Manžel pracuje v zahraničí a je mi smutno

haelynka
1. mar 2015

Ahojte, moj manzel pracuje v zahranici na turnusy, to je 3 tyzdne tam a 10 dni doma, je mi strasne smutno, chcela som sa spytat ako to zvladate vy ostatne, ktore este zatial deti nemaju. :(

mima4
1. mar 2015

@haelynka nie som v tvojej situacii ale preco neodides za nim a nie ste spolu?

haelynka
autor
1. mar 2015

@mima4 to by bolo asi tazke, kedze ja pracujem doma, mam dobru pracu a tak :/

monika319
1. mar 2015

aj mne manzel robi na turnusy. 4tyzdne v praci a tyzden doma. mam dvoch synov. celkovo som na ne sama kedze je stale prec. a momentalne tehotna. takze musim zvladat vsetko. niesom ani prva ani posledna. vsetky mlade rodiny su na tom asi podobne. to je len o zvyku. zaciatky boli tazke ale zvykli sme si

haelynka
autor
1. mar 2015

@monika319 Moni ano, ale mate okolo seba aspon rodinu, ci byvate od vsetkych niekde dalej

monika319
1. mar 2015

@haelynka svokra byva 150km od nas a mamina 17km. aleked potrebujem mamina pride i ked ma uz svoj vek.

haelynka
autor
1. mar 2015

@monika319 tak to skoro ako ja, som este na zaciatku, ale niekedy ma chytia taku depky, :(, myslim si ze ked budu deti tak to bude ine, neviem, mam strach aj

zuzka6542
1. mar 2015

@haelynka my sme tiez tak boli manzel tiez pracoval aj pracuje vonku a ja som bola tehotna bola som na Slovensku, chodil domov raz za 2 mesiace na tyzden no ale my sme chceli byt spolu tak sme sa za nim prestahovali kedze sme nemali na Slovensku nikoho kto by mi pomohol a naco si to mame zbytocne stazovat ked si to takto mozme ulahcit a byt spolu 🙂

evelynm
1. mar 2015

ak este nemas deti, mozes volny cas vyuzit pre seba. Prihlas sa do nejakého kurzu - tanec, cvicenie, jazyky, rucne prace..., podla toho, co ta bavi. Po praci budes mat program. Citaj knihy, s kamoskou vybwhni na nejaky vylet, chodievaj plavat... Hlavne nesed doma a nesmut. To nerobi dobre ani tebe ani tvojmu muzovi.

matko10
1. mar 2015

Treba i nadalej volit standartne strany a politikov, nezaujimat sa o veci verejne a len pozerat na to, co mam doma,.....ved co, skoro kazdy druhy slovak musi ist makat do zahranicia, aby uzivil rodinu.Ked sa budes zaujimat koho volit, ked sa budes zaujimat o vlastnu buducnost v tejto krajine, zmeni sa to, muzi a zeny uz nebudu nuteni k nedobrovolnemu vystvystahovalectvu ale budu s rodinami doma,...mozno si myslis ze pisem od veci, ale to ze tvoj manzel je od vas prec, je vysledok slovenskej apatie a nezaujmu, rovnako ako 300 eurove platy za 250 hodin práce. My uz si aj tak zmeny neuzijeme, ale mozme to urobit pre buducnost nasich deti.....Ak ti o nieco ide, ak tomu spolu s manzelom veris, tak to zvladnes a vydrzis.....ak nie, tak nie,....bud budes malo s manzelom a zit dostojne, alebo budes s jim a jest Vifonky a poziciavat si z Kesovky, lebo vam to nebude vychadzat....vyber si

monika319
1. mar 2015

@haelynka zaciatky boli tazke. pravdu povediac som si aj poplakala. hlavne ked maly spal a ja vecer doma sama.sme sa prestahovali. vsetko nove nikoho som tu nepoznala a manzel v praci. potom som si zvykla a bolo dobre. s detmi mame svoj rezim . mam super susedov. su uz dochodcovia ale sused vzdy ked ide na nakup zaklope ci nieco nepotrebujem . dobre to padne hlavne ked prsi a nemusim s malym do obchodu. a susedka aj malého postrazi ked potrebujem k lekarovi. ale zamilovala som si hackovanie takze vecer travim pri hackovani.

pinkneve
1. mar 2015

mm tiez pracuje na turnusy...mame jedno dieta...da sa to zvladat aj ked niekedy je mi smutno...ale z sk platov by sme tazko fungovali..je to o vasom rozhodnuti..musis si na takyto zivotny styl "zvyknut"..my radsej zijeme takto ako prepocitavat a obracat v ruke kazde euro...ale aj ked mame penazi dost a vzdy sme obaja tuzili po troch detoch...ja uz teraz citim, ze pri takomto zivotnom style 3 deti sama vychovat nezvladnem, kedze z rodiny nemame skoro ziadnu pomoc 😒

haelynka
autor
2. mar 2015

@pinkneve
@monika319
dakujem Vám za príspevky,treba len nato cas si zvyknut na vsetko, a keby som ja mala este takych susedov, tak to je urcite velka pomoc, dakujem Vam zeny, vela stastia

mima4
2. mar 2015

@haelynka
este predtym ako budete mat deti, dajte si tieto veci dokopy, aby rodina zila spolu a nie oddelene... Bud ty sa prisposobis manzelovi alebo on tebe... ale urcite nezit oddelene... deti potrebuju mat aj otca. Ziadne peniaze ho nenahradia.

tatiana1985
2. mar 2015

moj pracuje uz 4roky v zahranici a je to otrasne.... urcite to chcem zrusit, je to o nicom taky vztah,nebudujete ho ako manzelia, nehovorim o detoch... len...este stale tam je to financno...ktore tu u nas nezarobi nikdy 😒 😒

dencatko
2. mar 2015

Aj môj pracuje v zahraničí. Máme 1 dieťa ma 5 mesiace a tiež je nám smutno. Turnus je 5 týždňov a 10 dní doma cmuk, snažíme sa zvládať ešte že existuje skype 🙂

krissy1
2. mar 2015

@haelynka u nas je to tak,ze mm chodi na 4 dni za mesiac domov. A kedze nas to prestava aj v ramci setrenia bavit,tak zvazujeme moznost,ze dcera dokonci este druhy rocnik a pojdeme za nim. Dcera sa aspon ostriela,nauci nemcinu a myslim,ze jej to da do zivota vela.Na skole ostane aj na SVK a bude chodit na preskusania.Tam bude navstevovat skolu.Vieme,ze to bude zo zaciatku hlavne pre nu tazke,ale chceme byt spolu.Ja nemcinu pouzivam v praci a musim povedat,ze mam velmi dobru pracu.Ale viem si predstavit,ze na zaciatok sa zmierim aj s pracou predavacky v Lidly.Nechcem,aby nas vztah upadol a vidim,ze ani jednemu momentalny model fungovania nevyhovuje.A ak to bude dcere robit nejake problemy,vzdy je moznost navratu...

haelynka
autor
2. mar 2015

@dencatko presne tak to vidim aj ja, esteze je ten skype, aj ked su ludia od seba daleko, vsetko ma svoje vyhody a nevyhody, myslim si osobne ked pride po turnuse domov, viac si vazia jeden druheho, je to o tom krajsie, nehovoriac o tom, ked sme spolu kazdy den aj ked nieste pri sebe, je skype, ano su chvile ked mi tak chyba, ale ked si pomyslim ake by to bolo keby bol doma, od rana do vecera v robote, aj vikendy aby si privyrobil, aby sme mali peniaze, videli by sme sa vecer, ked bude unaveny, tak si osobne myslim ze vyber tych turnusov je lepsi, pride domov, a uz len oddychuje a venuje sa rodine.

libka1
2. mar 2015

@krissy1 spravila by som presne to iste co ty. Takuto rodinu-nerodinu by som nezvladala, bud by sa na ukor financii manzel vratil, alebo by som isla ja a nehladela by som na to ze tu mam dobru pracu.

tatiana1985
2. mar 2015

@dencatko citam diskusiu a ver mi ze teraz to mas este v pohode...mas male dieta..ale ked bude mat 2-3roky a zacne ti plakat, z nicoho nic fnukat ze mu chyba tata..je to uplne o inom.... mne to do 2,5r tiez vyhovovalo, dieta male ,este to nechape...cim starsie dieta,tym horsie

dencatko
2. mar 2015

@tatiana1985. No veď uvidíme čo bude do tej doby .. Čo už zatiaľ fungujeme takto.

krissy1
3. mar 2015

@haelynka to mas pravdu,viac si vazia jeden druheho,ale...:
poznam x pripadov,tiez mm prec,cely cas zena sama doma s detmi. A raz dosiel cas navratu mm domov na stalo a sa to pokaslalo cele.Vsetci uz totiz boli nauceny na urcite fungovanie jeden bez druheho a po case ,ako boli stale spolu si zacali jednoducho prekazat....

bubinka
15. jún 2015

Ahojte haelynka,viem ze si chcela vediet nazor tych bezdetnych,ale mozno ako varovanie do buducna pomoze aj moj.Moj manzel pracuje v zahranici uz viac akov5 rokov,mame dve dcerky (2 a 7r.) a je to zle.Dievcatam velmi chyba a nase manzelstvo to casom znicilo.Uplne sme sa odcudzili,nerozumieme si,on si zvykol na svoj samostatny sposob existencie.Ked aj je obcas doma,chce fungovat ako tam,mat pokoj,nech od neho nikto nic nechce.Nevie ako tu my zijeme, nepozna uz tie drobnosti kazdeho dna ci moje ci deti,nevie uz ani prakticky fungovat s nami.Zvykol si uz,ze vsetko riesim ja,ze vsetko je moja zalezitost a neriesi rodinne veci.Okrem toho tym,ze je stale prec,ja som uvaznena doma s detmi a nemam nijaky priestor pre seba.Vsetok svoj osobny zivot som stratila,ked niekam chcem alebo potrebujem ist,musim sa vtesnat do jeho prichodov a odchodov.Obcas mi pomoze mama alebo svokra a dobri ludia navokol inac by som asi zosalela.Kedze mame deti,je tu pridane aj to,ze vsetky choroby,strach,ich vychovu nezdielame,som na to sama.Za tu chvilu co sa zjavi doma to proste nestiha riesit.Okrem toho ja som ta,co kazdy den vidi slzy deti,kde je tato a pocuvam ich vecne otazky kedy pride,preco nie je doma,preco je zase prev,preco nebol na besiedke,na vystupeni.Uz aj ta mala dvojrocna to vnima,kazde buchnutie suseda leti k dveram,ze ide tato.A o vztahu nas dvoch by som mohla pisat litanie, nezaujem nezaujem a este raz nezaujem.Staci ze ked pride tak je oprate uvarene a deti obriadene 🙂.Mna sa sice nikto ani nepytal,ale keby som mala moznost volby,nikdy by som do toho nesla,nestoji to za to.A ano ako pise krissy1 ked sme spolu,prekazame si...ja uz zial tu fazu ze mi je za nim smutno mam davno za sebou :'(.

bubinka
15. jún 2015

Fuuha dievcata,ake je to dlhe,prepacteee... 😕

libka1
16. jún 2015

@bubinka och dievca, to ako keby si pisala o mojej kamaratke. Som ti normalne hned isla pozriet do profilu ci nie si ona 😅 tiez ma 2 dcerky, o malicko starsie ako tie tvoje. Jedine co banuje ona je ze neodisla hned na zaciatku s nim. Mozno to mohlo byt vsetko uplne inak....

krissy1
16. jún 2015

@bubinka je mi to luto, a presne tomuto ideme zabranit.Uz hladame podnajom,dcera ma nahlasene v skole,ze bude navstevovat v nemecku,tuna bude len na skusky chodit.ja som dala vypoved..
Uvidime,ved tak,ako sa da odist sa da vzdy aj vratit...

vulka
16. jún 2015

@haelynka Keď budú deti, tak to lepšie nebude. Suseda tak žije už roky a má toho už dosť.

bubinka
16. jún 2015

@libka1 zial ja som aj chcela ist za nim kym sne mali len starsiu dceru a este ani nebola skolacka, ale on sa do toho nemal, stale tvrdil ze to bude len na par mesiacov a uz je to 5 rokov 😉 vtedy este pracoval na jednom mieste, mozno sme to mohli skusit...boli sme nejake tyzdne za nim ale to nic neriesi.A potom uz sa to len mlelo a mlelo...a keby to bolo aspon financne vykupene ale ja kazdy mesiac rozmyslam ako zaplatim hypo a mam take minusy vsade ze hroza.Samozrejme ochota najst si pracu na Slovensku nulova,rovno to odpise ani neskusi...Pokial mozete kocky tlacte na to,nech ste spolu.

bubinka
16. jún 2015

@krissy1 krissy dobre robite, prajem vela zdaru, deti to zvladnu, su prisposobivejsie ako my dospeli a ked budete spolu, budes mat muzovu oporu a zvyknes si aj Ty 🙂

mamickaanicka1234
11. jún 2019

@haelynka joj môj manžel akurát v nedeľu odišiel do Švédska a neviem prestať plakať. A on ma také turnusy že 5 týždňov tam a týždeň doma. A ide mi srdce puknut

galioska
11. jún 2019

Práve deti nemáš, choď za ním, ja by som muža nenechala samého v cudzine, sme rodina v dobrom aj v zlom....my všade spolu aj do UK sme šli spolu a to sme boli zamestnaní obaja a mali 2 ročnú dceru