Kde nájdem útočisko pre opustené matky s deťmi?

lamina2
30. mar 2013

Ahojte som slobodná matka a chcela by som sa opýtať kde na Slovensku sa da najst nejake utocisko pre opustenu matku s dietatom...som na materskej...a za akych podmienok je mozne sa tam dostat ? dakujem za odpovede

katkavan
3. nov 2016

Pracujem v zariadeni,kde poskytujeme ubytovanie tyranym matkam s detmi.V pripade potreby,zaujmu,ma kontaktujte.

marika161
4. nov 2016

@katkavan môžem poprosiť kde sa nachádza a ake sú podmienky

sashka22
23. jan 2017

U nás od konca apríla bude k dispozícii voľná izba na prenájom v rodinnom dome, najlepšie maminka s dieťatkom, sama som mama s 1,5 ročnou dcérkou, s nami tu býva už jedna staršia pani (rozviedla sa na staré kolená a začína odznovu), takže samé ženy v dome 🙂 všetko legálne s nájomnou zmluvou.

bandalir
10. feb 2017

@miri6136 poprosím o pomoc pre matku dvoch detí, 3 a 1apol ročné, tretie čaká , manžela nemá, ( viem je to silná káva) bývať nemá kde, čo má robiť? Veľa krát nemá ani čo jesť, výživné jej často mešká . žije zo 190.- eur

kala2302
11. feb 2017

@bandalir odkial je mamička ?

miri6136
15. mar 2017

@bandalir odkiaľ je mamička, dajte mi nejaký kontakt, rada pomôžem. V prvom rade sa treba sústrediť na deti. Aj v tom zlom čase treba hľadať radosť, uvedomovať si, že zdravé deti a zdravie matky je to najcennejšie čo máme. Žila som v radosti naplno. Naučila som žiť z úplného mála a synom to dalo tiež veľa. Našli hodnoty ako sú láska, nezištná pomoc druhým deťom a dospelým, čas strávený s ľuďmi, ktorých majú radi, podeliť sa s jedlom, vážiť si jedlo, neplytvať. Pochopili ako je dôležitá rodina, keď videli v krizákoch deti bez rodičov a taktiež ked vedeli, aký sú iný rodičia, boli vdační a sú vdační za svojich rodičov, za mňa ;) , že sme taký aký sme, cieľavedomí, pracovití, starostliví, nápomocní. Videli rozdiely. Toto si odniesli do ďalšieho života.
Teraz je už situácia lepšia. Nastúpila som materskej do práce, najmladší syn mal najprv opatrovateľku, ktorej som dávala peniaze na stravu, starala sa o Alanka ako o svoje dieťa, lepšie ako v škôlke. Z tretej výplaty som zaplatila svoj prvý prenájom a tak žijeme dodnes, vždy som išla do lepšieho a väčšieho. Sme šťastní, že sme, že sme zdravý, máme radosť z toho, že sme prekonali tieto prekážky, ktoré nás posilnili. Vieme, a hlavne ja, že ak chcete a máte vidinu, zvládnete všetko. Vďaka Bohu. Každý si môžeme vybrať. Všetko je len na nás, ako cestou chceme ísť, ako sa necháme ovládať inými, ako si pripustíme danú situáciu. Máme slobodnú vôľu sa rozhodovať. Dokonale si premyslite čo chcete, neponáhľajte sa, budte trpezlivé mamičky, aj keď sa vám zdá, že život je krutý na vás a na deti, neznamená to, že nemôže byť ešte horšie. Nehanbite sa hovoriť ľuďom o svojej situácii. Hovorte pravdu o tom, čo zažívate a ako sa žije v tejto situácii. Ľudia to nevedia. Nechcú to vedieť ani vidieť.
Prajem Vám všetkým, ktoré niečo podobné prežívate, aby ste našli svoju vnútornú silu, cieľ a vytrvalo išli po svojej ceste s láskou

tinkaronko0710
21. mar 2017

@miri6136 ja Zazivam podobnu situaciu a nieje to lahke. Som zo synom doma a moj druh je teraz tiez bez roboty,ale je to na palicu. Psychicky nam robi zle, ale maly ho nenavidi a nemaju spolu vztah skoro ziadny. Chceme s malym odist od neho. Lebo sa to uz neda vydrzat. Je to za trest zit s takym clovekom,co je psychicky naruseny a nevyrovnany. A mohla by som tu pisat overla viac. Dakujem.

tinkaronko0710
21. mar 2017

A dalo by sa aj zo psikmi? A aka je cena izby? A kde sa nachadza podnajom? Dakujem.
@sashka22

2017rada
30. sep 2017

2017 Ahojte nájde sa slobodná mamička ktorá by išla s druhou mamičkou tak od marca 2018 do spoločného podnájmu? Okolie Trnava.... Prosím sms 0944036431

2017rada
30. sep 2017

Alebo mi skúsite niekto poradiť kde sa mam obrátiť keď hľadám mamičku v podobnej situácii, ktorá hľadá bývanie s bábätkom? Kde hľadať mamičky ktoré chcú tiež riešiť bývanie tým ze idú bývať s inou mamičkou.... Poradíte mi? Riešila by som to približne od marca 2018 dovtedy určite sa musíme spoznať a doriešiť nejaké veci spoločne nie len tak s hocikym ísť bývať.... Ďakujem za každú aktuálnu radu

adnilsam
8. okt 2017

@daria82 ahoj,mozem sa opytat,ci ta tvoja ponuka pomoct s ubytovanim,je aktualna?som v dost zlej situacii.potrebujem pomoct.

adnilsam
8. okt 2017

@katkavan.zdravym.potrebujem velmi rychlo pomoct,neviem kde mame ist,do stredy mame odist s detmi,inak bude zle.prosim o pomoc.volam o pomoc.

anjjjelik69
20. okt 2017

Ahojte nenasla by sa mamicka s dietatom ktora by isla byvat so mnou a s mojim babatkom do podnajmu.. myslim ze by sa nam dvom lepsie zilo.. ozvi sa Trencin a rozsirenejsie okolie.. keby nieco email.. a.plekancova@centrum.sk

anjjjelik69
20. okt 2017

@martina1086
@martina1086 to mam aj ja... napis mi na adkuskaaa pokec alebo mail a.plekancova@centrum.sk

anjjjelik69
20. okt 2017

@2017rada ajoj ja by som sla len Trnava trosku dalej ale kaslat na to .. idem do toho

aklimka81
14. nov 2017

Dievcata, hladam v Trnave na Prednadrazi kratkodoby prenajom izby pre seba a pre dceru (6 r.) od 1.1.2018 - 30.6.2018. Som pracujuca, nekonfliktna bez akychkolvek financnych ci rodinnych problemov. Potrebujem len preklenut obdobie, kym podnajomnikom v mojom byte vyprsi zmluva o najme. Dakujem, ak by ste o nieco vedeli, dajte mi, prosim, vediet.

iowa2
28. dec 2017

Ahojte dievčatá, ženy, matky!
Cakam dieťatko, bývam s rodičmi ale s otcom nevychadzam, ničí ma žiť ďalej s ním pod jednou strechou a hľadám podnájom takisto so slobodnou mamičkou, alebo budúcou mamičkou. Som zo Ziliny. Mam malého psíka ktorý má veľmi rád deti, a ja jeho 🙂
Je to taká moja opora...
Od budúceho roka alebo už podľa dohody! Neviem kde mamičky čo hľadajú spolupodnajomnicku inzeruju,, takže tiež skúšam tu...

iowa2
30. dec 2017

Nič nikto? 😔

derdia
30. dec 2017

V Zlatych Moravciach, je tusim ubytovna pre mamicky s detmi v nudzi...ale viac neviem.Dajte si do googlu.😉

slimstar
30. dec 2017

@fidka79 bože fidka, nerýp sa v tom.
@demda Neboj sa, ked príde zavolaj políciu, určite je agresívny. Ked neplatí výživné, treba podať trestné oznámenie za zanedbanie výživy.

jozo38
4. jan 2018

Viete co je ironia?som slobodny chlap ktory nemal stastie na zeny som rodinny typ nepijem nefajcim a nemam deti ani zenu..tazko sa citaju vase clanky pribehy nevie velmi pomoct len mi to pride take nespravodlive.co by dal niekto za to aby ma zdrave dieta a manzelku.drzim vstetkym palce

iowa2
6. jan 2018

Jozo38 no ved my sme zas nemali šťastie na mužov. Stále o tom istom #😎

0silvia0
6. jan 2018

@jozo38 to ze si doteraz nejaku vhodnu partnerku nestretol neznamena, ze sa tak este nemoze stat... Drzim palce.

jozo38
6. jan 2018

ked uz som tiez viac opatrny ako kedysi..uz nechem len tak naletiet 🙂 ja som to sem nepisal preto aby som sa postazoval ale nejakou nahodou som sa dostal k vasej teme a prislo mi to take smutne a nespravodlive preto som reagoval..urcite nechcem posobit ako zufalec to ja teda urcite nie som 🙂 len mi chyba rodina to je cele 🙂

ivik6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dada3001
24. jún 2018

Ahojte može mi niekto podať informaciu ako to funguje v krizovích centrach , napr. čo jedlo či matka musi zaostarať napr. uvarit ,alebo či je tam nejaka doba ist napr. s detmi do mesta a td ... dakujem za info

ivik6
25. jún 2018

@dada3001 ahoj. V kazdom krizovom centre su trosku odlisne pravidla. Ale matka si vacsinou zabezpecuje stravu sama. Ohladom volneho casu je to vsade rozne. Niekde je to volnejsie, niede su cez den nejake aktivity ale stale maju matky svoj volny cas

dada3001
26. jún 2018

@ivik6 Dakujem velmi pekne za odpoved

patuska1996
28. júl 2018

@demda
@martina1086 koľko máš detycki

miri6136
13. aug 2018

@tinkaronko0710 ahoj... Vela veci ta na partnerovi hneva. Tym si nepomozes. Bolo to tvoje rozhodnutie. To si treba uvedomit. A vzdy mame na vyber. Neboj sa zmeny. Urob krok vpred. Je jedno aky je partner. Dolezite je, ze ty nie si ako on a vidis zlo. Je dobre ze ti to prekaza a skodi. Len tak sa mozes posuvat dalej. Zle veci nas menia j lepsiemu a dodavaju nam silu. Muzi nechcu slabe frustrovane partnerky. Potrebuju zenu plnu energie lasky radosti. A nezabudaj, to co davas, dostanes. Nemyslim konkretne co davas partnerovi ale vseobecne. Tvoje pocity ta prezradia a len to sa ti vrati. Ak budes mat v sebe radost uz len sama so seba, aj okolie na to bude reagovat a to si pritiahnes.