Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
10. apr 2012

@ukana dakujemeeeeeeeee 😵

slivka3
10. apr 2012

@ukana Veď to budeme krásne a zdravééé 😀 😀 😀

No dúfam,lebo po sviatkoch mám fakt v robote nával.....

andrea.m
10. apr 2012

ja som pôvodne mala dnes tiež pracovať ale filipkovi sa zhoršila astma tak sme boli mimo program u alergologičky a mam paragraf.tak som vybrala aj tami zo škôlky na obed a prídu aj kamoškine detváky a budem mať full house 😀

lubkaj
11. apr 2012

@andrea.m Dakujeme za zelanie peknych sviatkov 🙂
Ja som nebola pri internete, tak aspon takto dodatocne dufam, ze vsetci ste ich prezili prijemne...

lubkaj
11. apr 2012

Ja som vlastne este nepisala o pytagoriade...
Adrianka vyriesila spravne 14 prikladov z 15 a este ziskala 10 bodov za cas (teda potrebovala na to necelych 20 minut zo 60). Je to velka sikulka a poriadne sme ju vychvalili, aj ked v poradi bola az piata.
A dnes su uz aj vysledky z Klokana: predbehla vo svojej kategorii 95,8% sutaziacich 🙂. Zatial ma najlepsi percentil z celej skoly, este nie su vysledky prvakov, tak potom uvidime...

ukana
11. apr 2012

@lubkaj teda gratulujem adrianke, šikulka je poriadna 😵 😵 😵

jaduska
autor
11. apr 2012

@lubkaj šikulka Adrianka....ako vždy 🙂

mimomu
11. apr 2012

@lubkaj zavidiiiiiiiiiime 🙂 ale v dobrom....my matiku ee
viki vyhrala 3.miesto v okresnom kole HK 🙂

slivka3
11. apr 2012

@lubkaj Gratulujemeee,šikovná 🙂

lubkaj
12. apr 2012

Dievcata, dakujeme 🙂. Aj po zverejneni vysledkov prvakov v Klokanovi ma najlepsi percentil zo skoly. Ma z toho obrovsku radost...
@mimomu Viki je sikovna, Adrianka je sice knihomol a aj si vela zapamata, ale prednes nulovy 😉

jaduska
autor
12. apr 2012

@lubkaj
@mimomu
máte veľmi šikovné dievky, ale nemôžu byť predsa dobré vo všetkom 😀 😀 😀 😀

Naša San je dosť nešťastná, že ona nikdy nie je v ničom najlepšia a ja vtedy absolútne neviem, ako reagovať.... Jej ide všetko, nemá problém sa niečo naučiť, ale proste v každej oblasti sa nájde niekto, kto je lepší ako ona....

mimomu
12. apr 2012

@jaduska san je urcite sikulka a ja by som jej to povedala,tak,ze clovek,kt.ovlada vsetko aj ked nie je najlepsi,je velmi vazeny,pretoze ma vseobecny prehlad a nie je dolezite to vediet naj. 😵 😵 😵 ze jej odkazujem,ze je fantastickaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

jaduska
autor
12. apr 2012

@mimomu ďakujem, odkážem 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja mám pocit, žeby Sandre pomohlo, keby ju pani učiteľka aspoň občas za niečo pochválila...oni síce dostávajú známky napr. aj tak, že prví štyria, ktorí vypočítajú zadanú úlohu, tak dostanú jednotku, tak Sandre sa to podarilo, aj keď píšu nejaký test, tak je stále medzi troma najlepšími, ale keby namiesto tej jednotky ich pani učiteľka menovite pochválila, tak by jej to viac dvihlo sebavedomie, ako známka....

mimomu
12. apr 2012

@jaduska ano,to je velmi motivacne,ale to vies...ako bud.ucka 🙂 len keby to realizovali vsetky 😒

ukana
12. apr 2012

@jaduska , sandra je šikulka, odkazujem, ze len malo deti ma také dobre vysledky vo všetkých predmetoch...ale aj ucitelka by sa mohla posnazit, jedna mala pochvala robi s detskou psychikou divy... 🙂 🙂
baby, co vase decká čítajú? ...hlavne chalani...mne už dochádza fantázia 🙄 😅 už snád všetko pre jeho vek prečítal , rozpravky nechce... 😅

lubkaj
12. apr 2012

@jaduska Ja Adrianke vzdy hovorim, ze niekomu ide lepsie jedna vec, inemu druha... U nas je utrpenim telesna a vytvarna - z telesnej napriklad hadzali loptou na ciel (do takeho velkeho kruhu), vsetci z 10 pokusov trafili tak 7-8, iba Adrianka ani raz. A to jej ucitelka aj dovolila ist blizsie. Ale ak nechvali ucitelka, nezabudni chvalit aspon ty, aj to potesi.

lubkaj
12. apr 2012

@ukana U nas teraz frci "Medzi nami dievcatami", ale to asi nebude vhodne pre chalanov. Predtym ale precitala vsetkych dostupnych "Troch patracov", "Slavnu patku" a este nejake dalsie serie od Thomasa Brezinu.

jaduska
autor
12. apr 2012

@lubkaj veď to jej hovorím aj ja, ale na jej konštatovanie, že ona nie je v ničom najlepšia (alebo prvá) jednoducho nemám asi správnu odpoveď....ja jej aj hovorím, že ja som na základnej škole tiež v ničom nevynikala, hoci som patrila stále k najlepším žiakom, ale ja som teda nebola súťaživá a na základke sme boli fakt dobrá trieda, boli medzi nami rozdiely, ale nemali sme žiadnu "triednu hviezdu", fakt každý reprezentoval triedu v niečom inom... v triede, do ktorej chodí San takúto hviezdu majú, už som to tu písala, tá dievčinka jednoducho chodí na všetky možné súťaže, na školských besiedkach je ona hlavná v programe a proste toto sa ťahá už od škôlky....iné deti nemajú šancu.... My Sandru chválime, aj všetci ľudia v našom okolí, či rodina, alebo kamarátky ju majú rady, lebo ona je také ideálne dieťa - pokojné, poslušné, susedom sa zdraví už zďaleka, ak sú na ihrisku nejaké malé deti, tak ona na ne dáva pozor, hrá sa s nimi, dá sa na ňu spoľahnúť.... Len proste ona by chcela byť aspoň jedinký raz v niečom najlepšia...no nevadí,hádam na niečo prídeme 🙂

andrea.m
13. apr 2012

ahojte baby
@ukana filipko hltá thomasa brezinu. píše veľmi pekné knihy pre chlapcov...dračie srdce,klub záhad,tigrí tím a to sú všetko názvy serii
@jaduska aj filipko ma v triede takú spolužiačku a tá už demotivuje celú triedu. pomaly sa všetci prestávaju snažiť. že vraj načo ked aj tak vyhrá natalka. a natalka je taka povaha ýe ked neni v niečom prva tak dostane hystericky záchvat tak mám pocit že ju niekedy nechaju vyhrať aj naschvál 😒
@lubkaj adrianke gratulujeme je to šikula veliká
@mimonu aj vikine gratulka k recitačnému úspechu

filipko nevyniká v ničom ale prihlási sa všade. klokana dodrbal úplne ale hlavne že sa chce silou mocou prihlásiť na všetkovedka. platí si to z vlastných úspor tak nech ide 😉 síce som ho včera trošku odhovárala len neviem či aj úspešne 😀 mm naňho šiel s tým že nech si radšej kúpi niečo pekné. a pomaly začínam pracovať na tom aby sa vrátil na karate. momentálne sa trápime zo sezonnou astmou a teda vyzerá dosť zle.

ukana
13. apr 2012

@andrea.m
@lubkaj ,dakujem, tieto knihy už máme doma vela, tie od Brezinu, ked on za dva dni tu knihu prečíta. 😝 ..ešte skusim tých troch pátračov, to mám doma ešte po mne...skor, ako tieto dobrodružné , ho bavia také vtipné ako píše napr. G.Futová... 😵

@andrea.m , Filipkovi skoré uzdravenie, u nás tieto dýchacie problémy naštastie prestali, i ked v školke sme na tom boli dost zle, teraz z toho vyrástol a nemá žiadne problémy klop-klop 😉 ...Obcas nejaká alergická reakcia na nejakú chemikáliu, ale to už len výnimočne, používam stále tie isté čist.prostridky, prášky a je to v pohode...naposledy sa osypal zo Septolete, tabletky na cmulanie na hrdlo 😝 a čerstvý ananás nesmie, ani nejaký koncentrovaný dzús z neho 🙄

lubkaj
13. apr 2012

@ukana Troch patracov urcite vyskusajte, hlavne tie starsie knihy su uplne super. Citala som ich este ja ako dieta a teraz bola mala nimi tak nadsena, ze raz pocas prazdnin precitala za den tri knihy o nich 😉.

andrea.m
13. apr 2012

@ukana fúúúha tak to je iný knihomoľ ten tvoj maťo.

andrea.m
13. apr 2012

@ukana ešte ma napadlo nech chodí do knižnice.ked číta tak rýchlo tak to bude podstatne lacnejšie.

andrea.m
14. apr 2012

dnes je pod mrakom pre nás ideálne počasie takže padame vonku 🙂

slivka3
15. apr 2012

Ahojte baby....Tak Vám niekedy závidím,aké máte šikovné deti.Naša Adelka je totál flegmoš,ju v podstane nič moc nebaví ☹ čo mi je aj ľúto,lebo ja som ako dieťa bola úplné iná.Ale čo už,hlavne,že sa vie ten základ naučiť,že tie známky už sú celkom dobré a že tomu učivu chápe.
U nás v škole to je tiež tak,že učiteľka má svojich obľúbencov a ostatné deti sú pre ňu len proste priemer,tak možno aj preto sa nik naviac nesnaží.Ale som napríklad rada,že konečne vybrala tento rok Adelku na tú Andersonovú noc.
U nás si Adelka sama vyberá knihy na čítanie.Chodí do dvoch knižníc,tak si vždy niečo domov donesie,ale skôr je to o vílach a dievčatkách.....

ukana
16. apr 2012

@slivka3 Adelka mozno neskor najde nieco, v com vynika, co ju bude bavit...mozno na to este neprisla, co ju bavi... 😵 😵

pekny zaciatok noveho tyzdna 😎

lubkaj
16. apr 2012

@slivka3 U vas ste mali Noc s Andersenom? Ako to prebiehalo? V nasej skole sa nic take neorganizuje, ale prvykrat to bolo v nasej miestnej kniznici. Adrianka bola, ale bola tam najmladsia, ostatne deti mali tak 13-14 a navzajom sa poznali, tak tam bola trochu "stratena". Ale celkovo bola nadsena, lebo si mohla citat tusim az do jedenastej...

ukana
16. apr 2012

@lubkaj
@slivka3 čo je to Andersonova noc? to som ešte nepočula 😅

slivka3
16. apr 2012

@lubkaj U nás to bolo tiež minulý rok v mestskej knižnici /Adelka nebola/ ,ale teraz to mali v škole čomu som bola rada.Boli tam s každej triedy po 6 žiakov /ktorých vyberala učiteľka,podľa správania,podľa množstva prečítaných kníh a tiež vyberala po troch chlapcoch a po tri dievčatá/po 4 triedu.Každý musel mať spacák,pyžamko.Mali tam zabezpečenú večeru aj raňajky.Tiež sa tam maľovali,v noci ich budili a strašili,mali rôzne súťaže.Tiež sa tam Adelke moc páčilo aj preto lebo tam bola s najjj kámoškou.

slivka3
16. apr 2012

@slivka3 Nooo možno uvidíme,k čomu bude spieť.Ale niekedy mi je ľúto,že nie je taká priebojná ako som bola Ja.

To je niečo ako podpora deti,čo radi čítajú....