icon

Máte skúsenosti s chladivými prikrývkami?

Dnes o 09:57

Mate skúsenosti?

anonym_7dcb7a
Dnes o 10:34

@anonym_autor ano, mame od hevi, su skvele 🙂

anonym_7c8e8d
Dnes o 10:37

Pred pár dňami tu bola táto istá téma. Skús čítať.

autor
Dnes o 10:40
@anonym_7dcb7a

@anonym_autor ano, mame od hevi, su skvele 🙂

@anonym_7dcb7a je lepšie plachta alebo prikrývka s vankúšom? Mame v spálni momentálne vyše 30st a to je stále otvorené okno aby bol prievan a nepomáha

autor
Dnes o 10:41
@anonym_7c8e8d

Pred pár dňami tu bola táto istá téma. Skús čítať.

@anonym_7c8e8d prepáč ale nie som tu 24/7 a ani v lupe mi nenašlo iba z roku 2025. Keď máš toľko veľa času na zbytočny komentár môžeš kľudne sem hodiť link..

anonym_7dcb7a
Dnes o 10:55
@anonym_autor

@anonym_7dcb7a je lepšie plachta alebo prikrývka s vankúšom? Mame v spálni momentálne vyše 30st a to je stále otvorené okno aby bol prievan a nepomáha

@anonym_autor fu to neviem či ti pomôže. Ono to funguje tak, že akoby tým vzduchom sa “ochladí”, my máme v noci klimu na 18 stupňov, tak prikryvka chladí, ale keby bolo 30, tak neviem. Ale skús, hevi má aj vrátenie uplne v pohode

avatar
michaela329
Dnes o 11:01
@anonym_7dcb7a

@anonym_autor fu to neviem či ti pomôže. Ono to funguje tak, že akoby tým vzduchom sa “ochladí”, my máme v noci klimu na 18 stupňov, tak prikryvka chladí, ale keby bolo 30, tak neviem. Ale skús, hevi má aj vrátenie uplne v pohode

@anonym_7dcb7a kamarát dáva do chladničky 🤭 Ale zabal to do veľkej tašky predtým.

anonym_7dcb7a
Dnes o 11:08
@michaela329

@anonym_7dcb7a kamarát dáva do chladničky 🤭 Ale zabal to do veľkej tašky predtým.

@michaela329 áno aj to som počula že hodiť do mraziaka a vyriesenie akurat ako dlho to vydrzi

avatar
michaela329
Dnes o 11:11
@anonym_7dcb7a

@michaela329 áno aj to som počula že hodiť do mraziaka a vyriesenie akurat ako dlho to vydrzi

@anonym_7dcb7a netuším, ale on je spokojný 🤷

anonym_987803
Dnes o 11:14
@anonym_autor

@anonym_7dcb7a je lepšie plachta alebo prikrývka s vankúšom? Mame v spálni momentálne vyše 30st a to je stále otvorené okno aby bol prievan a nepomáha

@anonym_autor mas v spalni otvorene okno ked je vonku 39 stupnov v tieni? a cakas ze sa ti tam "prievanom" ochladi? ten 39 stupnovy vzduch z jednej strany domu ti ochladi 39 stupnovy vzduch z opacnej strany domu?

autor
Dnes o 11:25
@anonym_7dcb7a

@anonym_autor fu to neviem či ti pomôže. Ono to funguje tak, že akoby tým vzduchom sa “ochladí”, my máme v noci klimu na 18 stupňov, tak prikryvka chladí, ale keby bolo 30, tak neviem. Ale skús, hevi má aj vrátenie uplne v pohode

@anonym_7dcb7a no klímu žiaľ doma nemáme tak asi nič z toho teda.

autor
Dnes o 11:27
@anonym_987803

@anonym_autor mas v spalni otvorene okno ked je vonku 39 stupnov v tieni? a cakas ze sa ti tam "prievanom" ochladi? ten 39 stupnovy vzduch z jednej strany domu ti ochladi 39 stupnovy vzduch z opacnej strany domu?

@anonym_987803 a čo mám podľa teba robiť? Zavrieť všetky okna aby sme sa tu uvarili? Väčšinu okien mám na strane kde svieti celý deň slnko a nepomaha ani zavreté okna ani rolety zatiahnuté je tu ešte horšie ako keď je aspoň to okno otvorené a trochu prievan

anonym_869d16
Dnes o 11:40
@anonym_autor

@anonym_987803 a čo mám podľa teba robiť? Zavrieť všetky okna aby sme sa tu uvarili? Väčšinu okien mám na strane kde svieti celý deň slnko a nepomaha ani zavreté okna ani rolety zatiahnuté je tu ešte horšie ako keď je aspoň to okno otvorené a trochu prievan

@anonym_autor chodte cez den do nakupneho centra, resp insitucie kde maju klimu. okna otvorte na noc, nebudete mat potom az tak teplo.

anonym_987803
Dnes o 11:59
@anonym_autor

@anonym_987803 a čo mám podľa teba robiť? Zavrieť všetky okna aby sme sa tu uvarili? Väčšinu okien mám na strane kde svieti celý deň slnko a nepomaha ani zavreté okna ani rolety zatiahnuté je tu ešte horšie ako keď je aspoň to okno otvorené a trochu prievan

@anonym_autor ano. bud kupit klimu alebo "nevetrat". lebo si dnu pustas teplejsi vzduch ako tam mas. ak mas okna aj na strane kde je tien, tak mozno tam otvorit. ale nerobit "prievan" so stranou, kde ti cely den pali slnko. tam potom mas aj vyse 39 stupnov, lebo vzduch okolo panelov je prehriaty na viac.

avatar
yellowunicorn
Dnes o 12:05

😀 tak páči sa autorka, základne informácie o vetraní ... však ale lepšie neskoro ako nikdy

sa ani nedivím, že niektoré furt prskáte na teplo keď si ešte samé zvyšujete teplotu 😂

anonym_472c7c
Dnes o 12:42

nerýpte do autorky, lebo aj keď vám to rozum neberie, že prečo otvára okná a vpúšťa si teplý vzduch, tak si predstavte, že áno, ja robím to isté, lebo keď okná pozatváram na celý deň, tak vzduch mi doma nepríjemne stojí, je mi z toho tažko na dýchanie aj tak celkovo na telo, pocitovo to prosto nie je ok. A je mi jedno, že zatvorené okná sú štandard, fyzika, lenže keď máte podmienky doma ako ona alebo ja, tak verte, že lepšie, keď ten vzduch aspoň trocha prúdi, hoc je teplý.. a dokonca toto nebola ani téma fóra, a je smutné, že niekto ma neustále potrebu si do niekoho kopnúť...

anonym_987803
Dnes o 13:11
@anonym_472c7c

nerýpte do autorky, lebo aj keď vám to rozum neberie, že prečo otvára okná a vpúšťa si teplý vzduch, tak si predstavte, že áno, ja robím to isté, lebo keď okná pozatváram na celý deň, tak vzduch mi doma nepríjemne stojí, je mi z toho tažko na dýchanie aj tak celkovo na telo, pocitovo to prosto nie je ok. A je mi jedno, že zatvorené okná sú štandard, fyzika, lenže keď máte podmienky doma ako ona alebo ja, tak verte, že lepšie, keď ten vzduch aspoň trocha prúdi, hoc je teplý.. a dokonca toto nebola ani téma fóra, a je smutné, že niekto ma neustále potrebu si do niekoho kopnúť...

@anonym_472c7c lenze ona zhana "chladive" prikryvky, lebo ma prehriaty byt/dom. a ten ma prehriaty, lebo otvara okna a prehrieva si ho teplym vzduchom zvnutra. ale ved jasne, nech si robi ako chce.

avatar
kp7333
Dnes o 14:57

pri 30 stupnoch ziadna prikryvka. inak ako uz bolo spomenute, vetrat v noci, rano spravit prievan a potom pozatvarat a zatemnit okna. a zvazit klimu (aspon mobilnu ako prvu pomoc na vychladenie spalne pred spanim.