Ako vysvetliť deťom, prečo im otec nekupuje darčeky?

maminuska
7. sep 2009

Neviete mi poradiť ako vysvetliť deťom, prečo nedostávajú žiadne darčeky na narodeniny od exmanžela, ani na Vianoce, vlastne na žiadne sviatky. Ako odpovedať na otázku 9 ročného syna prečo si ho otec nevzal na dovolenku do Chorvátska, keď nevlastnú dcéru zobral ?
Ako mu odpovedať na otázku, prečo mu otec nechce dať ani 4 EUR na kredit do mobilu?

tomiholula
3. apr 2013

@maminuska Presne treba pravdu. Tak isto to podala kedysi mne moja mamina ohľadom fotra, takže nič som nečakala, nič som nedostala a nebola som sklamaná 🙂 3 roky dozadu so ho videla prvýkrát a nič to so mnou nespravilo.

michaelamilan
3. apr 2013

Jednoznačne povedať pravdu......potom aj ty môžeš očakávať že tebe deti budú pravdu rozprávať......lebo keď žijú v klamstvách, tak sa aj klamať naučia a tak...ale oto tu teraz nejde......Mali by vedieť pravdu......nebudú potom od neho nič očakávať, tým pádom nikdy nebuú sklamané a ak sa náhodou niekedy stane že im niečo dá, budú milo prekvapené......ja om od otca nikedy nič nedostala, až na jedny vianoce a ani som nikdy nič nečakala......Potom ke´d mi raz zavolal že: ahoj tu je tvúj "OTEC" tak som ho vysmiala a poslala som ho niekam.....🙂

sonice
29. máj 2013

@maminuska ahoj, píšem za "nechcené" dieťa. V jednej diskuzii som už prispievala ku téme otčím a nevlastné dieťa. No toto je trochu iné. Mňa môj otec tiež nechcel. Takisto žiadny darček NIKDY!!! Ani návšteva,... NIČ.

NO moja mama to so mnou veľmi neriešila:(. Zostal mi z toho veľmi trpký pocit - nechcel ma ani vlastný otec, bude ma chcieť vôbec iný muž (v zmysle priateľ, manžel,..)?

Pravda je taká, že som to síce prijala, že to tak je (otec je už mŕtvy dávno), ale smútok z toho, že ma nemal rád ostala.
Je iné, keď dakomu zomrie milujúci rodič a rodi, ktorý sa ťa dobrovoľne vzdá a si mu ukradený.

Urobila si skvele, že si sa poradila s psychológom a snažíš sa deťom takto pomôcť a nenechávať to akože zahniť! Je to pre nich istotne veľmi dôležité, aby boli schopné žiť vlastné životy - partnerské. Prajem Ti všetko dobré.

U nás to potom pokračoval otčímom tyranom 🙂 takže som si takto užila,...no našťastie je to dávno.

kkriznicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
arasidka11
1. aug 2013

@maminuska a ty si niečo manželovi urobila také, že za to "trestá" vlastné deti? si si toho vedomá? možno iba on má pocit, že ti dáva dosť, ešte hádam aj ty pracuješ, tak na najdôležitejšie veci máš....

maminuska
autor
1. aug 2013

@arasidka11 urobila, rozviedla som sa s ním a znova vydala. Rovnako ako on znova oženil .
Do dnešného dňa trestá deti za mňa , nestýka sa s nimi , neposiela absolutne nič okrem výživného. Rozdiel je v tom že deti to už dávno neriešia. To bolo v roku 2008/2009.

Vieš mňa už nezaujíma aký ma pocit a je mi to uplne jedno , peniaze ktoré patria mojím detom jednoducho som z neho dostala prostredníctvom dobrého advokáta, inak by bol schopný platit minimálne výživného pri 1000 ER zárobku v čistom, nič nekupit a nič nedať.

ešte hádam aj ty pracuješ, tak na najdôležitejšie veci máš.... - vtedy tie kopačky neboli najdôležitejšia vec , ale niečo čo chcel syn zdieľat s otcom , ano pracujem , zarobím slušne a čo ? To ho oprávňuje k takémuto konaniu ?