Deti s dioptrickými okuliarmi a rúška v škole

15. feb 2022

Zdravím Vás,
prosím, neviete niekto, či deti s dioptrickými okuiarmi musia nosiť v škole rúško? Syn má čoskoro začať nosiť okuliare, ale keďže sa rúškom zahmlievajú, nebude v tom môcť čítať. Na koronalinku.gov sa nedá dotelefonovať ani neodpovedajú e-mailom, tak, či náhodou nemáte nejaký link alebo potvrdené info k tomuto. Vďaka.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
15. feb 2022

Zvládne to ako ostatní...

luccija
15. feb 2022

@viestta kde sa kupuje taký gél?

simca06022011
15. feb 2022

Treba rusko strcit pod okuliare,je na to sposob ako si ich "nezaparit"... je mi to otrasne nepohodlne s okuliarmi, lebo mne sa teda posuvaju... (ja ich nosim, nastastie doteraz som mala sosovky, teraz nekonecne dlho cakam na termin k dr, takze okuliarujem a som doslova na nervy)...
Dufam teda kvoli takymto detom v skolach, ze tie ruska tam coskoro zrusia... ono prechod dnu/von je / bol vzdy problem, dcera sa mi smeje aj ked napr. varim, ruru otvorim atd..

danieli
15. feb 2022

Syn nosi dobre priliehajúce rúško a naň si nasadí okuliare, vychytal si to tak, že spodným rámom okuliarkov pritlačí rúško ešte viac k tvári a funguje úplne normálne, reálne sa s tým dá fungovať, je to skôr o zvyku

masinka
15. feb 2022

moje baby maju tiez okuliare, v skole nosia ruska, treba si ich nasadit poriadne, ako v tej reklame na MCDonald

pinkgirl
15. feb 2022

Moji chalani práve pre zahmlievanie nosia radšej respirátor - má drôtik a pekne si ho prispôsobia tak aby sa im okuliare nerosili. Takže odporúčam vyskúšať respirátor.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
15. feb 2022

Musíš okuliare dať na Rusko,ale nie vždy to pomôže dcéra to zvláda občas musí si ich dať dole a utrieť ona musí nosiť okuliare stále

tehulka2011
15. feb 2022

boze to este stale nutia deti v skolach nosit ruska? Strasne...

kacena4
15. feb 2022

ziadny gel nepouzivam a ucim v rusku. treba do ruska drotik a nerosi sa ken ori zmene teploty z vonku ked pridem dnu ale to sa rosilu aj pred covidom

evkamotka
15. feb 2022

@luccija videla som ho v decathlone

ebbi
19. feb 2022

Maju to tazke tieto deticky. Dcere som este zaciatkom korony nasla kvalitne rusko s drotom na nose v dm. Nastastie som kupila 3ks a ziadne doteraz nestratila. 👍Uz ich odvtedy nikdy nemali. Neviem, kde by som zhanala dalsie.😕Tieto nam dufam vydrzia do konca korony. Skus zohnat nieco podobne ale verim, ze tie ruska v skolach coskoro zrusia.🙏

autor
19. feb 2022

@ebbi , dakujem. Tiez dufam, ze to coskoro zrusia, lebo je to nonsens. Pri jedeni desiaty a obeda maju vsetky deti ruska dole, takze aj tak sa denne kazda miestnost ofufne vsetkymi aktualnymi virusmi.

adkalu
19. feb 2022

@tehulka2011 áno, ne nútia, ale odporúčajú, kvôli sebe, ak už nie kvôli ostatným. Myslím, že už nie dlho, ale teraz si to deti dosť podávajú.