Samotné bývanie s dieťaťom

linkins
18. máj 2021

Ahojte,
Mám taký problém.
Som slobodná mamička a mám 2 ročnú dcéru. 2 roky bývame u mojej mamy. Až teraz sa mi podaril nájsť vhodný podnájom. Za tie roky si dcéra na babku zvykla. Bojím sa ako bude zvládať odchod a zvyknúť si,že bývame samé. Ako dcéru "odpútať" od babky? Ako si má zvyknúť,že budeme bývať samé?
Ďakuje. za rady

syslik81
18. máj 2021

2 rocne dieta si zvykne rychlo a byvat s nou sama jej len prospeje ..

pribinak
18. máj 2021

@linkins tie roky..... myslela som že dieťa má 12 rokov. 2 ročná si rýchlo zvykne. Deti majú Radi objavovanie nového. Nový bývanie, ihrisko, ľudia okolo.
Budeš prekvapená ako rýchlo si zvykne

78787878
18. máj 2021

@linkins Uplne bez problemov si zvykne. V tomto veku sa prisposobi extremne rychlo, mozno sa 2-3x spyta na babku a tym to skonci.

mogaa
18. máj 2021

@linkins tak predpoladám že babku úplne "neodstrihneš", takže stačí povedať že príde k vám v sobotu a dcérka jej ukáže novú izbičku, nové hračky....

panelacikova
18. máj 2021

@linkins normálne si zvykne, neboj sa. a k babke sa bude aspoň tešiť 🙂 bude to pre ňu lepšie, bude mať zmenu, nové bývanie. občas zájdete k mame alebo jej ju necháš postrážiť. dieťa bude spokojné... ja som robila zmenu s dcérou (doslova zmenu s bývaním) v jej 2,5 roku, potom 3 rokoch a napokon 7 rokoch. všetky zmeny prijala absolútne bezproblémovo, dokonca sa na ne tešila, mala radosť, že má "nový byt" 😀

emilius03
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
19. máj 2021

@linkins Ja by som sa snazila prezentovat nove byvani velmi nadsene a pozitivne pred dcerou. A aj babka by to mala tak prezentovat. Nesustredit sa pri vysvetlovani na to ze babaku bude vidiet len cez vykend ale skor hovorit o novych dobrych veciach.