Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ka77ka
29. jan 2009

terezka rozprava pekne cisto...bola jedna z mala, ktoru logopedicka pochvalila. 🙂

basado
29. jan 2009

ja som zvedava čo nam povedia ešte na tej ped-psy. poradni. ale bojím sa ked bude chodit do školy, či mu to pojde alebo nie. no mi tiež chodíme na logopediu ale oni to maju v školke. vie povedat všetko len tie sikavky mu idu slabšie ale inak v pohode. logopedička ho chvalila že spolupracuje aj s nou aj doma 😀

andrea.m
30. jan 2009

u nás v škôlke bola logopedička len raz a akurát mi dala návod ako mam s ním cvičiť tie sikavky a odvtedy sa trápime sami doma

violetka1
30. jan 2009

caute pripajam sa..na doporucenie z ineho fora🙂
Kristinke podavame prihlasku v marci s nastupom koncom roka 2009.
Co ste tot u pisali- ze vymalovavali obrazky a pod., ze tam bol psycholog, logopedicka..to akoze v skolke??? Prosim ozrejmite mi to este.
Kolko rokov a mes. mali vase deti, ked boli na zapise?

violetka1
30. jan 2009

ach, uz nic..minula som fora, hehe..nevsimla som si , ze so "skolou" 🙂)) 😀 😀
Ako keby som tu ani nebola prosím.. 😀 😀

andrea.m
30. jan 2009

viloetka si tu zle 😀 toto je tema pre budúcich prvákov. škôlkári od septembra 2009 sú pár riadkov nižšie 😉

ukana
30. jan 2009

ahojte.........nas Mato rozprava zle, teda sykavky ( to sme este necvicili, este nas cakaju), trapime sa s L, uz ho vie, len je lenivy ho pouzivat v slovach, R je nasa nocna mora ☹ ☹ ☹ ☹ .........ja vam tak zavidim, ze vase deti cisto rozpravaju.......u nas to ide teda tazko....co uz, nemozu byt vsetky deti dokonale 😀 , Matko zacal pomerne neskoro rozpravat, az po 2 roku.....v hlave toho ma dost, len je lenivy rozpravat spravne.... 🙄 🙄 🙄 chodime 2x mesacne k logopedicke a kazdy den doma cvicime.... 🙄 snad kym pojde do skoly, bude to lepsie 😅

katara
30. jan 2009

Ahojte holky, aj ja som mamička predškoláčky Emky. My sme ešte na zápis neboli, čaká nas 4. februára, čiže vo štrvtok, tak sa tešíme. Dúfam, že nám dopadne dobre. Rada by som reagovala na Vaše diskusie. Čo sa týka obliekania, Emka sa obliecť síce dokáže, ale nechce sa jej, takže jej pomáham, vie si zapnúť zipsík, ale šnúrky zaväzovať ešte nevie. Najviac ma trápi obrýzanie nechtíkov, na ktoré zatiaľ nič nepomohlo. Máte s tým nejaké skúsenosti? Nepostrehla som, že by bola malá v strese, myslím, že to robí skôr zo zvyku, napríklad pri pozeraní rozprávok. Zatiaľ sa majte a píšte.

majina.b
30. jan 2009

katara,
s tým s tým ohrýzaním nechtov, by rada bodla aj mne.

lakovala som jej nechty, aby ich mala krasne, a tym by ich neohryzala, ale to nepomohlo, bala som sa nasledkov laku v moči

vysvetľovaním, že príde o zuby, že ak niekto uvidi jej nechty si pomysli že je tyrana, nič nepomáha atď....

lienocka235
30. jan 2009

nasa rozprava cisto.. ona cisto hovorila este ani dva roky nemala.. aj r vedela takze o starost menej... 🙂

pritom ja sam ho uplne cisto nevyslovujem... 😅
sestrin maly /o dni dni mladsi od mojej/ tak jemu davaju odkald.. ale on vela hlasok nedobre hovori... my mu v pohode rozumieme.. oni chodia tusim kazdy tyzden.. na logopediu.. ale sestre sa moc nechce s nim cvicit.. resp. jemu sa nechce spolupracovat...

nechtiky... da sa kupit aj taky lak ze potom tie nechtiky nechutia... alebo stihaj uplne na minimum..
nasa ma zasa zlu kvalitu nechtikov lamu sa jej... papa dobre.. davam jej aj vitaminy.. tak neviem.. 😒

majina.b
30. jan 2009

katara , tvoja Emka, je ale šikovnica, na tých korčuliach, ako veľka slečna, a neboji sa zvieratok, to fakt obdivujem.
My mame korytnačku, a ak nam utečie tak piští ako ..., a susedová mačka ak sa obtrie o jej nohy to iste...
Ja by som na druhej strane mača, alebo psa napohladkala

ukana
30. jan 2009

katara, pekne fotky....u nas je len korytnacka, ale bezne sa prechadza pomedzi hracky na koberci, nas Matko sa neboji nicoho, nasi maju psa, toho nas Matko zboznuje,...aj kone, macky, ale hlavne plazy, hady, a podobne nechutnosti ma rad...obavam sa, co mi v neskorsom veku dotrepe domov, je taky terarriovy typ 😝 V lete sme si boli kdesi sadnut a chlapik tam mal takeho maleho hada, tak nase dieta si ho dalo na krk a prechadzalo sa s nim...musim hodit niekedy fotku 😖

lienocka235
30. jan 2009

nasa prosim pekne zasa ohryza postel teda jedno celo.. ona si tak lahne ked pozera TV vo svojej izbicke a hryzie.. teda hryzla teraz uz nie lebo uz nema predne zubky resp. jej rastu.. 😀

my chodime korculovat ale na lad.. uz dva roky... a mame doma psika a dve macicky.. cely zverinec..
nasa chce byt veterinarka.. ale ze nebude osetrovat hady a pavuky...

ka77ka
30. jan 2009

ahojte...
terezka bude uz cochvila bez jedneho zubku 😀 ..ma tu uz niekto strbacika??? 😀 😀 😀

ka77ka
30. jan 2009

katara..pekne fotky 🙂 ...a vsetko najlepsie prajeme Emke k dnesnym meninam. 🙂 🙂 🙂

lubkaj
30. jan 2009

Adrianka vie hovorit pekne, dlhsie jej neslo R, ale teraz je to uz v pohode. Len mam pocit, ze jej niekedy hrozne dlho trva, kym povie nejaku zlozitejsiu myslienku. Proste ked nad niecim rozmysla, hovori to hrozne pomaly a niektore slova dokonca opakuje. Chvilu som si myslela, ze sa zajakava, ale to nie - proste ked hovori spamati basnicky, ide jej to pekne rychlo, ale ked pri tom rozmysla, tak je taka spomalena 🙂

S obhryzanim nechtov a dokonca aj cmulanim prstov (!) mame problem aj my. Pritom predtym to nerobila, to je zalezitost par mesiacov. A neviem co s tym, nic nepomaha. Akurat ked im citam rozpravku na dobru noc a vidim, ze zasa ma prsty v ustach, jednoducho prestanem a pokracujem az ked si uvedomi, ze ich ma vytiahnut. Ale o chvilu ich tam ma zasa 😒

ka77ka: Adrianke uz jeden zubok vypadol a hned jej tam aj rastie novy. Teraz sa jej uz velmi kyve druha spodna jednotka.

ukana
30. jan 2009

ka77ka, Matkovi vypadol prvy zub asi pred mesiacom a hned nato aj druhy....uz mu rastie trvaly...

lienocka235
30. jan 2009

katka.. nasa.. uz ma vypadnute dva spodne.. rastu jej nove.. a jednu hornu stolicku.. takze je strbava... hlavne ten hore tam ta diera len tak svieti.. ale uz sa jej tlaci tam nova stolicka... uvidime kolko to potrva zubky jej vypadli pred vaincoami tie spodne

lubkaj
30. jan 2009

lienocka235: Adrianke vypadol ten prvy zubok tiez pred Vianocami. Ked sa jej zacal kyvat, hrozne sa tesila a velmi chcela, aby to stihol do Vianoc. Stihol 🙂. A novy je uz na jeho mieste pekne vyrasteny, asi tak do polovicky.

pass
30. jan 2009

cawte 😀

nasmu vypadol zubok den pred vianocami a hned mu tam aj rastie novy 🙂

kathi76
30. jan 2009

ahojte!to s tym obhryzanim nechtikov mame chvalabohu uz za sebou.vzdy som ju napomenula,popripade rucky jej vybrala z ust ked to nevnimala cize ked pozerala televizor.trvalo to tak pol roka,ale preslo to.treba byt stale ,,zatym,, a sledovat ju.neni to lahke viem,ale nam to pomohlo. 😉

nasa taska ktoru pravdepodobne kupime este pozreme na slovensku, ale mala vazi len 15kg tak potrebujem taku lahku tasku:
http://www.mcneil.de/index.php?seid=5&wid=40&ai...

kathi76
30. jan 2009

inak emaso krasna taska pekne zladene vsetko!

andrea.m
30. jan 2009

Filipko je štrbáčik. chýbajú mu dolne jednotky, jedna je už napoly vonku.

všetkým Emkám blahoželáme k meninám 🙂

kathi aj my sme Filipkovi kúpili tašku mcneil. veľmi sa mi páči a jemu tiež. kamoškina dcéra ju vynosila celý 1 stupeň, boli s tou taškou maximálne spokojní.

ukana plazy brrrrrr. to by som doma nezniesla ani keby deti na hlave stáli. mám z nich hrôzu.

kathi76
30. jan 2009

Ahoj Andrea.m.
Su dostat aj u nas na slovensku tasky mcneil?ak ano nevies nahodou kolko ste zaplatili za tu tasku, aspon priblizne.
Paula nosi preskolsky vak od mcneil do skolky uz 1,5 roka a je fakt moc dobry.
zubky mame vstetky zatial,ale kazde rano ked sa zobudi,tak hovori mi,ze citi, ze uz jej vypadne.cize nam teoreticky kazdy den vypadava jeden zubok,ale prakticky ich mame este vsetky!

abetka
30. jan 2009

ajmm my mame vsetky zuby

roasha
30. jan 2009

zeny,tak my uz mame vonku 5zubov! 😀
spodne jednotky jej vytiahla zubarka,mali dlhe korene, horne jednotky si sama,a jednu hornu dvojku si vytrhla tento tyzden.okrem tej dvojky uz su aj vsetky vonku. 🙂

andrea.m
30. jan 2009

kati ja som kupila v optime za 1500sk alebo 50e jak chceš

kathi76
30. jan 2009

andrej sorry ,ale co je optima?alebo kde je ?u nas stoji 5 dielna sada 140.-€ a cez internet 110.-€
citam ,ze si z kosic.ja som z nitry teda chodim domov tak 5 ci 6krat do roka.lebo 50.-€ je dost dobra cena ibaze ked ju bude treba reklamovat ,tak potom neviem...
dik za radu... 😅

lubkaj
30. jan 2009

roasha: Az 5 zubov? Dobre 🙂. My sme o ten jediny zatial prisli pri jedeni mandarinky - asi ho zjedla spolu s nou, lebo sme ho nenasli. Chvilu bola potom smutna, lebo si ho chcela dat pod vankus pre Zubkovu vilu 😅.

roasha
30. jan 2009

ked sa jej zacali kyvat,vsetky zaradom/mala este len 5,5r/,bola som vyplasena......teraz ma 6 a 2mes.
zubarka ma ukludnila,ze je vyspela. 😅
dalsia horna dvojka je len otazkou casu,lebo sa tiez kyvka-chcela uz sklbat aj tu,aby to mala vonku rovnako. 😅 😀