Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

mimomu
25. sep 2009

melip,ako bolo na sluzobke?
ja jej dam tiez free ale snad sa do niecoho pusti aj sama 😉 ale pochybujem 😕 😀
ake mate plany na vikend?

melipa
25. sep 2009

mimomu - bolo fajn, okrem tych nudnych povinnosti /rokovania/ som bola aj na velmi zaujimavom odovzdavani cien v krasnom zamocku a tam bolo skvele, take prijemne ozviezenie...ale uz som sa nevedela dockat kedy pridem domov 🙂
a ty ako s pracou? 😕
cez vikend ma byt pekne, tak uricte budeme vela vonku a v prirode...minuly vikend sme boli cely doma, Di sa liecila...v piatok vecer mala 38,5 😲 ...ale krasne sme to zvladli a v pondelok mohla ist do skoly, v utorok vynechala plavanie a je fit

anlu
25. sep 2009

ahojte 😀
k zubkom- zalezi to od kazdeho dietata, napr. Claire vyrastli zubky az okolo roka tak aj jej neskor zacali vypadavat, najprv jej nechavala s kazom ze jej o chvilu vypadnu ale ked zhodnotila ze to este potrva tak jej ich normalne zaplombovala. Nastastie len dva a to boli take s velkymi jamkami tak sa ani necudujem ze sa pokazili ☹ ale co uz. A tiez jej floriduje a ten gel elmex je naozaj super, velmi pomaha mam to aj na sebe odskusane tak ho odporucam kazdemu. Len treba dat pozor aby z neho nezhltli 😉

anlu
25. sep 2009

a ten gel vydrzi naozaj dlho lebo sa dava iba malicko a treba to robit pred spanim aby v noci mohol posobit, mne to pomaha na citlive zuby
Claire este neprisla zo skoly tak budem vediet co nove za cely tyzden az vecer 🙂

graziela
25. sep 2009

Ahojte,
my sme zubarku este neriesili, ale mali by sme ist aj my na preventivku...nasa Saska ma uz 2 mliecne zubky vypadnute, teda museli sme ich ist trhat, lebo uz jej za nimi v 2.rade rastli nove...a tie ma o dost sirsie ako tie mliecne, takze jeden je dost krivy, nema miesto...dost skaredo to vyzera, ale tie dalsie nie a nie ist von, dufam, ze jej to tak neostane...a tiez sa mi zda, ze tie nove nie su take krasne bielucke, ako boli tie mliecne...a zatial nemame este ani jeden kaz... 🙂 🙂 🙂

Nasa Saska doniesla dnes domov taky cvicny zosit, do ktr. pisali v skole, ten som videla 1.krat, uz ho vypisali cely, tak im ho dali domov...a celkom pekne jej to tam islo...som celkom spokojna...
A dnes 1.krat pisali perom !!!!!
A rovno do tych malych linajkovych zositov, tusim c.511 🙂 🙂 🙂 Nerobili este uplne a, zatial len tie slzicky, maju na DU asi 3-4 riadky napisat 🙂
A dneska si uz poznacili domacu ulohy zo slabikara ze D.Ú., to im asi ucitelka tak kazala...
A dostala do zrkadielka svoju prvu 1 z citania z tabule 🙂 🙂 🙂

graziela
25. sep 2009

My sa dnes tiez nebudeme ucit, ale minule Saska velmi chcela, tak si napisala ulohy hned v piatok...

anlu
25. sep 2009

no Claire ma uz 7 rokov a este len jeden trvaly zubok a tiez sme museli ist vytrhnut lebo jej za nim uz rastol dalsi

donara
25. sep 2009

Úlohy máme za sebou, mi pišeme len lastovičky, čitajú E, takže sa nejak neponáhľajú. Ale som rada, že si chcel k úlohám sadnúť sám 🙂.

donara
25. sep 2009

K tým zúbkom, Ferko ešte nemá ani jeden trvalý a ani to nevyzerá na nejakú zmenu v puse, tiež mu vyšli ako ročnému, ale zajtra aj v nedeľu si necháme nejaký čas na lastovičky a čítanie, dáko nám to nejde, ale je to o cvičení.

shaarka
25. sep 2009

caute kocky a specialne mimo, len som ta prisla pozdravit a odkazat, ze nam chybas! 😀
papa 😵 drzte sa

roasha
25. sep 2009

baby,aj ja som si myslela,ze trvalky budu rast pozdejsie,lebo mliecne sa jej zacali prerezavat az v 9mes,ale v piatich rokoch zacali padat jeden po druhom...az som sa zlakla,ale zubarka ma utesila,ze ved sa pozri,aka je vyspela.. 😅 🙂

anlu
25. sep 2009

no u kazdeho je to inak, Claire sa tlacia vsetky styri stolicky 😕 zatial ju to len raz bolelo tak som jej to natrela gelom na dasienka, sranda je ze aj Olivke zacali rast zubky a aj mne este nevyrastli vsetky 😲 a ked mi rastie tak to hrozitansky boli tak uplne chapem aj babatka ze su take mrzute ked im zubky rastu 😕

graziela
25. sep 2009

Ja som dnes zabudla este spomenut, co mi dnes dcera vyviedla...Isla dnes 1.krat do skoly aj zo skoly sama...teda presnejsie sama s kamaratkou...cesta tam OK, videla som ich z balkona az takmer po skolu, posl. 20-30 m uz nemam vyhlad...no a ked mali ist zo skoly, ktr. im koncila 11,10, pozrela som na hodinky, uz bolo 11,40 a kocky nikde...o takych 5 minut si pomalicky vykracovali, saska isla este odprevadit kamosku, co mala samozrejme oklukou a bolo jej to jedno, ze som jej prikazala ist rovno domov...
A dalsia vec - dnes mali ist zo skoly na vystavu zvierat do mesta...o korunkach nic nespomenula, vraj ani ucitelka, tak som jej pre istotu dala do penazenky 1euro...no a ona sa mi hned pochvalila, ze si kupila napoj z automatu...No super...toto ma dost nahnevalo, lebo som jej davala tie peniaze vyslovene iba s tym, ze ak by potrebovala pani ucitelka...No, asi som jej zabudla zdoraznit, ze nic ine nech si za to nekupuje 😠 Ale toto mi uz raz urobila, ked isla kupit kilo zemiakov, dala som jej tiez 1 euro, drobnejsie som nemala a ona si za cely vydavok kupila sladkosti, zuvacky ci co...
Takze takto veci este budeme musiet "doladit" 😉 i

felixa
26. sep 2009

Aj ja, ked som bola prvacka, zacala som "odprevadzat" spoluziakov. Mama sa sice hnevala, ale nejak razne mi to nezatrhla, tak som to dalej opakovala, lebo som mala pocit, ze nejde o nic dolezite. Nakoniec som dokonca dvakrat za sebou, isla k dvom spoluziakom - chlapcom, s ktorymi som sa dokonca ani bohvieako nekamaratila. Az potom mama tvrdo zasiahla. Nejaky cas chodievala pre mna do skoly, a vyslovene ma ucila, ako mam ist domov, kade nesmiem ist, ani kamaratky odprevadzat, ziadne navstevy.
Moja skusenost je, ze keby mama pritvrdila hned po tom jednom krate, nemusela to potom so mnou zdlhavo riesit. Viem, ze od polroka uz som "posluchala". 😉

mimomu
26. sep 2009

jeeeej,ahoj shari 😵 😵 😵 nasla si ma 😉 som rada 😉

je tu niekto?my s viki sme dnes vstali pred pol hodkou 😀 😀 😀

zusikk
26. sep 2009

ja som vstala pred hodinou 😀 ale sisa bola uz rano 6.45 hore

marcca
26. sep 2009

mimomu, tak to ti pekne potiahne 🙂 ...u nás nehrozí dlhšie spanie ako do 7, maximálny výkon do pol 8...aj to len ojedinele 🙄 🙄 ...a a cez víkend zákon schválnosti - väčšinou o pol 7 vyspatá 🙄 🙄 🙄 😝

mimomu
26. sep 2009

marca,ona je taky spachtos od malicka 😉
prave trenujeme to Acko pisane.co simi?ruka je uz lepsie?

simka9122008
26. sep 2009

Tak aj mi sme na tom asi tak isto s ranným vstávaním, cez týždeň sa mu vstávať nechce, to ho musím budiť a cez víkend keď má možnosť spať dlho, tak vstane v ten čas ako keď vstáva cez týždeň

marcca
26. sep 2009

mimomu, istotne lepšie...tie áčka máme zatiaľ každé iné 😕 vám ako ide? 😉

mimomu
26. sep 2009

marca,ako kedy-keby zakazdym nenervacila a hned zacala pisat,tak by si usetrila kopec energie 😒
zatial je to v celku dobre,len je dost nesamostatna,spolieha sa na mna ale uz ju nechavam pracovat samostatne a je to celkom fain 😉

marcca
26. sep 2009

ja ju tiež nechávam samu, len občas nakuknem, že ako čo 😉 ... niekedy chce, nech jej ruku pridržím, no v tomto jej bohužiaľ nepomôžem, keďže ja som ľaváčka...fakt neviem ako s ňou trénovať 😝 😅

roasha
26. sep 2009

macca,neboj sa,ruku drzat nemusis,ani ja som jej nikdy nedrzala,len slovne navigovala.
ale ja jej davam rucinu najprv rozcvicit v cvicnom zosite.
tam jej predpisem 2-3riadky,a potom uz je to v pisanke vymakane. 🙂
do norm.pisanky to uz ma potom raz-dva. 🙂

simka9122008
27. sep 2009

Tak malý teraz píše áčka, no už začína aj trochu dudrať, no bohužial musí cvičiť, lebo mu tie písmenká nejako skáču

mimomu
27. sep 2009

ahojte.....tak my sme zapisali uz 4 A4 tych acok,nie je to celkom ako ma byt ale nesmieme gumovat 😠 😒
zajtra ma 5 hodin,tak uvidime co a ako.

abetka
27. sep 2009

tak aj nasa trenuje slzicky, ale nejako to snad zvladne. 😉
Nasa musi trenovat citanie a vtedy hundre 😝

mimomu
27. sep 2009

abet,my zas naopak 🙂

ada11
27. sep 2009

aj Maťka sa učí slzičky, zajtra pôjdu na A, už sme nejaké tie áčka písali a tie jej idú lepšie ako samotné slzičky 😉 no ja mám strach ako jej pôjde čítanie, spájanie slabík, ale veď uvidíme 😕

ukana
28. sep 2009

nasi idu dnes na tie slzicky, ale som v miernom soku, ako moj syn relativne pekne pise 😕 😅 ......snad mu to vydrzi...........citanie doma netrenujeme, tie slabiky citate, alebo co? lebo nasi beru zatial len take tie slabiky MA, ME, LA, LO..........to citaju v skole, doma to neopakujeme 😕 , vy ano? 😅

zusikk
28. sep 2009

no nasa zas pise totalne otrasne a este aj pod natlakom jej jedina rec je ze ona to nepotrebuje lebo vie pisat vsetko tlacenym ze naco sa to ma ucit a ked jej to ani dobre nejde 😖