Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ukana
24. aug 2009

tak som pozrela na internetovej stranke skoly, nastup je2.9.2009 o 8.00, prvaci maju o 9.30 rodicko, vyucovanie konci o 10.15..........vtedy uz vydavaju obedy...........boli ste uz niekto pre sek na stravu, alebo to nechavate na prvy den v skole?? obedovat bude asi doma, tak to necham na ten prvy skolsky den................ 😒

zusikk
24. aug 2009

nasa internetova stranka skoly este nie je obnovena tak su tam stare infosky....prvy den nebude urcite este obedovat v skole mozno ani prvy tyzden lebo som s nou doma ale mozno hej .Do skoly ideme mrknut zajtra uz su tam ucky a chcem kupit listky na obedy pripadne vyzistit a o skolskej druzine a zaplatit....bude musiet chdit lebo ja robim na smeny a chlap obycajne aj do 17.00 😉 a potom malo by tam byt uz napisane do ktorej triedy je zaradena a kde tu triedu ma ja tu skolu nepoznam tak nech tam 2 nebehame ako bezprizorne 🙂

zusikk
24. aug 2009

a zosity ani obaly sme este nekupovali platili sme nieco pri zapise tak snad tie zosity a vykresy dostanu alebo mozno dostaneme az v skole instrukcie co este treba....kupila som len veci co nam dali zoznam na zapise ine zatial nic a cvicky ma klasicke nosi ich aj na tanecnu a ak pojdu von na ihrisko tak si da tenisky co nosievala aj do skoly 😉 kratasy a tricko tiez nerisim to bude cvicit v tom co ma doma zvlast na telesnu nekupujem teplaky usije dedko a bundu ma este od minula...z teplakov ale vyrastla 😉

marcca
24. aug 2009

my máme začiatok šk. roka o 8.30 na školskom dvore cca do 9, potom sa ide do tried a tam bude zhruba hodina akože rodičko...dozvieme sa čo treba ešte platiť a pod. veci 😝 ...zoznam som už videla, sme 1. C 😉
kvietky budeme brať teda 2, lebo s tr. učiteľkou tam bude aj vychovávateľka, tak aby neostala na prázdno 😀
lístky na obed sme už vybrali, platíme 20 € ...robia aj desiaty, ale to zatiaľ nechám tak...časom uvidíme 😉

marcca
24. aug 2009

ozaj a ako vlastne s raňajkami - jedávajú vaše deti doma? 😕 lebo kým sme boli v škôlke, tak doma nejedávala až v škôlke okolo 9...a pochybujem, že o 7 ráno by som do nej niečo natlačila...ale potom zas kedy bude jesť desiatu?? 😕 😕

zusikk
25. aug 2009

nasa tiez rano nejedla a to bude pruser teda lebo ona rano nebude nechce nechuti a potom bude hladna.Co im budete robit na desiatu?Nasa by najradsej jedla parizsky salat stale 😉 ma teraz take obdobie.Asi zacneme natierky jest vo velkom.....salama sa jej asi pokazi kym byva este teplo... 😒

marcca
25. aug 2009

zusikk - že parížsky šalát 😕 😕 😀 tá má teda dobré chute 😀 moja ani nevie ako vyzerá 😀 😀 😝
tiež rozmýšľam nad tou desiatou, pomazánky moc nechce, ani salámy, ak tak syr a hlavne nutelu 🙄 🙄 tak ja budem mazať asi nutelou 😅 😝

ada11
25. aug 2009

tak my budeme asi školský rok začínať s ATB, Maťkla má vysoké horúčky, čakáme na výsledok z výteru hrdla, no a k tomu aj mladšia je chorá, tak máme veselo 😠 Chúďa, keď pozriem na Maťku až mi je zle, bez života, neje, nepije, keď niečo vypije, tak to vyvráti, leží, no neviem, neviem ☹ neviem ako u vás, ale u nás je dosť veľká chorobnosť detí - virózy, angíny a to ešte nie je ani jeseň 😠

ukana
25. aug 2009

ada, klop-klop, nas choroby obchadzaju 🙂 skore uzdravenie Matke ☹ ☹

nas matko tiez doma neranajkoval, kym chodil do skolky, teraz planujem dat mu rano aspon jogurt, potom na desiatu nejaky rozok a ovocie, alebo horalka........jemu by len rozok nestacil, poobede bude isto v druzine hladny, bude tam do 15.00, nas je taky papkac......... 😅 parizsky salat nema rad 😅 , ale zboznuje tresku 😅 , tak z casu na cas dostane.........u nas salamy ficia, tak to je jedno s cim bude desiata, u nas sa je vsetko 🙄 a vela 🙄 nutelu sme na chlebe ani nemali, nam to tak nechuti, iba samotnu ju zozereme 😀

andrea.m
25. aug 2009

ada maťke skoré uzdravenie.

ani filipko rano neraňajkuje ale stále vypije 300ml teplého kakaa a to je dosť. toľko totiž naraz nevypijem ani ja 🙂 na desiatu budem baliť rohlík,croisant a čaj. obedaovať bude doma do družiny zatiaľ nepôjde.

bets
25. aug 2009

co sa tyka ranajok, tak kym som nabehla na rezim, tak som zvazovala, ci ano ci nie. za nie bolo hlavne to, ze aj tak skoro vstavam a ked nebudem robit ranajky, tak mozem o 10 min. zostat dlhsie v posteli. potom som si povedala, ze koli svojmu pohodliu budu mat deti navyk neranajkovat, tak som prekonala ranne vstavanie a zacala robit ranajky. nie vzdy im chuti, ale vzdy su na stole a nenutim ich zjest.
za tie roky skolky sa na to naucili a budeme pokracovat aj dalej, rano ranajky, do skoly zacnem uz robievat desiatu, kde vzdy pribalim jablko alebo ine ovocie a flasku pitia.

jaduska
autor
25. aug 2009

adi - Maťke skoré uzdravenie, presne viem, ako sa cíti, pred týždňom som prekonala angínu a ja som bola K.O.,

Čo sa týka raňajok - Sandre som ich robievala aj do škôlky - väčšinou jogurt, alebo niečo do mlieka - rožok, čokoládové guľky, kukuričné lupienky a pod. Alebo vypila aspoň fľašu kakaa....
A keď som bola na prax v školskom klube (družine), tak deti mali so sebou aj olovrant a normálne mali prestávku na jedlo. Len si neviem predstaviť, keď ráno niečo nachystám - ako to bude vyzerať poobede 😕 😕 😕 😕 A samozrejme - pitný režim musí byť....

marcca
25. aug 2009

ada, skoré uzdravenie, nech ste o týždeň fit 😉

tak my teda budeme baliť rožky syrové, nutelové či medové 😉 a ani ten croisant nie je zlý nápad ako písala andrea 😉 nakúpim do zásoby a ak niekedy nebudeme stíhať tak ho pribalím...sladké dávať už nič nebudem, lebo ako poznám simi, tak by spucovala najprv to...radšej jej vždy donesiem pobede, keď prídem po ňu...no a veľká fľaša čaju a hotovo...postupne možno okuká ostatných čo nosia ako ju poznám a bude pýtať niečo iné 🙂

marcca
25. aug 2009

ozaj, koľko vypijú vaše deti? naša odmalička straaaašne veľa pije a fľašu s čajom musíme nosiť aj keď ideme do susedov na návštevu 😝 denne tak 1,5-2 l čaju...a to nielen teraz v lete, rovnako aj v zime 😅 a pije len čaje hlavne bylinkové s medom, príp. tie ochutené vody rajec...čistú vodu nevypije, ani žiadne bublinky čo som rada, ale niekedy sa mi zdá, že sa nalieva nejak veľa... 😝

ukana
25. aug 2009

marcca, aj nas vela pije, tak 1-1.5l denne, do skoly tiez budeme balit flasu s cajom, nas aj cistu vodu vypije, niekedy si da trochu kofoly, tu zboznuje 😔 🙂 ten croisant je dobry napad, my mame oproti domu predajnu pekarne, tak ak nic nevymyslim, kupim lekvarnik, makovnik a je 😉

marcca
25. aug 2009

ukana, no presne 🙂 ešte si aj robotu občas ušetríme a aj deti budú spokojné 😉 😉
ozaj na kofolu som zabudla, tá jej chutí..len musí byť odbublinkovaná 😝 😝

jaduska
autor
25. aug 2009

ja vôbec nesledujem, koľko mi deti vypijú, asi by som mala začať 😕 Ale kofola fičí aj u nás, čím nie som nadšená, ale kupujem jej ju, len keď ideme na pizzu, čo nie je až tak často. Najnovšie jej zachutila Vinea.....

Aj vaše ratolesti si už odpočítavajú dni? Naša Sandra si napísala na papier 10,9,8..... dní a škrtá si 😀 😀 😀 😀

marcca
25. aug 2009

jaduska 😀 to je dobréééé 😉 my si dni odškrtávame iba pred vianocami 🙂 ale pozerám, že u vás to ide byť veľká udalosť 😉

andrea.m
25. aug 2009

môj "chlap" školu akosi nerieši

jaduska
autor
26. aug 2009

marcca San chcela ísť do školy už po zápise....ona sa hrozne teší 😀

ada11
26. aug 2009

u nás nie je žiadny zoznam ani nič podobné, všetko sa dozvieme až 2.9. 😕

Maťka pije od malinkého bábätka strašne málo, tak je to aj s jedením, takže u nás je to bieda ☹ no a tiež neraňajkovala, keď chodila do MŠ, takže teraz bude musieť, ale ona strašne pomaly papá, ale fakt strašne pomaly, jedine čo zje ako tak normálne je chlieb vo vajíčku, no a ten nemôže mať každé ráno 😀 😝 vidím to na guličky s mliečkom 😉 desiata tiež nejaký rohlíka lebo chlebík a ovocie + nápoj 😉 Maťka keď zacíti v nápoji iba jednu bublinku, tak to vôbec nechce 😕

ukana
26. aug 2009

ada, aj nas , ked bol mensi, nechcel nic, ani jemne perlive.......teraz musime nechta vyprchat bublinky, aby vypil mineralku 🙂

baby, idete im desiatu davat do tych desiatovych boxov, alebo klasika servitka+sacok? mne ten box pride velmi neprakticky, zabera vela miesta a mam pocit, ze roztek by sa tam ani nezmestil..... 😒

majina.b
26. aug 2009

desiatový box mňa nemapadlo ani vyskúšať

plast. fľašu som od šk. tašky vyhodila, mne strašne smrdela, fľaša bude klasika

ukana
26. aug 2009

nas je 1.A a uplne prvy v abecede 😅 😅 .......MM bol pre sek na stravu, tak boli pozriet aj zoznam tried 🙂

andrea.m
26. aug 2009

ja som filipkovi na jeho vlastné želanie kupila v dráčiku desiatový box+fľašu. fľašu už zničil na treningoch a do toho boxu vojde akurát jeden croisant. či ho vôbec budeme používať sa ešte uvidí 😖
bola som sa dnes pýtať v škole za zoznamy tak vraj budu najskôr zajtra alebo v piatok...no dávajú si načas a že vraj "najlepšia zš v KE" hm no neviem,neviem....

ukana
26. aug 2009

ja kupim flasu z jupika aqua, tu modru, ta nevytecie 😉 ..........andrea 😒 to si teda davaju nacas 😒

zusikk
26. aug 2009

my nemame desiatovy box a dam jej urcite desiatu len tak do sacku.Flasku tiez bude mat daku od jupika ci taku nejaku tie plastove "originalky" smrdia aj mne 😠

marcca
26. aug 2009

my box máme nejaký z tupperware a zdá sa mi celkom šikovný - ani malý, ani veľký, akurát no rožok či chlieb + ešte niečo 😉 plánujem jej aj do neho baliť, lebo zas ja sa skôr bojím, aby desiatu nejak nespučila alebo niečo podobné 😅 a teda nechcelo by sa mi čistiť tašku (nedajbože aj zošity) od nutely či masla 😝 😝 deti sú nevyspytateľné a čo ak ju napadne napr. si na tašku sadnúť 🙄 ...no ale ako vravím, všetko uvidíme počas šk. roka a prispôsobíme sa okolnostiam 😉
a fľašu máme tiež z dráčika tú netečúcu so slamkou a určite ju bude chcieť nosiť...len rozmýšľam či jej nebude malá...pri jej spotrebe 😀

marcca
26. aug 2009

ukana 🙂 nooo nezávidím, že prvý v abecede...ja som bola vždy v prvej šestke a veru sme to mali ťažšie ako tí na konci 😅 simi je 17 z 24 😕 😕

inak tie zoznamy - aj keď sú u nás hotové, tiež ešte nie sú vycapené na škole...to dajú tiež až koncom týždňa, lebo drobné úpravy sa ešte asi robia na každej škole 😉 🙄 ale dnu v škole vedia tak na 90% povedať 😉

inak o týždeň už budeme mať prvý deň za sebou 😝 😀

ukana
26. aug 2009

marcca, to som si aj ja pomyslela, ze chudiatko 😖 😖 😀 .....priezvisko na B, tak sme to aj cakali ☹ .......ja som bola za slobodna na V....tak som bola zvacsa na konci....... 😅 😝