Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
26. mar 2012

@slivka3 , tak na toto sa ja mimoriadne tesim 😖 😖 😖 😖 my mame v piatok meranie deti na tie rovnosaty....aj to boli zvady medzi rodicmi.... 😖

slivka3
26. mar 2012

@ukana Tak nakoniec sa to vysvetlilo,platíme 10 eur na výzdobu kostola a tie dary či obety a zbytok bude dar pre kaplána,čo činí sumu asi okolo 300 eur,čo si myslím,že je až moc,ale už to nerieším, aj im treba s niečoho žiť 😀 😀 😀,plus dvd to by malo stáť 7 a tie fotky tých spomínaných 6 eur.U nás máme šaty a obleky,takže zvada ohľadom rovnošiat nás obišla. 😀 😀 😀.Som sa normálne smiala,že s toho prímania je iný biznis. 🙂

maznacik007
26. mar 2012

my sa skladame po 50 EUR a v tom je vsetko.... u nas je ale malo deti tak preto to vyjde tolko... cim viac deti tym su lepsie ceny aj za video foto kvety atd...
ak ostanu peniaze tak od nas chodia na vylety z kostola a isto pojdu niekam aj po prijimani tak sa to len presunie...

ja nemam problem dat ked vidim na co sa to pouzije

ukana
27. mar 2012

@maznacik007 mne to pride teda dost, 😲 10ecok bude stat rovnosata, a tym som to mienila uzavriet...vidim, ze riadny biznis sa okolo toho toci 🙄 😅
tie dvd a fotky asi nebudeme chciet, tak to snad bude mozne, ze to nebudeme platit...zas u nas je cez 40deti, tak to by mohlo aj menej vyjst 😉

uz sme boli rezervovat aj restiku, normalne bolo uz vela v okoli obsadených na ten datum..a to mame PSP az 3.6. 😕

maznacik007
27. mar 2012

@ukana no saty a tak som kupovala zvlast uz su objednane... a po 8. aprili ich bude kocka posielat.... aj taku tiaru do vlasov...

ako jasne ze je to dost penazi ... za cele... to okolo... ale je to raz za zivot a pre nas to ma velky vyznam ako v rodine myslim...

my sme obetovali za to tabor v lete lebo vsetko sa neda...

ukana
27. mar 2012

@maznacik007 , no pre mna osobne to prave nie je taka udalost, ja som neveriaca, mozno preto som taka skepticka ku všetkemu, ale zasa rada si vypocujem nazor inych...PSP robime pre Mata, je to moje milovane dieta, ktore sa na PSP teší, tak to absolvujeme ..ale pre mna osobne to ma len význam ako pre matku ..nie ako pre veriaceho cloveka...snad som to dobre vyjadrila... 😅

oblek aj my už máme...ešte košela, kravata, topky..

maznacik007
27. mar 2012

@ukana no ved to je normalne ze kazdy na to pozerame z roznych uhlov...

inak ja sa fakt vytesujem z tych priprav.... tesim sa na satocky potom vam hodim realne foto... a samozrejme sa snazime pripravovat aj duchovne modlime sa ruzenec citame knizky inak odporucam zivotopis DOminika Savia...
a tak okolo....

andrea.m
27. mar 2012

@maznacik007
@ukana my máme PSP až 10.6 a zatiaľ sa neriešilo vôbec nič.musím veru v nedeľu odchytiť v kostole jednu známu čo ma syna 4 že po koľko sa skladali a tak.my ešte v maji ideme na svadbu do BA a potom v auguste na dalšiu aj prázdniny treba vykriť takže tento rok čistý krach 😝
podľa toho čo mi filipko rozpráva ako u nich prebieha náboženstvo tak on je tam par excelans čo sa týka vedomosti.väčšina deti ide na psp len aby mali.

andrea.m
27. mar 2012

@maznacik007 mi máme tu poblízku saleziánkse stredisko takže náš vzor je don bosco. ale veru že toho savia zoženiem. filipko ho pozná iba s filmu o donovi boscovi.

slivka3
27. mar 2012

@maznacik007 Tak keby sa to malo využiť na nejaký výlet pre deti tak mi je úplné jedno koľko peňazí dám,ale takto čisto pre kňaza je to dosť.My sa vlastne na výzdobu skladáme dve školy to je okolo 150 deti a aj kameramana a fotografa budeme mať jedného takže ta cena pre toľko deti je dosť,ale uvidíme ako to ešte vlastne všetko dopadne.

slivka3
27. mar 2012

A ináč baby aj vaše deti sú v piatok kvôli dňu učiteľov doma?Ma to normálne nasralo,aby som teraz zháňala náhradný program pre deti lebo v piatok robím.Stačí,že musím riešiť prázdniny a ešte takýto nečakaný voľný deň príde do toho.

mimomu
27. mar 2012

@ukana aj my mame 3.6. 😵 😵 😵
zatial sme sa neskladali...tak uvidim,co vymyslia....restiku sme boli tiez uz zajednat 🙂
ja som veriaci clovek ale teda 50e pre knaza,je fakt vela....ved to nie je o dare.... 😒

andrea.m
27. mar 2012

tak mi sme asi poslední.mi máme psp až 10.6

slivka3
27. mar 2012

My máme 27.5.

jaduska
autor
27. mar 2012

a my máme konfirmáciu až o 4 roky 😀 😀 😀 😀 😀

ukana
27. mar 2012

@andrea.m , aj u nas dve svadby tento rok - z toho jedna v Nemecku + psp, cisty krach aj u nas 😀 😀 😀
Ja som ale zasa za to, ze ked uz Mato na to PSP ide, aby mal aj vedomosti, uci sa priebezne a aj ich farar skusa, ze co preberali na stretavke...zasa nechcem ,aby to bral ako nejaku povrchnu vec... 🙂

maznacik007
27. mar 2012

no u nas bude 11 deticiek na pSP tak aj preto ta suma

mimomu
27. mar 2012

u nas okolo 25-28 deti 😉

maznacik007
27. mar 2012

kocky ja som sa zle vyjadrila v sume 50 eur je u nas komplet vyzdoba kvety sviece a tak .... su v tom obetne dary... v ramci nich aj torta co sa potom rozkraja a ponuka po sv. omsi pritomnym, detto ovocie a tak... je v tom aj foto a dvd pre kazde dieta, a plus prispevok na dar pre knaza .. my nedavame nic velke ale davame vyrobit jednemu umeleckemu maliarovi tu z dediny taky skor pamatny predmet.. a zvysok pojde ako prispevok na ten vylet... a jaaj este je v tom aj take pamatne pre kazde dieta .. ako kniha... takze to neni ze cele fararovi.. to sa zbierame my matky a samy to riesime ze co kupime a za co...
ono u nas je to aj preto tolko ze je v tom video a foto pre kazde dieta teda jasne ze vela fotiek aj s upravou... a vyzdobit kostol a kvety kupit musime ci je pat deti alebo padesiat...

andrea.m
27. mar 2012

u nás dalšia pochvala z náboženstva.....aspoň jeden predmet mu ide bez problémov 😀

ukana
27. mar 2012

@andrea.m u nás poznámka z rovnakého predmetu, nemal DÚ...zhodnotil to , že Boh sa na neho určite nahnevá 😀 😀
a nebud na Filipka taká kritická, je šikulo určite vo všetkých predmetoch 😵 😵 😵

titka
28. mar 2012

ahojte
tak mi mame prijimanie 20.5.2012 a kedze je vela skol bude v jeden den 3x( o 9, o 10.30 a o 12.00) este neviem ktory cas sa nam ujde.Zatial sa na nic neskladame, deti je prevela . Oblek mam rezervovany, dufam ze moze byt aj bledy( kavovy sako kosela nohavice vseta kravata 8 EUR + nemam blede topanky). Mne sa bledy paci, ved bude teplo tak snad to nevadi.

ukana
28. mar 2012

@titka , mne sa tiez pacia blede obleky 😉 😉
Topanky k obleku asi kupim u Cinana, aj tak to bude mat par hodin obute...takze jednorazovky 😉

maznacik007
28. mar 2012

@titka podla mna uplne kludne moze byt bledy oblek.... ja budem tiez malemu davat bledy oblek... mam taky pre neho maly...

hej topanky sa fakt neoplatia najma chlapcom este dievca si viem predstavit ze v lete vynosi ale chlapec moc nie...
ja sa uz tak tesim na satky.... aj na tu celenku ci co to je do vlasov som zvedava....

@andrea.m ale prosim ta Filipko je velmi sikovny.... a inak ako ste to doriesili v tej skole s tym druhym chlapcom... nejako som sa stratila v tom...

moja chodi konecne do skoly po dvoch tyzdnoch co bola doma... uz ma slak triafal... po vlekoj noci budu chodit na plavanie zo skoly ...

jaduska
autor
28. mar 2012

Baby - mám otázočku. Chodia vo vašich školách deti na pytagoriádu? Ak áno, ako to funguje? Bolo už školské kolo?
@lubkaj - ty asi budeš mať prehľad, ale zaujíma ma aj názor ostatných....

mimomu
28. mar 2012

@jaduska u nas bola ale uz snad pred 3 tyzdnami...viki tam bola a aj som s uckou o tom hovorila,ze tam mali ucivo zo 4.rocnika a ze celkovo je to zle urobene....aspon u nas,co viem.

jaduska
autor
28. mar 2012

@mimomu a bola to pytagoriada, či Klokan? Lebo takto nedávno bol klokan, nie? 😕

mimomu
28. mar 2012

@jaduska urcite pytagoriada,lebo si pamatam,ze viki hovorila,ze bola na pytatariade 😀 ale presne neviem....klokana mali tiez ale to az po nej,tam isiel len jeden jej spoluziak.

ukana
28. mar 2012

@jaduska Mato bol minuly šk.rok a tiež si pamatám, že tam bolo učivo čo ešte v 2,roč. nebrali, napr. zaokruhlovanie 😒