Mám zdravotný problém a všetko sa mi zrútilo. Ako prekonať ťažké obdobie?

deni2202
14. nov 2017

Ahojte maminky, prosim o rady, ako prekinat tazke obdobie? Som mamina dvoch chlapcov. Pred nedavnom mi zistili zavazny zdravotny problem a vsetko sa mi zrutililo. Musim ostat dlhodobo pn, nemam peniaze, nemam pracu a ani priatela, ktory by ma podrzal. Niekedy ma prepadnu take depresie a neviem sa z toho dostat. Som zufala... Prosim ako ste prekonavali tazke obdobia vy? Dakujem za kazdu radu

3009
14. nov 2017

@deni2202 ale snáď máš rodinu - mamu, brata, sestru alebo kamarátku. Netreba všetko vidieť čierne - ak budeš na pn nejaké peniaze budeš dostávať ak si doteraz pracovala. A čo otec detí - neposiela peniaze na deti? Ak máš kde bývať, tak určite niekto z tvojho okolia ti bude vedieť pomôcť, len treba o to možno požiadať. Musíš definovať presne akú pomoc očakávaš.

ema234
14. nov 2017

@deni2202 ak si v takejto situacii musi pomoct rodina,ja neviem, aky mas prijem na vyzitie a vsetko okolo toho, drzim palce

elenita
14. nov 2017

@deni2202 Ahoj, ak chces, kludne mi napis IP a zdover sa... 😊

deni2202
autor
14. nov 2017

@3009 mam rodinu, uplne uzasnu a velmi mi pomahaju. Ja skor potrebujem pomoct tak niejako psychicky. Doteraz som bola jedna aktivna a sebestacna zena a teraz? Stale mam bolesti a beriem lieky a... Proste sa s tym niejako neviem vyrovnat...
@ema234 dakujem

terezka1947
14. nov 2017

@deni2202 myslim,ze sama potrebujes cas na spracovanie toho,co sa ti stalo...a nabratie novych sil
a ten cas moze byt individualny
ale ja ked som mala blbe obdobie...a veru,nebolo vvobec lahke,tak som sa snazila zit od rana,do vecera...a tak aj uvazovat.
nedokazala som inak existovat...
ak mas podporu rodiny,to je zaklad...nie si sama..uz to je super zazemie a moznost noveho startu
drzim ti vemi palce,nech sa to riesi,poriesi a najma,dobre vsetko dopadne

3009
15. nov 2017

@deni2202 možno treba zájsť za psychologičkou, aby ti poradila ako sa s novou situáciou popasovať. Ak by si to psychicky nezvládala, tak aj za psychiatričkou a brať lieky. Človek musí byť za každých okolností v psychickej pohode a obzvlášť pri chorobe, lebo psychika má vplyv na každú chorobu. Psychická pohoda ti prispeje aj k uzdravovaniu. Anonymne sa môžeš aj tu poradiť, lebo niekedy človek nevie určité veci povedať niekomu ktorého pozná.

romiada
7. aug 2018

@deni2202 len na odľahčenie podľa foto čo som si pozrela: To myslíš vážne že si sama bez priateľa? Taká krásna ženská? 😉
teraz vážnejšie: je tá Tvoja choroba apoň taká , že máš vyhliadky na uzdravenie, zlepšenie?
k práci: nevieš niečo robiť z domu? nielen kvoli peniazom ale aj pocitu užitočnosti a naplnenia

deni2202
autor
12. aug 2018

@romiada
Na odlahcenie: no vlastne uz mam priatela 🙂
A teraz vaznejsie: uz mam za sebou operaciu a teraz som bola na ozarovani v Prahe...vyhliadky su dobre z dlhodobehp hladiska...doktorka rata s tym ze do 5 rokov by mal zmiznut nador a potom este doliecime ostatne komplikacie...v sucastnosti mam dve nevyliecitelne diagnozy na ktore sa priamo neumiera, ked sa nadstavi spravne liecba...akurat budem brat do konca zivota lieky a samozrejme su tam urcite obmedzenia...a som na plnom invalidnom...uvidime co prinesie cas, ale urcite by som chcela ist raz zase do prace...
A k praci: teraz vobec nic nemozem..su take dni, ze cely den prespim a su aj lepsie dni, ze chodim aj von...a casto som v nemocnici na kontrolach a aj hospitalizovana...

romiada
12. aug 2018

@deni2202 😢😕 to som netušila, že až takto na tom si . Veľmi Ti držím palce. Ide z Tvojej tváre taká pozitívna energia, že mám pocit že zvládneš všetko a neprestaneš sa aj tak usmievať. 😉👍

tikalka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cecilia68
13. sep 2019

@tikalka Autorka príbehu je už dávno na MK neaktívna :(

tikalka
13. sep 2019

@cecilia68
@cecilia68 dik vymazala som

kakawah
13. sep 2019

Ja som tu nejak zabludila a citam ze neaktivna...snad je v poriadku

tikalka
14. sep 2019

@kakawah dúfam že je hádam sa jej nič nestalo veď taká mladá baba