Sama sa starám o dieťa

dianna3571
20. nov 2016

Ahojte..už 4 mesiac sa o dcérku starám sama nakoľko sme sa z priateľom po jej narodení rozošli kôli svokre s ktorou som sa pohádala aj kôli môjmu správaniu lebo som bola panovačna a vždy bolo moje posledne slovo..za tie 4 mesiace sme v pravidelnom kontakte aj spolu občas spávame no otec malej je má také stavy že raz chce byt snami a raz nie..stále hovorí,že už neverí že sa zmením a že znovu nechce riskovať to že sa rozíjdeme..občas si vypije a hrá automaty,každy deň chodí do posilky a každy piatok večer von s kamaratmi..neviem čo si mam o tom myslieť..malú už vyše mesiaca nevidel lebo že vraj vie že donekonečna mu ku nosit nebudem takže radšej ju teraz nebude vídať aby to nebolo pre neho horšie..myslím si,že celé je to na hlavu..hovorí,že ma nenávidí kôli tomu že som mu zobrala dcéru a zato že ma miluje stále viac a viac a ide sa z toho zblázdnit..nechce aby sme boli v kontakte lebo potom si robi ilúzie o tom že by sme boli spolu čo on už nechce..fakt neviem čo si o tom myslieť..aký máte nato názor?

alexandraalexandrova
20. nov 2016

Moj nazor je taky ze si poriadne naivna! Tvoj priatel je magor, ktory s tebou pekne manipuluje a oblbuje ta. Keby teba a malu lubil, tak by poprve od vas ani neodisiel, podruhe by sa vsemozne snazil aby malu videl co najcastejsie, a aby sa veci medzi vami dali do poriadku. A co robi namiesto toho? Pije, hra a chodi sa predvadzat do posilky, vyhovara sa na blbosti a v podstate na vas dve zvysoka kasle. Je to chlap od ktoreho je dobre len utekat co najdalej. A nechapem ako ti toto nemoze byt jasne...

sibalka21
20. nov 2016

@dianna3571 On ti dal to hlavy taketo omacky a ty si mu uverila ze ty si ta zla... Pekne no.. Neviem aku radu chces... Podla mna skor on nech aby ty si si zacala robit nejake iluzie, ked ho to prestane bavit.... Keby ta tak strasne miluje aj dcerku tak by ju vidal kedy by mohol a nie ze koli tomu ju teraz mesiac nevidi, to co je za debilnu vyhovorku?? Ocividne mu vyhovuje viac takyto vztah a ked ma toho dost a chce si uzivat tak ti trepne taketo veci... Je to dost smutne

lubkavargova1
20. nov 2016

on si nerobi ulizie..to ty si robis

dianna3571
autor
20. nov 2016

@alexandraalexandrova vela raz som mu presne tieto veci vyčitala ale on mi stale odfrkne ze toto vsetko je koli mne,lebo mam velje usta lebo som panovacna a vsetko zle len na mna.ze sme sa rozisli lebo somnou uz nedokazal zit koli mojej povahe atd..

dianna3571
autor
20. nov 2016

Najhorsie natom je,ze byvame v jednej dedine..takze vyhnut sa jeden druhemu je nemozne..ja cele dni doma sedim s malou s on je vkuse niekde..

pribinak
20. nov 2016

Preco nejdete spolu napr k psychologovi? Ci do poradne?
Dievčatko je malicke, mozno by bolo fajn skusit to spolu kvoli nej

Inak, on asi vidi, ze mas výčitky a vie to pekne využiť....

sissy27
20. nov 2016

@dianna3571 môj názor? že si úplne blbá, nech mi je odpustené... rozišli ste sa a ty s ním ďalej spávaš?? on slope, gambluje, fláka sa s kamošmi, zveľaďuje sa vo fitku, teba aj malú má hlboko v päte a ty žereš tie kecy o tom, ako ťa miluje?? to ti dúfam hovorí cestou z flámu po 10 vodkách s plnými gulami...
malú nevída preto, lebo nemá čas a chuť popri všetkých svojich aktivitách... a ty si ľahko dostupná kedykoľvek, nemusí ťa ani len na drink pozvať...
daj si malú zveriť do svojej opatery, zároveň požiadaj o výživné a určenie času, ktorý bude tvoja dcéra tráviť so svojím oteckom... a potom uvidíš tú "lásku", keď ti bude musieť platiť a každý druhý víkend sa starať o malú a ty si budeš môcť vyraziť von... ale vlastne - stretávať sa s dieťaťom bude len jeho právo a nie povinnosť, takže nepôjdeš nikam, lebo aj tak si pre ňu nepríde...

dianna3571
autor
20. nov 2016

@sibalka21 Po dvoch mesiacoch navrhol aby sme sa dali do kopy ale mal dve podmienky..1.aby sme sa odstahovali o 20km dalej do mesta koli tomu aby som nebola v kazdodennom kontakte so svojomi rodicme u ktorych byvam s cim nesuhlasila lebo sa mi to zdalo absurdne kedze mamina mi pomaha s malou alebo po 2.aby som sa udobrila s jeho matkou a aby som mu dovolila malu nosit tam na navsetvy podotykam bezomna! A navyse jeho rodicia od kedy sme zvlast malu nevideli a absolutne ziadny zaujem o nu neprejavili a z tohto dovodu som ani z touto podmienkou nemohla suhlasit. On naschval tlaci nasu fceru na svojich rodicou ktorych ani ja ani mala nezaujimame..a v posdtate koli tomu sme stale zvlast..urobila som chybu ze som nepristupila ani na jednu z jeho podmienok?

dianna3571
autor
20. nov 2016

@sissy27 otcovstvo nepriznal koli rodnemu listu ktiry nenasiel a od vtedy o tom rec ani nebola. Platil na nu 1x100 eur dalsi mesiac uz dal len 60uer a tento mesiac ani cent a zaraba vyse 400eur zije u matky a jej dava celu vyplatu lebo cely mesiac od nej berie peniaze do posilky na naftu do stroja a kto vie este naco..

moni244
20. nov 2016

@dianna3571 boze, ty mas kolko rokov? A on? Tolka naivita v tebe. Spravas sa ako decko a nie ako dospela zena, kolko pomoci potrebujes so 4 mesacnym babom, ked nepracujes? Ako dvaja pubertiaci, cele zle

ajana1
20. nov 2016

Hlavne s nim prestan spavat alebo Sa aspon chran aby si neskoncila s dvoma detmi od otca roka. Dufam Ze ti Na male aspon prispieva a ak nie zacni najskor toto riesit!

dianna3571
autor
20. nov 2016

@ajana1 otcovstvo nepriznal koli rodnemu listu ktiry nenasiel a od vtedy o tom rec ani nebola. Platil na nu 1x100 eur dalsi mesiac uz dal len 60uer a tento mesiac ani cent a zaraba vyse 400eur zije u matky a jej dava celu vyplatu lebo cely mesiac od nej berie peniaze do posilky na naftu do stroja a kto vie este naco..

sibalka21
20. nov 2016

@dianna3571 Ach si strasne naivna... Ked nieje v rodnom liste, nema na nu ziadne prava, cize v ziadnom pripade by som mu ju nedala a nevymyslaj prosim ta a odstrihni ho od svojho zivota... Vyuziva ta, vie ze mu das sex, ze mu dovolis stretavat sa s malou a ked ho to prejde a chce sa ist opijat a hrat automaty natrepe ti do hlavy ze je strasne zraneny a nechce sa s teboou stratavat lebo mu to ublizuje.... On ma podmienky pre teba tak ty si si mala tiez dat... Na tvojom mieste, ak by si to teda chcela napravit za kazdu cenu a byt s nim... Pristupila by som na to ze sa odstahujete ale pod tou podmienkou ze ti bude pomahaat ako otec dietata, a budete rodina ako sa patri, cize ziadne kazdodenne chlastacky a v ziadnom pripade automaty..... Inak to naozaj nema zmysel, v opacnom pripade by som ho dala na sud, aby mu uznali otcovstvo a urcili vyzivne....

ajana1
20. nov 2016

@dianna3571 tak ist spravit test otcovstva a na sud o priznanie vysky vyzivneho. Pripadne ak chce Len rodny list tak zbehni Na matriku po kopiu. To je fakt blba vyhovorka a hlavne to ries kvoli dcerke do buducnosti.

dianna3571
autor
20. nov 2016

Zaraba cca.420eur z toho by bolo vyzivne co myslite kolko?50eur? A za tie mu mam davat dceru?aby ju nosil medzi ludi ktorych nezaujima a ktorych nepozna?ved mala bezomna neostane ani minutu ked je hore..je namna velmi naviazana a jeho ledva pozna..

sissy27
20. nov 2016

@dianna3571 to je čo za výhovorku, že otcovstvo nepriznal kvôli RL, ktorý nenašiel??? na priznanie otcovstva nepotrebuje nič iné okrem svojho občianskeho preukazu a ísť s tebou na matriku, kde podpíše jeden papier !!! a keby nevedel nájsť aj ten, tak úplne postačí, aby si si dala návrh na súd o určenie otcovstva... len prepáč, ale ty asi tiež nebudeš najostrejšia ceruzka v krabičke...
každopádne - nie je v rodnom liste, nemá síce ani žiadne povinnosti voči dcére, ale zas ani žiadne práva... takže je čisto na tebe, ako sa zariadiš... len používaj prosím ťa antikoncepciu (nech ti ju predpíše lekár, nie že "dám si pozor" alebo neplodné dni... ), lebo to, že niekto je schopný rozmnožovania sa, ešte neznamená, že by aj mal...

sibalka21
20. nov 2016

@dianna3571 Sud urcite nedovoli stretavanie sa bez tvojej pritomnosti, na to je prilis mala .... Ale tak co teda riesis? Jaky je tvoj problem? Spavas s nim ale malu mu neukazes ani jeho rodicom? Tak co chces? Ved s nim prerus kontakt a hotovo...

dianna3571
autor
20. nov 2016

@sibalka21 hej?a ako ked byvame v jednej dedine?staci ist do obchodu a uz sa stretneme uz komunikujeme..to neni take jednoduche..

lucinka511
20. nov 2016

@dianna3571 zabudni nanho.a radsej si daj do poriadku otcovstvo aby ti platil na malu...Amo dospely muz dava peniaze mame a ona mu udeluje pridel? Nehnevaj sa ale taky chlap .nieje ziadny chlap. este k tomu hra automaty.no treba ti takeho?Radsej nech si hlada lepsie platenu robotu aby mohol poriadne platit na dceru.kedze si na nu sama.

dianna3571
autor
20. nov 2016

Som finančne zabezpečena u svojich rodičov a on to vie..preto si nerobi tazku hlavu z toho ze ani tento mesiac jej cent nedal..dobre vie ze sa dokazem o nu sama financne postarat..

sibalka21
20. nov 2016

@dianna3571 No normalne, nerozpravaj sa s nim?? Vidis problem tam kde nieje, on nepracuje? Co je cele dni doma? Ved chod do obchodu ked je v robote... Sama pises ze furt volade beha, tak sa nevyhovaraj ze sa nieco neda, ked sa to da velmi lahko.... Ja mam dvoch byvalych z tej istej dediny ako som ja a nevidela som ich ani nepametam, ja som doma s malym a oni pracuju a maju svojich kamaratov a svoje zivoty.... Vsetko sa da, len treba chciet ;)

lucinka511
20. nov 2016

@dianna3571 tak ty sa o nu financne nedokazes s rodicovskeho orisoevku postarat.postarat sa o nu dokazu tvoji rodicia!!!! A ty bud zodpovedna a pohni rozumom a zacni si vybavovat priznanie otcivstva.nech sa otecko stara a nehra ken automaty..takyto pristup k zodpovednosti!!!!!!

sibalka21
20. nov 2016

On sa s tebou stretavat nechce, neplati ti na malu, si financne zabezpecena, cize nepotrebujes od neho peniaze... Malu uz nevidel mesiac a nemaju o nu zaujem... Co este chces? Nebud v oblakoch, proste zi svoj zivot, on s tebou nic nema... Dokonca ani na papieri nieje napisane ze on je otcom... Pretrhni tu snuru co ta s nim spaja a hotovo...

dianna3571
autor
20. nov 2016

@lucinka511 ja dostavam matersku vyše 350eur ked už sme pritom..a jemu je jedno či sa staram ja alebo moji rodičia..vie že oni sa staraju aj budu starať..jednoduco radšej dá peniaze matke ani dcere..

lubkavargova1
20. nov 2016

Je sikovny..dobre to s tebou vydrbal. Vyzivne neplati, ty si len priatelka ktorej prakticky nemusi nic davat. Rodicia sa o teba postaraju...on si zije zivot slobodneho muza. Ked treba sex tak mu doprajes. Velmi sikovny, klobuk dle. To sa len tak nevidi. Nezvyknem fandit chlapom, ale tento sa mi paci ako si to poriesil...a este aj oblbol ze ty si ta zla.

dianna3571
autor
20. nov 2016

@lubkavargova1 tak toto mi fakt pomôže

lubkavargova1
20. nov 2016

@dianna3571 ked mu prestanes roztahovat nozicky, tak uvidis ako mocno jemu na tebe a dcerke zalezi.

lucinka511
20. nov 2016

@dianna3571 ano ale za par mesiacov dostanes uz len 200eur.takze tak ci tak sa staraju o dceru len tvoji rodicia .kedze tych 350 to mas tak akurat pre seba....

moni244
20. nov 2016

@dianna3571 ty potrebujes otvorit oci, sladke recicky a lutovanie ti nepomoze.

dianna3571
autor
20. nov 2016

@lubkavargova1 stalo sa,..mesiac som snim nespala