Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
28. jan 2009

Ozaj, ak už niektorá máte ten zoznam pomôcok, mohli by ste to sem dať?

U nás vraj zvyknú hovoriť až v prvý školský deň, čo treba, tak by som rada niečo nakúpiť postupne, nech potom nemusíme strestovať 😲 😲 😲

pass
28. jan 2009

tak dneska sme boli pozriet v jednej skole a v sobotu ideme este raz do druhej, snad sa konecne rozhodnem 😅

jaduska, my zoznam dostaneme pri zapise, lisi sa od skoly ku skole...

pass
28. jan 2009

baby, nie ste tu niekto priamo z NZ?

lienocka235
28. jan 2009

jaduska my mame ten zoznam doma... ale to bysom sa radsej spytala priamo v skole... lebo sa to rozni... napr. u nas maju napisaen aj znacky.. ako
tempery kon h noor..../to je len prikald.. nepametam si to presne

abetka
28. jan 2009

jaduska.
zosit511........10ks
513........10ks
624........10ks
Vykresy
A4.........20ks
A3.........20ks
ceruzka
plniace pero
peracnik
pastelkz
guma
struhadlo
pravitko 20cm,30cm
noznice s tupym hrotom
farebne papiere
dosky na zosity
voskovky
plastelina
vodove farby a stetec vlasovy
lepidlo
tus cierny
obaly na zosity
fixky
ubor na telesnu vychovu

To je len tak zbezne 😝

jaduska
autor
28. jan 2009

abetka - vďakáááááááááááááá 😀 Viem, že to môže byť v každej škole iné, ale základ bude podobný....idem si ten zoznam niekam uložiť, aby som ho nemusela potom hľadať.... 🙂

kathi76
28. jan 2009

Ahoj majina.b!moja paula bude prvacka tu v nemecku, tu aj zijeme.a kedze je to tu celkom ine, tak som rada ked si nieco taketo mozem precitat.pacila sa mi aj ta tvoja taska cervena s tou annabel.zatial este pozerame dalej.v marci ked pridem na slovensko chceme vyskusat niektore tasky aj u nas.

majina.b
28. jan 2009

ubor na tv :

ako si to mám vysvetliť.- biele triko, dole ake, - pod zadok, kolena, klasika teplačky?

je nato nejaky predpis?

dajte nejaky tip!!!!!!

abetka
28. jan 2009
monkula
28. jan 2009

abetka ,ja bývam na Bernolákovej 😀

jaduska
autor
28. jan 2009

majina - toto už asi fakt treba v škole upresniť. Voľakedy sme museli mať všetci rovnaké, ale či to platí stále...hmmm 😕

abetka - zlatá tam je...len mi nehovor, že museli tých vtákov rozpoznať 😲

- môj manžel bol celé leto v MT na kurze.... 🙂

abetka
28. jan 2009

ano/ ,useli vtakov poznat 😉

abetka
28. jan 2009

jaduska/ a kde bol v MT na kurze??Na Podhaji???
Tam byvame 😀

jaduska
autor
28. jan 2009

Fiiiha, tak naša Sandra by určite divo žijúce vtáky nerozoznala....mám pocit, že vo veľkých mestách tie deti asi fakt viac učia 😠
MM bol na Severe, na Podháj chodili do autoparku 🙂

abetka
28. jan 2009

jasne aj na severe su kasarne a to som si myslela, ze ich uz zrusili 😅
Nasa ich rozoznala, ale na moriaka si nevedla spomenut , tak povedala, ze chlap od morky

jaduska
autor
28. jan 2009

jeee, to je milé, že chlap od morky - šikovnica, vynašla sa 🙂

ty máš tiež niečo s armádou?

emaso
28. jan 2009

ahoj,aj my sa hodime do tejto temy 😉 zapis mame za sebou,dojmy vcelku dobre 🙂 taska nachystana
https://www.modrykonik.sk/_gallery/59165/59165_...

velmi sa tesim na tuto diskusiu,snad to tym nasim detickam pojde co najlepsie,zatial pa

z.g.
28. jan 2009

ahojte, ale to tu frčí...

tak ten zoznam je teda dlhý, uf...

emaso, taška krásna aj všetko pekne zladené

abetka, malá je zlatá

nás čaká zápis budúci týždeň

my sme dnes boli v škôlke na prednáške o školskej zrelosti, bola tam psychologička, hovorila o piatoch formách zrelosti, dobré to bolo,
aj vyhodnocovala testy zrelosti, čo predtým napísali,
natálku pochváliala, že patrí k najšikovanejším deťom,
kreslitli postavu, opisovali 3 krátke slová, geometrické tvary, farby, počet a usporiadanie guličiek, ani už neviem...
reč máme dobrú, vravela, že len málo detí má čistú reč

a v posledných rokov pribúda porúch reči aj celkovo rôznych iných porúch učenia

z.g.
28. jan 2009

ahojte, ale to tu frčí...

tak ten zoznam je teda dlhý, uf...

emaso, taška krásna aj všetko pekne zladené

abetka, malá je zlatá

nás čaká zápis budúci týždeň

my sme dnes boli v škôlke na prednáške o školskej zrelosti, bola tam psychologička, hovorila o piatoch formách zrelosti, dobré to bolo,
aj vyhodnocovala testy zrelosti, čo predtým napísali,
natálku pochváliala, že patrí k najšikovanejším deťom,
kreslitli postavu, opisovali 3 krátke slová, geometrické tvary, farby, počet a usporiadanie guličiek, ani už neviem...
reč máme dobrú, vravela, že len málo detí má čistú reč

z.g.
28. jan 2009

ups, vložila som príspevok 2x

a zle som to napísala, nemyslela som, že poruchy reči potria medzi poruchy učenia

tak nám o chvíľu skončí etapa v škôlke, a deťúrence už budú školáci...

lubkaj
29. jan 2009

My sme boli vcera na DOD v "nasej" skole - Benovskeho v Dubravke. Poobede mali karneval pre 1.stupen a pre buducich prvakov. Tak sme tam zobrali Adrianku, velmi sa tesila. Pacilo sa jej a hoci este nie sme celkom rozhodnuti, ci ju dame prave sem (je to od domu najdalej zo vsetkych kandidatov), ona uz nechce o inej skole ani pocut 🙂.
Mile bolo, ze aj na karnevale specialne privitali buducich prvacikov, aj im dali omalovanku, horalku a cukrik. Len ked ich volali dopredu, zistili sme, ze buduci prvacikovia prisli iba traja (vratane Adrianky) 😀. A Adrianka si tam hned nasla aj kamaratku, ak sa obaja rozhodneme, ze pojdeme na Benovskeho, poprosime pri zapise, aby boli spolu v jednej trede 😉

emaso
29. jan 2009

my mame v nasom minimeste na vyber len dve skoly,urovnou porovnatelne,tak sme sa tiez rozhodovali na zaklade toho,aby bol maly v triede s kamosmi zo skolky a podarilo sa 😉 myslim ze im to ulahci start v skole ked budu uz partaci 🙂 len teda vopred lutujem ucitelku lebo budu asi dost rozkekeseny,no ale snad si z nimi poradi 😀

u nas na zapise tiez vystupovali uzprvacikovia pre skoroprvacikov,bolo to mile,dostali vrecusko s pozornostami,predniesli spolocne slub prvaka,dali si spolu puding,dospelaci kavicku,potom este foto a bolo 😉

inac u nas je tento rocnik strasne slaby co sa poctu deti tyka,spolu nastupi len nieco cez 50 deti,ale to je podla mna super,aspon ich nebude v triede nastrkanych vela a ucitelky sa im budu moct venovat individi,nie?

no idem kuknut ten zoznam veci co som tu zaregistrovala,dufam,ze sa mi z toho nezjezia vlasy 😅

andrea.m
29. jan 2009

no páni bola som týždeň bez internetu a pozwerám že nemám šancu vás dočítať. blahoželáme všetkým čerstvo zapísaným prváčikom. my sme 1 zoznam pomôcok dostali pri zápise a 2 vraj podrobnejší príde s písomným vyjadrením o zápise.

lubkaj
29. jan 2009

No, my praveze kamaratky zo skolky v skole mat nebudeme. Podla Adriankinych slov idu vsetky do skoly az na buduci rok (su narodene september a neskor), pripadne idu do nulteho rocnika. Adrianka mala asi tri dni dokonca taky nazor, ze pojde aj ona az o rok (kamaratka ju prehovarala, nech zostane s nou 🙂), ale po vcerajsej navsteve skoly mi povedala, ze uz by najradsej chodila do skoly hned 😅.

ka77ka
29. jan 2009

ahojte....tak clovek tu neni par dni a potom nestiham citat...ste sa rozpisali volako. 😀

abetka...zlata je betka...fakt aj ja pozeram, co vsetko vyzaduju od tych nasich deti...tak neviem, ci by toto terezka vedela....

i ked minule tu volaktora z vas spominala, ze sa pytali na zapise dietata, ake pozna stromy...tak som sa opytala terezky a ona mi na to:"mami, vsak zelene, nie?"...vynasla sa.

komu to robi muz v kasarnach na podhaji?...moj muz je tiez vojak, ale tu v RK...ale zacinal tiez v MT na podhaji. 🙂

emaso..krasnu tasku mate.

andrea.m
29. jan 2009

s filipkovej triedy idu na tu školu kde ide filipko asi 15ti

jaduska
autor
29. jan 2009

kati, môj je vojak, ale v MI, na Severe bol v lete na kurze a na Podháj chodili do autoparku... veď nakukni aj do témy k manželkám vojakov:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

ka77ka
29. jan 2009

jaduska...ani som nevedela, ze je taka tema...dakujem.

a bol ten tvoj uz aj niekde na misii???moj bol 2x...strasne nervy som tu mala. ☹

majina.b
29. jan 2009

uz sme toho dosť prebrali čo sa týka školy a prváčikov.
ako su na tom deťúrence s rečou- výslovnosťou.

naša nevie povedať L

andrea.m
29. jan 2009

Filipko šušle tak nacvičujeme C, S a Z