Základná škola Tajovského verzus Mlynská v Senci

mummy01
18. dec 2012

Maminky caka nas zapis a ja neviem do ktorej skoly dcerku prihlasit.Tajovskeho sa mi zda strasne obrovska skola,az mi to nahana strach ale pocula som vraj je dobra no o Mlynskej neviem nic,len to co maju na stranke.Preto vas velmi prosim o skusenosti z tychto skol,zaujima ma vsetko aj drobnosti.Alebo ak viete o dobrej mensej skole v okoli Senca tak sem s nou 😉 Dakujem vopred za skusenosti.

katy1979
18. dec 2012

mala skola v okoli senca je napr. velky biel. urcite sa najdu aj ine v okoli. Kazdy si chvali svoju skolu. pocula som dobre aj na tajovskeho aj na mlynsku ale zaroven aj zle.
na tajovskeho su kritizovane vychovavatelky a skolska druzina

mummy01
autor
18. dec 2012

@katy1979 ano,pocula som ze druzina je tam nicmoc...no vsetci v mojom okoli uprednostnili Tajovskeho.Mne je Mlynska sympatickejsia len neviem preco 😀 Najblizsie mame Kralovu pri Senci,o tej skole tiez toho vela neviem.Ale vdaka za nazor 😉

gretka2
18. dec 2012

Syn chodi na Tajovskeho, a druzinu si praveze chvali. Chodi tam rad.
A ta skola mi nepripada az taka obrovska. Tam kam so na ZS chodila ja, mi pripadala ovela vacsia, ale to bolo asi aj tym, ze ja som bola ovela mensia 🙂 🙂 🙂
Ono je to velmi tazko porovnat, ked asi nikomu nechodi jedno dieta na Mlynsku a jedno na Tajovskeho 🙂 a zalezi to aj od uciteliek a vychovavateliek. Ak je aj na horsej skole super ucitelka, je to dobre, a aj naopak, ak je dobra skola, ale trafi na nie bohvieaku ucitelku, je to zle.
Ucebnice su blbe asi vsade, to ma stve najviac...a Mlynska mne bola nesympaticka, taka panu bihu za chrbtom, osarpana.... Tiez sme nemali ziadne referencie, akurat ze Tajovskeho sme mali blizsie... Ale sme spokojni 🙂

mummy01
autor
18. dec 2012

@gretka2 jasne ze necakam ze jedna mamina zhodnoti obe skoly 😉 a vraj je Tajovskeho jedna z najvecsich skol na slovensku...

katy1979
18. dec 2012

@mummy01 kebyze si mam vybrat zo seneckych skol tak mi je sympatickejsia mlynska. Ale aj tak to zavisi akeho ucitela dostane, od zlozenia triedy. Na kazdej skole mas dobrych ucitelov ale aj priemernych az zlych.

maznacik007
18. dec 2012

velmi zavisi od triedy kam sa dieta dostane proste moze mat smolu a bude kazdy rok menit ucitelku a spoluziakov...teda porozhadzuju triedy... to je riziko Tajovskeho, co sa tyka druziny tak tiez je to o tom koho vychytite.... my sme mali vynikajucu pani vychovavatelku v prvej triede, v druhej zasa naopak....
tajovskeho je taka masovka... Mlynska... tam mam synovca a neter, ta je komornejsia... tiez su tam niektore kusky ucitelske co eee...
da sa tam lepsie dohodnut predsa len je tam menej ludi ....
ja som sa rozhodovala aj tak ze blizsie domu a blizsie k zus.... teda dieta moze chodit same.... a vybrali sme Tajovskeho... aktualne sme uz druhy sk. rok mimo Senca v malej dedinskej skole a to len pozeram ako sa tu venuju detom a aj v mimoskolskej cinnosti... uplne uzasne...
skolu vo velkom bieli nedoporucujem a ani v kralovej velmi ..... blatne bola fajn skola....

mummy01
autor
18. dec 2012

@katy1979 jasne,to sa neda predpokladat ze aku ucitelku dieta bude mat.Mne 6 zmyslel vravi ze Mlynska ale nic o tej skole neviem.Vdaka za nazor 🙂

maznacik007
18. dec 2012

ale zas na mlynskej bol problem ze brali hocikoho ... aj takych co preradili z inych skol aj z dedin, a potom problemy so sikanou a tak... ze to neriesili... takze aj toto je jedno hladisko .... co treba zvazit...

mummy01
autor
18. dec 2012

@maznacik007 a teraz kam chodi do skoly? Ja prave inklinujem k mensej komornej skole kedze mladsi syn ma hendikep tak kvoli nemu by bola lepsia mensia skola kedze chcem aby s dcerkou chodili do rovnakej skoly.

maznacik007
18. dec 2012

@mummy01 my sme sa prestahovali v podstate do ineho okresu a chodi do Abrahamu, tvojim poziadavkam by celkom vyhovovalo aj to blatne .... ale to je dochadzanie tak neviem .... ako by ti to vyhovovalo, este by som sa skusila poobzerat aj po okoli... neviem myslim ze este v hrubom suri bola celkom dobra sice slovenska bola malotriedka ale fakt super pani ucitelka... aj teraz tam je stale ... vysoko individualny pristup...

mummy01
autor
18. dec 2012

@maznacik007 jaj sikana....to si ma teraz velmi odradila ☹

mummy01
autor
18. dec 2012

@maznacik007 no Hruby sur je vedlajsia dedina ale vraj je to madarska skola a len prvy stupen...madarsky nevieme 😀 Blatne ani neviem ako mam daleko,skusim pozriet...vdaka

maznacik007
18. dec 2012

@mummy01 skus potom to Blatne... tam ti viem aj pani ucitelku doporucit ...

maznacik007
18. dec 2012

@mummy01 nie Hruby sur ma aj slovensku variantu ale su spolu v jednej triede... jedna az styri ale naozaj vynikajuca ucitelka je tam.... tu mozem len odporucit.... poznam ju osobne dlhe roky 😉 chod sa tam pozriet osobne

mummy01
autor
18. dec 2012

@maznacik007 no a to som nevedela...ale tak nebyvane tu moc dlho 😉 Blatne omrknem

mummy01
autor
18. dec 2012

@maznacik007 vdaka 🙂

katy1979
18. dec 2012

@maznacik007 tak toto si zapamatam aj ja. Mozno sa nam to zide.
Ja som senecke skoly vylucila hned ale tieto dedinky ma nenapadli

dada200
1. jan 2013

Ahojte, ja som tiež v štádiu rozhodovania, na ktorú ZŠ dcéru zapísať.Bývame priamo v Senci a bližšie máme Mlynskú.Ja som chodila od 1.ročníka na Mlynskú, vtedy ju akurát otvorili, ale mala som pocit, že decká čo chodili v ton čase na Tajovského, boli vedomostne na tom lepšie ako my na Mlynskej.Je to síce zopár rokov a určite je škola ďaleko lepšia ako kedysi, ale aj tak som nerozhodná.Zisťovala som informácie od mamičiek čo majú deti tam aj tam a väčšina by sa rozhodla pre Mlynskú, pretože majú školu lepšie vybavenú, nového riaditeľa a lepších učiteľov.Zhruba pred mesiacom som sa dozvedela, že riaditeľka na Tajovského to už moc nezvláda vo funkcií a že všetky "alkoholičky" zobrala učiť tam.Neviem to objektívne posúdiť, na Tajovského nepoznám ani jednu učiteľku osobne.Je to ťažké rozhodnutie, lebo chcem aby dcéra chodila do školy rada, ale asi zvíťazí tá, keď pôjde väčšina jej kamarátov zo škôlky.

lulezo
1. jan 2013

Naša Leuška chodí na Tajovskú, mne bola tá škola sympatickejšia asi preto, že aj ja som tam chodila a mala to "šťastie" že po prvom ročníku ich triedu rozhádzali do ostatných tried (ale to sa robí aj na Mlynskej) a v oboch ročníkoch narazila na perfektné učiteľky aj vychovávateľky. neviem, komu sa ŠKD nepáči, lebo my sme veľmi spokojní - robia veľa zaujímavých prác, tvoria, chodia do kina aj na výstavy, dostávajú aj úlohy pre celé rodiny, takže všetci máme o zábavu postarané. Neviem, či je to šťastie, alebo náhoda, ale 2 roky 2 učiteľky a 2 vychovávateľky a všetky na A+++ 😎 a fakt úžasná výhoda je ZUŠ len na skok od školy, prajem všetkým správne rozhodnutie, nech ste s výberom spokojné 🙂

lezo100
2. jan 2013

Nepoznate úspešnosť testov monitor z tychto skol alebo percento prijatych na gympel?

hudy
17. jan 2013

My sme tiež rozmýšľali, že ktorú z týchto dvoch škôl, vzdialenosťou to máme približne rovnaké, ale jedna vec je, že malá chodí na tanečnú do ZUŠ a to je fakt kúštik od Tajovského, takže to rozhodlo... Verím, že bude spokojná...

katy1979
17. jan 2013

@lezo100 tuto je nieco len si to treba preklikat podla predmetov:
http://dataportal.nucem.sk/vysledky/filtertesto...

lezo100
20. jan 2013

katy1979 dakujem za link. Poklikal som a uz mam jasnesie. Inak v porovnani z BA je na tom Senec dost slabo.

mily910
4. sep 2013

Ak mozem povedat za Tajovsku a celkovo o prvom stupni tak podla mna ucitelky sa detom venuju a co sa tyka skolskeho klubu tak je to asi tak ze je tam vela celoklubovych akcii...rozne sportove sutaze,kvizy,vytvarne a literarne sutaze,rozne projekty a vela inych veci.v skolskom klube sa nemate ani kedy nudit,je tam vela aktivit roznych a aj zaujmove utvary.

zuzik90
4. sep 2013

100 ľudí 100 chutí a jeden povedal, že............. trošku viac empatie

nefertitiavi
10. okt 2013

Naša chodí druhý rok na tajovsku a sme veľmi spokojní🙂 pani učiteľku ma úžasnú🙂 a vychovávateľku sme tiež chytili perfektnú🙂

nikelin
21. okt 2013

určite na tajovskú,sú tam dobré učitelky aj sa tam vela naučí,a je tam viac detí,takže viac známostí,viac kamošov a tak...
sám som ju vyštudoval a nelutujem.A do okolitích dedín nie,myslím že by sa jej to nepáčilo

gretkab
28. okt 2013

My sme aktualne velmi spokojni na mlynskej - mame cerstveho prvacika a fantasticku pani ucitelku. Podla mna je jedno, v ktorej skole je, zalezi aku ucitelku dostane.

anielik
28. okt 2013

my sme z blatneho dali Matka na mlynsku... najvacsie minus bola pre nas druzina.
V blatnom nie je ranna vobec a poobedna do pol 5
Kruzky sme spokojni velmi, napr. na plavanie chodi trenerka pre neho a chodi aj na ZUS a to pre neho rovnako chodia odtial... a a potom ma caka tam. Takze nevidim ziadne minus, co sa tyka kruzkov a poobednej druziny
Pani ucitelka uzasna, ale pani druzinarka... ach jo... snad sa to polepsi ale zatial nic moc... :(