Zakázali znova ochranné štíty v školách?

cajomila
12. apr 2021

Zdravím vás ženy, dnes mi MUDr dala potvrdenie o, že zo zdravotných dôvodov môže meniť Hz dcéra v škole nosiť namiesto ruska ochranný štít.
A poobede dcéra prišla zo školy s informáciamiou, že im učiteľka piceddla, že štíty sa už nemôžu nosiť ( ani pre výnimky).
Vraj nemá o tom viac info...
Viete mi teda niektora povedať, ajo to vlastne aktuálne je? Postrehli ste nebodaj niektorá zmenu?
Vďaka za info.

hettinka
12. apr 2021

@cajomila ved to zakázali ešte voľakedy v oktobri.

felicita027
12. apr 2021

@cajomila výnimky z nosenia respirátora: deti do ukončenia prvého stupňa základnej školy,
deti v materskej škole alebo v inom obdobnom zariadení pre deti,
osoby so závažnými poruchami autistického spektra,
osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím,
osoby pri výkone športu,
fotografované osoby na čas nevyhnutný pre výkon procesu fotografovania,
osoby nevesty a ženícha pri sobáši,
výkonných umelcov pri podávaní umeleckého výkonu a účinkujúcich pri nakrúcaní dokumentárneho filmu,
tlmočníkov do posunkovej reči v rámci výkonu povolania,
zamestnanca, ktorý sa nachádza na vnútornom pracovisku sám,
osoby vo výkone väzby a vo výkone trestu odňatia slobody, pokiaľ sú umiestnené v objektoch Zboru väzenskej a justičnej stráže,
zamestnanca vykonávajúceho prácu zaradenú do tretej a štvrtej kategórie vo faktore záťaž teplom pri práci (riziková práca)
zamestnanca, u ktorého na základe vyjadrenia pracovnej zdravotnej služby pracovné podmienky alebo spôsob práce neumožňujú nosenie respirátora. zdroj https://korona.gov.sk/povinnost-nosit-ruska-a-r...

cajomila
autor
12. apr 2021

@hettinka Bola výnimka...zo zdravotných dôvodov.Moja dcéra má nap.zvacsene nosné mandle...

skolara
12. apr 2021

deti by s tým nemali otravovať a už vôbec nie s respirátormi viď druhý stupeň. Nebudú mi dusiť dieťa

cajomila
autor
12. apr 2021

@skolara Suhlasim, mne dnes sama Mudr povedala, ze z jej hladiska ci s ruskom, stitom alebo bez...aj tak je to riziko rovnake.Len teda chcem vediet ako to pravne teraz nie. Kedze v piatok este zo zdravotnych dovod mohli mat stit...v pondelok uz nie.Ale nikto vlastne nevie preco.

ljzozv
13. apr 2021

@cajomila neurobíš s tým asi nič.
Zmenilo sa to už dávno. Ešte pred prísnejším respiratorom.
Vysvetlenie dali, že nechráni pred kvapockami.

cajomila
autor
13. apr 2021

@ljzozv Pýtala som sa v škole.Zmenilo sa to v dcerinej škole naozaj z piatka na pondelok.

hettinka
13. apr 2021

@cajomila už v piatok porušovali v škole opatrenia. Dávno sa to nosiť nesmie, asi nevedeli..,,

cajomila
autor
13. apr 2021

@hettinka Neviem netusim, nikdy som sa o tu vynimku nezaujimala, az kym moje dieta nemalo 2x za dva tyzdne bolesti hlavy,krvacanie z nosa...az sme s nou museli ist k doktorovi.
no ale stale mi nije jasne...napr. v dcerinej skole do klubu mozu ist iba deti, ktore nemozu byt doma same...a v klube ostat iba s ruzkom (aj na dvore)
Skola vedla...vcera pozeram a ani jedno dieta nemalo rusko na dvore.

No dava toto zmysel??

hettinka
13. apr 2021

@cajomila skoly porušujú opatrenia... vonku musia mat rusko aj v klube. Neexistujú žiadne iné vynimky z ich nosenia v rámci školy okrem tých všeobecných uvedených vo vyhláške (napríklad osoby s mentálnym postihnutím, počas fotenia, športovci počas výkonu športu...).