Ex mi vracia choré dieťa

minka1499
27. jan 2019

Dobrý deň, ak mi vie niekto poradiť, kto má podobné skúsenosti, budem nesmierne rada. Kvôli môjmu ex mám problém sa zamestnať, pretože mi stále vracia po stretnutí s dieťaťom, chorého syna. Takže, ak mi dieťa nepríde choré zo škôlky, tak na 120% príde choré od svojho otca. A ja nič iné nerobím, len ho liečim a moje šance na zamestnanie sa, sú nulové. Keď sa aj zamestnám, kvôli OČR ma vždy vyhodia. Som zúfalá a potrebujem vedieť, či už niekto takýto problém riešil súdne a či aj niečo vybojoval. Žiaden právnik mi zatiaľ rozumne neporadil.

pininka
27. jan 2019

Keď ti právnici nepomôžu, ťažko ti pomôžeme my tu. Môžem len napísať že je to smutne a určite by som to netahala sama. Ak príde dieťa choré, zavolala by som ex že sa treba dohodnúť a nech si vyberie ocr aj on. Nieje to ani spravodlivé a ani normálne, aby si to vždy ťahala len ty.

mogaa
27. jan 2019

Vôbec to nemusí byť chyba tvojho ex, veď ti chodí chorý často aj zo škôlky.....jednoducho má slabšiu imunitu....neútočiť na ex že je to jeho chyba, ale ako tu už bolo spomenuté že syn býva často chorý keďže začal chodiť do škôlky a očr sa buď striedať alebo môžeš žiadať výživné na seba kedže sa nemôžeš starať o syna lebo je stále chorý....Ak dieťa začne chodiť do škôlky, tak je jednoducho skoro stále choré....nedá sa povedať, že je to chyba tvojho ex....mohli byť kludne celý víkend doma a jedno poobedie sa boli sánkovať- malý ostal hneď soplavý, je to ale chyba tvojho ex? má s ním byť len doma? on môže zase tvrdiť že dieťa chodí nachladnuté od teba...treba mať s ex korektné vzťahy a dohodnúť sa....ty mu povieš ak trochu kašle a aby s ním nešiel von alebo len na hodinku a aby ho lepšie obliekol...dohodnúť sa na striedaní očr aby si ho užil aj on..súdne neporiešiš nič, lebo to že dieťa má slabú imunitu nie je dôvod na zakázanie styku otca s dieťaťom, to by si ho potom nemohla dávať ani do škôlky....to je to isté...ak len začal chodiť do škôlky, tak prvý rok je normálne že je dieťa doma každý druhý alebo tretí týždeň...nasaď Imunoglukan a dohodni sa s ex aby ho lepšie obliekal, aby neboli v zime dlho vonku a občas nech s ním ostane na očr aj on....na jar by to už malo byť lepšie....ak by stále býval chorý, doktorka ti sama navrhne nedávať ho do škôlky.....prípadne skús imunológa....zdravé dieťa ale z pobytu vonku neochorie...iné by bolo ak doma ex napr.nekúri alebo ho chorého berie von...veď sama vieš čo so synom robieva ked je uňho syn ti asi povie čo robili či mu bolo zima , kde boli....keď boli vonku či mal oteplovačky, čapicu, rukavice

pribinak
27. jan 2019

@minka1499 ani neporadí. Nikto nevie predpovedať choroby. To sa neda ovplyvniť
Jediná cesta je bud dohodnut sa, ze bude bravat dovolenky ci OCR ked je syn chory, alebo ziadat výšsie vyzivne.
Neviem ci je to ex frajer alebo ex manžel, ak manžel, tak mozes ziadat vyzivne sj na seba.

mondolina
27. jan 2019

Dieťaťu treba posilniť imunitu, časté choroby môžu súvisieť aj so psychikou.

minka1499
autor
27. jan 2019

@mogaa Ďakujem za odpoveď. Presne to isté by som napísala, keby som ho nepoznala. Ja so synom chodím sánkovať každý deň, chodil aj do škôlky a neochorel. On si ho zoberie na pár hodín, ide s ním sánkovať a nechá ho mokrého, neprezlečie ho, lebo je strašne lenivý. Vždy mu nabalím troje rukavice, troje pančuchy, troje všetkého, zbytočne. Celú minulú jar mi ho vláčil do krčmy, kde sedel v altánku a chlastal, dieťa sa hralo na hojdačkách, ešte bolo vtedy dosť chladno, takže vždy mi prišlo prechladnuté. Do bytu si vláčil nejakého bezdomovca. Dieťa mi prišlo zas také choré (brušná chrípka, suchý kašeľ - ten prešiel až do zápalu dutín), syn nakazil celú rodinu, všetci sme využívali dvoje antibiotiká, kým sme sa z toho ako tak dostali. Dieťa užíva Imunoglukán, Colostrum, Cebion, Vitamín D...každý deň má aj čerstvé ovocie a zeleninu. Prešiel aj vyšetrením na imunitu a alergie - je zdravý. Od septembra minulého roka nebol v škôlke, bol zdravý, kým si ho v novembri nezobral jeho otec, od neho prišiel chorý. V januári nastúpil do škôlky, boli tam strašne choré deti, čakala som, že aj on ochorie, nestalo sa, ostal zdravý, išiel ku svojmu otcovi na pár hodín, na druhý deň večer začal sopliť a dostal teplotu.

minka1499
autor
27. jan 2019

@pribinak Ďakujem za odpoveď. Je to môj ex priateľ. V mojom prípade viem presne odhadnúť, kde mi dieťa ochorelo. Ja so synom chodím sánkovať každý deň, chodil aj do škôlky a neochorel. On si ho zoberie na pár hodín, ide s ním sánkovať a nechá ho mokrého, neprezlečie ho, lebo je strašne lenivý. Vždy mu nabalím troje rukavice, troje pančuchy, troje všetkého, zbytočne. Celú minulú jar mi ho vláčil do krčmy, kde sedel v altánku a chlastal, dieťa sa hralo na hojdačkách, ešte bolo vtedy dosť chladno, takže vždy mi prišlo prechladnuté. Do svojho bytu si vláčil nejakého bezdomovca. Dieťa mi prišlo od neho zas také choré (brušná chrípka, suchý kašeľ - ten prešiel až do zápalu dutín), syn nakazil celú rodinu, všetci sme využívali dvoje antibiotiká, kým sme sa z toho ako tak dostali. Dieťa užíva Imunoglukán, Colostrum, Cebion, Vitamín D...každý deň má aj čerstvé ovocie a zeleninu. Prešiel aj vyšetrením na imunitu a alergie - je zdravý. Od septembra minulého roka nebol v škôlke, bol zdravý, kým si ho v novembri nezobral jeho otec, od neho prišiel chorý. V januári nastúpil do škôlky, boli tam strašne choré deti, čakala som, že aj on ochorie, nestalo sa, ostal zdravý, išiel ku svojmu otcovi na pár hodín, na druhý deň večer začal sopliť a dostal teplotu. Mimochodom, aj teraz cez zimu ho vláči po krčmách, kde sa fajčí, napriek môjmu zákazu (na moju útechu, aspoň tam neochorel: smradeček, ale tepľúčko)

mogaa
27. jan 2019

@minka1499 a čo si chcela od súdu? zákaz styku s dieťaťom? ono takéto veci sa ťažko dokazujú, dokazovacie bremeno by bolo na tvojej strane....a zase pochybujem že aj keby si mala svedka že boli vonku a nechal ho mokrého tak by mu kvôli tomu nezakázali styk otca s dieťaťom...môže argumentovať že to bol ojedinelý prípad že ho neprezliekol lebo sa boli sánkovať....to by si vždy ked sa vráti od otca musela ísť s malým k lekárovi a potvrdenie že je chorý....ale zase by to muselo byť min. 5-6x a cez škôlku by musel bývať zdravý....tam jedine počkať kým bude malý väčší a bude ho otravovať aby išli domov lebo je mu zima...u väčších detí sa berie do úvahy aj výpoveď dieťaťaa prihliada sa aj na vzťah aký spolu majú....porozprávať sa s ex že ak príde od neho chorý aby s ním pekne ostal sám na očr alebo si cez doktorku vybaviť že malý býva stále chorý a nemôže chodiť do škôlky, ostať doma a žiadať výživné na seba....

minka1499
autor
27. jan 2019

@mogaa ďakujem za tvoje príspevky. Sama viem, že zákaz styku s dieťaťom by bola blbosť, lebo každý chce poznať svojho rodiča a napriek súdnym zákazom, by ho syn určite skôr či neskôr vyhľadal. Aj keď v súčasnosti mu je takýto otec na dve veci, ktorý mu len poškodzuje zdravie. Pri hre mu tiež doubližuje. Naposledy mal syn odtlačky na krku ako po škrtení, lebo spolu zápasili. Predtým ho zas šľahol po vajíčkach. Viem to, lebo syn má takmer štyri roky a povie mi, vždy, keď mu jeho otec ublíži až tak, že reve od bolesti. A to nehovorím o tom, že ho vláči po krčmách. No proste som z toho strašne vyčerpaná.