Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
18. júl 2009

viki je v lv u nasich a tiez chodili na podhajsku 🙂 mozno sa aj stretli decka 😀

jaduska
autor
18. júl 2009

mimo - môj manžel slúži v Leviciach

mimomu
18. júl 2009

jaus je vojak?

jaduska
autor
19. júl 2009

mimo - bohužiaľ áno 😒 😵

mimomu
19. júl 2009

jadus,ja som mm nemala doma v lete 7 rokov,ked sa mala narodila hned o 3 dni musel odist do nemecka,takze viem ake je to niekedy tazke a smutne.a ako robieva?
my sme uz v komletnej zostave.viki este stale kasle ako stary sud.myslis ze jej stodal pomoze?lebo uz sme boli tento mesiac na antib. ☹

mimomu
21. júl 2009

kde ste vsetkyyyyyyyyyyyyyyy? 🙂

mimus5
22. júl 2009

Ahojte 😉 som tu nová. Ja mám už školáka ide do 4.ročníka ale z dcérou opäť začíname. Netreba sa z toho veľmi stresovať, myslím, že sa stresujeme viac než deti 😀 Jediný môj problém teraz sú prázdniny (bože nech už skončia 😎 ) neviem kde s detmi vypadnúť a ako ich už zabaviť. Myslím, že sme minuli už všetky možnosti. Chystáme sa na konci augusta na chatu ale do tedy je ešte ďaleko. Poradte nejaké podujatia 🙂 vrelá vďaka

adrianamickova
24. júl 2009

aj ja sa hlásim do klubu 🙂 🙂
moja dcerka tiež pojde v semtembri prvý krát do školky,teraz sa veľmi teši na školku a stale sa pýta kedy kedy kedy už podem do školky 🙂

adrianamickova
24. júl 2009

pardon,ja som do inej temy ťukla 😖

mimomu
24. júl 2009

ahojte babenky.....kde sa vsetky flakate?a co deticky?

abetka
25. júl 2009

tak aj maly ma kiahne, tak sa tocime stale dokola 😝

mimomu
25. júl 2009

no super abet 😉 aspon budes mat pokoj 🙂

abetka
25. júl 2009

no to hej 😀 Len to teraz nejako prezit 🙂

netmona
25. júl 2009

jaj,,dievčata trochu mam obav, ako to bude zvládať v škôlke naš bobák,,no ale dúfam že, práca a škôlka všetko zas nové, dáko to zkoordinujeme 🙂

zusikk
26. júl 2009

uzivame si volne dni sisa ma teraz tyzden prazdnin v skolke este nas dva cakaju a potom este bude chodit do skolky ale ked je pekne sme kdesi po vonku bud bicak alebo kupko alebo len tak korcule a tak

mimomu
27. júl 2009

zusikk a co druhe babo?lebo my momentalene uvazujeme ze jedno staci.aky mas na to ty pohlad?

marcca
27. júl 2009

mimomu - zapletiem sa do debaty 🙂 ja nad druhým ani moc neuvažovala, nejak sa trafilo 😀 a teraz si neviem vynachváliť...máme takmer 5 rokov rozdiel, žiarlivosti sme sa vyhli, dcéra mi pomôže (postráži, zabaví, priniesie... 😝 ) a je to stále lepšie ako malý rastie...síce vyhrať sa spolu nikdy nevyhrajú, ale "občas" sa zabavia 😀 😝
a navyše malý je straaašný "mazňo" tak si to vychutnávam...lebo dcéry sú väčšinou ocinkove a synovia moooc ľúbia maminy 😵 aspoň u nás je to tak 😎

abetka
27. júl 2009

marca u nas je to tiez tak ako u vas.
Nasa ma dnes ^6 rokov, tak uz aj vekovo splna podmienku naspupu do skoly 😵

abetka
27. júl 2009

mimonu/ ja mam manzela jedinacika a je sam. Nema surodencov, nema s kym pokecat, hnevat, nema mu kto pomoct, potesit a pod. Uz velakrat mi spomenul aky je sam a ako mu to chyba. On velmi chcel maleho, aj ked ja som chcela neskor, ale teraz som rada a velmi a ja silne uvazuje co ak to bude len trochu mozne, ci uz financne, zdravotne a pod. ze za 5 rokov by sa mi pacilo aj tretie, ale to je vo hviezdach 😀

andrea.m
28. júl 2009

abetka tak betuške dodatko všetko najlepšie k veľkáčšským narodkám 😀

zusikk
28. júl 2009

MIMOMU juuuuj prednedavnom by som brala dalsie diet supom....ale teraz?vek mam 41 nie vela ale uz dost a jedno mame preto ze viac sa nedalo sme opakovane podstupovali zakroky AR a zadarilo sa len jedno....diki aj za to....terajsia situacia je taka....ze uz nechcem ani ja to dieta nas dost rozdelilo a rozmyslam skor ze sa s partnerom rozidem a nie planovat dalsie dieta 😒

abetka
28. júl 2009

zusikk/ to mi je luto 😒
amdrea.m/dakujeme

marcca
28. júl 2009

abetka - aj my dodatočne blahoželáme 😉
ja si viem kľudne tretie predstaviť aj za 10 rokov 😀 😀 veď uvidíme, ale zatiaľ tvrdím, že dve nám bohato stačia 😎

zusikk
28. júl 2009

no ja pochazam z 8 deti takze ja som akoze nie velmi stotoznena z jednym ale pokusy su fuc uplatit to sama neuplatim a vlastne ani nie je teraz vhodny partner aj ked teda s povodnym existujeme v jednom byte,ale...on sancu stale ma aj ked je problem kvazi viac v nom pretoze 3 pokusy IVF sa rataju z poistovne na moje meno....on z inou zenou si zas moze zaplatit ak na to ma dalsie tri a potom zas z inou dalsie tri zial muzi z inymi partnerkami mozu podstupovat IVF do oblbnutia ja uz 4 a pripadne dalsie pokusy len za plnu sumu bez prispenia poistovne ....a to uz su ine kupovania macky vo vreci ☹

abetka
30. júl 2009

tak ja som bola dnes v lidli a kupila nejake drobnosti este do skoly. Mala je na prazdninach, tak to bude mat prekvapenie 😉

marcca
30. júl 2009

abetka - čo mali v lidli 🙂 ja sa chystám na tie drobnosti, ale zatiaľ nemáme ani peračník tak zatiaľ neriešim...čo vlastne treba okrem pier, ceruziek, pravítka ? 😅 a perá ste aké kupovali, páni tak nám toho ešte hodne treba 😝

marcca
30. júl 2009

akurát som kukla leták - nevideli ste niekto tie desiatové súpravy že ako vyzerajú naživo 🙂 celkom sa mi to pozdáva...a kukám že gumy, štetce, kružidlo 😕 tak to tam asi zajtra tiež nabehnem len aby ešte niečo mali 🙄

andrea.m
30. júl 2009

marca pero ja kupim až priebežne podľa toho čo povie učiteľka. zo zčiatku budu aj tak písať ceruzkou. a kružidlo hádam do prvej triedy netreba.

abetka
30. júl 2009

tie dozy vyzerali fajn, nasa ma co som jej uz davnejsie kupila, ale malemu som nekupila a veru lutujem. Mali stetce, gumy, podlozky na stoly, farebne papiere, skicare, aj peracniky a pod.Mali aj lampy na stol , ale mne sa nepaci, ked si svieti stolnou lampou ☹ .
Pero tiez neriesim, kazda ucitelka ma iny nazor, tak si pocckam

aplless
30. júl 2009

ahojte tak ja okrem peracnika nemam este nc nejako neni cas ist do mesta stale sme v robote obidvaja a mala je tento tyzden u našich na prazdninach takze ja riesim vsetko az v auguste este mi to nejak nepride ze ide do skoly ☹