Začíname so školou v septembri 2009

jaduska
21. jan 2009

Viem, že je tu téma o prvákoch aj druhákoch, zrejme pribudnú aj ďalšie ročníky, ale ja by som chcela, ak sa tu stretneme nejaká stabilná skupina maminiek, aby sme nemuseli každý školský rok meniť tému a mali to všetko pekne chronologicky na jednej kôpke :o)

Takže, maminky, ktorých ratolesti už majú zápis do ZŠ za sebou, alebo sa naňho ešte len chystajú sem sa... 😉

jaduska
autor
6. nov 2009

andrea a keby ste sa skúsili viacerí rodičia spojiť a navrhnúť niečo vedeniu školy? Niekedy môže vyjsť aktivita aj od rodičov, žeby niečo také chceli.....

Ježiškovať neježiškujeme, Sandra kým bola menšia, tak sa nepýtala, odkiaľ sú darčeky a klamať jej nechcem, takže ona vie, ako to s tými darčekami je..... 😵

mimomu
6. nov 2009

ahojte,viki chodi na cirkevnu skolu a miesto helowenu mali zlet carodejnic 😀 boli v maskach,mali aj tekvice,discu,den ucty k starsim a vela ineho.ja som zatial spokojna-klop,klop,klop 😉
idu tiez raketovym tempom-berieme teraz na matike plus,minus,pisanie velke u a z citania tiez u.ale viki je sikulka a dnes aj diktat mala za 1,len to odcitavanie jej nejde na 100 perc.ale to docvicime cez vikend 😉

andrea.m
6. nov 2009

no chystáme sa spýtať na rodičovskom uvidíme čo z toho bude. viem že je nás viac čo maju taký názor ako ja. ale ked som to povedala triednej dôverníčke tak ta povedala že ona nič nebude vravieť že ona je spokojná a nechce byť tá zlá. 😠 no ale toto je jedna z dvoch prominentných škôl v meste tak by sa mali viac snažiť podľa mňa.

zuzana355
6. nov 2009

adi čo sa týka toho že nepočuvaju a nedavaju pozor tak to je aj u nás už od prvého ročnika ešte len nastupili do školy a boli najhorší stále sa len naťahuju vyrušujú na rodičku ani jedno dobre slovo tak to niektorí rodičia vzdali a pre istotu už nechodia vobec.

ale čo sa týka aktivít tak som spokojná prijatie prváčikov super prekvapená som bola tortu im upiekli kuchárky obrovsku oblečení boli do rovnakých plaštov a čiapky mali na hlavách takí boli zlatí.
vyrezávanie tekvíc a karneval vianočná party už teraz vyrabaju výrobky a potom ich predávaju a peniaze idu pre školu takže v tomto je to fakt super.

adi určite ked pojdete na rodičko tak to navrhnite ved nie je normálne aby žiadné aktivity deti okrem učenia nemali ved práve prváčikovia by si mali zvyknut na školu na nové prostredie pre nich je dosť sedieť celu hodinu na zadku davať pozor takže pomimo toho keby im vymysleli niečo zaujímavé určite by im to pomohlo
držím palce dufam že sa to zmení a nebudeš musieť filipka prekladať na inu školu.

zusikk
6. nov 2009

nasi maju tiez aktivity....skor ale v ramci druziny ale aj celoskolske tak divadlo kino a tak.... a o sexualnej vychove je takisto "poucena" ze v skole ani v skolke nemohla nic vysvetlovat detom,pretoze ak niekomu doma hovoria ze ho priniesol bocian a ona mu povie nieco ine neuveria jej a o tom ako sa deti rodia im maju rozpravat doma mamicky tak ako som jej to povedala ja.Dostala vzdy odpoved pravdivu na to co ju zaujmalo....a vie vela oie spermiach vajickach oplodneni aj vnutromaternicovom vyvoji aj daco z porodu nakolko si to pameta ju neskusam ale "klucove slova" vie 😉 je to vec nazoru kto ako to detom vysvetli ak r 😉 odicia sami tapu tak hovoria bachorky o bociAnoch ci vranach....moje dieta v tomto v skole asi uz nikto neprekvapi jedine ak by zacali o bocianoch tak by sa mu vysmiala 😉 tak to na nu skusila neter a zostala najblbsia ona 😉

jaduska
autor
7. nov 2009

andrea - triedna dôverníčka je na to, aby učiteľom tlmočila názory ostatných rodičov, nie iba tie svoje....keby mne toto povedala, tak jej pekne od pľúc poviem svoje, pričom ja som dosť flegmatik, ale toto ma normálne naštvalo namiesto teba....zvoľte si inú dôverníčku, ktorá nebude mať problém "byť za zlú" 😠 😠 😠

zusikk
7. nov 2009

ja mam zas iny problem.&Nasa mala omylom zobrala spoluziakovi co spolu sedia karticku z textom ktory maju opisat na domacu ulohu.Ako som to zistila hned som volala vychovavatelke ci tam ten chlapec este je ze nie ze ho dedko prisiel vyzdvihnut.Vysvetlila som co a ako a ci bude taka dobra a da mi kontakt na rodicov..dala mi ho.mamina ale nemohla sa vybavovat vraj uteka niekam na vlak na sluzobku ze mam manzelovi volat.manzel mal odkazovku cely den vcera tak po 4 ci 5 razoch nicoho som si dovolila nahrat odkaz nech sa mi ozve na udane tc.Nic.Dodnes sa neozval.Dnes som volala znovu zas len odkazovac mamina zas nedviha,
co by ste robili volali stale dokola ci volali ucitelke nech chlapca ospravdelni ze nema z coho pisat ulohu lebo nema tu karticku.....neviem co mam reobit sisa nevie anbi kde byvaju ja ine kontakty nemam len cisla na maminu a tatina a tie zial su akoby off ☹

maznacik007
7. nov 2009

nasi maju tiez aktivity ale skor v ramci druziny.. z triedy mali raz sportovy den, a raz isli na taky program k prevencii sikany..
ale z druziny mali na haloween taky ples.. vsetci masky.. mali ovocny den /doneisli si ovocie a aranzovali a potom degustovali/ tekvice robili stale nieco vyrabaju.. teraz cvicia ze budu mat superstar..

co sa tyka sexualnej vychovy tak nasa je poucena.. ona rada pozerava ten serial bol raz jeden zivot.. takze ovlada aj to ze spermia a tak.. ja sa s nou rozpravam otvorene a samozrejme primerane veku..

abetka
7. nov 2009

prave ciatme U 😠

jaduska
autor
7. nov 2009

abetka - to chce kľud a nohy v teple 😀

zusikk - napísala by som na tvojom mieste SMS obom rodičom toho chlapca a ak máš kontakt na učiteľku, tak jej zavolaj a povedz čo je vo veci....

jaduska
autor
7. nov 2009

na tejto stránke sú celkom dobré rady:

http://www.orieskydetom.szm.com/

mimomu
8. nov 2009

dobre ranko maminy.je tu niekto?
co mate dnes na plane?vyzer,ze bude pekne pocasie 😉
my sa este musime doucit,co sme vcera nestihli.
abet,aj nasi to citaju 😉 🙂

andrea.m
8. nov 2009

my nič lebo tu je počko otras a tami ešte kašle takže sedíme doma.

mimomu
8. nov 2009

my sa asi pojdeme dakam prejst,u nas je slnecno 🙂
vcera sme sa ucili minusovat-no poviem vam akoze dalo mi to zabrat 😎 uz im dava aj plus aj minus na hodine ako patminutovku.
andrea a to ti vydrzia doma?lebo viki to ma ako za trest 😕

andrea.m
8. nov 2009

no už sú doma týždeň lebo sú chorí.niekedy ako napr teraz zalezú do detskej a vedia sa vyhrať ale niekedy sú protivný až hrôza.

jaduska
autor
8. nov 2009

u nás od rána prší, takže sme doma, ale Sandre to nevadí, ona sa vie lepšie zahrať doma....teraz akurát čítame....
matika jej našťastie ide, odpočítavanie som jej vysvetľovala ja doma, lebo bola akurát chorá a pochopila to, napodiv.... teda napodiv, že pochopila môj výklad, lebo ja sa niekedy tak zamotám do vysvetľovania, že už sama neviem, o čom hovorím.... 😕 😀

mimomu
8. nov 2009

jadus to poznam s tym zamotanim sa 😀 ja jej hovorim a hovorim a potom ona na mna chuda civi,ze uz by aj stacilo 😀 😀 😀 aj viki chape co je plus aj minus-len ten minus ju v piatok plietol,lebo doma sme o tom este nehovorili,brali to asi len na tej prislusnej hodine 😕
tak my sme nakoniec mali na vyber 2 moznosti-bud korculovanie alebo plavenie ale zvitazilo plavanie 😉 tak sme akurat dorazili domov.viki je najradsej ked niekam vyrazime cez vikend ale poviem vam tak sa zlepsil jej vztah ku kresleniu,ze ja normalne nechapem......uz 3 dni maluje farbami a kresli voskovkami.....no tesim sa 🙂
zajtra pondelok,no mohol by este pokracovat vikend,nechce sa mi ist do robotky 😒ale premozem sa,snad 🙂

jaduska
autor
8. nov 2009

joj ja vám tak závidím tie krúžky - plávanie, korčuľovanie, karate atď..... ( v dobrom ) u nás len taká klasika - nevýhoda malého mesta.... aspoň že ZUŠ-ka je u nás kvalitná, ale ja by som rada aj nejaký športík okolo toho, aj mne by prospelo plávanie, ale najbližšiu plaváreň máme 25 km, nehovoriac o tom, že ja Sandru správne plávať nenaučím....škoda no

anlu
8. nov 2009

u nas skola v pohode Claire super vsetko zvlada, nas jediny problem je ze sa nestihne naobedovat 😒 no netusim co robi ze to nestiha ale je pravda ze je naucena jest pomaly... aj u nas su rozne aktivity, chodia aj na vystavy obrazov, do divadla, do kniznice a ani neviem co vsetko lebo ona si nic nepamata 😝 ale ved nevadi hlavne ze jej je v skole dobre

Jaduska, moja Oli asi bude tiez taky papkac ako tvoja 😀 zatial papa len tyzden ale velmi jej chuti davam jej este len obed ale asi po tomto tyzdni je zacnem davat aj veceru...

andrea to do ktorej skoly chodi Filipko?

u nas uz druhy den v kuse leje tak ani na prechadzku sa neda ist 😠

anlu
8. nov 2009

a este k tej sexualnej vychove... Claire sa dozvedela vsetko ked som chodila do poradne pocas tehu a par krat bola so mnou a kedze na mna cakala v cakarni a lekar tam mal pustene video o pocati tehotenstve a porode tak si to niekolko krat pozrela na par veci sa ma spytala co jej neboli jasne, tak mam usetrene vysvetlovanie 😀 a aj rozpravku "bol raz jeden zivot" ma rada tak nieco aj z nej sa naucila

abetka
9. nov 2009

ahojte. Dieta v skole, tak som zvedava co bude dnes nove.Zacalo ju velmi bavit citanie, sama si cita dopredu, len kontrolujem , aby to spravne citala a pri pisani ani uz nebyvam pri nej, len jej opakujem , aby nepisala rychlo a nech si vsime co ma pisat
pekny den vsetkym

ukana
9. nov 2009

dobre ranko 🙂 baby mam otazku, davate detom v den menin, narodenin cukriky? v skolke sme nosili, tak neviem ako je to v skole, Mato nevie 😒 , ci mam kupit zo dva balicky ☹ 😒 😅

abetka, aj u nas trosku zacala vacsia samostanost, zacal sa aj dopredu ucit pismenka, uz vie skoro celu abecedu, co na zac.sk.roka este nevedel skoro nic 😅 len take viacslabicne slova to este neprecita, alebo prehadzuje slabiky, ale to casom pojde 😉 😉 😉 hlavne ze ich to bavi, taky je rad, ked si nieco v knizke sam precita, len jedno slovo
😵 😵

jaduska
autor
9. nov 2009

Anlu - ja už dávam Olívii aj desiatu, aj olovrant, lebo inak by zjedla mňa 😀 😀 😀 😀 A najbližšie, keď sa dostanem do Prešova, tak musím nakúpiť kaše, lebo u nás ich majú iba v lekárni a ja mám radšej samoobsluhu, nech si môžem prečítať, ktorá je aká.....

K tým oslavám v škole - na meniny som ani do škôlky nedávala, ale Sandra je 2.1., takže aj tak sú prázdniny. Na narodeniny sme mali v škôlke nakázané nosiť ovocie, žiadne sladkosti, učiteľky im to potom nakrájali na tanier. Teraz neviem, ako to budeme riešiť, mám čas do marca.....uvidíme

marcca
9. nov 2009

ukana - ja som dala 😉 ...ale pýtala som sa malej predtým či deti nosia, ona to má všetko zmapované...a navyše si pamätám, že prvý školský deň sa učiteľka pýtala detí, ktorých mená nie sú v kalendári, že kedy oslavujú...veď aj my ako deti sme nosili do školy, či nie?? 😀 ... a v deň menín dostala aj do žiackej nálepku a "blahoželáme" 😉

ukana
9. nov 2009

marcca dik, pojdem nakupit, ale este sa zajtra spytam ucky 😉 , aspon nejake gumene medvediky, nech si daju cez prestavku 😉

lubkaj
9. nov 2009

ukana: V skolke sme na meniny nosili keksiky, kazdemu nejaku horalku alebo take nieco (nie som velky zastanca cukrikov) a narodeniny mame cez prazdniny. Tu v skole to budeme robit rovnako. Kazdu chvilu Adrianka prinesie nejaku sladkost, ze ten a ten oslavoval. Hoci castejsie iba povie, ze niekto rozdaval a uz to aj zjedla 😕.

roasha
9. nov 2009

tak my sme tyzden PN,dievcatko ma chripku/kasel,teploty/ 😒
viem,ze ked ma niekto meniny,alebo narodeniny,tak donesie cukriky,a rozda" po jednom" 😎 🙂 😀

maznacik007
9. nov 2009

ukana ja davam .. teda v skolke som davala a budem v tom pokracovat a aj pozornost pre ucitelku.. / nieco vyrobi a plus kupi cosi cokoladku kavu a pod/ v skolke sme nosili ovocie alebo aj sladkosti obcas..

od dneska nasi pisu perom /musia mat tornado tak sme kupili/ a su na tretom zosite v pisani.. a pisali uz par diktatov..

zatial sa drzime nie sme chori...
roasha tak nech ste rychlo fit

andrea.m
9. nov 2009

tak Filipko je dnes 1x po marodke v škole...som zvedavá čo to bude.
abetka super...blahoželám k samostatnosti.
ukana vo Filipkovej triede sa nosia keksy tak ako v škôlke.
anlu Filipko chodí na Kežmarsku 28...ked som si zisťovala od rodičov čo tam maju deti z našej ulice každy tu školu chválil ale mne prosto nesadla.

anlu
9. nov 2009

andrea aj som si myslela ale pocula som aj zle na tu skolu nie len dobre asi tak ze niekomu sadne a niekomu nie, no je to skoda... drzim palce nech to nejako poriesite, lebo menit skolu tiez nie je najlepsie ale niekedy sa inak neda, ved aj my sme skolku menili niekolko krat...

my nosime aj na meniny lebo Claire ma narodky cez prazdniny tak by bola z toho smutna ze nemoze nic priniest, teraz doniesla cokoladky, ich je malo v triede tak v pohode a tiez uz pisu perom maju tornado, oni dostavali v skole tak sme nemuseli kupovat 🙂

jaduska a ake kase jej davas, ja rozmyslam ze na veceru jej zacnem nieco ale nechcem stale len instantne, ak mas nejaky dobry typ tak sem s nim 😉 inak dnes zjedla vsetko tak asi onedlho dobehne aj tvoju papkacku 😀