Problémové bývanie a vzťahy

moniika190
11. nov 2020

Ahojte, chcem sa asi len vyrozravat, lebo v podstate nemam ani komu. Pride mi ze ma sklamali vsetci moji blizki... Som mama na materskej, mam 3 rocnu dceru a pol rocneho syna. Som vydata, s manzelom vsak nezijeme v jednej domacnosti, zijem s detmi u rodicov, kde byva aj starsi brat. U manzela sa byvat s detmi neda, nakolko aj on zije s rodicmi a nieje tam miesto. On nechce zit s nami u mojich rodicov, nutit ho nemozem. Momentalne staviame dom, je to vsak este tak cca na rok, kym by sa dalo prestahovat. Kvoli peniazom, ktore do stavby vrazame si nemozeme dovolit nejaky podnajom. No a moj problem je situacia u nas doma. Mam problem s bratom, nevychadzame spolu, momentalne sa vobec nebavime a v dome sa obchadzame, co je celkom narocne. Konflikt rozoberat nebudem, je to na dlho. Brat je velmi tazka povaha a nedokazem s nim uz normalne vychadzat. Sklamala som sa v nom. A co ma sklamlo este viac je, ze na jeho strane je aj mama, ktora mi velmi pomaha, ale zranuje ma ze neda za pravdu aj mne, podla nej som na vine iba ja. Nevidi vobec ziadnu chybu v bratovi, len vo mne. Sklamanim je pre mna aj manzel, o vsetkom vie, vie ako sa trapim a ze to ma vplyv aj na deti ale nevie mi nijako pomoct. Viem ze nema ako, ale cakala
som aspon psychicku oporu, ale jeho ako by sa moje problemy ani netykali. Zije si svoj zivot. Viem ze kym sa neprestahujeme ine to nebude, ale ja neviem ako dlho toto vsetko este vydrzim, ozaj by som odisla ale z rodicovskeho prispevku si podnajom dovolit nemozem a peniaze potrebujeme na dokoncenie domu. Som ako v zlom sne.....

maximilie
11. nov 2020

Ten MK je oveľa zaujímavejší ako TV, či FB či Instagram. Prepáč nepomôžem ti, lebo myslím, že sa ani nedá, ale rada si prečítam príspevky. Teším sa na pribinak ;)
.... Nezijes a mužom.... Lebo u neho sa nedá, ani u vašich lebo on nechce???? WTF???!!!!
Pol ročné bábo k tomu????
Niektoré príbehy mi už fakt prídu nereálne

baccio
11. nov 2020

@moniika190 prepáč ale to že nežijete ako manželia spolu je cele zle. Ako že nieje miesto? Moja sestra bývalá s manželom a tromi deťmi v rodičovskom dome v jednej izbe....kým si nepostavili dom.Hned ako mohli sťahovali sa do svojho. Takže na tvojom mieste idem za manželom hoc len do jednej izby. Ono sa to dá vydržať tých pár mesiacov kým by ste sa presťahovali....ale určite by ste ako manželia nemali žiť od seba.Ako to vnímajú deti?

maximilie
11. nov 2020

@moniika190 jasné že si žije svoj život...veď odmietol s vami žiť ako rodina. Čo čakáš od takého muža?

jana005
11. nov 2020

@moniika190 neporadím, lebo je to mimo môjho chápania.
Len držím prsty, nech sa ti nejak dá doporiadku.
Ale ozaj nechápem, to ste sa zobrali, a od začiatku bývate každý inde? Prečo nie si s ním zatiaľ aspoň u jeho rodičov? A výhovorka, že nie je tam miesto, je akurát tak pre malé deti.

moniika190
autor
11. nov 2020

@baccio tam to ozaj nejde, manzelova izba je obyvacka aj s kuchynou, ako tam vtrepem este aj dve deti... bol isty cas u nas ale nevyhovovalo mu to, tak sme to poriesli tak... hadat sa este aj s nim nechcem

limetka69
11. nov 2020

Normalna rada by sa mozno nasla keby si prezradila pointu, cize ten vas problem. Tocis okolo niecoho, o bratovi, o mame, o tom cia je je to vina, a pointa nikde. To s muzom ani komentovat nebudem, to mi pride uz ako scifi, to vase manzelstvo.

moniika190
autor
11. nov 2020

@limetka69 je to na velmi dlhe rozpravanie, pointa je v tom ze vsetkemu som na vine vzdy ja....

limetka69
11. nov 2020

@moniika190 no tak asi si. Neviem co ine na ti napisat, kedze nevieme o co vlastne ide.

moniika190
autor
11. nov 2020

@maximilie som rada, ze sa aspon niekto bavi, ked uz ja nie.

diewcatqoo
11. nov 2020

To vazne vam ten dom stoji za to? Nedokazem si predstavit, ze mam dve male decka, ja zijem u svojich rodicov, chlap u svojich... ale staviame dom a mozno o par rokov, ak este spolu budeme, tak v tom dome budeme zit. Sorry, ale taketo riesenie je na hlavu.
Jasne, ze chlap pre teba nenajde pochopenie v tomto probleme, ked s vami nezije a nevidi ten kazdodenny tichy konflikt s bratom. Uprimne, keby som na mieste tvojho chlapa a zijem takto u mamky a zena s detmi inde, tiez by ma zenine zabomysie vojny s rodinou nezaujimali. Naco, ak s nimi nezijem.

baccio
11. nov 2020

@moniika190 ste rodina....máte byť spolu...treba nájsť kompromis ale aby ste boli spolu......takto sa odcudzite.

ivca88
11. nov 2020

@diewcatqoo keď ho postavia, tak sa vlastne aj rovno rozvedu .. (alebo budú spolu len preto, že majú majetok)..

Kocka, prepáč, ale odísť od deti a ženy lebo mu to nevyhovovalo?
Keby mám bars aj na karmiatke spat, tak by som od rodiny neodišla..
Mne by ten dom sa to absolútne nestal.

maximilie
11. nov 2020

@moniika190 prepáč , nie nebavím sa na tvojom trápení, len to máte naozaj veľmi veľmi zle zariadené. Myslela som to skôr tak, že ma ,,fascinuje" ako si niekto dokáže komplikovať či zničiť život.
Určite poriešiť spoločne žiť s mužom.... Uskromniť sa aj v tej jednej izbe ako rádia baby vyššie.

moniika190
autor
11. nov 2020

@maximilie ver, ze takto som to neplanovala. A dakujem, asi to v tej jednej izbe skusit musime.

diewcatqoo
11. nov 2020

@ivca88 zas, nedivim sa muzovi, ze nechcel ist k svokrovcom. Ani ja by som nesla. Mladi maju byvat sami. Ale taketo riesenie situacie, ze ona tu a on tam je fakt zvlastne.
A ako pises, zacnu spolu zit v dome a zistia, ze im to uz neklape a ze chlapovi prekazaju deti, pretoze s nimi netravil predtym cas v spolocnej domacnosti...

jana005
11. nov 2020

@moniika190 určite musíte. Lepšie tak, ako ty s deťmi inde.
Lebo sa ozaj váš vzťah nastrbi a už to o rok žiadny nový dom nezachráni.

moniika190
autor
11. nov 2020

@diewcatqoo uz len vlastne deti mu budu prekazat.... s detmi ma manzel velmi dobry vztah, dcera na neho neda dopustit a ja ho tiez milujem, len sme si to vsetko zariadili zial takto...

veronikaszabova
11. nov 2020

@moniika190 to ako ste sa dopracovali az sem?
2 deti, svadba, kazdy byva u rodicov...

ivca88
11. nov 2020

@moniika190 ale vy máte deti tu a teraz a nie o rok...
Ste rodina.
Nechápem prečo každý túži po dome a majetkoch..
Veď dom mohol prísť časom a on by zatiaľ mohol byť s vami. Vidieť deti vyrastať. Pomáhať ti, stat pri tebe ako partner, manžel...
To je rodina.
Vidíš že si nešťastná. Samú ta to trápi.
Nie je to takto správne.

A keďže sa muž odstahoval, lebo mu to nevyhovovalo, tak naozaj pochybujem že ste spolu ako rodina každý deň.
Tam asi nešlo o to, že by sa mu nepáčila posteľ u tvojich rodičov... Predpokladam,že mal problém tam byť s nimi a v tom prostredí.
Takže vás tam nechal, a on odišiel..

moniika190
autor
11. nov 2020

@ivca88 na zaciatku sme boli spolu, a riesili sme vlastne byvanie, to nie je o tom ze sa zenieme za majetkom. Robili sme to ako kazda druha rodina... no a ano, necitil sa tu dobre tak oddisiel ale je tu skoro kazdy den po praci, venuje sa detom. Nechcem sa s nim hadat, ze nas tu nechal aj pre neho je to tazke. Robi co moze aby sme cim skor byvali.... a nebude to prepychovi palac. Len ma proste sklamal momentalne jeho pristup k mojmu problemu, inak s nim nemam ziadne konflikty. Len teraz necitim od nikoho ziadnu podporu. A mozno som potrebovala pocut od vas tu, ze sa mam vykaslat na vsetko doma a ist za nim hoc aj do kuchyne..

evica01
11. nov 2020

Ja si myslim, ze ides na nervy kazdemu. Mame, bratovi, svokrovcom.
Este manzel to zvlada ako tak, aj to ti vadi, ze mu nic nevadi.
Ty nebudes stastna ani v tom dome. Mala by si na sebe popracovat. Mas pocit nedocenenia a to ide okoliu na nervy. Nik ta nepochvali, nik s tebou nedrzi, nedaju si vysvetlit, nechapu ta...
Prehodnot svoje myslenie. Nik nie je na teba zvedavy. Tvoja mama ma dve deti. Tvojho brata ma rovnako rada ako teba. Nerozmyslaj nad bratom. Ani on nad tebou nerozmysla.
Ked sa zbavis pesimizmu tak uvidis ake zmeny nastanu. Bude to fajn. Aj manzel bude rad s tebou travit cas. Len uz tolko nemel o sebe a svojich pocitoch.
Upec kolac, zacvic si ak sa ti da pri detoch, nieco vymysli.
😉

moniika190
autor
11. nov 2020

Co sa tyka vztahu s mamou sme kamosky a predstav si ze ma aj pochvali. Jediny problem je len kvoli bratovi, zial ona v nom chybu nevidi. Mam este jedneho brata a s nim a jeho rodinou problem nemam 😉 ale ano je pravda ze som pesimista, tak sa nad tym zamyslim.

janula12345
11. nov 2020

@moniika190 myslim, ze ta trapia viac nepodstatne veci ako to co by malo. Brat- ok tak nevychadzate. Je to amutne, ale zial, niektori ludia su ini. Mama- myslim, ze matoy maju vseobecne slabost na synov- prvych. Moja sa tiez vidi v bratovi- ten zbozny pohlad ked nanho pozrie- 🙏🥰.. netrap sa tym, ak je aj na teba dobra a mate fajn vztah i ked dava za pravdu jemu. Tvoj jediny problem je muz a spolocne byvanie. Uprimne, co to za otca a manzela, ze jeho pocity a pohodlie je nad rodinu?? Toto je problem a bude to horsie, ak nezacnete byt spolu. Ty s detmi nonstop, a on sa pride pohrat a zije svoj free zivot? Kedysi aj 3 rodiny zili v 1 dome a znasali sa. Vsetko je o ucte, respekte a znasanlivosti. A mimochodom, ze ste si urobilo v taketo situacii druhe dieta- nechapem...🤷‍♀️

slobodnamama777
11. nov 2020

Ja to mam trochu podobne,moj brat je lenivy chory blazon a jemu drzi stranu mama aj starká a podporuju ho v nicnerobeni,nebavim sa s nim, obchadzame sa, napadol ma nadaval mi takze hej trochu Ta chapem. No nejako je tazke odpustit, ze? Nosime to v sebe urazenosti,nepravosti. Moj brat nikde nepracuje 20 rokov, atd...hroza. otras. A mama tiez celkom zle. Niekedy ma ide šlaktrafit. Ale predstav si, ze je aj taka situacia v zivote, ze by si bola za toto co mas velmi vdacná. Aj ked to je zle. Ale sú horsie veci, ze keby si take veci zazila, tak by si prosila, toto mi Boze vezmi a uz nikdy sa nebudem stazovat ..na tychto okolo mna. :D su chvile tazke..nebudem blizsie opisovat..ked by si pochopila, ze to co mas aj ked to je zle, je este celkom super vlastne. Ver mi a zacni si radaej ciatat citaty na fb spoluzavislost. Naozaj su pre kazdeho na povzbudenie. To ze si psychicky zdrava a telesne zdravá ako tak a mas pri sebe zdrave deti o ktore sa mozes starat, ty ani si nevies predstavit ake to je stastie. Neuvedomujes si svoje stastie. Mas velke stastie ze si zdrava a mozes sa starat pokojne o deti. Byt s nimi a vidiet ich vyrastat. Potrebuju Teba . A inak ..snad nechces zit bez problemov? 🙂 :D joj to nejde, kazdy mame kriz,,treba niest svoj kríž. Statocne.Je to aj nasa skola zivota. Hej stastie v zivote je o vztahoch. A tie mame narusené. Treba to nechat to zlo hnevu,stale dokola a znovu, nechat to, ze večne to nebude trvat. Ako ti ublizuju? Ten stres pocituje aj brat, mamu uz nezmenis, oni su take slepe, moz o niekde hl oko vie,ale nechce si to pripustit, mozno by stratila nieco co ju drzí. No snad to nejako povolí, a vase vztahy sa polepsia, lasky je tak malo a tak ju potrebujeme, skus prestat sa trapit a zi svoje veci a moz o sa nieco pohne. Nechaj brata a mamu nech maju svoje zivoty ake majú, je to nespravodlive ale kasli na to. Skus a uvidis, uvolnit to napatie. Ak sa bude dat. Prestan riesit brata. Ty si tu pre deticky.

moniika190
autor
11. nov 2020

@slobodnamama777 ďakujem 😇 toto potešilo

maximilie
11. nov 2020

@slobodnamama777 veľmi krásne napísané aj pre nás ostatné, každý by si mal z toho niečo vziať. Ale zas na druhej strane podľa mňa sa netreba vždy uspokojiť s tým čo máme, a niekedy treba niečo urobiť preto, aby sme sa mali lepšie. Sú situácie, ktoré treba riešiť a dajú sa riešiť.

jakoma
11. nov 2020

@moniika190 mam v niektorych veciach podobny osud :D si moja menovkyna, mam dvoch bratov, z toho jeden problemovy a otec mu drzi stranu.. mame cca rok do dokoncenia domu a sme u mojich rodicov (bratia su prec). ale deti nemame.. je velmi dolezite ostat spolu ako rodina, aby spaval tvoj muz co najcastejsie u vas,najst kompromis.. aspon to striedat.. je to velmi tazke pre vztah stavat dom (pochopi len ten,co to zazije).. a uplne chapem,ze teraz nebudete odkladat dokoncenie stavby na neurcito,tiez by sme to neurobili.. ja si myslim, ze robite spravne,ak dokoncujete dom a vydrzat rok takto,ze muz bude pendlovat je lepsie ako teraz byvat u rodicov kym su deti male.. hlavne aby ste boli spolu a brata si nevsimaj,aj ked je to obcas tazke..sustred sa na svoju rodinu.. drzim palce

moniika190
autor
11. nov 2020

@jakoma ďakujem a tiež držim palce nech ste čim skor vo svojom.

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniika190
autor
12. nov 2020

@taskataska je pekne ako mi tu vacsina z Vas predpoveda ze ma manzel necha aj s detmi. Nie sme na rozvod. Uz sa na mna mohol vykaslat davno...