Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

marcca
30. aug 2009

andrea - tak u vás bude tá zmena dvojnásobná 🙂 ...držím prsty nech si aj malá rýchlo zvykne 😉

andrea.m
30. aug 2009

marcy možno aj trojnásobna....rysuje sa mi práca

anlu
30. aug 2009

dakujem za privitanie 🙂 no so skolkou som bola velmi spokojna a to bola tretia co sme vystriedali, neviem ci sa mi podari tak v kratkosti opisat v com je ina.... jednoznacne tam maju iny pristup k detom, beru ich ako rovnocennych a ucia ich tak aby sa sami chceli naucit, ucia ich samostatnosti, napr. ak sa chce dieta hrat samo, tak sa moze hrat samo a nie je nutene hrat sa s ostatnymi, nie su tam take klasicke hracky ale skor na podporu logickeho myslenia a pochopenia matematiky, aby poznavali svet, vesmir, prirodu aby sa naucili fungovat v beznom zivote... a je toho velmi vela co je tam ine. Ked bola v inej skolke kazdy den som pocuvala ze ona sa tam nudi a nechce sa jej tam ist. V tejto nemala dovod sa nudit, lebo ucitelky deti nebrzdia v napredovani a este co sa mi velmi paci ze ta ucitelka co ich ucila v predskolackej triede ich bude ucit aj v skole

Simka, skolka a prvy rocnik je v tej budove kde je jedalen a potom dalsie rocniky su v tej velkej

simka9122008
31. aug 2009

Aha už viem, počula som o tej škôlke, tak to je super že je v podstate prepojená zo školou, čiže v tom čo začali v škôlke tak v škole pokračujú, úžasné

jaduska
autor
31. aug 2009

tá montessori filozofia má heslo: "Pomôž mi, aby som to zvládol sám"....ale zas mám spolužiačku, tá mi vravela, že boli na exkurziu v montessori škôlke v Poľsku, a že jej sa to vôbec nepáčilo, každé dieťa sa hralo samo v svojom kútiku, tie deti jej pripadali také "opustené", zahrabané do svojho, že až také príliš individiualistické....ale možno natrafili na škôlku, kde to brali až príliš vážne, alebo nepochopili o čom to je...podľa mňa je dobré také zdravé prepojenie klasickej a alternatívnej škôlky, aby boli spokojné deti, aj učiteľky.... 🙂

Už iba 2 dni................. 😲 😲 😲 😲 😲

roasha
31. aug 2009

jajajaaaaj...... 😲 😅 😀
a my sme nachladli..... 😝

mimomu
31. aug 2009

ahojte 😉
ja mam dnes dovcu-posledny den 😉
andrea,super ze sa ti rysuje praca 🙂 aj sa urcite tesis 🙂

andrea.m
31. aug 2009

zatiaľ čakám či zavolaju že ma beru 😅

ale teším sa....hlavne na prvý poriadnú výplatu po 7 rokoch 🙂

mimomu
31. aug 2009

to ti verim......aj ja hladam novu pracu 😖
baby neviete niektora ako vyzera prvy den v skole?do kolkej tam budeme a ako to bude prebiehat?

abetka
31. aug 2009

aj nasa je nachladnuta, ale uz je to llepsie.
Aj ja mozno pojdem do prace, ale to este neni uplne iste 😒

mimomu
31. aug 2009

a pracovny cas vam vyhovuje?mne by vbodlo tak na 6 hodin,ale zohnat taku pracu je takmer nemozne 😒

simka9122008
31. aug 2009

Mimomu, no u nás je zraz o 8.00 ráno a vraj to bude trvať asi do 10.00, celé ako to bude prebiehať to fakt netuším, nechajme sa prekvapiť, mi sme sa boli teraz prejsť do školy, tak malý bude chodiť do I.B. skoro so všetkými so škôlky, super

zusikk
31. aug 2009

ja zatial neviemkedy mame nastup ...vraj hlasili v rozhlase ale bud sme neboli doma ci len nepoculi dufam ze dnes zistim neviem naco mame tranky mesta na webe a skola ma tiez stranky ked su tam len stare infosky a o zaciatku roka nic kazda skola mava nejak inak zvycajne o 8.30 no ale neviem iste

jaduska
autor
31. aug 2009

ja som konečne objavila www stránku našej školy 😝 😝 😝 😝 šikovná som 😵 Ale tiež sú tam zatiaľ staré info 🙄

anlu
31. aug 2009

... nasej sa zacina o 9.00 je to pre nas velka vyhoda lebo my sme vsetci spachtosi 😀 No to ze sa moze hrat kazdy sam nie je povinne, jednoducho len maju pravo hrat sa sami ak chcu, asi to zalezi od uciteliek ako deti vedu a ako ich ucia. Este sa mi paci ze je ich v triede maximalne 15 deti

mimomu
31. aug 2009

u nas v skole je len 14 deticiek,tak to dufam zvladneme v pohode 😉 🙂
maju aj u vas povinny jazyk hned od prvej triedy?

ukana
31. aug 2009

mimomu, u nas asi vsetci budu mat asi AJ, a este sme volili nabozenstvo alebo etiku 🙂 v papiernictvach to je dnes otras, som chcela lepidlo, nemala som sancu, bolo tam narvate 😠

mimomu
31. aug 2009

u nas tiez bude anglictina 🙂 ved uvidime,co a ako 🙂

bodka13
31. aug 2009

ahojte prváčence 😀

tak my sme 1.C a v triede ich je 21,má tam aj kamarátov zo škôlky a jazyk(anglický) majú už od 1.triedy no známkovať im ho začnú až v treťom ročníku 😉
zahájenie šk.roka je o 8:00 a trvať to bude asi hodinku(aspoň pri staršom to tak bolo)

roasha
31. aug 2009

my mame zahajenie 8.15h/triedu ani pani ucitelku stale nevieme/,a anglinu tiez. 🙂

abetka
31. aug 2009

no nasa ma ang. iba ako kruzok, ale od 2. rocnika maju povinny cudzi jazyk.
Kedze ide na cirkevnu skolu, tak nabozenstvo je povinne.
Zaciname v stredu 9.00. omsou v kostole a potom ideme s detmi do skoly, aby nam dali pokyny ako dalej
Boli sme aj pozriet , ci neni zoznam ziakov, ale nedali ho, lebo vraj rodicia potom spekuluju 😲

aplless
31. aug 2009

ahojte tak nam to začina o 7,50h aj vyucovanie tak bude zacinat inak nic viac neviem necham sa prekvapit zraz je na ihrisku pred skolou,,,, my mame dva jazyky a je to povinne v ramci vyucovania,,,,akurat ju dam na tanecny ktory bude po skole,,, budeme mat dve triedy ale vobec neviem kolko ziakov a kde bude sak zychvilu sa dozviem,,,

andrea.m
31. aug 2009

tak pozajtra nám to začne 😅

majina.b
31. aug 2009

andrea, ty len odpočitávaš...

asi sa nemôžeš dočkať?? veľmi sa tešíš??

anlu
31. aug 2009

ved aj ja uz cakam kedy pojde do skoly, lebo mame doma 4mesacnu Oliviu tak budem mat viac casu sa jej venovat aspon doobedu bude klud 😀

monkula
31. aug 2009

ja som na túto tému úplne zabudlaa 😀 😀 😀
zhrniem: tašku máme topgal, aj peračníky, zahájenie o ôsmej, triedu nevieme, cudzí jazyk od druhej triedy, bude v šachovej triede, v stredu zaplatíme aj 20€, a za to budú mať na celý rok výkresy, zošity, zošity k šlabikáru, zorničku na celý rok a poistenie...
zabudla som na niečo?
Kde ste kupovali deťom boxy na desiatu? ja som videla len v Tescu, ale boli nejaké malé... 😕 😕

jaduska
autor
31. aug 2009

Anlu - aj my máme doma 4-mesačnú Olíviu 😀 😀 😀 😀

Monkula - to asi preto, že boli prázdniny, tak si na nás zabudla. Ja som box na desiatu zatiaľ nekupovala, naša má v taške na to špeciálnu priehradku, tak uvidíme, či bude treba

simka9122008
1. sep 2009

Anlu a kde vy bývate?

marcca
1. sep 2009

anlu - aj ja sa teším, že konečne bude aspoň doobeda doma kľud a nezabijem pol dňa pri hrncoch 😝

my začíname 8.30 a jazyk máme od prvej triedy 😉 od druhej sa pridáva ďalší, keďže sme jazyková škola...

monkula - my máme box z tupperware a ako som už písala - mne príde v pohode, šikovný - ani veľký, ani malý 😉 inak tie v tescu som videla aj ja a neviem teda, čo by som do nich napchala 😝 asi 3 bebe keksy 😀 😀

ukana
1. sep 2009

ahojte, tak uz to vrcholi 😀 box som vcera pozerala, pytala som sa predavacky, ci nemaju nejaky vacsi, kde by sa aj roztek vosiel, povedala mi, ze mam rozok prekrojit 😀 😀 a potom tam vojde........my budeme mat sacok a mam doma asi 10 kadejakych boxov, tak pouzijem pripadne jeden z nich 😉

ja sa tesiiiiiiim, ze nebudem variiiiiiiiiiiit, len cez vikend 😀 😀 ............