Bývanie pre mamičku s 2 deťmi

erikaniki
28. máj 2021

Ahojte , neviem ako začat, hľadám bývanie pre seba s dvomi deťmi . Tu kde žijeme mám strach ,chcem odísť . Žila som s priateľom ktorý má 2 deti z bývalého manželstva , a sme sa o ne starali. Ale jeho jedna dcéra išla do puberty a začala ma úplne ignorovať a robiť na prieky , a keď som sa to snažila riešiť , všetko bolo zle hádky , až raz ten môj na mňa vyletel a domlatil ma rozbil mi nos ústa ,a údermi do hlavy mi pomliazdil hlavu , mám s toho bolesti a to spravil ešte aj keď som mala našu spoločnú dcéru na rukách aj ona sa pri tom udrela. Týždeň som bola s deťmi u svokrovcov ale ty nás nútili vrátiť sa k nemu a on sľúbil že už sa to nestane ale ja mu neverím a bojím sa o svoje deti. Najhoršie že našu spoločnú dcéru odpísal a bolo mu jedno čo jej spravil že mala na hlave bombulu vymazal všetky fotky povyhadzoval veci , vyhodil nás z domu a uložil aj mojej staršej dcérke . Som na rodičovskej dovolenke tak je to po finančnej stránke náročné . Prosím vás viete mi poradiť prípadne niekto pomôcť . Sme s Bratislavy. Ďakujem

e ja mu neverím bojím sa tu o seba aj o deti.

pribinak
28. máj 2021

@erikaniki v BA máš krízové centrum Brána do života, krízové centrum Repuls v Petržalke. Taktiež je krizak aj v Podunajskych - Dúha na Stavbárskej ulici

Skús sa obrátiť na centrum Nádej, dokazu veľa pomôcť.

https://centrumnadej.sk/

Ale toto o 23.52 nevyriešiš. Škoda že si neriešila veci cez deň, mohla si už mat niečo vyriešené

Bola si u doktora zo zranením? Svojim? Dcérinom?

viera
28. máj 2021

.

elizabet173
29. máj 2021

@erikaniki dúfam, že si bola u lekára a na polícii, lebo toto je na trestné oznámenie. Skús pozrieť tuto https://www.upsvr.gov.sk/buxus/docs/urady/VK/oz...

any_soj
29. máj 2021

@erikaniki ahoj. Si statočná, že si odišla, a určite sa k nemu prosím nevracaj... Okrem spomínaných krízových centier skús kontaktovať aj alexisporadna.sk, tiež poradia aj po psychickej stránke, podržia - nakontaktujunna projekt zachráňme životy, kde mamičky jeden rok dostávajú finančnú pomoc...

mogaa
29. máj 2021

no ak si na RD tak jedine nejaké krízové centrum alebo azylové ubytovanie, prenájom neutiahneš......ale to nie je riešenie do budúcnosti....rieš výživné na deti, mladšie dieťa škôlka, ty do práce a prenájom...alebo k rodičom...

elizabet173
29. máj 2021

@any_soj odišla k svokrovcom a tí ju donútili vrátiť sa k tomu debilovi ☹ Zrejme nemá možnosť ísť k rodičom, súrodencovi, tete, babke...

any_soj
29. máj 2021

@elizabet173 och všimla som si že ich nútili tam ísť, ale myslela som že nešli...

bluka2
29. máj 2021

Bývanie neviem, ale trestné oznámenie si podala? U lekára si bola?

elizabet173
29. máj 2021

@bluka2 pochybujem, že by podávala trestné oznámenie a bývala u jeho rodičov

bluka2
29. máj 2021

@elizabet173 aj ja, ale mala by to spraviť. Lepšie bolo predtým. Škoda, že je sobota, ale nabehla by som urýchlene k lekárovi, najmä ak má ešte bolesti

makova333
29. máj 2021

1. Ak mas rodinu, ktora ti vie pomoct s byvanim chod tam. 2. Ak nemas taku rodinu odporucam Repuls v BA, z BA centier asi najfajn. 3. Rodicovska musi skoncit (pozor prispevok mozes poberat aj nadalej) a ty musis ist do prace, aby si deti uzivila a za ten cas, ktory mozes byt v Centre pre deti a rodinu (byvale krizove centra) - co je spravidla cca 9 mesiacov- vedale platiti podnajom. 4. Uz teraz poziadaj o Neodkladne opatrenie na zverenie dietata/deti a vyzivne na teba aj deti. 5. Najdi si jasle/skolku, inu mamicku na strazenie dietata/deti. Btw Ja mam pocit, ze ty si sem uz davnejsie pisala...

pribinak
29. máj 2021

@makova333 v CDR sa dá bývať?

makova333
29. máj 2021

@pribinak ano, zmena bola len v nazve, nie obsahu sluzieb. Npr. v Repulse sa byvat da (rodiny s detmi aj samostatne deti).

erikaniki
autor
29. máj 2021

@pribinak ďakujem , nie je to také jednoduché pre niektorých keď ostane v takejto situácii neudala som ho a u doktora som bola až po týždni lebo som mala veľké bolesti hlavy. Určite pozriem tie centra

erikaniki
autor
29. máj 2021

@makova333 to je aké zariadenie kde prosím vas

erikaniki
autor
29. máj 2021

@makova333 nemám nikoho ku komu by som mohla ísť . Som sama . Pozerala som niaku bezplatnú právnu pomoc oni by mi s tým mohli pomôcť ? Výživné a deti aby ostali u mňa. Nezoberú mi ich keď pôjdem do krizaku keď som ho neudala na policii

makova333
29. máj 2021

@erikaniki Repuls je na Budatinskej v Petrzalke. Maju svoju psychologicku aj spolupracuju s pravnickou, Tu mas kontakt najskor zavolaj raditelke: http://www.krizovecentrumba.sk/centrum-pre-deti... Deti, ak sa o ne staras ti nemaju preco zobrat, na take nieco musi byt dovod. Kontaktuj aj socialnu kuratelu. Tu najdes kontakty na socialno pravnu ochranu, hladaj podla bydliska svoju pracovnicku: https://www.upsvr.gov.sk/ba/kontakty-1.html?pag... Pomozu ti napisat aj neodkladne opatrenie. Sud by mal o nom rozhodnut do 30 dni.

pribinak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pribinak
29. máj 2021

@makova333 ale replus nie CDR, pokial viem je to krizak. Mija otázka znela či sa dá bývať v CDR lebo neviem o tejto možnosti

makova333
29. máj 2021

@pribinak Repuls je CDR, krizove centra uz zo zakona neexistuju. http://www.krizovecentrumba.sk/centrum-pre-deti... Samozrejme, nie vo vsetkych CDR sa da byvat, zalezi od priestorovych moznosti.

pribinak
29. máj 2021

@makova333 ďakujem

erikaniki
autor
29. máj 2021

@makova333 dakujem za rady a pomoc obrátim sa na nich v pondelok

bluka2
29. máj 2021

Prosím ťa a prečo ho neudas na polícii? Máš pocit, že by toto malo chlapovi prejsť? Urob to aj pre iné ženy!

erikaniki
autor
29. máj 2021

@bluka2 bola si v takej situácii ? Vieš čo to je za pocit , a strach hlavne o deti aby mali aj mamu. Keď nemáš kam ísť hlavne .ak si bola v takej situácii ako si to riešila. A čítala som že udať sa dá len do 3 dní od skutku ? Či mýlim sa ?

makova333
29. máj 2021

@erikaniki v provom rade musis mat lekarsku spravu z osetrenia, lebo bez nej sa tazko nieco dokazuje. Podat trestne oznamenie mozes kedykolvek, ziadna lehota 3 dni neexistuje, ale za musis mat nejaku dokumentaciu ako spravu z osetrenia, fotky, svedkov atd. Mas nieco taketo? Kedy sa skutok stal? Ako davno?

bluka2
29. máj 2021

@erikaniki choď k dr. , mas bolesti, nech máš zápis od doktora a TO podaj, keď budeš mať strechu nad hlavou. Lehota neexistuje

bluka2
29. máj 2021

Držím ti veľmi palce, nech je to čoskoro

erikaniki
autor
29. máj 2021

@makova333 správu mám s pohotovosti.a výmeny lístok k neurológovia od obvodného kde je napísané že má napadol a mala som rozbité ústa ,nos , a pomliazdenu hlavu. Svedkov iba deti jeho deti nepôjdu proti otcovi a čo moja 8 ročná , a svokra ale tá nebola priamo pri Tom ale pochybujem že by šla proti synovi.

erikaniki
autor
29. máj 2021

@bluka2 ďakujem

bluka2
29. máj 2021

@erikaniki super, tu správu si dobre ulož, odfoť a ulož niekde aj digitálne, aby si o ňu nemohla prísť!