Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

maznacik007
14. sep 2009

nam povedala na rodicku ze znamky az od oktobra... zatail tam nema nic len vzadu rozvrh..

abetka
14. sep 2009

ahojte. aj nasa ma ziacku a v nej len peciatku od stomatologa 😀
A tiez zacinaju znamkovat od novembra 😉

andrea.m
14. sep 2009

my ešte o známkach nevieme nič ale v stredu máme rpdičko tak snád nám niečo pvedia.

Filipko dnes dostal pochvalu z písania. písali do zošita moje prvé čiary tie oblúky a vedľa včielky mal červenou "pekná práca" bola som naňho veľmi hrdá.

a dokonca aj domáce boli dnes 1x bez reptania a plaču...klop,klop

abetka
14. sep 2009

andrea- gratulujeme Filipkovi. Je to sikovnicek

mimomu
14. sep 2009

marca-nas skrecok nesmrdi vobec 😀 viki ho kupe kazdy 2 tyzden 😉 a davame mu vonave piliny.je v sklenenom akvarku.
andrea,nechcem ta nejako sklamat/ja by som bola tiez stastna/ale pri slovnom hodnoteni sa pouziva niekolko hodnoteni akoby od 1-5 a myslim ze pekna praca je nieco medzi 2-3 ale idem to pozriet,lebo to zaujima aj mna 😉
dam vediet 😉

mimomu
14. sep 2009

takze stupne su len 4 😉 ostatne zistujem 😉

andrea.m
14. sep 2009

to je jedno čo to znamené smerom k známkam...hlavne že to Filipka motivovalo a potešilo

mimomu
14. sep 2009

jasne,ja by som bola tiez potesena,lebo tie kresby nasej malej to je hruza,ale o tom som uz dnes pisala.
a to ze to motivovalo filipka je super 🙂
mna to zaujima,ze co je pod cim myslene. 😕
a co preberaju teraz?nasi mali branne 😎

andrea.m
14. sep 2009

zo šlabikára berú O
z matiky čo je pár
z písania oblúky
mali dnes aj hudobnú ale akosi sme na ňu pozabudli 😅 .čakala som poznámku ale nebola 😝

v každom prípade tá pekná práca bola kladné hodnotenie lebo spolužiačka miška to mala tiež napísane pekne a nemala tam okrem včielky nič. som zvedavá dokedy to bude mať účinok.

andrea.m
14. sep 2009

mimonu no kreslenie ja ani nekomentujem...ja viem že filipko je chlapec ale mohol by aspoň mať snahu niečo vymaľovať ale on sa tvári akoby šiel na popravu ked ma chytiť farbičku do ruky.

mimomu
14. sep 2009

viki je teraz vonku,dala som jej dnes pokoj 😉
a dnes som jej kupila predlohy k pisaniu/poradila mi ich ukana/-ze dik 😉 tak uvidime ci sa to zlepsi 😕
su uz dost daleko,ale nasi idu tiez rychlo podla mna 😨

abetka
14. sep 2009

mimonu- ake su to predlohy???

andrea.m
14. sep 2009

ktosi tu písal že nevyrábaju moje prvé čiary. vyrábaju. u nás ich maju v jednom kníhkupectve a stoja 1,29€.

mim ja som dnes rozprávala z kamoškou tak jej neter už prebrali asi 7 písmen. 😲

mimomu
14. sep 2009

abetka-su rozne,ja som jej kupila o zvieratkach-je tam podrobne vyciarkovane ako sa co kresli aby dieta malo predstavu aka velka hlava,ake dlhe telo,celkom dobre sa mi to vidi,tak uvidime 😉
andrea to coooooooooooooo?ze 7 pismen a to co maju cely den,kazdy den len citanie?ty kokso 😕

andrea.m
14. sep 2009

no neviem ani som sa nespýtala na ktorom sú písmene ale že každý deň preberú jedno písmenko a od 3.9 sa učia na ostro.

roasha
14. sep 2009

moje prve ciary som videla normalne v papiernictve min.tyzden,presnu cenu uz neviem,ale do 2€
nasi pisu normalne do nich. 🙂

roasha
14. sep 2009

no a k mobilu,ma svoj,ale hned prvy den ked bola v skole,skoro jej ho ukradli,takze je doma 🙄
pouzivat ho vie,raz za cas jej ho dobijam"u modrych"/da sa min 8€/
som vas len tak zbezne prebehla,tak asi tolko.
este k maznacik,mala pise krasne,nech babka čuší. 😉 😀

maznacik007
14. sep 2009

baby dakujem... ukludnili ste ma...

Kupila som dnes malej nove farbicky... maped.. lebo sa jej niekde stratili zelene.. tak som kupila cele balenie.. 12 ks mali za 38 sk aj so struhatkom...
dosla som domov a hovorim malej mam pre teba darcek.. ona sa tak z toho tesila.. uz ich zabehava.. / kresli si/ ale uz viem preco mam take dieta ze si rado robi ulohy a kresli.. to je protivaha manzela... 😀 😀 😀

prave sme vazili a merali danka.. tak 8 kg.. este stale nemame.. a cca 72 cm... ale je omnoho pevnejsi ako k nam prisiel.. uz aj sam stoji.. aj par krokov spravi..

roasha
14. sep 2009

no tak predsa,to sme jedini znamkovani? 😕 😅 😀
pani ucitelka pise normalne do ziackych kniziek znamky,nie sice vsetky co dostanu/nie su tam zapisane vsetky co v zositoch/.-vsetko klasifikuju klasicky znamkou,nie slovne. 🙂
zatial mame len jednotky,ale pri ulohach musim dozerat,lebo by to flakala. 😅 😀

abetka
14. sep 2009

a kedy idu vasi pisat perom? Aj ste rozmyslali, ake kupite???

jaduska
autor
14. sep 2009

naši ani žiacke knihy nemajú.... 😕

ten zošit Moje prvé čiary som kupovala Sandre ešte minulý rok, aj doňho čmárala, teraz už nie....

mňa trošku naštvala učiteľka - presadila Sandru celkom do zadnej lavice a nechápem prečo si vybrala práve ju. Na jej miesto posadila svojho synovca a ešte dokonca Sandre kázala, aby dávala pozor na jedného chlapca, čo sedí vedľa a stále si vraj strúha ceruzy....taká som bola nasr...tá 😠 , lebo som chcela, aby sedela vpredu...ale pýtala som sa Sandry, či sa jej tam dobre sedí, tak vravela že hej, tak to teda riešiť nebudem, je ich v triede iba 14, tak hádam nebude vadiť, že je vzadu a nebude flákať učenie

jaduska
autor
14. sep 2009

nad perom ešte nerozmýšľam, však nám povedia, aké bude treba (dúfam)

abetka
14. sep 2009

jaduska, tak to by nastvalo aj mna, hlavne to, ze co ma Sandra davat na niekoho pozor 😠

andrea.m
14. sep 2009

jaduš aj filipko sedí v poslednej lavici. mňa by ani tak neštvalo to sedenie ako to že ma na niekoho dozerať.tá učiteľka tam má "iba" 14 deti a nestíha? 😕 alebo ako to mám pochopiť. našícj je 25 a to je v obyčajných školách bežný štandart.

ukana
14. sep 2009

mimomu, tak super, ze mate predlohy....... 😉 😉 u nas maju pero Tornado, aj ho dostali v tom balicku v skole, pozerala som ho aj v papiernictve, stoji okolo 20Sk, a fakt pekne pise....ako atramentove.......co som pocula, vacsinou pouzvaju toto pero..........je sice jednorazove, ale nie drahe..... 😉 😉

dam zopar tipov, robim s knihami, tak aby ste vedeli, co sa hodi vasim prvacikom 😉
moje prve ciary
http://www.martinus.sk/?uItem=53831

ine pomocky pre prvacikov na pisanie a kreslenie
http://www.martinus.sk/?uItem=42761
http://www.martinus.sk/?uItem=33907
http://www.martinus.sk/?uItem=62691

a matematika
http://www.martinus.sk/?uItem=69950
http://www.martinus.sk/?uItem=64832

je toho samozerejme ovela viac, to su len tipy 😉 😉

marcca
14. sep 2009

ukana, super tipy 😉 čiary sme už zohnali, ostatné pôjdem pozrieť, či u nás niečo z toho majú 🙂
ja zas odporúčam septembrovú "mamu a ja" - sú tam super články o prváčikoch 😉

perá máme už 2 - plniace na "bombičky" či jak sme to volali, zatiaľ nepotrebuje, ale hrdo nosí v peračníku, tak nebudeme kaziť radosť 😀 ...inak na pero sa prechádza zhruba koniec októbra až november (v našej škole) 😉

no a k tým písmenám...normál nechápem že 7 písmen - to ako stíhajú?? 😕 😕 my sme sa ešte ani k prvému nedostali, stále len čiary, dnes také oblúky a akoby jedničky...pravdepodobne je to na každej škole ináč, ale toto sa mi zdá priveľa na tie deti, však nechodia ani 2 týždne do školy 😕 😕

my máme žiacku a v nej 1 jedničku a 3 včielky a 2 pochvaly 🙂 zopár včielok má aj v zošitoch...ja si myslím, že skôr či neskôr všetci prejdú na známkovanie, veď prváci by mali byť normálne klasifikovaní...

ka77ka
14. sep 2009

ahojte.... 🙂
tak vidim, ze sa snazia tie nase detvaky 😵 😵 😵 ...aj ja som na terezku veelmi hrda...dostala dnes pochvalu za pekne napisane lastovicky z prac.zosita Moje prve ciary.aj v slabikari mala usmiate slniecko a ku tomu napisane Dobre cita.tak sa tesim.
DU pise rada, dnes sme pisali tie vlnovky ako na male pisane v, velmi pekne ich napisala.v slabikari uz citame S.
ziacku knizku maju, taku peknu farebnu pre prvakov, ale zatial v nej nic nema.takze sa bude aj znamkovat?no, my sme zatial nemali rodicko, cakam niekedy na bud.tyzden ze bude.tak uvidime.

ale zaujimave je, ze citaju uz pismenko S,ale co sa tyka pisania, zatial pisu len ciarky, obluciky... 😝

jaduska...nasich je v triede 24. terezku posadila ucitelka do prvej lavice, ale to sa dalo aj cakat, kedze nosi okuliarky. 😉
dnes dostala poriadny spucung...nesla zo skoly rovno domov, ale rozhodla sa, ze ide odprevadit spoluziacku domov.skoro ma porazilo, lebo mala byt v skole do 1, ale im odpadla jedna hodina, tak sa ani neunuvala ist domov. 😀 ani by som o tom nevedela, len ju vymakli susedovie chlapci a zalovali mi, ze nesla rovno domov. 😉

andrea.m
15. sep 2009

ka77ka no že tých chlapcov vôbec napadlo zavolať. máte fakt zlaté deti v okolí. naši susedovci by teda určo nevolali...máme ich malo a samý pubertiak mrdali by na Filipka. 😅

S???? 😲 to tiež idú dosť rýchlo či nie? naši sú v šlabikári na O a píšu oblúčiky.

roasha
15. sep 2009

nasich je v triede 14,Lala jedela v prvej lavici,ale s dievcatkom,ktore ju stale vyrusovalo,bralo jej stale pomocky,cmaralo do prac.zositov,tak som ju hned po dvoch dnoch dala presadit o lavicu dozadu,k jednemu zlatemu dievcatku,to sedelo samo,a odvtedy je"relativny klud". 😅 🙂
no a toho prveho dievcatka matka ma tiez vytacala,lebo mojej davala pokyny,co ma jej dieta robit/jej dieta ma DYS-diagnozy,ale mna je co po potom?-ma byt natolko samostatna,aby sa vedela o seba postarat,a nie aby moja mala horsie znamky kvoli nej/ 🤐 🙄/nehnevajte sa na mna,ale hnevalo ma to/ 🤐 🙄
k pismenkam,-prekvapujete ma,nasi este zatial nebrali ziadne pismenko,zatial su na" prvych ciarach",su pri "lastovickach" 😅 🙂
druzina bude premiera vo stvrtok/budu utorky a stvrtky/,to mam skolu. 🙂

roasha
15. sep 2009

vcera sa deti v skole fotili so slabikarom,tak sa"vytesujem" 😵 ,lebo moja ma aj zo skolky len jednu fotku,lebo stale ked sa fotili,bola chora. 😅