Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

andrea.m
8. dec 2011

@sissi27 aj Fifi je stále v nejakej encyklopedii zavrtaný. ale on len kolobežku preferuje, bicykel moc niee

andrea.m
8. dec 2011

Tami dnes kreslila obrázok,kvetinky a tak....a na slniečku 4 čierne machule. na moju otázku čo to je mi odpovedala-no predsa čierne škvrny-a pozerala na mňa štýlom-skade si prišla mami 😀

ukana
9. dec 2011

@sissi27 , ja napr. nakupujem maťovi oblečenie sama, zvačša sa trafím velkosťou, iba mu to doma ukážem, on zväčša povie že... V pohodeeee 😝
Asi len dvakrát sme boli spolu nakupovať, ale to boli nervy, lebo si nič nechcel skúšať...Jediné čo chodíme skušať, sú topanky, ae aj to mu niekedy objednám cez net...tam má jedinú podmienku, suché zipsy, nechce sa mu šnurovať 😝 😀

lubkaj
9. dec 2011

@andrea.m Dobre s tymi skvrnami 😀

@ukana Aspon si to vyskusal, aj to sa ceni...

U nas pytagoriada dopadla vyborne, az som bola prekvapena. Mala 24 bodov (13 za priklady + 11 za cas), takze postupila do okresneho kola. Moc sme ju za to pochvalili 😵

jaduska
autor
9. dec 2011

Čítala som na facebooku reakcie učiteľov na pytagoriádu, tak boli dosť nahnevaní, že tam boli príklady, ktoré sa tretiaci ešte neučia. Že vraj autori príkladov zaspali dobu a dávali príklady podľa starých osnov....

@lubkaj Adrianke teda gratulujem k úspešnému výsledku.... 🙂

Neviem, či vaše deti rady kreslia na PC, ale objavila som teraz jeden celkom dobrý program, možno ho nepoznáte, baby na tom posledné dni v kuse kreslia, napr. pri maľovaní "vodovými farbami" normálne farba bledne a robia sa škvrny, farby sa prekrývajú a zmiešavajú, proste ako keby dieťa maľovalo normálnymi vodovkami.
Popis:
http://www.r-e-m.co.uk/logo/?Titleno=25343

Je voľne šíriteľný, stiahnuť sa dá napr. tu:
http://www.pc-corner.biz/viewtopic.php?f=90&t=8...

lubkaj
9. dec 2011

@jaduska Dakujeme 🙂

Program RNA (Revelation Natural Art) pozname, je naozaj vyborny, pouzivaju ho v skole. Volne siritelny vsak nie je, ten link ukazuje na jednu warez stranku...

andrea.m
9. dec 2011

na programe RNA sa Filipko učí robiť v škole na informatike. akurát minule im ho manžel sťahoval do PC.obaja na tom kreslia veľmi radi.

jaduska
autor
9. dec 2011

@lubkaj určite je voľne šíriteľný, len teraz neviem nájsť link, odkiaľ som ho ja sťahovala, tak som dala prvé, čo mi prišlo pod ruku 😝
Mojím babám sa tam najviac páči to symetrické kreslenie, keď si rozdelia obrázok na 4 časti a v každej sa kreslí to isté 😀

lubkaj
9. dec 2011

@jaduska To, ze si ho vies stiahnut z internetu este neznamena, ze je volne siritelny. Ja viem tiez stiahnut z internetu kopec filmov a pesniciek 😉. Priamo na tej prvej, oficialnej stranke o RNA, su dolu aj ceny...

lubkaj
9. dec 2011

Aby som to zhrnula: RNA je uplne perfektny program na kreslenie, ktory sice nie je volne siritelny, ale da sa stiahnut napriklad z linku, ktory tu uviedla @jaduska 😉

jaduska
autor
9. dec 2011

@lubkaj to viem, že nie všetko, čo je na nete má free licenciu 😀
Ja som si neuvedomila, že ten RNA je voľný iba pre školy, teraz to pozerám v skriptách 🙂

donara
9. dec 2011

ahojte, už som tu dávno nebola, ale dnes keď som šla po Matúška do školky, tak sme odrazu počkali aj na Ferka. Tak som sa rozčúlila, že som sa celá triasla, ale pekne po poriadku. Čakali sme ho a nejako mu to trvalo. No a keď sme ho zbadali, začali sme sa smiať, že zmeška všetko a je všade posledný. Keď ho jeho podarený spolužiak zdrapol a vtiahol medzi stromčeky a začal ho tam mlátiť. Vyletela som z auta ako strela, keď som prechádzala cez cestu skoro ma zrazilo auto, no ale stihla som chytiť toho darebáka. drapla som ho za ruku a druhou som ho šmarila po druhej ruke. Myslím že som vám tu písla ako som si ho odchytila aj s jeho mamou a povedala som im, že ak sa tieto útoky budú opakovať tak si ho podám ja. No a dnes sa stalo. Naziapala som na neho a aj som sa mu vyhrážala. Nie naozaj som sa neovládla. Potom som zavolala jeho mame,/ tá je ale na všetko pripravená, toto nieje prvé chlapcove vyčínanie/ no a nakoniec keď sa porozprávala so synom tak mi zavolala, že vraj náš do neho zapára atď..... Normálne som ostala v pomykove, veď sú to decká, možno má pravdu.Tak som si ešte zavolala triednej, či naozaj ten náš niečo neskúša. Tá ma hneď uviedla do obrazu,náš je kľuďas, dobré, tiché dieťa, naschvál toho spolužiaka posadila pred nášho. Vraj Ferino je nekonfliktný bude chvíľu pokoj,od stredy sedí pred našim. No nie som prvá čo sa na neho sťažuje, že toho už má hrozne veľa a hlavne sa ma pýtala či som šla na neho rázne. Možno to na chvíľu pomôže,že si ho v pondelok ešte zavolá a ak sa to bude opakovať mám prísť do školy. Neviem ako by ste reagovali vy, ale chvíľu som sa cítila divne, ešte sa mi nestalo, že by som bola v takomto amoku.

ukana
9. dec 2011

@donara , podla mna si reagovala správne, ked si s ním nevedia dať rodičia rady, treba ho trochu postrašiť 😠 😠 andrea.m tu nedávno riešila podobný prípad, ja sa už pomaly začínam báť, čo sa to v tých školách deje ☹

aj dnes v správach ...chalaniská na strednej sa pobili, jeden vytiahol nôž a pichol spolužiaka, našťastie to chalan prežil 🙄

sissi27
9. dec 2011

@donara, suhlasim s @ukana, dobre ze si urobila to co si urobila. Ako uz @ukana spominala @andrea.m tu riesila podobny pripad.
Normalne mam obavy z toho co sa deje okolo mna. Tiez sa zamyslam kam to cele smeruje agresivita, hnev, utlacanie bezbrannych?
A potom vsetkom co sa tu popisalo som sa zacala pytat Sufiho skoro kazdy den ci je vsetko ok, ci sa vsetci k nemu spravaju tak ako maju. Musim byt obozretna, lebo teraz uz viem, ze to sa stalo alebo deje vasim detickam sa moze stat aj tomu mojmu. ☹ Lebo ci sa mi to paci alebo nie v kazdej spolocnosti sa najde jedinec, ktory si musi vybijat svoj hnev na druhych a v nasich pripadoch sa to najcastejsie stava v skola. Ja si len velmi prajem aby pani ucitelky mali oci dokoran a ak sa aj nieco naskytne riesili to hned v zaciatkoch, informovali nas rodicov, nie az potom ked bude neskoro. 😔

donara
10. dec 2011

@ukana
@sissi27 ďakujem, naozaj som mala pocit, že som to prehnala, no ale uvidíme čo sa bude diať ďalej. Ten chlapec je o 10 mesiac starší, o hlavu vyšší a o dosť širší. Náš nemal šancu si to s ním vybaviť sám. Som zvedavá čo bude v pondelok, keď si ich p. učiteľka zavolá a bude to s nimi riešiť. Neviem, ale ak sa to ešte zopakuje tak pôjdem za riaditeľkou. Jeho mama sa oháňa vetou, že je nadmerne hyperaktívny, no nič uvidíme čo bude ďalej......

andrea.m
10. dec 2011

@donara vitaj v klube. hlavne daj všetko na papier.bez toho neporiešiš nič. a tomu faganovi si mala taku natrieskať na papuľu...... 😠 aj ja idem v pondelok do školy. včera mala učiteľka volať ako poriešila samka a nevolala tak idem za ňou.

andrea.m
11. dec 2011

@donara napíš sko sa to poriešilo. som veľmi zvedavá. to je neskutočné akí sú niektorí rodičia slepí voči vlastným deťom. ja sa veľmi bojím o Filipka. 😖

jaduska
autor
11. dec 2011

@donara tvoja reakcia ako matky, ktorá si bráni svoje mláďa bola absolútne prirodzená a inštinktívna, takže si vôbec nič nevyčítaj.... Viem, že keď si to premietneš z odstupom času, tak by si to riešila inak, ale ja si myslím, že ten chalan potrebuje priúčku v zmysle, že nie všetko sa mu prepečie.... Keby to bolo dieťa asociálov, prípadne dieťa týrané, tak by táto reakcia bola určite zlá, ale pokiaľ je to dieťa z "normálnej" rodiny, iba si s ním rodičia nevedia poradiť, tak je to (podľa môjho názoru) OK. Nech vidí, že nie je iba on ten, čo má stále navrch....
A hlavne tlačte na učiteľku a vedenie školy, nech sa to rieši oficiálnou cestou....

ukana
12. dec 2011

@andrea.m , som zvedava ako dopadnete dnes, drzim palce 😉

U nas je vo stvrtok besiedka + rodicko 😎

mimomu
12. dec 2011

@andrea.m drzime palce aby ste vsetko vybavili k filipkovej pohode 🙂
nasi maju dnes informacne rodicko,tak uvidime,co si vypocujeme 🙂

lubkaj
12. dec 2011

@donara @andrea.m Velmi vam obom (a hlavne syncekom) drzime palce!

mimomu
12. dec 2011

@donara samozrejme,ze aj tebe drzime palceky 🙂

ktore
12. dec 2011

@andrea.m ahojko ako ste dopadli v skole.je to ubohe ked vidim co tu furt citam.
@donara aj ja som mala ten isty problem ze chlapec sa svojej mame vyhovoril na moju dcerku ze ona donho dobiedza zato je taky.nevola sa aj on samko?

ktore
12. dec 2011

@donara ink ja by som sa asi zmenila na tigra lebo take veci neznasam a tiez by som sa neovladla.myslim ze by ma poculo cele okolie a chlapec by nikdy nezabudol na tu scenu...este by som bola s nim aj zatriasla.

ktore
12. dec 2011

@jaduska moja prisla domou s placom kvoli tej pitagoriade.rozculovala sa ze nic nevedela.ja nechapem naco to tym detom davaju.

jaduska
autor
12. dec 2011

@ktore tvorcovia pytagoriády zrejme nepostrehli, že sa obsah učiva zmenil a niečo sa presunulo do vyššieho ročníka, tak tam boli aj úlohy, ktoré bežný tretiak nevie vyriešiť....ja som sa pýtala Sandry, či vedia výsledky, tak zatiaľ ništ....

ktore
12. dec 2011

@jaduska moja doniesla vysledky na druhy den

ktore
12. dec 2011

@andrea.m
@sissi27
@jaduska ci niekto iny aku reklamu mam pisat z malou na sloh.juj neviem aku reklamu jej mam dat pisat.napada ma vselico a nic.poradte

ukana
12. dec 2011

@ktore , odpíš nejakú z novín, napr. na predaj pizze:
Pizza Pazza. Pri kúpe dvoch kusov pizze 1l Coly zdarma, dovoz až ku Vám domov, objednávky do 22.hod. Tel.č.090X XXXXXX. 🙂

ukana
12. dec 2011

Iné napr .Plastové okná, Firma Novák a syn. Dodávka do dvoch týždňov, dobré ceny, montáž zdarma.Pri objednávke nad 2000€ žalúzie zdarma. Informácie na stránke www.novakaasyn.sk.

atď.