Základná škola pre deti s poruchou reči - Bratislava, Pezinok, Dunajská Streda

ankamamicka
10. okt 2017

Ahojky maminy, budúci rok sa sťahujeme na západ. Bratislava, Pezinok, Šamorín, Dunajská Streda aj Senec sú relatívne blízko ku nám. Nemám vôbec prehľad o základných školách v týchto mestách, zvlášť ZŠ kde sa venujú aj deťom s oneskoreným vývinom reči. Kľudne, by som uvítala aj súkromné školy. V BA som si už našla ZŠ na Jelenskej, Karpatskej, Vlasteneckom nám. No rada by som mala prehľad o podobných školách aj v ostatných mestách. Uvítam aj skúsenosti, aj informácie o existencii podobných škôl. Už teraz som moc vďačná za komentáre. 🙂

mummy01
10. okt 2017

@ankamamicka skor by som odporucila skolu na Drotarskej alebo Hrdlickovej,su to skoly pre deti s poruchami sluchu ale myslim ze maju aj triedy pre poruchy reci.

xxxkatka
10. okt 2017

Jedina skola pre deti s poruchami reci je pokial viem na Vlasteneckom namesti. Vsade inde maju iba triedu/triedy pre deti s NKS. A mimo BA ani to niekde nie.

katarina_k11
4. nov 2017

@ankamamicka Obavam sa, ze okrem BA taketo triedy v okoli nie su. Ja byvam pri Senci a mladsieho syna vozim do skolky pre deti s NKS v Pezinku. Tiez ma mata co dalej... Predstava, ze ho rano v tych strasnych zapchach budem vlacit do BA sa mi vobec nepaci...

loginexistuje
4. nov 2017

@ankamamicka v Ba vlastenecje namestie ale treba si dopredu miesto rezervovat aby ste ho mali na jelenej je pretlak inde asi tazko ako v ba a kde presne tam budete byvat aj to zvaz lebo dochadzanie je tu narocne

katarina_k11
4. nov 2017

@ankamamicka Ja rozmyslam, ze by som zvolila tu Jeleniu, ak to bude nutne, je blizko hlavnej stanice v BA a da sa tam rano cestovat vlakom... V BA sice pracujem, ale kvoli premavke chodim o 5,30 do prace, a to si neviem predstavit o takom case vlacit dieta...

mummy01
4. nov 2017

@katarina_k11 oj,Jeleniu nie.

katarina_k11
4. nov 2017

@mummy01 Prečo nie? Zatiaľ len zbieram informácie, syncek ostal este rok v skolke, potom nam este odporucaju pripravku, takze bude mat az 2-rocny sklz. Ja stale verim, ze bude moct nastupit do beznej skoly ako starsi syn (tiez mal NKS) a po absolvovani pripravky nastupil do beznej skoly v Senci. Zial, Martinko je zatial s tou recou na tom horsie... tak musim rozmyslat aj nad inymi moznostami. Ja som rodena bratislavcanka a aj by som sa kvoli tomu vratila do BA ale manzel nechce...

mummy01
4. nov 2017

@katarina_k11 a kde v Senci nastupil? Ja som zo Senca😉
Skola na Jelenej nema velmi dobre hodnotenia. Ja som tam bola sa pytat a mala som dojem ze by mi slubili aj modre z neba len aby som tam maleho dala. Nakoniec mi niekto (nebudem konkretizovat) kto skolu pozna povedal ze to nebude dobra volba. Tak som to uz dalej neriesila.

katarina_k11
4. nov 2017

Chodi na Mlynsku... len jemu sa rec uz takmer zrovnala s rovesnikmi, ma trochu problem s hyperaktivitou a so vztahmi so spoluziakmi, ma take "diskretne aspergerovske prvky" v chovani, keby so mala kam, urcite ho preradim... skusala som na sukromnu co je nova otvorena, ale je to tam beznadejne plne...

katarina_k11
4. nov 2017

@mummy01 Mozem sa opytat kde tvoj syncek nastupil do skoly?

mummy01
4. nov 2017

@katarina_k11 ucim ho uz druhy rok sama. On je komplikovany pripad,zatial je toto jedine optimalne riesenie.

ankamamicka
autor
17. jan 2018

Ďakujem za reakcie, medzičasom som našla, že Paneurópska má triedy pre deti s poruchami učenia..
Zatiaľ riešim prípravku na Vlasteneckom, ževraj je tam poradovník.. v triede majú 12 deti, uvidím od septembra ako bude 🙂

bohuslava8
17. jan 2018

nech to dobre dopadne všetkým

xxxkatka
17. jan 2018

@ankamamicka Paneuropsku nieeeeeee, to co maju na stranke vobec nezodpoveda realite....

ankamamicka
autor
4. feb 2018

@mummy01 mne už tiež napadlo domáce učenie... Našla si si nejaké ,,osnovy" podľa čoho sa orientujes? Alebo ako sa učíte?

mummy01
4. feb 2018

@ankamamicka tych ciest ako ucit doma je viac😉

ankamamicka
autor
3. okt 2018

Dievcata ahojte, teda, nakoniec som si vybrala pripravku na Vlasteneckom. Syna som rok dopredu prihlasila, teda zaziadala o prijatie. Maju riadnu tlacenku, ale vzali nas. Škola ma riadne pravidla, ziadny rodič nesmie vstupit do školy, opatrenia ohromné. Syna vzali na 1 rok,zevraj po pripravke moze poho nastupit na riadnu ZS. Je ich 8 v triede, velmi pekne priestranne priestory maju. Triedna a vychovavatelka ako ludia su zatial fajn. Maju 4 predmety každý den, SJ,MaT, VV,TV a každý den dvě hodiny individualnej logopedie. Pomocky, knihy, pracovne zosity, vsetko kupuje rodič. Na začiatku roka si treba cca. 300€ nachystat (ak samozrejme ratam znackovu skolsku tašku, rovnako telesnu,vytvarnu, a pomocky do školy). Cize zaplatíte vsetko okrem honorara pre triednu a vychovavatelku. Hned sa přihlásili do miestnej knižnice,kam chodia vramci družiny. DU zatím žiadne,az od 2.polroka.Hmm,ak by vas nieco este zaujímalo, opytajte sa, rada odpoviem. Aha, este jedna věc. Syn tam chodí mesiac a vidno krasne pokroky v reči. Taakze sa všetci doma tesiime. 🙂

alexandra3187
18. mar 2021

@loginexistuje na jelenia.skola zoberú len deti zo starého mesta inak je riaditelka dost nepríjemná

alexandra3187
18. mar 2021

@ankamamicka aj ja sa snažím dostať malého na vlastenecké sme s petrzalky ale je tam naozaj veľa deti nahlásených

rebekamarcusko
18. mar 2021

Hrdlickova maju triedy pre deti s narusenou komunikacnou schopnostou. Moji dvaja chalani,tam chodili do skolky

alexandra3187
28. mar 2021

@alexandra3187 aj tupolevova dokonca otvara jednu triedu

ka_ti
27. feb 2022

@katarina_k11 Dobrý deň, prosím a ktorá Zš v Pezinku je pre deti s NKS? Ďakujem

katarina_k11
1. mar 2022

@ka_ti V Pezinku nie je zakladna škola pre deti s NKS - chlapci tam chodili do skolky a do pripravky - resp. nulteho rocnika... Starsi syn potom nastupil na beznu ZS v Senci a mensieho vozim uz treti rok do skoly do BA na Vlastenecke namestie. Je to mimochodom internatna ZS, takze ak by niekto chcel, moze tam dieta cez tyzden prespavat - len mne sa to pri takom malom dietati nepozdavalo...

katarina_k11
1. mar 2022

@ka_ti Kati, este som ti nenapisala, ta skolka a pripravka su v Pezinku v ramci Spojenej zakladnej skoly - co je vlastne zakladna skola pre deticky s postihom. Len v ramci tejto zakladky tam maju aj skolku pre deti s NKS
https://szspk.edupage.org/
a pripravku, z ktorej potom tie deticky vacsinou idu na bezne skoly...

ankapuska79
7. máj 2022

Ahoj chcem sa spytat ako ste to zvladli ?nam tiez potvrdili poruchu komunikacie ,mala ma 5 rokov .byvame tiez mimo bratislavy a uz nam kazali prihlasit sa na dialog a aj ta zs na vlasteneckom bola spominana.
Sukromna nehrozi .vdaka