Nezvládam rev môjho škôlkara

8. okt 2022

Ahojte, som sama som synom skolkarom a som neskutočne vyčerpaná z jeho revania. Reve ráno lebo niečo je s hračkou, reve pred obedom že chce sladkosť, reve večer pre niečo, medzi tým tiež koľkokrát pre niečo reve a trvá to pol hodiny cirkus. Ja sa postupne vytlakujem do kriku a polamem varechu o linku čo také nervy dostanem. Nevládzem už. Ako to riešite vy?

zuzkaa1991
8. okt 2022

Nasts take nemam ale tiez skusala malá....ak reve bez dôvodne zatvorit do izby a pride vtedy ak sa ukludni ak výstupnuje este viac tak kludnym hlasom povedať nech sa ukludni ze mu nerozumiet.a nech normálne povie co ho trápi koľko ročný je??ja som tiez nervak vreskam tiez ale casom.som sa naučila sama pracovať na sebe a prisla na to ze ak ja zacnem este vreskat tak sa to výstupnuje do vacsieho zachvatu takze postupujem.tak ako vysse som.napisala poslem ju do izby ak nechce ist tak príkazem ze v obývačke vreskat nebude ;) ma 4.5r praktizujeme to asi rok

deti95060810
8. okt 2022

musí byť radosť mať ťa za susedku...
Pre seba skús niečo na upokojenie.... dieťa môže mať takého stavy kľudne aj 3-4 roky - však hádam sa nechceš zblázniť...

liv1
8. okt 2022

Zacni sepkat ked zacne revat 😁 nebude chapat

beata_k
8. okt 2022

@liv1 To funguje? Musim skusit 😃

bubliska
8. okt 2022

Dopln magnézium, vysoké dávky. Sú deti zarevane viac, iné menej, my máme tiež takého čo celá reve a kričí a tiež má ide poraziť z toho.. skúsiť predychavam hlavne nevypenit, to nepomôže, u nás práveže zhorší situáciu, skúsiť pokojne rozprávať, vysvetľovať dokola. Vyrastie z toho skôr či neskôr a stane sa len z toho vtipná historka. Držím palce, držte sa, nie ste v tom sama, mnohé týmto prechadzame

elizabet173
8. okt 2022

škôlkár reve? No nech sa páči, môže revať, ale nech ide do inej miestnosti a zatvorí za sebou dvere. Keď skončí, môže prísť za tebou. Ty nie si povinná ho počúvať. Zrejme sa mu zopár krát podarilo revaním dosiahnuť to, čo chcel, tak to skúša znova. Tým, že ťa vytočí, to len zhoršuješ. Viem, že je to nesmierne ťažké, ale je oveľa účinnejšie mu s kľudom povedať, že keď prestane revať, môžete sa porozprávať, ako lámať varechy o linku. . Keď začne opäť, odchádza do izby. A tiež mu s kľudom povedať, že pred obedom cukrík nedostane, aj keby reval do rána. Musíš byť dôsledná, to je jediná cesta. Verím, že v škôlke nereve, alebo reve len minimálne, lebo veľmi rýchlo zistil, že revaním nedosiahne vôbec nič.

liv1
8. okt 2022

@beata_k ano najma ak rodicia pomerne casto kricia a zmenia sposob komunikacie, vie to pomoct. A to sepkanie zabera fakt 😁

beata_k
8. okt 2022

@liv1 No, zajtra teda skusim 😄

acrobaleno
8. okt 2022

Ked bude mat amok, postriekaj ho trochu vodou. Mozno zabudne na rev😂

liv1
8. okt 2022

@beata_k daj isto vediet aka bola reakcia 😁

beata_k
8. okt 2022

@liv1 Dam 😄

mamamasama
8. okt 2022

Keď plače môj, tak ho objímem a držím(ak chce). Vždy to pomôže.Deti predsa nevedia ovládať svoje emócie. Horšie je však to, že ty môžeš. Predýchaj, začni si spievať, hmkaj. Upokojiť sa musíš v prvom rade ty. Nájdi si svoj spôsob

hennyinnsbruck
8. okt 2022

Skusala si aj s nim komunikovat? Viem ze chces tu sladkost aj ju mozes ale najprv sa naobedujeme…vidim ze si smutny ze sa s hrackou nieco stalo pod zoberieme ju lekarovi a vysetrime ju 😄
Moja ma coskoro 4r ale hocijaky rev , problem vyriesime za par sekund komunikaciou

elizabet173
9. okt 2022

@hennyinnsbruck len to musí byť dieťa naučené na to, že keď je problém, komunikujeme, hľadáme riešenie, obávam sa, že tu to bolo tak, že sem tam dostal ten cukrík, aby bol ticho, lebo je to rýchlejšie, ako vysvetliť, prečo nie

elizabet173
9. okt 2022

@liv1 súhlasím, keď rodič stíši hlas, väčšinou sa stíši aj dieťa, lebo je zvedavé, čo mu rozpráva, tento trik používajú učiteľky v škôlkach, keď k tomu ešte pridajú nejaké gestá, trieda stíchne. Keď rodič kričí, dieťa sa ho snaží prekričať

aaao
9. okt 2022

Fiha od maleho dietata chces aby na 100% ovladalo svoje emocie (co je pre neho stale nerealne) a ty stara kofa to neovladas lames varechy od nervov a kricis….
Velmi zaujimave 🤦‍♀️🤦‍♀️

natalala
9. okt 2022

Reves ty, reve on. Ja by som zacala od seba. Kazdemu obcas rupnu nervy aj ja mam toho obcas plne zuby ked po robote bezim pre malu do jasliciek a ona ma svoj den a vsetko jej vadi, ale vacsinou ak ja som v strese a nervozna, tak ona rovnako. Cize musim ukludnit seba, uvedomit si, ze dieta nemoze za to, ze rpdicia toho maju vela a potom to ide vsetko lahsie. Chapem, ze je komplikovana situacia ak si na dieta sama, ale ak nechces, aby z neho vyrastol totalny nervak naozaj zacni od seba. On za vasu rodinnu situaciu nemoze. Ak moja mala niekedy chytila takyto revaci amok kvazi zo zlosti alebo nespokojnosti, vtedy som s nou nerobila nic, dieta v tom amoku aj tak nevnima. Ked sa ukludnila porozpravali sme sa, co sa stalo. Teraz ma 2,5 roka a nejake drobne a taketo amoky nevava, obcas sa rozculuje ked neni po jej, ale stale je toho menej a menej.

hennyinnsbruck
9. okt 2022

@elizabet173 ja si myslim ze by si to dieta casom zvyklo na komunikaciu…urcite tomu treba cas a skusat,mozno daco nastudovat ,ale je to isto lepsie riesenie ako nechat ho revat .

elizabet173
9. okt 2022

@hennyinnsbruck súhlasím

autor
9. okt 2022

Ďakujem že má chápete a že ste mi napísali svoje riešenia. Musím niečo zmeniť a dám na vaše rady aby ma takpovediac neporazilo. Sú aj pekné dni, ale niektoré dni sú také že je to nad moje sily.
A skúšali ste aj knihu 7 jazykov lásky pre deti, mám skúsiť?

beata_k
10. okt 2022

@liv1 Funguje iba obcas 🙈

mikadooo
10. okt 2022

Urob si ešte dve ďalšie a pri tom poslednom ti to už fakt bude fuk... Vlastná skúsenosť 😂. Dnes malý reval ráno, že on je chorý a nejde do škôlky. Do vecí som ho obliekala na panelákovej chodbe pred zabuchnutými vchodovými dverami, aby mi nezdrhol do postele zas 🤷. Ale - podarilo sa, dostavila som sa do roboty ako tak načas... Prajem ti PEVNÉ NERVY z celého srdca (alebo si skús opakovať - je to len fáza, je to len fáza,... Mne to síce na dlho nepomohlo, ale naozaj to jedného dňa prejde).

liv1
10. okt 2022

@beata_k aspon obcas 😂😂😂

beata_k
10. okt 2022

@liv1 😄👍

autor
14. okt 2022

@mikadooo si podarená 😆 áno aj ja som už išla ráno do škôlky ako divozienka a až z práce ako človek 😆 a dieťa ešte úpravy vo výťahu lebo obuté začalo panikáriť že neide do škôlky 🙄
Od takej mamy ako som ja, by som sa ja ako dieťa tešila do škôlky 😁