Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

bets
9. sep 2009

my budeme mesacne platit 20 EUR triedny fond, druzina 12 EUR + obedy asi okolo 16-17 EUR
na zaciatku sme este platili za ucebnice 20 EUR (rocny poplatok) a 30 EUR uz ani neviem za co - asi nejaky rocny rodicovsky prispevok.
a potom este mliecna desiata 5 EUR, pravdepodobne bude aj to ovocie...
potom este kopec pomocok a hygienickych potrieb...

a este kruzok mimo skoly 20 EUR mesacne

bodka13
9. sep 2009

maznácik... 😕 tak teda tiež si riadne zacvakala ☹ ...by sa nám najaká kopírka na eurá hodila 😀 😀 😀

melipa,ukana....vlani keď bol David predškolák,tak zo škôlky z ich triedy sa vybrali domov=ušli dvaja Samkovia....predstavte si že využili chvíľku ako vošli z dvora do šatne a mali sa prezuť 😕 ale učiteľka ich stále preratávala tak to hneď zbadala...vybehla z budovy,no už ich nevidela...hneď to povedala riaditeľke MŠ a tá volala rodičom a mestským policajtom...kým ich našli,tak sa obidvaja hrali u jedného z nich na dvore

bets...a nie je to veľa mesačne do triedneho fondu 20€ 😕 ...čo z toho budú kupovať?...odkiaľ si?

anlu
9. sep 2009

bodka presne tak kopirka by sa zisla 😀 juj ale by nam bolo svetazit

no u nas maju kruzkov pozehnane na kazdy den dva aspon, len este neviem presne ktore a ktory den budu mat, ale je to vsetko v skole a neplatime nic navyse, tak kludne nech chodi na ktore chce 🙂

to by ma trafilo keby ze som ucitelka a tak mi ujdu deti 😲

simka9122008
9. sep 2009

No to je sila stými deťmi ako zdrhli, mňa by určite šľahlo
No ja o peniazoch radšej nehovorím, neplatíme až také horibilné sumy, ale vždy niečo treba 😠
No a tá malého polovica výtvarnej sa nenašla zatiaľ tak musím mu znovu ten zvyšok dokúpiť, by som ruky polámala tomu kto to čmajzol 😠 😠 😠
Dnes som platila ANJ 3,30, ZRPŠ 1 a nejakú pomôcku na ceruzky, nejaký trojuholník 0,40, ešte treba družinu vyše 8 eur a desiata tiež okolo 8 eur

marcca
9. sep 2009

tak pozerám, že školský rok je v plnom prúde 😉

a čudujem sa, že niektoré už aj píšete 😕 ...my sme len na čiarkach a domáce úlohy sú väčšinou len také vymalovačky...a tie 4 strany ako DÚ😕 😕 😕 to my máme jeden obrázok a dosť 😅 šak nemajú sa kam ponáhľať...radšej pomalšie a lepšie 😉

bodka, my máme družinu zaplatiť najprv naraz na 4 mes, potom na 3 a ešte raz na 3 😝

ukana, čo si sa ich nespýtala, že kde sa vybrali?? 😀 😀 mne by to nedalo... 😀

bodka13
9. sep 2009

simi...to je aká drzosť s tou výtvarnou 😠
...aj David včera hovoril,že on si nenašiel svoju Vv a ostatné deti si ju vybrali zo skrine a malovali si a aj on si chcel...a potom pozerám na rozvrh a oni výtvarnú ani nemali 😠 ...tak som mu vysvetlila,že si to môžu vybrať iba keď pani učiteľka povie,lebo sa im postrácajú veci...som to dnes hovorila učiteľke a kukala na mňa že čooo...oni mali včera Aj s inou učiteľkou a tá to asi nezbadala 😠

marcca
9. sep 2009

čo sa poplatkov týka 🙄 🙄 ja to radšej ani nepočítam, aby ma z toho neporazilo 🙄 keď pýtajú, zaplatíme...niekedy už strácam prehľad aj za čo sme platili 😔 ...akurát pozerám, že ešte obedy nemáme zaplatené 20€ a družinu 14 € (na 4 mes.) 🙄

sociálne slabšie rodiny si môžu na základe predložených príjmov vybaviť štipendium a platia tuším len nejakú tretinu z ceny 😉

bodka13
9. sep 2009

marca...ja som si dala na chladničku papierik výdavky pre 1.c a 4.c som zvedavá ktorí ten môj školák je drahší 😀

abetka
9. sep 2009

Ahojte. TAk ja idem zajtra na rodicko a ked som to rataala, tak mi treba min. 60 eur 😠 😝
Nasa dnes isla zo skolyskor, lebo sme isli k zubarke a ucitelka jej dala 2 strany oblucikov 😕 . Ale celkom dobre to islo, musela som sa ovladat, aby som nekricala a ani jedno sme negumovali, ale nechcem ju stresovat, tak snad to bude dobre, aj ked ja by som chcela krajsie, ale ved su len na zaciatku.
Ja som jej farby aj stetce oznacila, tak snad sa jej nic nestrati, ale este ich neznamkuju, len vcelicky maju ale ziacku knizku mame a v nej len razitko od dokiny 😀
Kolko pisete ulohy.??? Ja mam pocit, ze dlho, ale ma medzi tym aj prestavky, nech ju nezoderem 😀

marcca
9. sep 2009

bodka 🙂 tak potom pevné nervy, keď uvidíš tie výsledné cifry 😀

abetka, my zatiaľ veľa času škole nevenujeme, úlohu si spraví v družine a ako som písala, nedostávajú moc a zatiaľ len také malovačky...takže večer len skontrolujeme, pozrieme čo nové v žiackej a hotovka 😉 ...my máme tuším ešte akoby prázdniny, zo školy sa neponáhľame, ešte si zvyčajne pobehá...domov chodievame okolo 18.30 😕 no ale kým je pekne, nech si to užije 😉

melipa
9. sep 2009

ja teda v dobrom zavidim vsetkym maminam, ktore su doma s mladsimi surodencami...ze si v klude idete pre deti do skoly a potom sa im mozete venovat 🙂

ukana
9. sep 2009

dnes si robi mlady s ockom ulohy, melipa, ja som tiez v praci 😒 dnes maju az 4 ulohy 😒 no snad to bude v norme a bez kriku 😅

melipa
9. sep 2009

ja som zvedava co nas dnes caka...sa mi strasne vlecie tento tyzden, uz nech je viiikend 😝
ukana, urcite to dobre zvladnu...teda ale 4 ulohy je dost 🙄

mimomu
9. sep 2009

ahojte,tak my sme po ulohach a viki uz santi vonku.nechavam ju do 19.30 aby na 20tu bola v posteli.
dnes mali tiez 4 ulohy,ale zvladli sme-len dufam ze po zajtrajsku tam nebude mat cervene more 😕 od ucky 😝
melipa,ja som koli malej musela odist z prace pretoze mi to casovo nevychadzalo a este aj priprava nieco trva.teraz som doma ale hladam si nieco na 6 hodin,tak dufam ze coskoro najdem 😒 je sice kriza ale chcela by som pracovat,aspon par hodin 🙄

abetka
9. sep 2009

mimonu, no som zvedava, ci aj nasa nebude mat cervene more 😕

ukana
9. sep 2009

nas mal dnes opravene cervenym, ked siel pod ciaru 😅 .......ale nakoniec mal vcielku 😵 uz ich ma teda dost, ani neratam 😵 zajtra maju 5 hodin, SJ,M , Prirodovedu a dve hodiny vytvarnej, celkom v pohode 😉

andrea.m
9. sep 2009

ja to tiež s úlohami nepreháňam. filipko ich napíše raz dva, horšie je to začať. v čítaní sú na písmene A a píšu šikme čiary.

marcca
9. sep 2009

úlohy dávajú aj dnes?? 😕 😕 však je streda, u nás je streda voľná 😉 a pamätám že aj za mojich detských čias to tak bolo 😅

ukana
9. sep 2009

my mame aj dnes 😠 😠 nase detske casy skoncili a zacali tvrde podmienky 😠 😀 😀

marcca
9. sep 2009

no teda 😠 čo nedajú tým deťom aspoň v stredu pokoj 🙄 😝

zusikk
9. sep 2009

aj nasi maju stale ulohy....financie som neratala ale mohla som 😉 bolo by to "zabavne" vidiet to na papiery kam sa peniaze kotulaju 😉

ukana
9. sep 2009

marcca, a hlavne nam nedaju pokoj, aspon raz do tyzdna 😀 😀 nech si vydychneme 😀 😀

anlu
9. sep 2009

no ja stale musim z Claire tahat ze co dnes robili a ona stale ze si nepamata 😠 a vcera zahlasila ze tie ciarky pisat to je taka nuda 😒 u nich v triede uz totiz asi vsetci vedia citat a pisat aspon tlacenym no ale aj pisanym sa treba naucit 😕 a vcera som sa jej samozrejme pytala co mali ta nieco povedala a dnes som sa dozvedela ze aj anglinu mali

pass
9. sep 2009

Ahojte 😀

ako čítam, tak niektorí prváci majú toho dosť veľa na úlohu 😕 Môj mal zatiaľ len nejaké vyfarbovačky a pod. - keďže úlohy píšeme naostro, tak toho bolo asi na 15 min. vrátane čítania písmeniek..

Aj u nás je streda voľná 😵

Tak naša škola ešte stále nedostala šlabikáre a deťom učiteľka prefocuje jednotlivé strany 😠 Dneska na vyučovaní písali tuším šikmé čiary...hodnotia ich pečiatkami ako v škôlke, takže malý to nejak ako hodnotenie nevníma 😅

Ozaj, telesnú si zatiaľ nejak neobľúbil, učia sa skákať cez švihadlo a on je dosť drevo 🙂 Čo robia vaši na Tv?

anlu
9. sep 2009

pass, u nas maju plavecky len neviem do kedy, inak kolko krat do tyzdna maju telesnu? a ulohy dostavaju len na vikend inak vsetko robia v skole 🙂 \ a ziacku knizku maju na slovne hodnotenie dnes ze vraj dostala pochvalu ale ked som sa pytala Claire co jej tam napisala tak nevedela aspon budeme mat v piatok prekvapko 😀 a asi som nepisala ale ucitelku maju tu istu co mali v skolke a je veeeeelmi zlata a vie ich vela naucit
a to ako je mozne ze nedostali slabikare? 😲

melipa
10. sep 2009

vraj niektore skoly neskoro objednali ucebnice - vravel Mikolaj - a preto nedorazili vcas...neviem co je na tom pravdy, kazdy sa vyhovara na kazdeho 😠 ...ale v tomto musim nasu skolu pochvalit, vsetko ich cakalo v prvy den na lavici a ucebnicu na AJ dostala hned na druhy den ako sme zaplatili 🙂
mimomu - drzim palce aby si zohnala tu pracu - z kotreho si mesta? ...inak ja mam pracu fajn co sa casu tyka, len tie sluzobky - snazim sa eliminovat, ale nemozem vsetky odmietat, lebo je to pre moju pracu dolezite byt v centre diania...a vcera som pozerala ze v oktobri zasa budu
inak ani u nas v skole nedali stredu bez uloh, a ani ja sa na to z detstva nepamatam, ze by u nas v skole take nieco fungovalo...ale v skole u nas pri dome kam chodi vacsina spoluziakov zo skolky tu stredu maju ako relaxacny den, tak fakt je to rozne 😕

ukana
10. sep 2009

anlu, nasi maju Tv trikrat do tyzdna, vcera mali prvu hodinu, tak sa merali a vazili a potom sa hrali na nahanacku.....
synovec je naskole, kde maju plavaren, tak jednu Tv maju plavanie, to maju super 🙂

Vcera sme dostali vzdelavaci poukaz, vyzeral ako vysvedcenie, normalne na meno, a to je na jeden nepovinny kruzok v ramci skoly, tak sme dali AJ........bolo tam toho dost na vyber, ale vsetci asi daju jazyk 😉

🙂

marcca
10. sep 2009

u nás majú TV 2x do týždňa... včera mali prvý raz a ešte sa ani neprezliekali, iba boli obzrieť telocvičňu a tak 😕

pass, že švihadlo 😝 nejak rýchlo idú na tie detičky nie 😕 😕 švihadlá som inak nikdy nemala v láske 😝 😅 ...

ukana, aj my sme včera dostali vzdelávací poukaz a mali sme ho hneď aj podpísať 😉 to mi simi prízvukovala, aby som nato nezabudla, lebo vraj neprídu peniažky z bratislavy 😕 😕

ukana
10. sep 2009

marcca, to asi p.ucitelka detom prizvukovala, ze nepridu peniazky 😖 😖
........u nas je rano najvacsia dilema, ake mlieko z automatu si dnes kupi
😖 😅

aj vy mate automaty na mlieko v skole?

maznacik007
10. sep 2009

my automat na mlieko nemame... 😖

nasa rada skace na svihadle.. zatial mali len jednu telesnu kde sa merali a vazili meria 124 cm a vazi 21.5 kg..

vzdelavaci preukaz este nemame.. ale pokial viem ma sa odovzdavat do konca septembra /vtedy uz ma byt v BA/ lebo inak nedostanu peniaze na kruzky ani na pomocky ani ako odmenu pre ucitelov /plat/

my sme uz tri dni nemali ulohy....

dnes budu citat M... tusim... a maju AJ 2 krat do tyzdna..
knihy maju vsetky.. des ma prvy krat vytvarnu zajtra balet... ale to pokracuje uz treti rok.. / len teraz ma novu ucitelku/ tak hadam to bude ok..