Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

martao
21. apr 2009

Ahojte.
Boli sme u doktorky. Najmenši Liborko mal teploty. Vraj má 6. chorobu. Najprv teploty, potom vyrážky. Ja som to počula prvý krát. Máte s tým skúsenosti?

lubkaj
21. apr 2009

martao: 6. detska nemoc je celkom bezna a netreba sa jej bat. My sme ju uz mali tiez: najprv 2-3 dni teploty, potom vyrazky, ktore nesvrbia.

martao
21. apr 2009

lubkaj,
no to som rada, že nesvrbia. V mojom okolí o takom nič nepočuli. Hodila som si to do googlu a tiež mi vybehlo, že to má celkom dobrý priebeh, že jediným rizokom sú kŕče pri teplotách. Tie sme našťastie nemali.

lubkaj
21. apr 2009

martao: Aj u nas to malo vcelku lahky priebeh, ani sa to nijak specialne neliecilo. Len sme zrazali teplotu. Vyrazky zmizli same, nicim to nebolo treba natierat.

jaduska
autor
22. apr 2009

Ahojte dievčence.....ja aj Olívia ďakujeme za gratulácie.....maličká je zlatunká, papá, spinká a kaká....takže všetko v pohode, má trošku žltačku, tak sa aj opaľujeme na slniečku....

martao - ja som sa o tej šiestej chorobe tiež dočítala až tu na koníkovi, prvé dve dievky ju nemali, tuším je tu niekde o tom aj samostatná téma....

martao
22. apr 2009

jaduska,
ja som tiež čítala na koníkovi, väčšinou to má dobrý priebeh. Tvoj zaťko je len trochu mrzutý, možno aj zúbky, tak uvidíme.

ada11
22. apr 2009

Maťka ju mala asi tak v dvoch rokoch 😉 ale vtedy mi povedali, že je to choroba piateho dňa 😉

martao
22. apr 2009

Ono to nie je také hrozné. Len som si myslela, že som počula o všetkých chorobách.

tulenka
23. apr 2009

Jaduska , vitaj spat.Teraz si jak kralovna s 3 dcerami 🙂 . Aj ja este dodatocne gratulujem!!!!

martao
23. apr 2009

Normálne mám obavy zo školy.
Dnes som prišla pre decká do školky a Natko oviazanú hlavu. Nejaký chlapčisko mu rozbil hlavu o radiátor. Zobrali ho zo školky na rengen, chirurgiu. Všetko je O.K. Má tam jeden štich. Máme ho sledovať a za týždeň mu ho vyberú.

andrea.m
23. apr 2009

martao no chudáčik skore uzdravenie mu prajem. a to ti ani nezavolali že malý mal úraz? 😲

martao
23. apr 2009

Inak to mi vadilo, že nezavolali, volávajú vždy. Ostali tam učiteľka a kuchárka samé, tak radšej ratovali dieťa ako volať matke.

jaduska
autor
24. apr 2009

tulenka - ďakujem....

martao - to je teda sila, keď už trojročné deti si rozbíjajú hlavy o radiátor.. ☹ ☹ ☹ ☹

ada11
24. apr 2009

martao, tak to si musela mať šok, keď si ho zbadala ☹ ale aj tak ti mohli dať vedieť, veď v škôlke je aj pani riaditeľka, nie? 😉

jaduska, Olívia spinká a ako Lily a Sandra, pomáhajú? 🙂

martao
24. apr 2009

adi,
Tu je malá školka. Všetky deti sú spolu aj malí aj veľkí. Riaditeľka je zároveň aj učiteľkou. Doobeda je jedna. O desiatej príde druhá, aby boli 2, keď sú vonku. Poobede je zasa len jedna. Stalo sa to poobede, keď vstávali.

Keď čakali v nemocnici, zrovna bola s ním učiteľka-riaditeľka, ona plakala a on ju utešoval.

jaduska,
minulé leto rozbil Paťko-najstarší na ihrisku rovnako starému chlapcovi ako je Natko, hlavu kameňom 😢 , tak viem, že stať sa može všetko.
Ja som skor zvedavá ako sa zachová mama toho chlapca. Asi nijako, lebo je to taká divná rodina. Matka vyzerá ako metalista s prsiami. 😀

abetka
24. apr 2009

jaduska- vitaj
Olivia je krasna a velmi pekne meno ste vybrali 😉
Nech ste stale dobrucki a poslusni a nech si aj ty skoro ok. 🙂
JAj ake je to krasne, take babenko 😵 😵 😵

jaduska
autor
24. apr 2009

Adi - dievčatá pomáhajú, Lily nosí plienky do koša, príde mi povedať, že bábo plače, keď kojím, tak maličkú hladká po nôžke a hovorí jej "moja, moja"....dúfam, že to takto bude pokračovať aj ďalej....Sandra mi už malú aj postráži, aj kočíkovala dnes.... 🙂

marti - no kameň ešte pochopím, lebo sa deti ohadzujú a nemyslia na následky, ale rozbiť niekomu hlavu o radiátor, to mi už príde dosť silná káva....no ale asi to bude rodinnou výchovou....

abetka - ďakujem....ozaj je to úžasné, také malé bábenko....keď si spomeniem, aká som bola zúfalá, keď som zistila, že som tehu, tak by som sa najradšej zbila a je mi hrozne ľúto, aká som bola naštvatá na celý svet.... ☹

andrea.m
24. apr 2009

tak sme dnes Filipkovi kúpili píaci stolík a stoličku. bude to teda spoločné pre oboch, lebo dve by mám do izby nevošli.

martao
24. apr 2009

jaduska,
je to nejaký problémový chlapec, vraj ho majú z deckého domova. Aj doma sú problémy. Minulý týždeň sa im v školke schválne skoval, učiteľky skoro zošediveli a on sa im len smial do očí. Je to malá školka, a učiteľky sú fantastické, deti berú akoby boli ich.
Keď sa to stalo s tým kameňom, ešte večer som sa bola pýtať ako sa má ten chlapec. Aspoň ospravedlniť sa podľa mňa patrí. A oni nič. 🙄

ada11
25. apr 2009

jaduska, pozrela som si Olíviu a je krásna a aká bacuľatá 😉 To, že ťa tehotenstvo zaskočilo je normálna reakcia 😉 ani ja som nebola moc nadšená, kedže som bola na začiatku tehu na rentgene, hrozne som sa bála, že to môže mat negatívne dôsledky pre mimi ale chvála pánu Bohu Anet je OK.

jaduska
autor
25. apr 2009

adi veru je bacuľa, ale iba na tvári....stále sa z nej smejem, že má líčka ako syseľ a dvojitú bradu.... 🙂

lubkaj
27. apr 2009

Tak, my uz mame skolsku tasku. Tuto: http://www.topgal.sk/tasky/CHI-104/G---Red/ 🙂 Adrianka pomahala pri vybere - ukazali sme jej niekolko tasiek a nechali sme na nu, aby si vybrala.
Objednali sme ju vo stvrtok a dnes ju uz priviezli. Vyzera velmi pekne. Je k nej prsiplast na tasku, vrecko na prezuvky a dostali sme aj reflexnu vestu - teraz je akcia, ze ku kazdej skolskej taske ju davaju. A stala iba 34,20 EUR - dostali sme este aj zlavu 10% a postovne a balne zadarmo 😀.

andrea.m
27. apr 2009

lubkaj krásna 🙂

martao
27. apr 2009

lubkaj,
od tejto firmy plánujeme aj my. Počkám decká s MM a možno ju ešte dnes objednáme.

ada11
27. apr 2009

ja som bola už aj mrknúť v obchode, nech to mám live, sú pekné tie tašky. švagrina kúpila dcére tiež tašku ale neviem od akej firmy s komplet výbavou - fľaša, dóza na desiatu, vrecko na prezúvky, 2 peračníky a to naplnené 😕

lubkaj
28. apr 2009

martao: Ak budes objednavat, urcite tam predtym zavolaj. Maju akciu "Zapisy" ci tak nejako sa to vola. Tam zavolas a povies, ze mas doma buduceho skolaka a chcela by si sa informovat o moznosti ziskania 10% zlavy. Mna ani nenechali dohovorit a hned mi povedali, ze mam do poznamky k objednavke napisat, ze si po telefonickom dohovore uplatnujem zlavu 10% 😉

martao
28. apr 2009

lubka,
ďakujem.

laki
29. apr 2009

ahojte, aj budem mat tiež prváčku, je dost drobná tak som rozmýšlala na kúpou školskej tašky na kolieskach. Myslim si že je to lepsie ako vláčit tie tašky na chrbátiku.Máte niekto skúsenosti s takou taškou??? Alebo nejaký typ, kde ju zohnat??

martao
29. apr 2009

laki,
takúto tašku neodporúčajú, kvoli chrbtici. Pri ťahaní bude zaťažená len jedna strana chrbátika. Skús pozrieť takú, ktorá je aj na chrbátik aj s koliestkami.
Tašku nech si vyskúša, sú vyrábané z roznych materialov a sú odľahčené.

jaduska
autor
30. apr 2009

lubkaj to ste teda dobre kúpili tú tašku....

laki -tiež si myslím, že najlepšia je taška na chrbát, to ťahanie na kolieskach - súhlasím s martao, že to asi nie je veľmi dobré pre chrbticu.....