Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jablonka
18. sep 2009

ozaj, a ako praca? nic sa necrta? 😕

melipa
18. sep 2009

sorry, prihlasilo ma to pod nickom ktory uz davejsie nepouzivam 😕 ...nechapem 😕 ...tie predosle dva prispevky patria mne 😎

maznacik007
18. sep 2009

ja kupujem maped.. a zatial sme spokojny... vodovky a pod. kupujem koh i noor

abetka
18. sep 2009

ahojte
Tak aspon niesom sama , co zvysuje hlas pri citani a pri pisani. Ja mam niekedy take nervy., ze mam pocit, ze explodujem 😝
Ja kupujem vsetko koinor, ale pastelky som teraz kupila maped, no zrejme skusim tie trojhranne kohinot, lebo doteraz mala kohinor klasicke. Ale na pisanie ceruzu mame trojhranne, specialne, len nepamatam znacku a vobec sa nelamu a velmi dobre sa jej s nimi pise.

anlu
18. sep 2009

mimomu preco si myslela ze sme v zahranici? koli skole? 🙂

tak to vyzera ze je tu prevaha zdravotnictva a skolstva 😀 my pracujeme na svojom (mame svoju firmu) takze aj ked som na materskej aj tak som v praci 😝

Claire nosi do skoly aj ponu manzel a stale cestou domov niekde zajdu, kedze je blizko centra tak niekedy idu na vystavu alebo do muzea alebo len tak na zmrzku, predvcerom boli zberat gastany a Claire ma z toho super zazitky, uz kazdy den caka co bude robit 😀

mimomu
18. sep 2009

anlu-koli skole aj koli menam deticiek-mas dve pravda? 😕 😕 😕
abetka,neboj nie si sama,podla mna je vela takych rodicov,len niektori o tom hovoria a niektori nie-moj nazor 😎
ja zas nehucim az tak velmi ale mohla by som aj menej 😒
takze ceruzy nakupene a pastely my pouzivame tie studio,v tom plastovom obale,kt.sluzi aj ako stojan.jedny ma doma a jedny v skole 😉 a v peracniku ma take co sa lamu-na okrasu 😀
melip,praca zatial nic 😉 ale keby bol anlu kamoska,tak mi urcite vybavi nejake teple miestecko vo firme 😀 😀 😀
srandujem 😀 😀 😀 mne uz z toho nicnerobenia sibka 😀 😀 😀 a to som doma len 2 tyzdne ☹

anlu
18. sep 2009

mimomu, mas vybavene miestecko zalezi len od teba ci by si to chcela robit 🙂 kukni si tuna
http://aby.sk/index1.php?lm=praca/lm&jadro=prac...
a ano mam dve dievcata

inak aj ja sa stale pristihnem ze som az velmi prisna na Claire a mohla by som aj menej na nu nahucat, az sa sama pred sebou hambim ked ona vie tak cloveka niekedy vytocit 😠 ved to poznate 😕

a ceruzky a farbicky su dobre aj faber-castell su naozaj super aj fixi maju velmi dobre a este jolly (alebo tak nejako sa to pise) s tymi mame velmi dobre skusenosti

anlu
18. sep 2009

a pozeram ze tu mate fotky tak ak chcete mozte kuknut aj nase 😉 🙂
http://www.aby.sk/index1.php?lm=galeria/lm&jadr...

mimomu
18. sep 2009

zaujimave 😉

majami
18. sep 2009

ahojte,
ako vidim, nie som zdaleka sama, kto ma "nervy" pri pisani uloh. Akurat ze na Maxa moc kricat nemozem, lebo on sa vtedy zatne, prip. rozplace a uz nenapise pol hodiny ani ciarku 😠 . Tiez brali vcera S a niektore napisal naopak ako cislo 2. No dufam, ze sa casom rozpise a bude sa to dat po nom citat. V kine na tom filme bol s ocinom a pacilo sa im, takze dobru zabavu 🙂

marcca
18. sep 2009

no tak sa pridávam.... 😝 ... zo začiatku len chodím predychavať, ale keď už je toho veľa, tak aj zvrčím...dokonca minule som už mala chuť capnúť jej po ruke 😠 ale ako píšem, snažím sa to predýchať v inej izbe, narátam si do 10 a vrátim sa kľudnejšia...vyskúšajte 😉

mimomu, nie som učiteľka, ešte to by mi chýbalo...na to by som nervy nemala...robím v škole v kancli, takže takisto administratíva, obskakujem okolo riaditeľky 😀 😝 ...ale inak sme komplet celá rodina učiteľská - z mojej strany, takže je toho dosť 😅

mimomu
18. sep 2009

dakujem maja 😉
marca........budem skusat predychavat 😀
tak to je dobra robotka 😉
prave som bola zaniest malej do druziny tensie veci,lebo do 15.30 sa tam uvari na dvore a stretla som jej triednu a pytam sa .ze ci vsetko v poriadku.ona ze ano,len ma tazku ruku a treba ju rozpisovat,aby netlacila celym zapastim,len jemno otacala dlanou.......no som zas mudrejsia 😉

simka9122008
18. sep 2009

ahojte maminy, no konečne som vás dočítala, od včera obeda nám nešiel net, tak dobiehavam zameškané
Hlásim sa do zdravotníctva, tiež zdr. sestra, momentálne na materskej
Včera dostal malý 1 z hudobnej no neviem či má až taký talent na spievanie 😒 , takisto dostali aj žiacku knižku
Ináč nie ste sami mi sme včera robili domáce doma, nebol v družine, lebo sme boli na rehabku, tak trebalo po ňom aj pokričať, ale potom sa už snažil, uvidíme čo nového dnes

marcca
18. sep 2009

mimomu, aj my máme takú drevenú ruku 😖 ...tiež by sme mali cvičiť a takisto veľmi tlačí...minule pri úlohe až ceruzku zlomila 😠 ...len naša netlačí len zápästím ale komplet celou rukou, ešte aj plece nadvihuje 🙄 🙄

no robota v pohode, len keby platili viac 😀 😝 ...

mimomu
18. sep 2009

simka-vitaj v klube kriciacich matiek 😀
marca,viki tlaci hlavne zapastim a ceruzku podla mna drzi dobre,len ked zatlaci tak,ze sme skoro na druhej strane a na dalsich mame otlacky tiez,tak ma to trochu dost hneva 😠
ze dnes toho nepopisli vela,lebo sa snazili netlcit 🙄
to tieto decka co asi radi sportuju,tancuju maju menej vyvinutu jemnu motoriku-ze to sa casom upravi,len treba cvicit rucicku aby bola volna 😅 len ked to poviem malej,ze ideme cvicit,nebude nadsena 😅

marcca
18. sep 2009

no o tom cvičení ani nevrav, my okrem toho musíme aj jazyk cvičiť, lebo aj ten máme furt drevený 🙄 🙄 🙄 ...tak simi už o cvičení nechce ani počuť 😒 ...možno máš pravdu s tou jemnou motorikou, lebo tu sme fakt drevení a v športoch zasa vynikáme...niekedy až moc 😉

mimomu
18. sep 2009

my podobne.viki chodi na zusku uz od 3,5 roka na tanecnu a jej ked dali v skolke vybrat si nieco pokojne ako napr.kreslenie a pohybovejsie ako napr.beh,skok a tak, tak si vzdy vybrala to druhe.
na logop.sme tiez chodili ale uz nechodime.je to celkom dobre,len niekedy chce rychlo nieco povedat a potom robi ze hhhhhhhhhhh a eeeeeeeeeee-to ma dost vytaca 😒

marcca
18. sep 2009

ako dlho ste chodili na logopédiu? my totiž chodíme už rok a stále nevie poriadne "L" a tým pádom nepovie ani "R"...ale je tam výrazné zlepšenie, len veľa slov má už zafixovaných a tiež strašne rýchlo rozpráva a nedáva si pozor 😠 ...a tiež ma to niekedy vytáča 😠 😠

marcca
18. sep 2009

tak my ideme jarmočiť a kolotočovať, dnes tu už určite nebudem 🙂 ...užite si víkend, nekričte a predychávajte 😀 😝

mimomu
18. sep 2009

my sme chodili od 4 do 5 rokov,tak raz do mesiaca ale doktorka bola dlhsie pn,tym padom sme to mali dlhsie.
ale bolo to asi cistych 10krat,mozno 11.a chodili sme tiez najprv na L a potom R ale to L sme mali asi na 7 hodinach R na 3.jej to pekne naskocilo ale sme makali skoro kazdy vecer-nervicky pracovali a tak teraz ked poviem ze ideme nieco cvicit,tak ma apatiu 😎

mimomu
18. sep 2009

vela zabavy,marca 🙂

simka9122008
18. sep 2009

Aj mi chodíme na logo už vyše 1,5 roka, malý vie už pekne povedať L aj R no niekedy sa zabudne, alebo skôr pohodlnosť tak nepovie pekne R, už tam chodíme dosť dlho a vždy dookola to isté, na najbližšom cvičení sa chcem opýtať že ako ešte dlho budeme k nej chodiť 😝

andrea.m
18. sep 2009

jééééj simka vitaj v klube 😉 kde si robila pred MD ak to nieje tajomstvo.

dnes sme dostali pochvalu za písanie 😀 teším sa. nervy strácam pri šlabikári a vymaľovavaní. filipko neznáša kresliť a je to des. čo sa týka domácich cvičných zošitov tie som zrušila,píšeme rovno na ostro a iba to čo je na úlohu ani čiarku naviac. zatiaľ sa vytešujem z toho že sa zmenšil celkový odpor k DÚ takže to nepreháňam.

ukana
18. sep 2009

ahojte.....idem vas postupne precitat.............aj my chodime uz rok na logopediu, L a sykavky mu idu, ale ked sa zabudne, tak ich zle vyslovuje, len to R nam nejde 😠
v skole pohoda, sem tam nejak vcela, najviac ho bavi Slabikar, uz citame slabiky, celkom mu to ide 😕 , tak sa tesime 😵 😵 dnes mal aj vytvarnu v ZUS a Judo, tak sme mali celkom nabite popoludnie, ale behal s nim ocko, ja som bola v praci 😎

andrea, tak Filipkovi gratulacie k pochvale 😉....to malovanie im bude casom ubudat, aspon v nasom slabikari 😉

simka, logopedicka vam nepovie,aby ste prestali chodit, ma z vas peniaze, tak cvicte doma a prestante tam chodit........ 🙂...aj sestra to tak spravila, proste prestali chodit, ked im to uz slo.......

pekny vikend vsetkym 😵

simka9122008
18. sep 2009

Adi som zamestnaná v Železničnej nemocnici
ukana dík budem to musieť nejako tak poriešiť s logopédiou

donara
18. sep 2009

môžeme sa k vám pridať? Náš Ferko je zlaté, ale tak trocha neposedné dieťa, a tak od začiatku šk. roka čítam, ako vám to všetko ide. Aj ja predýchavam, musela som sa zasmiať, bola som celkom rada, že nie som jediná. Dnes prišiel zo školy a naozaj som sa potešila, konečne dostal pochvalu za písanie, a navyše som bola aj ja spokojná s jeho výkonom na hodine. Doma mi to krásne ukáže a keď príde zo školy tak som na mrtvicu, dnes som sa dokonca pýtala, či to naozaj písal on, alebo spolužiačka. Schutou sa rozosmial a bol spokojný aj on. V jeo triede sú sami šibali, pani učiteľka už posielala do kúta, aj za dvere, ale naozaj ju chápem, už v predškôlke s nimi mali čo robiť.

abetka
18. sep 2009

donara vitaj
Tak nasa dnes fajn, boli sme na jarmoku, nemaju ziadne ulohy, tak budeme len cvicit, dostala pochvalu za spravanie a nejake vcelicky. 😵
Nasa tiez chodila na logopediu, lebo nevedela L , ale boli sme 2 x a potom som ju zacala pedantne upozornovat, opravovat a pod. a naucila sa to hned a uz sme neboli 😅

anlu
18. sep 2009

Simka ty si z KE, vsak? to potom chodime kazdy den okolo tvojho pracoviska 😀 😀 😀

andrea.m
19. sep 2009

jééééj simi tam som si rpobila vystupnú prehliadku.na ktorom oddelení pracuješ?

simka9122008
19. sep 2009

Anlu, mi aj bývame blízko školy a môjho pracoviska
Adi ja som robila ako zastupujúca kolujúca sestra, čiže som bola skoro všade na ambulancii