Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

ka77ka
17. sep 2009

konecne mame za sebou dnesnu DU...bol to boj...pisali ako na pisane A..vyzera to skor ako zemiaky. 😀 😀 😀

ka77ka
17. sep 2009

marcca..tak potom mas doma 2 synov, co???...len sa modli, aby ti maly zas pre zmenu nechcel nosit sukne.to by uz bol horsi pripad. 😀
jo, a keby bolo podla terezky, tak chce len chlieb s nutelou. 😉 😅

andrea.m
17. sep 2009

ani vás nejdem dozadu čítať lebo to asi nemám šancu a som tu iba na skok. od včera pracujem po MD a som zdravotná sestra. Filipko robí pokroky...úlohy už píše bez plači a bez reptania.včera sme mali rodičovske.učiteľka sa dosť sťažovala že sú nepozorní a drzí a rozdelila triedu na dve polky na tých poslušných a neposlušných. Filipko je najlepší z tej horšej skupiny. ja budem robiť triednú zapisovateľku. z čítania berú S a väčšinou len vymaľovavaju,píšu jednotky a z metematiky ešte nebrali nijake konkrétne číslo len také rôzne cvičenia. dosť by ma zaujímala informatika a angličtina,z týchto predmetov ma filipko úplne prázdne zošity a tvrdí že tam ani nič napísane byť nemá. nechce sa mi tomu veriť asi skočím k susede.

marcca
17. sep 2009

ka77ka, jj 😉 každý mi tak vraví, že mám 2 chalanov...malý sa zatiaľ javí normálne, je podobný čert, len trocha väčší maznák...s tou nutelou sme na tom podobne...aj u vás musí byť len originál?? 😅 🙂

andrea, tak veľa úspechov v práci 😉 je to zmena, však? 🙂

majina.b
17. sep 2009

andrea.m, tak veľa zdaru v práci, robiš na smeny??

k informatike, u nas su rozdelený na 2 skupiny, jedna ju už mala, a -S- ešte nie, bol št. sviatok
v ang. nemaju zošity, len zakladač, do ktoreho si vkladaju copy papiere so slovíčkami - obrázkami ktoré sa učia

-S- prehlasila, že by moli mať len matiku a Aj, ostané ju nebaví, v písani trochu pokročila (krasopise)

D. ulohy každý deň

majina.b
17. sep 2009

marcca, mame rovnaké myšlienkové pochody 😀

andrea.m
17. sep 2009

majina hej robím na smeny.ja som nikdy nerobila ináč a neviem si predstaviť žeby som mala každe rano vstavať do práce.už dve ranne služby po sebe su pre mňa katastrofou.

zusikk
17. sep 2009

andrea vitaj som kolegyna teda a kde robis a ake oddelenie pripadne ak to nie je tajne 😉
Ja robim v TN na koronarke a predtym inde ale na OAIM

andrea.m
17. sep 2009

v šaci na internom, pred 1 materskou som robila v PO na traume a pomedzi materske pol roka v KE na ortopedii

zusikk
17. sep 2009

nasi mali dnes v skole blsi trh 😒 aj bez penazi si nieco nakupila....pozicala si 😠 tak som edukovala ze to uz nema robit!peniaze samo vratime ale som jej povedala ze nabuduce pocka na nas a dohodne sa s nami co si nakupi a peniaze dostane ale poziciavat si uz nebude.Ze co spravi ak jej nabuduce peniaze nikto neda z nas ze ako ich vrati tak dufam ze bude mat vac rozumu uz 😉

andrea.m
17. sep 2009

šikovnica jedna jak sa vynašla 😀

marcca
17. sep 2009

majina 😉

zusikk
17. sep 2009

uf trauma potes pan buh! 😉 uzila si si iste dost.Interne je teraz asi klud pre teba lebo koronarka je pre mna super klidek oproti OAIM....ale jasne je aj tak ze si je co uzit ved vies ako to myslim 😉

zusikk
17. sep 2009

no ocas sa mi stalo ze ked som povedala ze bola kludna nocna tak mali dotycny dojem ze som spala celu noc 😀 tak som vysvetlovala ze klud znamena nemat nic akutne na praci na svojom ani inom oddeleni interneho ci ambulancii 😀

zusikk
17. sep 2009

andrea no vynasla sa ale dufam ze to pochopi lebo inak neviem ake dlzoby by sme museli za nu platit v buducnosti 😉

ka77ka
17. sep 2009

marca...jasne ze original.ta cisto cokoladova jej nechuti. 😉
andrea...tak nech sa ti v praci dari. 😉
zusikk...tie decka sa vedia vynajst, az sa nam z toho niekedy rozum zastavi., 😀

anlu
17. sep 2009

mimomu ja som z Kosic teda pochadzam z Vranova ale byvame uz dlhsie v KE 🙂

anlu
17. sep 2009

andrea moja sesterka robi v saci ale na anesteziologii 🙂 mozno sa nahodou niekedy stretnete

zusikk sikovnica je, to aj moja a niekedy az privelmi, ved to asi poznas 😀

dnes mali prvy krat eticku v. a vyplnovali dotaznik

abetka
17. sep 2009

ahojte. Aj ja som zdravotna sestra a od aprila nastupujem na koznu amb. Na smeny nemozem koli MM. ON je v praci od rana do vecera a deti by nemal ani kto zo skoly zobbrat. Uvidime ako to bude do buducnosti 😅

ka77ka
17. sep 2009

anlu...neviem preco som mala pocit, ze byvas niekde v zahranici 😀 ..mozno podla mena tvojej malej. 😎

anlu
17. sep 2009

😀 tu je same zdravotnictvo ? 😀 (ja nie som)

majina.b
17. sep 2009

ani ja - zdravotníctvo

marcca
17. sep 2009

ja zas školstvo 😉

maznacik007
18. sep 2009

ja som bola skolstvo /matika informatika/ ale len isty cas... vacsinu robim zasa v obore informatika... aj teraz..

mimomu
18. sep 2009

ahojte......no vidim ze same sestricky 🙂
ka77k,ja som sa prave koli tomu pytala anlu,ze od kial je,tiez som myslela ze byvaju niekde v zahranici 😉 🙂
marca ty si ucitelka? 😕
ja som momentalne doma koli malej,pretoze som mala v praci nevhodny pracovny cas a tiez mm je pracovne velmi vytazeny,aj sme skusali druhe ale neslo to,tak sme to nechali tak.trz by som sla niekam,kde je hlavne vhodna prac.doba-ja som skor z tej administrativy 😀
vcera viki brali pismenko S,tak sme trenovali o dusu-chuda,kym sa jej to podarilo 😉 uz som mala slzy na krajicku 😔
niekedy by som mohla aj menej hucat na nu 🙄 😔

melipa
18. sep 2009

mimomu - u nas je to s ulohami tak isto, slzy na krajicku a niekedy sa neovladnem a dorazne zvysim hlas 😔 ...hlavne ked nieco zgumujeme, a ona to tri krat po sebe opat a opat napise po tej zgumovanej ciare 😅 ...vcera to boli horory, pisali tku tu vlnovku ako na pisane v, fakt galeje 😖
inak mala je nejaka chora, isla dnes do skoly na styri hodiny ale naobed ju beriem k lekarke nech nam da nieco na vikend a budeme sa kurirovat - klasika hrdlo, kasel, dutiny ☹ ...som dufala ze dlhsie vydrzi 🙄
vcera bolo rodicko, trvalo dost dlho ale fakt bolo super, dozvedel sa kazdy uplne vsetko co chcel vediet...musim povedat ze vsetko sa mi pacilo co vravela ucitelka, o praci s detmi, ako sa im mame doma venovat a viest k samostatnosti, jej nazory...fakt je to skusena ucitelka...a velmi sa mi paci ako im spestruju vyucovanie - piatky maju hrackovy den - nesu si do skoly lubovolnu hracku, budu mat "Dieta tyzdna" - vtedy bude dietatu patrit nastenka kde si donesie svoje fotky od narodenia a oblubene veci, tam dostane obalku do ktorej mu budu deti davat drobne darceky - kresbicku, cukricek...a cely tyzden mu budu prejavovat pozornost 🙂 ...alebo maju maskota triedy - krasnu plysovu lienku, ktoru si kazdy vikend zoberie niekto domov a lienka bude s dietatom vsade chodit a bude sa to dokumentovat fotkami a do takeho putovneho zosita budu vsetci potom tie fotky lepit, dopisu pokec a pripadne obrazky...daelj budu napriklad mat farebne dni - vsetko /aj oblecenie/ v jednej farbe a pod... naozaj fajn 😉

mimomu
18. sep 2009

melipa,aspon v tom nie sme sami 😉 ja tiez chytam nervy,ked to po sty krat obtiahne po tej vygumovanej ciare a hudiem do nej ako by to malo byt a ona zas len to svoje 😠 ale podarilo sa a vie ho napisat celkom dobre.mne nejde ani tak o ten krasopis ale o tu techniku zvladnutia toho ktoreho pismenka.pretoze ked uz budu spajat,tak tam to bude dolezite aby napisala s a nie otaznik alebo 5 😉 aspon si to tak myslim.
dnes jej dam pokoj,ma volny den a zajtra by sme chceli zajst do cinemaxu na tu rozpravku hore-je to 3D,ako odmenu za to utrpenie 😀 😀 😀 boli ste niekto na tom?
to maju fakt super ucitelku,ked ide na decka takymto zaujimavym stylom a roznorodostou 😉
melip,neboj raz z nich budu super lekarky,herecky,sportovkyne.......a potom sa budeme spolocne usmievat nad tym prvym rocnikom.uz len prezit ho 😀 😀 😀

melipa
18. sep 2009

ja si pamatam ze moja mamina tiez stracala nado mnou nervy pri ciarach 😀 ...a nahodou teraz pisem celkom pekne 😀 ...vazne - ja chapem ze prvacke pismo je take vselijake, chapem ze zaciatky su tazke pre rucku aj pre hlavicku, ale ked x-ty krat prejde po vygumovanej ciare aj ked vie ze tak nebola dobra, tak uz ma vazne poraza 😅
ten film - MM s malou na tom boli pred dvoma tyzdnami a velmi si chvalili, ze to bola zabava, boli na 3D...a kamaratka s detmi boli na obycajnom a tiez si velmi chvalili, ze sa super bavili 😉 ...tak aj vam prajem skvelu zabavu 🙂

mimomu
18. sep 2009

melip,dik 😀 aspon mame podobne decka 😀
my sme boli asi pred mesiacom na dobe ladovej 3 a bolo super,tak sme sa narehotali 😉
idem do mesta kupit ceruzky,lebo co viki podostavali v skolke su na dve veci 😀 vcera som ich tresla do smetiaka a zaprisahala som sa ze ine ako koh in doorky nekupim,lebo tie ked zastruham tak sa nelamu.a este nejake veci v papiernictve pokukam 🙂
ty mas co v plane?

jablonka
18. sep 2009

ja kupujem tiez malej koh-i-noor, naststie v auparku maju speci predajnu a odporucam tie hrube trojhranne - tie su skvele, vobec sa nelamu, a tuha je makka, takze sa vyfarbuje jedna radost...malu zacalo vyfarbovanie bavit az ked dostala pred par rokmi tieto ceruzky 😉
aj ja by som mala zbehnut do papiernictva, lebo vcera na rodicku povedali co este chyba - fixky, A3 vykresy...ale neviem ci sa cez vikend niekde dostanem, lebo hlavne musim malu liecit a tatino je cely vikend v praci ☹ ...takze budeme trochu trenovat to pisanie, pit caj s medom, pozerat rozpravky...a v nedelu sa budem balit na sluzobku 🙄