnu pedagogiku, tak sa okolo toho točím a tuším že aj @maznacik007 sa motá (motala) okolo učenia 😕 ....
Ja akurát píšem prípravy na matiku - odčítanie dvojciferného od trojciferného čísla s dvoma prechodmi. Sranda je, že ani v tretiackej ani štvrtáckej učebnici na to príklady nie sú 😝 😝 😝

maznacik007
21. nov 2011

ja mam prehlad len vdaka tomu co sa ucia z sme toho vela dobiehali.. resp. dopisovala si.... vybrane slova su tiez na p z prirodovedy brali naposledy rozpustnost latok ... predtym take ze sila hmotnost aj jednotky co sa premienaju a tak... a ta matika to som uz pisala tam nasobilku po 5 vratane ale uz mozno aj dalej to nemam uplne prehlad... moja si robi ulohy sama...a cestne priznavam ze ja ich velmi nekontrolujem... raz tyzdenne podpisujem ziacku a kontrolujem peracnik...
iank ked sme boli v nemocke tak som jej tam kupila taku kartovu hru na nasobilku do 100 tak to sme tam hravali aj s ostatnymi deckami na izbe /mala tam uz take vacsie kocky/ a aj doma niekedy si to dame...

@jaduska ja som byvala ucitelka matematika - biologia a informatika /tu mam zvlast studovanu ale teda uz neucim ako niekedy su inak v tych knihach tak blbo a nejednoznacne definovane tie priklady ze ma clovek normalne problem pochopit co vlastne chcu povedat...

ale uvidite kocky ze oni to vsetko dobehnu inak sa robi v triede kde je 13 deti a inak kde je raz tolko... nez sa vsetko vysvetli atd atd...

@jaduska jaaj to som este chcela ako sa to oni ucia takyto malicky tie prechody ja automaticky som jej to ukazala ked sa pytala /to sme dopisovali vsetko ako sme boli v nemocke / ze ked sa odcituje ci scituje s prechodom a pisomne tak prosto si to nepise a musi to urobit v hlave.... neviem ci sa viem dobre vyjadrit... letim placky peciem

ktore
21. nov 2011

@jaduska nejak to zvladam lebo ak nepochopim tak zavolam mamickam co ma dcerka spoluziacky.musia to sice aj oni precitat viac krat ale urobime to.hoci mam niekedy nervi ze ako to ma pochpit dieta ked dospeli nad tym rozmysla.