Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
9. feb 2012

http://sport.bazos.sk/inzerat/12074752/Detske-l...

sklznicu by som ani moc nepozerala, to náš Maťo doškrabe za pár dní, a ked ju dás v servise navoskovať, škrabance nevadia 🙂

ukana
9. feb 2012

pre všetky baby, dávam do pozornosti novú tému.. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/fotky-starsich-deti-ako-15-rokov/
bola som sklamaná z reakcie adminov

slivka3
9. feb 2012

@ukana Dik za tip popozerám to.Aj môj manžel má takú veľkú nohu.

sissi27
9. feb 2012

@donara, sutre??? Sufi sa uci na prirodovede o ludskom tele.
@slivka3, vitaj medzi nami. 😉
Co sa tyka lyzovania alebo snowboardovania naozaj su to velmi narocne sporty na financovanie. Hlavne, ceny skypassov su v niektorych strediskach podla mna neprimerane vysoke vzhladom na servis a dlzku trate. Kompletny vystroj tiez nie je lacna zalezitost. My takisto ako to tu uz niekto spominal do lyziarskych stredisk musime cestovat vyse hodiny takze sa k tomu este pripocitaju naklady na pohonne hmoty. 😔

andrea.m
10. feb 2012

čaute. tak naši na prírodovede žiadne šutre ale vajíčka a spermie preberajú 🙂

jaduska
autor
10. feb 2012

@donara presne toto sme sa učili my minulý rok na výške, takže v osnovách to asi niekde bude, len pre tretiakov sa mi to vidí dosť náročné....ja som mala problém dostať to do hlavy 😕

@ukana tá téma o vekovom limite fakt nemá chybu....@maznacik007 im tam dobre napísala.... To akože keď bude mať Sandra 15 rokov, tak už ju tu nemôžem ani spomenúť???? Mi to tak pripadá...dobre si tí admini teraz "urobili očko" u veľa užívateliek....ja tu teda fotky nemám, ani nemienim mať, ale tiež by ma to naštvalo, keby mi ich zmazali.... 😠

slivka3
10. feb 2012

Tak naši sa na prírodovede učia o sile a elektrickej energii.Síce dosť komplikovaným spôsobom,ale už som si zvykla na ich spôsob výučby.

mimomu
10. feb 2012

ahojte babule
nasi sa ucia na prirodovede tiez o ludskom tele-konkretne nervova sustava a na vlativede preberaju to ucivo za casovou priamkou
sj vybrane slova po s-naposledy,matika zaokruhlovanie,premeny jednotiek a nasobilka 6,aj tvorenie otazok
my nelyzujeme...nemame sneh 😀 😀 😀
viki ide dnes do divadla z tanecnej do TT
jaj a som zabudla,mali sme 2 z matiky na polroka 😝 tak co uz 🙄

andrea.m
10. feb 2012

@jaduska to je hned pri autobusovej stanici.trafíš aj pešo. 😉

lubkaj
10. feb 2012

@slivka3 Vitaj 🙂

@andrea.m Drzim palce, aby sa Filipkovi v novej skole pacilo.

U nas je pre tretiakov iba plavecky vycvik (nechodime, lebo plavat Adrianka uz ako-tak vie), lyziarsky bude az vo vyssich rocnikoch.
Netusim, co sa u nas na prirodovede ucia, lebo ucebnice si nechavaju v skole, ale prave vcera doniesla Adrianka z prirodovedy jednotku, ze test: 100% 😉

zusikk
10. feb 2012

tak ma pekne "podvihlo" ved vdaka tym "kecalkam"tuna sa im to rozbehlo a maju krom ineho s toho aj nieco!takze by mali nejak zrenovovat svoje predstavy a ist s dobou a vpred aj som im tam hned napisala a ani nedocitala ale vidim ze aj vy mate podobny nazor ako ja....ked to prekrutim tak naco su nam aj stredne skoly ved to uz je ina tema ci pripadne este horsia prekrutka stacia nam detske domovy domovy dochodcov uz naozaj nie! 😀 no dost asi ked sa budem potrebovat zbavit adrenalinu zas na tu temu zabrusim 😀

nasi chodili ako 3tiaci na plavecky pravdupovediac neviem ako by nasa zvladla tyzdnovy lyziarsky lyzovat teda vie ale!kto by jej dal suscit veci pozhladaval ci si vsetky veci pobrala pre nu neni problem zapatrosit rukavice ciapku kuklu kludne by mozno na svahu aj lyze nehala 😀 a verim ze ucky proste nemozu strazit a hladat veci 20tim detom...a co susenie?ona by to narolovala do hrce a dreuhy den mozno aj mokre obliekala 😀 myslim ze je lepsie az v tej 7mej tride a ze dovtedy bude mat trosku viac zmysel aj pre poriadok 😀

co sa teraz ucia stracam prehlad mam dva dni poobedne tak neviem ale na dopravnej som im minuly tyzden pomahala s prednaskou o prvej pomoci a na prirodovede s aucia o ludskom tele iste daco aj o rozmnozovani lebo spominala ze ucku doplnala 😀 tej ucke nezavidim aj ked je to moja byvala kolegyna ked som mala s nimi tu prvu pomoc ma upozornila jeden chlapec a silvia budu klast otazky dost k veci ostatny budu mat pripomienky podla textu co sa aj im stalo co videli a mala pravdu som si povedala ze na druhom stupni uz by ma aj s informaciami predbehli 😀
no idem s apobalit musim skocit do skoly maju maskarny vystupuje tam a oblecko nehala doma....akurat ze som zistila ze tie dva dni co sa tyka poriadku tu ti moji dvaja na to total kaslu! 😖 ach-jaj- a mama bude zas ta zla co im to oplieska o usi lebo sa mi to samej upratovat nechce 😖

zusikk
10. feb 2012

SLIVKA3 vitaj u nas a ak vies ako zastav cas lebo uz mame na male este par rockov a nebudeme si mat o com pisat lebo deti budu mat cez 15 😀 a dufam ze ma nevymazu hned s mojimi prispevkami ked zistia ze si tu dovolujem pisat ako baba po 40-tke 😀 😀 😀 😀

jaduska
autor
10. feb 2012

@zusikk si sa riadne rozčertila o))))

@andrea.m našla som to, ešte že existuje google maps 😝 😝 😝 😝

slivka3
10. feb 2012

@zusikk Ďakujeme za privítanie.Keby to bolo také jednoduché zo zastavením toho času.A neboj urobíme šete ďalšie a zas bude o kom písať 😀 😀 😀 . Čo si písala o tom poriadku to je presne aj u nás.Vytiahnem päty na dva dni z domu do roboty a niekedy sa bojím či som trafila do svojho bytu keď sa večer vraciam domov. Dnes sme mali aj my v škole karneval. A čo sa týka toho učiva tak o prírodovede som už písala,s vlastivedy ani neviem čo preberajú som bola teraz v robote,s matiky majú teraz geometriu a učia sa premieňanie s dm na cm a mm a rysovať úsečky, pretým sa učili násobilku po 5 a sčítavanie a odčítavanie čísel do 1000 vedľa seba aj po pod seba a veľa príkladov im už presahovalo 1OOO a učia sa už aj cez pamäť,zo sloviny vybrané slova po s.

mimomu
11. feb 2012

@slivka3 vitaj
baby,co porabate cez vikend?my pojdeme asi korculovat,kedze snehu nieto 😉

zusikk
11. feb 2012

my nic vlastne ja idem za chvilu do roboty na nocnu a mali sme v palne lyzovat ale rano bolo -17°a naozaj mne sa nechcelo este pred nocnou a aj oni povedali ze nejdu nikam 😉 mohli ist lenze ja leniviem a uz s ami naozaj nechce pol dna lyzovat/hlavne ak to poriadne neviem a som po tom narobena jak baniik a bolia ma este aj usi co nimi tak brzdim 😀/ a potom este celu noc makat....no proste ta lenivost moja nie ze ma dobieha ona uz ma chce prilahnut 😀

zusikk
11. feb 2012

slivka3 a ty kde pracujes alebo co robis?

slivka3
11. feb 2012

Tak my sme dnes upratovali vo veľkom hlavne decku triedili a vyhadzovali hračky,prezliekali periny a ták. U nás bolo tiež ráno -20.Decká poobede ani vonku nechceli byť len pol hodinu a už prišli domov,že zima veľká.
@zusikk Ja pracujem v jednej prevádzke,ktorá je zameraná na viac činnosti.Nechcem o tom písať verejne.

andrea.m
11. feb 2012

a ja idem dnes na pleeeeees 😀 sa tešííííííííííííííííím

donara
11. feb 2012

tak my sme práve prišli z ihriska. Korčuľovali sme všetci, potom tatino s Ferkom ostali hrať ešte hokej a ja s Matom sme už išli domov. Je tam riadna klemra.

@andrea.m my sme boli pred dvoma týždňami, bolo super. Dobre sa zabav 🙂

mimomu
11. feb 2012

@andrea.m jejjjjj,supeeeeeeeeeeeer
my sme boli v januari...bolo svetovoooooooooo 🙂

ukana
11. feb 2012

@andrea.m , príjemnú zábavu, aj ja by som šla, ale MM odmieta 🙄 🙄 🙄

my sme sa dnes dve hodinky prešli po lese, potom som sa dve hodinky rozmrazovala pri Harrym Potterovi, nakoniec som si dala do čaju trochu domácej pálenky, to ma zohrialo 😀 😝

jaduska
autor
11. feb 2012

@mimomu sú aj také miesta kde niet snehu???? 😕 😕 😕 😕 😕
My sedíme doma, lebo mrňavé sú choré a Sandre sa samej von nechce....

@andrea.m uži si to tam....

@ukana tvoj manžel je moja krvná skupina, ani ja takéto akcie nemusím.....asi sa zo mňa stáva homofobik 😝

mimomu
11. feb 2012

@jaduska no mi nemame ☹ ☹ ☹ hm hm
no ja by som isla aj na dalsi ples,len m vtedy robi 😒

ukana
11. feb 2012

@mimomu , ja ti pošlem sneh, tu sú také kopyyy....segra bola na návšteve a pri plote mali takú kopu snehu nahrnutú, že psy len prebehli cez plot a vítali ich priamo na ceste...oni našťastie bývajú na konci, kde už nechodia skoro žiadne autá 😉
ešte stále hlásia mrazy, vraj až do apríla 😲
sa nedoplatíme za kúrenie 🙄

mimomu
12. feb 2012

@ukana nam zapadniarom je sneh vzacny...mrazy su aj tu ale okolo max.-15-18stupn.
sneh sme toho roku mali 1-2 dni a aj to sa rozpustil 😖

andrea.m
12. feb 2012

@donara
@mimomu
@jaduska
dakujem vám baby super bolo 🙂 kľudne by som šla aj o týždeň ale to už budem zarezávať v práci

mimomu
12. feb 2012

@andrea.m supeeeeeeeeeer a chceeeeeeeeem 😀

lubkaj
13. feb 2012

My sme boli v sobotu na zapise 🙂
Buduci rok budeme mat aj prvacika. Velmi sa tesim, ze uz budeme mat obe deti na jednom mieste 😀

jaduska
autor
13. feb 2012

@lubkaj u vás robia zápisy aj v sobotu???? Ja si musím ešte 2 roky počkať na ďalšiu školáčku 🙂