Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ktore
4. feb 2012

@andrea.m bude asi najlepsie ked sa prelozi.u vas snezi?u nas nic.a to sme cakali trochu snehu.iba mrzne.

donara
4. feb 2012

@ktore tak u nás mrzne len taký fukot a snehu máme dosť 😉 , dnes je vonku nepríjemne, včera svietilo slniečko tak sa to dalo, ale dnes máme pod mrakom a fúka. Ferko je rozhodnutý, že na Kysucu sa musí ísť. Včera sa tam pozbieralo 8 chalanov a hrali hokej. Najskôr medzi nich ísť nechcel, ale potom prišiel po neho jeden ôsmak, vraj dobre korčuľuješ, neboj poď zahrať. A dnes sa už nemôže dočkať 🙂 .

andrea.m
4. feb 2012

no bola som v obchode a teda skoro ma odfúklo. dnes vychádzka nehrozí ani veľmi krátka.

donara
6. feb 2012

ahojte, tak dnes sme mali konzultačný deň. Dopadlo to presne ako som očakávala, snaživý,šikovný. Na vysvečku mu dala jednotku pretože nieje úplný jednotkár, ale na dvojku to tiež nieje. Tak pre nás by mali vymyslieť niečo medzi tým 😀 . Ale máme problém s čítaním, učiteľka vravela, že to ešte nechá tak a bude ho viac pozorovať a vyvolávať na čítaní. Ferko totiž číta a v polovici slova sa potrebuje nadýchnuť. Vravela že sa radila aj s učiteľkou čo ho mala v prvej a druhej triede. Ak sa to aspoň trocha nezlepší tak ho dá k pani učiteľke čo učí v špecialnej triede a budú robiť nejaké dychové cvičenie atď.... aj rozmýšľala či nemá nejaký logoed problem. No uvidíme, tak sme dnes čítali a čítali a čítali.... keď sa snaží tak číta dobre, ale po chvíli sa začne znova nadychovať v polovici slova. Mne to pripadá, že prestane rozmýšľať nad článkom a len tak od brucha hádže čo mu slina donesie na jazyk. Keď ho upozorním tak zasa chvíľu v pohode a po 4 vete zasa o ničom. K tej pani učiteľke by chodil len raz do týždňa a to počas hud.,výtvarnej alebo telesnej, záleží na tom kedy bude mať voľnú hodinu. Keď to Ferko počul, tak sa rozplakal, že telesná NIE!!!! No ale vraj hudobná to môže byť 😀 . Dúfam, že keď budeme každý deň poctivo čítať a dávať si na to pozor, tak sa to nejako utrasie....

ukana
6. feb 2012

ahojte, tak u nás lyžiarsky dopadol prvý den v pohode, až na tie teploty -19C 😖 😖 😖 o poldruhej sa vrátili, ešte mali isť na obed, ale v jedálni prasklo potrubie, tak mali suchý obed, tak som bežala s ním domov aspon sáčkovú polievku rýchlo zbuchať 😅 😅 😅 😅 asi aj zajtra sú bez obedu, teda dostali chlieb s takým maskom na prírodno a banán 😝

andrea.m
6. feb 2012

@donara to je super že máte takéto možnosti. na našej škole nehrozí. a zataiľ čo všetky školy učia deti zimné športy naši chodia na plavecký 😠 držím palce aby to ferko zvládol je veľmi šikovný.ak ti to nevadí daj mi link na vašu školu,vieš ja mám teraz takú úchylku 😀 pozerať na nete www stránky zákl.škôl 🙂

sissi27
7. feb 2012

Ahojte kocky,
my sme sa vcera vratili z lyzovacky z Oscadnice, -25°C. Zima ako v ruskom filme, veru takuto zimu si ja nepamatam 😎 . Mala som pocit ze mi odpadnu vsetky prsty na rukach a na nohach. To sa clovek uz ani nesustredil na snowboardovanie ale na tu hrozostrasnu zimu. Brrrrrrrrrr.
Dnes isiel Sufi po 4 dnoch do skoly. Som zvedava kolko poznamok prinesie, lebo to moje dieta ma na salame. 7:15 a on na posteli este v pyzame. Ked mu vravim aby sa zacal obliekat ze o 10 minut odchadzame tak sa zacal vykecavat aku on ma svalovicu. Pomooooooc. Porazi ma z neho raz. 😀 😝
@andrea.m, hrozny pristup v tej vasej skole. Vsetci akoby vedome zatvarali oci predtym co sa tam deje. ☹ 😔

donara
7. feb 2012

@sissi27 veru, veru aj ja mám ten pocit, čo sa týka tej školy ☹
@sissi27 no a od piatku nám tu hlásia -27, takže to bude určite okolo 30 tky. Po týždni aj pol, mám tej zimy plné zuby 😠 , inak Oščadnica 30 km od nás 😉
@andrea.m ďakujem, dúfam že to zvládne, ale musí veľa čítať a neviem ako dlho to vydrží a nebude vyjednávať, že už netreba 😠 . Dávam tomu 3 dni....................

sissi27
7. feb 2012

@donara, skoda, ze som to nevedela skor. Prisli by sme ta pozriet. 😉

sissi27
8. feb 2012

Ahojte,
ako sa mate???
Viem, ze sa stale opakuj, ked vravim ze Sufi je salamista, no ale dnes to zaklincoval. Pytam sa ho:,, Sufi co si dostal v skole???" On mi nato 2 jednotky. A ja ze z coho? On nato jednu z etiky a druhu uz si nepamatam z coho!!! 😎 Otvorim ziacku knizku, tam len datum a jednotka. 😎 😀 Podla podpisu to vyzera na ANJ! 😝 No to je Sufimu uplne jedno. Hlavne je ze dostal jednotku. 😉 😅 😕

ukana
8. feb 2012

@sissi27 😀 😀 😀 😀
u nás stratená termoska na lyžiarskom, inak nič nové, trochu sa im oteplilo 😅 😅 jedálen nám nefunguje, prasklo potrubie, asi až od pondelka, tak varím každý večer, aby mal aj na druhý den teplé jedlo...cez týžden nezvyknem variť 😅 😅 😅 😅 😅 vy varíte aj večere? či len také rýchlovky?

donara
8. feb 2012

ach joooj, učili sme sa prírodovedu, tie blbé šutre nie a nie vojsť do hlavy ☹ . Všetky sa mu pletú. Od dnes začali písať riaditeľské previerky, slovinu mali písať v piatok, ale šupla im ju dnes.... vraj bola ľahká 😀 , takže čakáme 2. Keď je to ťažké tak donesie vždy 1, keď povie že ľahké, tak je to vždy za 2.
@ukana večere rýchlovky, ale obedy každodenné státie pri hrncoch 😝

andrea.m
9. feb 2012

ahojte babenky 🙂
tak je to isté Filipko bude od septembra chodiť sem www.zscamke.sk a doteraz chodil sem www.zskezmarska28.sk
od utorka maju zrušený plavecky výcvik z tech.príčin ktoré Filipkovi nie su známe 🙂
@sissi27 nič učiteľka má tu jednotku určite zapísanu správne 😉

slivka3
9. feb 2012

Ahojte babenky môžem sa k vám pridať?
Tiež mám doma tretiačku.A rada vás čítam..... 🙂

andrea.m
9. feb 2012

@slivka3 vitaj a zarad sa 😀

slivka3
9. feb 2012

@andrea.m Ďakujem pekne.Moje meno je Silvia a pochádzam s Kysúc.....Budem sa snažiť medzi vás zaradiť.

jaduska
autor
9. feb 2012

@andrea.m tak vám držím palce, nech je to správne rozhodnutie.... Inak ja idem zajtra do KE - na konkurz do jednej škôlky, tak dúfam, že nepoblúdim 😝 😝 😝 😝

@slivka3 ahoj a vitaj medzi nami a nielen čítaj, ale aj prispievaj 🙂

andrea.m
9. feb 2012

@jaduska meno škôlky?

jaduska
autor
9. feb 2012

@andrea.m na Palárikovej 22 to je

slivka3
9. feb 2012

@jaduska Ďakujem pekne a budem sa snažiť nadväzovať na vaše témy..

Čítala som,že vaše deti už chodia na lyžiarský a plavecký u nás zatiaľ nechodia na nič čo mi je dosť ľúto,lebo na to sú u nás dobré podmienky aj plaváreň aj vleky.Plavecky zvykne byť na našej škole až vo 4 ročníku a lyžiarsky až v 7 škoda.

jaduska
autor
9. feb 2012

@slivka3 no naši tiež chodievajú iba na plavecký. Na lyžiarskom boli asi tiež až siedmaci.....ale my doma nelyžujeme, tak nejako ten lyžiarsky nepostrádam a naša ratolesť asi tiež nie. Ale inak je lyžovanie podľa mňa úžasný šport, len na naše pomery trošku drahý 😒

slivka3
9. feb 2012

@jaduska Tak plavecký moc ani my nepostrádame kedže sme sa naučili v lete konečne plávať.Aj lyžovať už trošku vieme iba dcéra kedže syn ešte nemá vhodne lyže /aspoň už mám tip na tohtoročné vianoce/,ale chcela by som,aby sa naučili lyžovať,lebo mi máme možnosť využitia dobrého lyžiarského strediska zadarmo a škoda by to bolo nevyužiť.A keby absolvovala výcvik v škole predsa tam je inštruktor,ktorý by ich naučil lyžovať,ale do tej 7 triedy to už určite zvládne aj sama.

jaduska
autor
9. feb 2012

@slivka3 no keď máte takú možnosť na lyžovanie, tak by bol hriech to nevyužiť. My by sme museli za lyžovaním cestovať a keďže ani ja, ani manžel nelyžujeme, tak to deti nemá kto naučiť....

donara
9. feb 2012

@slivka3 Vitaj medzi nami 🙂 , aj u nás je plavecký v 4 a lyžiarsky v 7 triede. Naši už vedia obaja lyžovať, Ferikovo to šlo nejako samo, už v predškolke sme chodievali lyžovať na vlek. Matúško ešte nevie chytiť kotvu, on je taký rozvážnejší a bojazlivejší. Ferko ide do všetkého strmhlav 😝 .
Ach a ešte k tým šutrom, teda kameňom, včera sa s tým trápil a dnes sa prihlásil a dostal 1, tak sa vytešoval 🙂

slivka3
9. feb 2012

@donara Ďakujem za privítanie.No dúfam,že budúcu zima aj nám to lyžovanie vyjde už aj na vleku tento rok to len skúšajú u naších na chalupe.

jaduska
autor
9. feb 2012

@donara ja som sa Sandry pýtala, či sa učili niečo také v prírodovede, tak mi vravela, že nie....celkovo mám z tej našej prírodovedy zmiešané pocity, keď čítam, čo všetko sa vy tu na ňu (a aj na takú vlastivedu) učíte....ja fakt neregistrujem, žeby sa San doma niečo učila.... 😕

ukana
9. feb 2012

@slivka3 vitej,zasa niekto z Horniak, ja som z Vrútok 😉
u nás v tretiaku lyžiarsky aj plavecký , potom ešte jeden lyžiarsky v siedmej triede.... 😉

@jaduska , je to naozaj drahý šport, ale sú aj menej známe strediská, kde sú lístky za pár €, a kedže ja lyžujem od malička, tak som to naučila aj krpca, a MM sa časom pridal, on vedel tak priemerne lyžovať, už sa zlepšuje a prichádza tomu na chuť...ja som teda pár rokov nelyžovala, na MD na to neboli prachy, aj výstroj som potrebovala novú, teraz som vo svojom živle, v stredu si beriem dovolenku, ideme na Valentínsku lyžovačku s MM 😅 Lyže máme všetci z druhej ruky, Bazos.sk a podobne...dá sa tam dobre vybrať, najlepšie od lyžiarov z BA 😅 , tí po pár jazdách menia lyže a predávajú pod cenu...napr.lyže Maťo 38€, lyžiarky 25€ 😲 ... 😵 a to ich za tú cenu o rok znova predám a kupim väčšie..

donara
9. feb 2012

@ukana my tiež tak, lyže z druhej ruky, teda Ferik. Matúško už potom po Ferkovi, no a po Matúškovi idú ďalej v rodine 😉 .
@jaduska včera sa učil vyvreté,usadené horniny, pieskovec, vápenec, čadič, sľuda, kremeň,živec, žula, dnes sa učili všetko o soli. No a v pondelok majú zasa písomku. Myslím že tieto šutre ani niesú v učebnci, ale pre istotu mrknem 😉

slivka3
9. feb 2012

@ukana Ďakujem za privítanie.A chcem sa spýtať na tie ojazdené lyže to si priamo s bazáru objednávala cez net alebo v nejakej predajne.Zaujali má tie ceny.Za také by som aj ja chcela kúpiť.

ukana
9. feb 2012

@slivka3
napr.
http://sport.bazos.sk/inzerat/13106130/PREDAM-D...
http://sport.bazos.sk/inzerat/12293855/Predam-l...

ja som už od sept. sledovala každý den nové inzeráty, všetko som v podstate kúpila do súkromnej osoby, klop klop, mala som šťastie, žiadny podvodník nebol medzi nimi a ešte na MMB je dobrá predávajúca, odtial máme vela vecí
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=119032
to je super predávajuca, napravo si vyber kategoriu, má aj dospelácke veci, prilby, oblečenie a lacno...........

Musím vám povedať historku, ako som zhánala lyžiarky pre MM, on má 46-47 nohu 😅 , našla som pre neho lyžiarky, predával nejaký mladý chalanisko, že sú mu už malé 😲 😲 😲 😲 😲 , ale nevedel ich také velké predať, tak za 25€ sme ich kúpili............skoro nové..............