Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

melipa
4. sep 2009

aha, bodka, tak to asi preto si ich kupuju, ze do nich kreslia a ostanu im...tak to je jasne...za veci suvisiace so vzdelanim mi nie je luto penazi...
no my mame prve rosicko az 17.9., tak skusim hodit s ucitelkou rec o tom noseni veci...je fakt ze ine deti nemaju to plavanie, tak zrejme ostatnym rodicom to tym padom ani velmi nemusi vadit...mozno by mohli aspon tu telesnu nechavat v skole a brat domov na vymenu len raz za cas...lebo tie veci na plavanie jasne ze domov musi nosit, vsetko je mokre...
inak neviem ako inde, ale tu rodicov vobec nepustia do skoly do vnutra, len pri brane sa odovzda karticka a oni dieta zavolaju ze ide domov, rano taktiez, ani do satne nemozeme ist...vcera som vpochodovala do vnutra do vestibulu a vratnicka ma hned vypoklonkovala, ze cakat vonku...no OK, beriem ze nechcu mat plnu skolu potulujucich sa rodicov a tym predchadzat kradeziam...ale preco potom nemozu mat deti tie prezuvky v satni? to by si akoze deti kradli medzi sebou?!...ale zrejme s tym nic nespravim 🙄

anlu
4. sep 2009

Mimomu, ved ak chce chodit tak nech skusi mozno sa zacne priatelit s farbickami, moja Claire velmi nechcela chodit aj ked velmi rada kresli a nakoniec sa jej tam tak zapacilo ze uz si rezervovala ako kruzok vytvarnu tam pojde urcite a este v skolke zacala chodit na francuzsky a spanielsky jazyk tak asi bude pokracovat, nechavam to na nu a tanecnu maju povinne vo vsetkych rocnikoch 🙂 aspon bude vediet tancovat

Ukana tak nech sa ti Martinko cim skor vylieci 😉

slabikar aj my mame lipku a neviem ake zosity maju ani ziacku neviem ci maju, uvidim dnes ked donesie veci zo skoly a oni mali vcera ulohu taku ze maju prist rano usmiaty 😀

anlu
4. sep 2009

Melipa tak to je cudne ze nemozte ist do vnutra 😲 my mozme v pohode aj do triedy vojst a nikto s tym nema problem len sa musime bud zobut albo dat navleky, lebo tam maju koberce

ja stale rozmyslam nad tym ze ak si nechavaju telesnu v skole ved to im to oblecenie potom musi smrdiet, teda neviem ako ostatne deti ale Claire sa spoti tak ja chcem aby si aspon na konci tyzdna doniesla, len neviem ako casto ju budu mat 😕

abetka
4. sep 2009

cafte skolacky 😀
Tak nasa hviezda mi vcera svojim sposobom zmyslania pokazila naladu, ale porozpravala som sa s nou, tak snad to bude lepsie.
Aj my mame Lipku a dostala este prac. zosit, matematiku a casopis Vrabcek co sme jej objednali
Inak ja som jej teraz za obedy platila 24 eur 😲 😕 🙄 😖 a to este kruzky na cely rok 24 eur, clenske v klube deti 10 eur, no a druzinu nam este nepovedali kolko. To su palky.

ukana
4. sep 2009

bola som v skole, zobrala som mu zosity a doma si robi ulohy, co dnes robili v skole..ucitelka mi vsetko nadiktovala. 🙂 ...........uz mu to preslo, pockame cez vikend, ale vyzera, ze bude zdravy 😉 😉
mame ziacku knizku 🙂 a na AJ Busy Bee, to je skor taky pracovny zosit, ako ucebnica, preto sa to plati 😉

anlu, telesnu musime v piatok brat domov a oprat kazdy tyzden.....po dvoch hodinach telesnej tak akurat 😅

bodka13
4. sep 2009

melipa...vieš ono je to tak že niekde sú vrátničky a upratovačky pomaly viac ako učitelia 😒 ...u nás našťastie môžeme ísť ráno až po triedu(to len počas prvých dní) ale keby ste videli pohlady upratovačiek 😀 😀 😀 už len čakám že mamám dajú do ruky metlu 😀 😀
...no a pri staršom synovi som sa s tetou upratovačkou raz do konfliktu dostala-že vraj nemám chodiť po škole,lebo oni majú potom len kopu roboty 😠 ----ale dieťa v uvedenú hodinu neprišlo pri vchod,školský telefon ani službu(deti čo by išli pre družinára)tam tiež nemajú a telepatia v ten deň nefungovala,tak som sa jej opýtala že čo mám urobiť a hneď bola ticho 😠 😀 ...a to tam nemajú koberce ako píše anlu ale dlažbu a linoleum

anlu...mávali telesnú 2x za týždeň,a necvičili o život 😉 ...raz za 3-4 týždne ju doniesol domov a nebolo to vôbec v strašnom stave 🙂

abetka ...klub detí a družina nie je to isté?...a kolko majú stravnú jednotku na deň?...naši mali vlani 0,9€ takže tiež to bolo skoro každý mesiac okolo 20€
neviem ako u vás ale my musíme do 10.9 zaplatiť obedy za september a do 25.9 za oktober 😠 a obidvaja sú školáci takže to mám 80-90€ iba strava +vyplatiť obidvom ŠK a pomôcky na polroka čo je 17,5+5 a krát 2
a na rodičku budú pýtať ešte na ZRŠ

ukana
4. sep 2009

melipa, nasi maju vsetko v skole, vsetky zosity, iba slabikar, desiatu a prezuvky nosia, podla mna je to vela na tych malych prvakov, aby vsetko vlacili 😒

bodka, aj my prve tyzdne mozeme ist rano do tried, potom uz len pred skolu 😉 stravu mame 16Eur na mesiac.......bodka, to pekne vymysleli, z jednej vyplaty pomaly 4x stravu platit, to aj zatazi rozpocet.... 😖 o ostatnom ani nevravim........ 😒

lubkaj
4. sep 2009

U nas v pohode rodicia idu do triedy, nikto ani nespominal, ze by sa nemohlo... Aj do skolskeho klubu som isla az dovnutra po nu, dokonca som sa s nou chvilu hrala, lebo sa jej este nechcelo ist domov.

Vytvarnu, ubor na telesnu a prezuvky si nechavaju v skole, aj niektore zosity. Nosia iba slabikar (Lipka), pracovny zosit na pisanie, cisty zosit na pisanie (neskor budu nosit aj na matematiku) a samozrejme ziacku knizku - mame taku peknu, obrazkovu. Ostatne knihy a pracovne zosity ostavaju v skole. Hodnoteni nie su znamkami, ale dostavaju peciatky - cervene usmevceky. Adrianka vcera dostala 3 🙂. Mali uz aj domace ulohy - nejake vyfarbovanie, mali sme si porozpravat o obrazku a kreslit kruhy.

Co sa tyka penazi, tak hned v prvy den sme platili 20 EUR za pomocky (farbicky, stetce, zosity, noznice atd. - to bolo nepovinne, mohol si to kupovat kazdy sam, ale myslim, ze vsetci si to objednali cez skolu) a 30 EUR na ZRPS, urazove poistenie a hygienicke potreby do spolocnych WC. Dalsich 36 EUR budeme platit za knihu a zosit na AJ, casopis Vrabcek, tekute mydlo a papierove utierky do triedy (nenosia si vlastny uteracik), lopty (kupuje sa 1 lopta na 2 deti), poistenie proti kradezi a este dalsie veci, co si teraz uz nespominam... Stravu este netusim, kolko bude stat a SKD stoji 12,24 EUR. Kruzky este nikto nespominal, tak dufam, ze nejake budu, minuly rok ich mali dost...

bodka13
4. sep 2009

ukana ...to je strašné naraz tolko peňazí za stravu😠 ale že vraj aby mali v jedálni s čím hospodáriť 😕 a potom v máji platíme na jún....a najviac ma štve že aj družinu musíme vyplatiť na celý polrok naraz 😠 som zvedavá keby prestali chodiť či by som sa dočkala naspäť peňazí 😕

marcca
4. sep 2009

ja čítam a nestačím sa čudovať 😕 😕 hlavne, čo sa týka rozdielov v strave...my platíme obedy 20€ a kukám, že ani zďaleka nie sme najdrahší a na druhej strane tu bola spomenutá sume 8,50€ (tuším mimomu) 😕 😕 😕
veď to nie je ani polovica, čo potom dostávajú polovičné dávky či ako? 😅

aj my všetko vrátane prezúvok nosíme domov 🙄 ...zasa tým písankam a šlabikáru som aj rada, aspoň môžem zhruba skontrolovať ako jej to ide 😉

abetka, bodka - školský klub detí (ŠKD) a družina je to isté 🙂 😉

inak ani my sa nejak nesmieme špacírovať po škole - ak tak prvé týždne s návlekmi a potom už len dole do vestibulu 😉

jaduska
autor
4. sep 2009

aj my môžme ísť prvý mesiac s deťmi až do triedy....

čo sa týka cudzích jazykov - ja mám pocit, že prvý cudzí je povinný až od tretej triedy a druhý od piatej alebo šiestej

andrea.m
4. sep 2009

aj my môžme ísť ráno až do triedy ale iba v prvé dni.
domov si nosí šlabikár,pracovný zošit moje prvé čiary,matematiku a prírodovedu.klasické malé zošity zatiaľ nie.
dnes dostal dalšiu včielku-písali rovné čiary.
prvé rodičko máme 14.9.
z Bussy Bee sa AJ učili v škôlke a teraz budú mať nejakú inu knihu.

bodka13
4. sep 2009

no je to rôzne ale niektoré rozdiely sú fakt čudné...polatky za ŠK tuším schvaľuje mesto=zriadovateľ školy,tak asi preto sú také rozdielne 😕

marci ja viem 😉 len abetka napísala že "clenske v klube deti 10 eur, no a druzinu nam este nepovedali kolko" tak som sa jej pýtala či to nie je to isté 😀

andrea.m
4. sep 2009

bodka ináč tie vaše platby za obedy sú hrozné.mi síce dostaneme tiež dve šeky(september,oktober) naraz ale až po 15tom tak to aspoň není teraz ked sa platí všetko ostatné.

marcca
4. sep 2009

bodka 😉 už chápem 😀

no inak je to divné, ale bodka má zasa pravdu 🙂 všetko schvaľuje mesto...mimomu tuším písala, že sú cirkevná škola a tam už nie je zriaďovateľ mesto, takže asi preto je v poplatkoch väčší rozdiel 😉

marcca
4. sep 2009

jo a do ktorej u vás fungujú školské kluby? náš je do 16.30 a ja budem po malú chodiť okolo 15.30 😉 keď sa vyspí malý...skôr nestíham 😝

monkula
4. sep 2009

jarko prezuvky môže nechávať v škole, aj telesnú... výtvarnú tam má tiež...
Dnes mali nejaké predstavenie, tak mi hovoril, že na vlastné oči videl Elá Hop 😀 dostali od primátora knihu...

bodka13
4. sep 2009

andrejka aj my dostaneme na september teraz do 10. ale mám dvoch školákov a na október do 25.sept ale oni neuznajú že v septembri platí niekto stravu 4x a mám kamošku čo má 3 deti v škole...potom je to 6x 😠 😠 😠

ja si na ten názov že školský klub vôbec neviem zvyknuť 😀 😀 😀 ...máme aj rannú družinu od 6:00 do 7:45 a poobede do 16:30 ale uvažujú predlžiť do 17:00

pass
4. sep 2009

Ahojte 😀 , dlho som tu nebola...

Pripajame sa k tym, ktori su skolou nadseni 😵 mamina mi volala pred hodinou, ze nechce odist zo skolskeho klubu a kedze nie je este doma, tak predpokladam, ze ju ukecal, aby ho este nechala 😀 Takze ja sa tesim, nechat ho ist na tu istu skolu ako kamarti sli, bola dobra volba 🙂

Poplatky: 4,98 eur za sk. klub, za obedy este neviem... 18 eur sme platili hned prvy den, ani uz neviem za co..asi zosity, triedny fond.. 😅 za ang. platime 5 eur.

Dnes rano sme zaspali, takze u nas ziadne nastupenie o siedmej s taskou nehrozi, vtedy sme len vstavali 😔 Maly zahlasil, ci si aj dneska musi brat tasku 😎

Veci na VV a TV zostavaju v skole,vratane prezuviek...DU dostali rodicia, ziaci nie 😝 (vypisovanie ziackej, atd..)

Kruzky zatial neviem, maly chodi na LSU na VV a v skole budu mat ako kruzok plavanie a druhy jazyk (asi spanielcina)...

Baby, kde ste kupili plast na vytvarku?? Ja malemu stale davam muzove kosele 😖

a este fotecka https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

andrea.m
4. sep 2009

tak plášť na vv ešte nemám 😖 ... bodka ja som to pochopila ako si to písala s tým platením a je to fakt moc naraz....ja to budem mať také o 4 roky 😲 ...pass malý jaký fešák 😉 ...družinu máme rano od 6.00 do 7.45 a poobede do 17.00

bodka13
4. sep 2009

andrejka...aj u vás platite tú stravu ako my?...strašný výmysel

dnes dostali šlabikár Lipku -pri staršom sme mali od Virgovičovej a zdal sa mi lepší,pracovný zošit Matematika 1.časť a 1.zošit na písanie(veľký ako A4)

ako plášť na Vv bude moje tričko 😀 😀 😀

andrea.m
4. sep 2009

bodka super nápad.idem prehrabať manželové trička 😀

bodka13
4. sep 2009

aj náš Martin tak mal a decká sa bavili že sú strašidielka...a hlavne to nič nestojí 😉

simka9122008
4. sep 2009

Super nápad stričkami, idem aj ja pokukať
Ináč malý večne básni o škole, on by šiel aj zajtra 😀 , dnes dostal slniečko a autíčka ako ohodnotenie, tak sa teším z jeho začiatočných úspechov, mali aj domácu úlohu tak si ju urobil v družine a v sobotu, nedeľu budeme cvičiť ďalej, iné nové informácie neviem, tak dúfam že v pondelok sa dozviem niečo nové

jaduska
autor
4. sep 2009

Baby ja z tej našej Sandry umriem. Človek sa jej pýta, čo robili na hodine a ona nevie....Pozerala som jej do tašky, či nemá niečo v slovníčku napísané a šlabikár nikde. Tak sa pýtam, kde ho má, tak ona nevie....15 minút sme ju spovedali, kde ho asi mohla stratiť, až nakoniec povedala, že ho možno všetci nechávali v škole. Tak manžel volala učiteľke a ona mu potvrdila, že ich nechávali v škole, aby sa hneď prvý víkend neučili.... Ja už som si predstavovala, ako sa budem v pondelok hanbiť, že dva dni v škole a šlabikár nikde a madam iba zabudla, kde ho dala. Krátkodobú pamäť má strašne zlú, ja neviem, či to všetky deti, alebo iba tá naša ..... 😒

bodka13
4. sep 2009

jaduš...aj náš si nič nepamätá 😉 😀 😀

abetka
4. sep 2009

tak , aby som to spravne uviedla , tak u nas v skole je druzina a plati sa, ale mame JM centrum, ktore organizuje kruzky aa tam sa plati clenske a plus za kruzky 😝

abetka
4. sep 2009

jadus, ja som mala take nervy vcera. Ale som aj na nu nahukala a vysvetlila, co a ako a co je dolezite a dnes to bolo v pohode. Zabudla si v skole vcera sveter, tricko, vrecko na prezuvky, tak to dnes zbierala, ale ja zase moc iniciativna, som kukla do rozvrhu a nemali matiku, tak som ju obalila a nechala jej ju doma a oni dnes robili s matikou. 😀 Tak musim ist v pondelok za p. ucitelkou, ze ci mam davat vsetky zosity alebo ako.

andrea.m
4. sep 2009

joj taká som rada že Filipko není sám čo nevie kde je sever 😀 snád si časom zvyknu

melipa
4. sep 2009

tak dnes doniesla krpata v zrkadielku, ze v skole ostava kniha na prirodovedu, VV + pomocky v kufriku, HV, aj vrecko s TV a budu ho brat domov vzdy v piatok...no aspon tak 😉 ...a na TV mame doniest svihadlo a loptu...okrem toho odovzdavali sme styri toaletne papiere a tekute mydlo a na Casopis Vrabcek tiez treba poslat tusim 6,60 Eur
a dnes dostala prvu jednotku, ma ju napisanu v slabikari za to, ze vedela naspamat tu malu basnicku co je hned na prvej strane /v Lipke/, neviem sice ci je to taka normalna jednotka alebo len taka akoze, ale ma ju a tesime sa 😀
dnes kreslili seba samych ako sedia v skole za lavicou, a nakreslila to v novom zosite hned na tu prvu tvrdu stranu 😀 ...nevedela ze sa na tie obalove strany nepise, setrne to dieta 😀
co sa tyka obedov, fakt su to dost velke rozdiely co sa tu spominaju...my sme platili na september od 3.9. do konca 17,10 Eur, neviem kolko je to za den...ale malej chuti, chvali ze dobre varia a to je hlavne 😉
musim sa este popytat na mliecne desiate ci take existuju, to by sme jej urcite este dokupili, a viem ze budu hned ako to bude mozne nabiehat na ten ovocny program, co je spolufinancovany z EK - to je tiez fajn
no a s tym ze nas nepustia do skoly sa musime zmierit, trochu mi vadi ze nebudem mat tym padom ziadny kontakt s ucitelkou /len cez zrkadielko, co asi budem vyuzivat len v nutnych pripadoch.../
pass - je super ze maju aj druhy jazyk, a ze nenutia zrovna nemcinu ale je to spanielcina, to je super, to by som uvitala
a vydavky su to v septembri teda fakt riadne, hlavne tam kde je viac deti 😲 ...ja to vidim na tom, ze moja mala dost vela zje /doslova zerie ako kyselina 😀 / - a pritom je chuducka, takze nosi vydatne desiaty a musim jej od buduceho tyzdna balit aj olovrant...a fakt to je pri nakupoch uz citit...ona chce tie syriky Kiddiboo alebo tie Apetito s tycinkami, croissant, plus klasika chlebik alebo rohlik so sunkou a nejakou zeleninou /paprika, kalerab.../...dnes mala miesto toho vianocku s maslom... a ovocie /banan, jablcko.../ a mala sladkost a flasa s pitim 😅 ...musi si to nejako podelit medzi desiatu a olovrant...vy co detickam balite na papanie?