Samota a bolesť - som vdova s tromi deťmi

mamkalenka
19. jan 2013

Nič nepomáha ,,ani čas..všetci mi vravia treba len čas...len ten čas bolí ešte viac..ked som asi pred rokom písala o pomoc pre svoje deti ,,ani som len netušila že padnem na ešte večšie dno a zabije ma psychyka ešte večšia ako mám...stretla som sa tu z opovrhnutím nepochopením ale som tu našla senzačné ludske duše..babenky dakujem každej z vás...no nie o tom som chcela...neviem či si spomínate na moj príbeh,,,matka prosiaca o pomoc pre svoje deti trpiace chorobou ocka a nedostaku,,,od apríla 2012 sme už samy...bez ocka bez miljuceho manžela...odišiel..navždy ,,choroba bola silnejšia ako naša láska...odišiel od svojich detí ..do neba aby sa stal anjelom..neskutočna bolest ,,bezmocnost ked musíte vziat deti zo školy a povedat im že ocko...neskutočne utrpenie bolest vás zabija nedá vam dychat žit ..ked sa vás dieta opyta mami kde je ocko ???ako to vysvetlit dvojročnemu dietatu ???no teraz už vie kde je,,vie že je v nebíčku..no ked počuje zvuk sanitky spýta sa ocko zasa umrel ???ach ...čo robit ako žit,,,ako vychovat deti,,ocko tak velmi ta potrebuju ,,dat otcovsku radu 14 ročnemu synovi..podelit sa s ním o prvu lasku...tak velmi by som im chcela nahradit ocka,,no to nedokažem,,,som zufala..neviem sa s tým zmierit,,stat sa v 32 rokoch vdovou s tromi detmi ,,s dlhmi na krku,,,ako to zvladnut..najmaldšia dcerka chorá do práce sa koli nej nedostanem,,už ani ta chudoba človeka tak nezabija ako ta psychyka..bojím sa že nezvladnem deti,,,že sa zložím,,že v niečom zlyhám...bojím sa že ten život sama neutiahnem..som psychycky na dne,,manžel mi velmi chyba plačem každu noc..chodím na cintorín a tam sa vyplačem vystažujem..musím lebo to všetko dusím v sebe,,a nechcem aby ma deti videli ako trpím..no viem že vo svojich malych srdiečkach trpia aj oni...viem nie som prvá ani posledna ,,no neviem s tým jednoducho žit.... ☹

mamkalenka
autor
12. apr 2013

@jeackynka
@jeackynka ahoj moja....neuveríš ale ja mám taký vdovsky dochodok ,že sa s toho žiť nedá...moj vdovsky je 77 eur a deti maju 51 sirotsky ..spolu mame 230 eur ..s toho sa žiť nedá,,.manžel mal velmi nizky invalidny len 200 eur a z toho mi vyratali vdovske,, 😢

jeackynka
13. apr 2013

@mamkalenka tak to mi je luto,to je ozaj malo,Ja ked zomrel manzel tak som aj pracovala kedze deti uz boli vecsie,myslela som to tak ze mne vtedy financne sa to dalo ako tak zvladat .....drzim palce nech sa vsetko zle na.dobre obrati.

mirinda10
16. apr 2013

@mamkalenka nechcela si si predlzit rodicovsky do 6rokov dcerky ak mas malu choru, tak by sa to dalo urobit a ak z toho dovodu nemozes robit. Inak budes musiet riest aj bytovu otazku naklko ak mas pliesen a vlhke steny ohrazujes zdravie seba a deti a to je zacarovany kruh, budu stale chore a budes potrebovat peniaze na lieky. Ja viem. je to tazke a nechapem ako moja stara mama prezila ked sa stala vdovou v 33 rokoch v roku 1956 a mala 3 deti asi v tvojom veku. Dedo zomrel do roka na leukemiu a muselo to byt hrozne, vtedy skoro nic nedostali az po par rokoch uzakonili sirotske a vdovske. Nemozes nechat malu u starych rodicoch alebo u nejakej znamej ,co je na materskej aby si mohla ist niekde robit? Drzim palce.

mamkalenka
autor
18. apr 2013

@jeackynka dakujem,,,

6zmysel
4. nov 2013

@jeackynka ahoj mne sa to stalo pred par dnami umrel mi priatel nechal mi tu 3mes dcerku nadovsetko nas miloval..ako si sa s tym vedela vysporiadat stale na neho myslim.Dokazala si milovat ineho muza bez toho aby si nemyslela na toho ktory ti umrel? Ako si zaplnila tu nekonecnu prazdnotu a samotu? Nemala si pocit ze tu ranu nezvladnes ze sa zblaznis? Aj po tych rokoch to stale tak boli a musis na neho mysliet kazdy den?

buducamama
7. nov 2013

@6zmysel - to mi je velmi luto :( Prajem vela sil!! Teraz byvate u rodicov?

6zmysel
3. dec 2013

Prihovaram sa mu kazdy den stale sa to zda ako zly sen.. neviem tiez ako dalej s byvanim, financne atd..ale viem jedno zlozit sa nesmiem uz len z lasky k svojmu priatelovi ktoremu som porodila dieta a aj z lasky k svojmu dietatu musim prijat osud taky aky mam a usmievat sa kazdy den aj cez slzy.

mairi1
12. jan 2014

@6zmysel @astera zomrel mi manzel pred 10 dnami.SAliem bolestou a zvladam to len vdaka tabletkam.Mame 2 rocnu dceru. ...

6zmysel
12. jan 2014

@mairi1 Viem je to strasne kto neprezije nepochopi. Tie spomienky ..ten fakt ze zrazu neexistuje ten clovek ktory bol s tebou kazdy den ten okolo ktoreho ss tocil tvoj svet tvoja buducnost ten clovek na ktoreho si sa spoliehala a milovala ho..zrazu zmyzol a uz sa nikdy na teba neusmeje. Ale ja verim tomu ze sa na druhej strane stretneme a povie mi ze je na mna pysny ako som to zvladla a odpociniem si po tazkej zivotnej skuske v jeho naruci. Zo zaciatku tomu nemozes uverit co sa stalo ked ho vidis v truhle mas pocit ze sa psychicky zrutis nemozes sa tam divat lebo ti odtrhne srdce kazdym dnom to je horsie ten smutok..chyba stale viac a viac ale potom si jedneho dna povies ze musis ist dalej!! Nesmies to vzdat tak by to ani on nechcel! Drzim ti velmi palce caka ta tazke obdobie ale ver mi ze sice ta bolest na dusi ostane ty casom musis chytit zivot do svojich ruk.

karin_33
7. feb 2014

☹ to je strasne je mi to strasne luto a prajem celej vasej rodine vela sil a zdravia !!!! drzim palce do zivota ☹ ☹ ☹

tauta
20. feb 2014

je mi ľúto,čo sa vám prihodilo,viem vás pochopiť ako to veľmi bolí.Ja som vdova už - v apríli bude 6 rokov. Stále to bolí , no pochopila som,že musím žiť ďalej už kvôli synčekovi. A všetko zariadiť tak aby bol on šťastný.Teraz v septembri sme sa presťahovali k priateľovi. Pravdu poviem,je to všetko iné a také ako to bolo predtým už nebude. Zamilovať sa už neviem .

dommcaa
11. mar 2014

Dobrý deň, je mi ľúto čo sa Vám prihodilo. Viem, že nieje ľahké sa vyrovnať so stratou blízkeho. V takejto chúlostivej situácii sa na Vás obraciam, či by ste mi neboli ochotné vyplniť dotazník, ktorý je určený pre osamelých rodičov. Je kratučký, nezaberie Vám veľa času a veľmi mi pomôžete.

Link na dotazník: https://docs.google.com/forms/d/1wg_51VyEda7bHM...

shaga
15. mar 2014

Dobrý deň, ja som tiež stala vdovou pred pár dňami.zomrel mi manžel náhle a nečakane, neviem ako sa s tým vyrovnám je mi smutno a veĺmi mi chýba.Citím veľké prázno

mery1412
25. mar 2014

Dobrý deň.Mám 35 a pred rokom som sa stala vdovou.Neprajem nikomu ten hnusný pocit bezmocnosti,smútku,zúfalstva,strachu z toho ako budeme dalej žiť bez neho ☹ Zrútil sa mi celý svet.Strácala som chuť do života.Vyrovnať sa stým nedá.Len sa človek naučí žiť s bolesťou.Mne veľmi pomohlo že som išla ku psychiatričke a bola a stále som pod jej dohľadom.Kedže som mala problémy akékoľvek jedlo dostať do seba,bola som nútená niečo začať so sebou robiť.Kvôli sebe a hlavne kvôli deťom 15 ročnéj dcére a 6 ročnému synovi.Však som im už zostala len ja ! :( Lekárka mi nasadila lieky s ktorými som to zvládala lepšie.Nechcela som aby deti trpeli ešte viac kvôli mne.Všetko je to ešte stále dosť ťažké.Ale mám zdravé detičky a to je môj zdroj energie.Ked mi je veľmi ťažko tak si poplačem.Chválabohu mi moja rodina pomáha ako vie a som jej zato zo srdca vdačná.Kedže nerobím je to o to ešte ťažšie.Netreba sa preto báť vyhľadať odbornú pomoc,nie je hanba ísť ku psychiatričke!Je to rovnaký lekár ako hociktorý iný.S tým rozdielom že pomáha ľudom ľahšie zvládať ťažké situácie v tejto beztak ťažkej dobe.Treba zahodiť predsudky.Mne to ozaj pomohlo v tých najťažších chvíľkach.

mamiatko
26. mar 2014

Dievčence moje zlaté , tak mi je to ľúto ,posielam Vám aspoň objatie . ☹

mairi1
26. mar 2014

@mery1412 ja chodim tiez k psychiatricke a bez liekov by som to nezvladla

mairi1
26. mar 2014

Zaloziili sme sukromnu skupinu "Mame ocka v ocka v nebicku" pre maminky.ktore sa ocitli v tejto tazkej situacii. Napiste IP na pozvanie.

marijja
27. mar 2014

mamkalenka,narástla mi v krku obrovská hrča.....čo povedať...slová sú tu nič,prajem ti veľa sily ,aby si to všetko zvládala.ja mám tiež tri deti a aj manžela a je to ťažké vyžiť v dnešnej dobe.keď si pomyslí nato ako niekto dá za kabelku 1000 eur ,a ty to máš pomaly na štyri mesiace tak mi je nanič...viem každý si je strojcom svojho šťastia,ale niekedy sú situácie keď si človek povie prečo práve ja???boh to asi tak chce???prečo berie ľuďom to čo potrebujú???neviem sa vžiť do tvojej kože ale mne pomáha keď sa trápim rozprávať o tom a myslím že aj tebe...rozprávaj,sťažuj sa plač,krič...taká rana neprestane bolieť úplne nikdy,čas síce rany zahojí ale jazvy sú stále.a socialny systém je jeden bordel.moja mamka je sama a je CID a dostáva 145 eur,to sú všetky eurá ktoré jeje priznali.smiešne...a ospravedlnujem sa za to čo teraz napíšem:cigáni si vedia zariadiť všetko,stále sa im pomáha a takým ľuďom ako je tvoja rodina by sa malo pomáhať v prvom rade...ale to je ten po....ý systém.ja ti budem držať palce,nech ti život prináša dobro nech vám svieti slniečko...veľa síl do ďalšieho žitia... ☹ 😒

tauta
2. máj 2014

@shaga je mi to veľmi ľúto, najhoršie keď niečo také čítam,tak sa mi všetko vracia. Pred pár dňami to bolo 6 rokov,ani neviem ako to zbehlo,ale nieje deň kedy na manžela nemyslím,aj keď mám priateľa a bývam už inde. Je to pre teba veľmi ťažké, ale nevzdávaj sa s dieťatkom budú aj krajšie dni,aj keď ten ocko bude vždy chýbať. Môj synček aj keď si tatinka nepamätá, mal vtedy 7 mesiacov, spomína mi ho niekedy. Veľa síl ti prajem,ale ty to zvládneš a trošičku bude lepšie.

vierockamatkova
29. feb 2020

@mairi1 dobrý deň existuje ešte ťa skupina

mairi1
7. mar 2020

@vierockamatkova skupina existuje, ale nikto tam uz dlho neprispel. Ak sa chces porozpravat,napis sukromnu spravu.