Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ktore
9. jan 2012

ahojte baby dnes mala nastupila do skoly po styroch tyzdnoch.tolko zameskala vsetko sme sa cez pn drvili co sa ,ali ucit a nokonic este tolko ulohy ze chude vlastne ani prazdniny nemala.je to strasne to vam poviem.

mimomu
9. jan 2012

ahojte....nasi dnes 3 znamky 🙂 zacinaju zhurta nie?
ale aspon nemaju moc uloh

jaduska
autor
9. jan 2012

@ktore chudák Deni, to teda mala "prázdniny" 😒

@mimomu no tá vaša učiteľka je neskutočne šikovná 😝

ktore
9. jan 2012

@mimomu
@jaduska moja dnes uz chvalabohu nedostali ulohu iba zo slohu ale zajtra pisu z vlastivedy tak sa ucila.z citania maju do stvrtku napisat citatelsky dennik.ani neviem z akej knihy.ma jednu macickovsku precitanu a z tej jej pomozem napisat aco kratsie.

sissi27
9. jan 2012

Ahojte kocky, prajem vsetko dobre v novom roku.
Aj v Sufiho skole zacali zhurta, azda preto aby stihli nazbierat este nejake znamky na polrocne vysvedcko. Teda vlastne nie vysledcko ale akysi vypis znamok.
@jaduska, ako je to s tym vypisom znamok. To im akoze z kazdeho predmetu vypisu vsetky znamky, alebo to bude len jedna znamka z kazdeho predmetu? A co potom koncorocne vysvedcko, tam sa zapocitaju znamky z celeho roka?
Stale sa v tom nasom skolstve deju zmeny, ze clovek je potom z toho cely domotany. Dokonca mi bolo povedane, ze vo 4. rocniku budu monitorovani ako su teraz deviataci. Som zvedava co este vymyslia.
Ake ste mali sviatky?

andrea.m
9. jan 2012

@sissi27 a nebude normálne polročné vysvečko? ten monitor neprešiel myslím. naši lážo plážo. žiadna dú cez prázdniny, žiadna dú dnes.

sissi27
9. jan 2012

@andrea.m, ja som pocula ze nie! Hadam nam to @jaduska vysvetli. 😉

jaduska
autor
9. jan 2012

@sissi27 ono v podstate dostanú vysvedčenie, ale nebude to mať názov vysvedčenie, ale výpis známok a nebude to na papieri s vodotlačou, ale iba na obyčajnom papieri...toť vsjo - šetrí sa na papieri, lebo ten s vodotlačou je drahý a polročné vysvedčenia boli v podstate zbytočné, keďže na koncoročnom boli známky za oba polroky. Neviem prečo to nemôže fungovať tak, ako to bolo za našich čias - na polroka nám dali vysvedčko, potom sme ho vrátili a oni tam dopísali aj koncoročné známky 🙂
Čo sa týka monitoru v 4.ročníku, ja som postrehla akurát to, že sa o tom uvažuje, keďže sa mali celkom uvoľniť osnovy na 1.stupni. Ale tiež mám pocit, že to zatiaľ nie je schválené 😕

bodka13
10. jan 2012

ahojte 🙂
...no a na našej škole sa asi šetrí 😀 😀 😀 , lebo nebude vysvedčenie ani výpis známok ale iba výsledné známky zapísané v žiackej knižke 😕 😲 🤐
a u nás tak isto ako u @andrea.m žiadna dú cez prázdniny a dnes včera prekecali celý deň 😀

bodka13
10. jan 2012

@jaduska vieš prečo to tak nemôže fungovať 😕 lebo nám na rodičku povedala učiteľka ,že sa imna polroka vracali vysvedčenia stráááášne pokrčené a zničené ....neverím tomu 😉

mimomu
10. jan 2012

ahojte..no a ja viki motivujem,ze sa ma snazit,lebo bude vysvacko 😀
ta sa bude tesit 😉

jaduska
autor
10. jan 2012

@bodka13 keby pýtali za tie pokrčené a zničené vysvedčka finančnú náhradu, tak by sa im začali vracať nepokrčené 😀 Ale ja nechápem, prečo v dnešnej dobe internetu a technológii nemôžu byť vysvedčenia v nejakej elektronickej podobe.... 😕 Je mi jasné, že na niektorých školách, kde je väčšina žiakov zo sociálne slabého prostredia by to bolo na nič, ale tam je asi na nič každá forma vysvedčenia 🤐

maria200981
10. jan 2012

ahojte mamicky....pardon ze som sa vam tu vsupla..ale rada by som sa opytala ci tu je nejaka mamicka...ktora sa stahovala a svoje dieta dala do 1 rocnika v inej krajine ako Slovensko....mala uz zaklady cudzieho jazyka ovlada....ale bojim sa ci to nebude tazke na nu...zvyknut si a ucit sa ak to bude vsetko v inom jazyku ako slovenskom..prosto ci sa zadaptuje... mala sa tesi, stahujeme sa zaciatkom letnych prazdnin,,ale mam troska obavy...chcela by som si vybavit aby som bola prve mesiace aj ja s nou na vyucovani....vraj sa to tam da...uvidime...mala je sikovna....hovorit uz aj dost vela vie..a vraj sa deti ucia rychlo..ale predsa len mam troska obavy...ako ten 1 rocnik zvladneme..

bodka13
10. jan 2012

@maria200981 ahoj...neviem o nikom,kto by sa bol sťahoval...ale ja osobne by som asi zvolila ročný odklad,aby si dieťa lepšie osvojilo jazyk a zvyklo si v novom prostredí,skamarátilo sa s deťmi 🙂

sissi27
10. jan 2012

Ahojte,
musim sa s vami podelit o moj zazitok. Sufi prisiel vcera domov s tym ze pisali pisomku z matiky. No a v tej pisomke mal jednu odpoved zakruzkovanu. Ked som sa ho spytala, ze preco je zakruzkovana, tak mi povedal, ze preto, lebo pani ucitelka neverila, ze to vypocital sam. Ked som sa ho spytala, ze preco nie, tak mi povedal ze pani ucitelka povedala, neviem ci priamo alebo nepriamo, ze to vedia vypocitat len najlepsi ziaci z matiky!!! ???? Vyplastila som na neho oci, ze co?????? Takto buduju v nasich skolach zdrave sebavedomie nasich deti, ze ich skatulkuju hned od zaciatku. Halo pani ucitelia, nemali by ste sa trochu spamatat??? A zacat sa spravat inak!!! Ak mu neverila, ze to vypocital sam mohla sa ho spytat, ze ako to vypocital, ked dostal taky vysledok. Som nahnevana, sklamana, smutna. 😒 ☹ 😠

bodka13
10. jan 2012

@sissi27 ☹ pani učiteľka nezvolila veľmi dobrý prístup...skôr ho mohla pochváliť a ohlásiť k tabuli nech príklad vypočíta a ukáže aj spolužiakom ako sa to malo riešiť 😉
...veľkou chybou niektorých pedagógov je,že deti "škatuľkujú" ,raz je "dvojkár" či "trojkár" tak si nemôže známku zlepšiť

ukana
10. jan 2012

@sissi27 😖 😖 😖 teda ukažkové správanie p.učiteľky, ako to nemá v našom školstve vyzerať 😒 ...presne ako píše @bodka13 , škatulkovanie je bežné a nedajboh sa z tej "škatulky" dostať... 😠 ...by som jej aspon pekný odkaz napísala 😠

ukana
10. jan 2012

@maria200981 , ja mám kamošku, čo dala synov do školy v zahraničí a vravela, že tam s jedným synom chodila do triedy, a nebol problém, šlo mu to rýchlo, ten starší to zvládol aj sám a to mali len slabé základy....
ja by som asi chodila zo začiatku s nou do triedy a uvidíš ako sa začlení do kolektívu 🙂

eaka
10. jan 2012

@maria200981 A čo nultý ročník?

maria200981
10. jan 2012

uvidim...budem sa snazit si to zariadit tak aby som prve mesiace bola na vyucovani s nou...a uvidime ako jej to pojde..a dokedy ma tam bude treba...dufam ze sa to bude dat vybavit....uvidime... mozno to nebude az tak hrozne len zbytocne stresujem..

sissi27
10. jan 2012

@maria200981, pokial by to tvoja dcerka nevyzadovala tak by som s nou do triedy nechodila. Deti sa adaptuju pomerne rychlo, rychlejsie ako si myslime. Neboj sa nic po mesiaci sa bude citit ako keby tam patrila odjakziva. Takisto si myslim, ze nebude mat problem s jazykom. Ono sa to doslovne na tie deti lepi bez toho aby vynalozili nejake velke usilie. Drzim palceky. Dobre to dopadne.

maria200981
10. jan 2012

@sissi27
ohh dakujem za ukludnujuce slova...vies na teraz sme tam len casto cestovali...ked bola so mnou tam, bola prirodzena rychlo sa ucila, aj uz toho vela vie....a vtedy si myslim ze pohodicka..ako nahle som na SR dlhsie....a premyslam ze cesta na trvalo sa blizi zacne ma chytat panika...nechcem jej nijako ublizit a aby bola smutna ...predstavuejm si ako tam sedi v lavici sama...deti medzi sebou kecaju ona ticho...boji sa ozvat...ucitelka sa jej snazi nieco povedat a ona nechape..take ma napadaju veci ...

jaduska
autor
10. jan 2012

@maria200981 sú tu na koníkovi nejaké témy o deťoch, čo chodia do škôl v zahraničí... Neviem, kam sa sťahujeter, ale v niektorých krajinách existujú adaptačné programy pre deti z iných štátov - práve kvôli tomu, aby sa prekonala jazyková bariéra. Ale predpokladám, že tvoja dcérka sa za 2 mesiace letných prázdnin naučí jazyk tak, že možno ani adaptáciu potrebovať nebude. Hlavne nech je veľa medzi deťmi, tam sa naučí najskôr 🙂

@sissi27 to nemyslíš vážne, čo píšeš o tej písomke z matiky.....po prvé nechápem, prečo dala do písomky príklad, ktorý dokážu (podľa nej) vypočítať iba najlepší žiaci a po druhé namiesto toho, aby dieťa pochválila, ho ešte podozrieva???? 🙄 🙄 🙄 🙄

maria200981
10. jan 2012

@jaduska
dakujem pokusim sa najst tu temu...budeme byvat v Istanbule a ano skola to bude international...takze aj deti co moc nevedia este ich jazyk...len moja dcerka je taka ze ona je strasne snazenliva....chce mat vsetko naj, obrazok chce mat najkrajsi basnicćku chce vediet najlepsie..ze ci to nebude pre nu tazke ked prosto bude citit ze teraz naj urcite nebude a ze bude mat isto problemy ....uz teraz jej vysvetlujem ze najprv to bude tahsie ale nemusi hned vsetko vediet...budem ju musiet krotit lebo bude sklamana...

lubkaj
10. jan 2012

Ahojte, vsetkym prajem vsetko dobre do noveho roku...

U nas cez prazdniny mali iba vypracovat ten citatelsky, inak nic. Tiez si mohli vybrat, o akej knihe budu pisat, napokon pisala o Pipi Dlhej Pancuche.

Neviem, ci na nasej skole budu davat ten vypis znamok, ale tiez nam spominali, ze polrocne vysvedcenia sa im vracali velmi znicene, preto sa nedali pouzit aj na konci roka. Za nasich skolskych cias to slo, tak nechapem. To s tou financnou nahradou sa mi vidi ako dobre riesenie...

sissi27
10. jan 2012

@jaduska, presne to napadlo aj mne.

anlu
10. jan 2012

@bodka13 este raz ti dakujem za radu, povedala som jej to presne tak ako si mi napisala a uplne v pohode to pochopila. Az mi odlahlo 😀

anlu
10. jan 2012

u nas tiez nemali cez prazdniny ulohy a ani vcera. Dnes odisla po druhej hodine lebo maju niekde (vobec netusim kde) koncert z hudobky. Este vzdy nie je doma. Z nej nieco dostat tak to je umenie 😠
@sissi27 tak to je sila 😲 mna tiez prve napadlo preco dava taky priklad ktory zvladnu len ty najlepsi, alebo ak ho dala tak to mal byt len taky bonusovy aby mozno zistila ako na tom su s vedomostami. A nie este za sikovnost zhodit a obvinovat dieta... 😠 najhorsie je, ze skoro na kazdej skole su aj taky ucitelia 😒

mimomu
10. jan 2012

baby idu vase deti na salianskeho matka?viete uz termin?

jaduska
autor
10. jan 2012

@mimomu naša určite nie... 😝