Vertigo - môže za všetky moje zdravotné problémy krčná chrbtica?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

mám točenie hlavy už vyše dvoch rokov a stuhnutú šiju. Chodím pravidelne rehabilitovať, snažím sa doma cvičiť, no nepociťujem žiadnu zmenu. K točeniu hlavy sa pridávajú aj ďalšie symptómy ako tŕpnutie ľavej ruky (znecitlivenie), rovnako tak aj ľavá polovica tváre, zhoršené videnie a niekedy sa mi ťažko rozpráva.

Mám za sebou vyšetrenia ako MR, CT, EEG, EMG, VEP, očné vyšetrenie, ORL a vyšetrenie na tetániu. Všetko bolo v poriadku. Chceli mi robiť aj lumbálnu punkciu, ale odmietla som, keďže MR mozgu vyšlo úplne čisté.

Môže za tieto všetky moje zdravotné problémy krčná chrbtica?

Ďakujem

Dobrý deň,

vertigo môže spôsobiť aj problém s krčnou chrbticou, v tomto prípade je potrebné doplniť vyšetrenie u ortopéda a neurológa. Tŕpnutie tváre a problém však nespôsobuje problém s krčnou chrbticu, toto je neurologický problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková