Šanca nájsť si bývanie s piatimi deťmi

2. jan 2023

ahojte,nie je mojim úmyslom vyplakávať,no skutočne potrebuje. poradiť,možno od niekoho,kto bol v podobnej situácii,alebo kto sa vyzná a vie poradiť.
napísala som si žiadosť o rozvod,po 15rokoch manželstva.
mame spolu 5 deti.Aku mám šancu s toľkými deťmi nájsť si bývanie?asi najskôr nejaký podnájom,na kúpu vlastného bytu by som určite nemala.
pochadzam z väčšieho mesta,mám tu prácu,kde zarobím 900e.
rada sa porozprávam o možnostiach,ak by naozaj niekto vedel poradiť.
ďakujem vám veľmi pekne.

autor
3. jan 2023

čítam každú jednu odpoved,radu,len nestíham odpisovať.
ste úžasne,ďakujem vám veľmi pekne,vážim si vás všetky ženy.je neskutocne,čím všetkým zlým si mnohé zeny vo vzťahu prejdu a nerozumiem tomu,absolútne.čo sa v tom človeku zlomí,čo sa začne odohrávať v jeho mysli,že potrebuje ublizovat.
začnem u pravnika,to je jednoznacne.
viem,že zo dňa na deň sa mi odísť nepodarí,no tu už nezvladam žiť,čiže ak sa mi podarí nájsť,vyriešiť nejaké bývanie pre seba a deti,odchadzam.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apolka77
4. jan 2023

Ja som prežívala to isté niekoľko rokov nazad. Niečo som mala ľahšie ako Ty napr.2 deti a niečo zložitejšie nevlastnili sme nič takže s peniazmi zo spoločného majetku som rátať nemohla.
Hoci spolu nežijeme po rokoch sa ten vzťah znormalizoval, ( dokonca mi kúpil darček na narodeniny, Vianoce) že sa vieme porozprávať , navstevuje decká aj keď naše sú už takmer dospelé.
On by chcel aj viac ale ja nie. Pretože aj tak stále pije to viem určite a Nikdy to tolerovať nebudem. ...po tých rokoch som si myslela že som mu aj odpustila ale viac x sa pristihnem že ťa bolesť a zrada ma natoľko poznačili že stačí málo ( z jeho rozhovoru) a spomienky sú tak živé že ho nenávidím a ľutujem zároveň ako všetko zničil a posral sebe a na pár rokov aj mne, deťom život.
Pravdaže má výčitky svedomia a tak to kompenzuje vysokými alimentami. V tomto je možno iný ako ostatní muži že sa mi cez peniaze nepomsti.
Tiež som sa zamýšľala čo sa v ňom zlomilo že všetko vymenil za chľast (pretože pravdaže obviňoval zo svojho nešťastia a pitia aj mňa) ale poviem Ti tak že veľa alkoholikov už ani nevie prečo pijú a prečo ťa fľaša je pre nich viac ako vlastné deti. Sú nešťastní, frustrovaní môj ex v sebe dlho živil hnev k rodičom doteraz a to už má 45 rokov im vyčíta čo povedali keď mal 5....je to taký samonasieraci typ bez pokory ktorý sa zacyklil na svojom nešťastí a fľaša mu v čase ľútosti pohladka zranené ego. Keď vytriezvel nikdy neveril čo povedal navystrajal...keď v spánku sa pomocil ešte miesto hanby a vytriezvenia som bola na vine ja lebo on má choré obličky a ja netuším čo si musel v detstve vytrpieť...hej len pomocil sa iba keď bol totálne na mol.
Teraz sa zato hanbí a zároveň alé stále pije no už u seba doma. Je mi ho ľúto mal toľko talentov a všetko premárnil a marni.
Mohol si žiť ako v rozprávke, deti máme zdravé veľmi šikovné, nekonfliktne. ....no predsa.
Na všetko my ľudia nemáme odpoved ...je to jeho rozhodnutie.
To všetko som ti písala aby načrtnúť že prečo sa človek tak zmení je jeho slabosť a strach sám zo seba..nevdak k životu, pýcha, pohŕdanie inými ...pokiaľ ho neosvieti sú to total stratené existencie. Žiaľ.
Jedine sa pomodliť za nič nič viac nepomôže.

apolka77
4. jan 2023

Za nich.

Ale Ty teraz musis riešiť seba a deti. Zvládneš to. A jeho poznatok že sa budeš vedieť postarať sama o 5 deti pravdepodobne ešte viac ponorí do alkoholu.
No Ty sa tým vôbec nezaoberaj.
Všetku silu venuj iba sebe a deťom .
My ženy sme tak silne.
Moja mama hovorieva že niet väčšieho hovada ( v zmysle že ponesie aj ten najväčší balvan na pleciach ) ako Žena ❤️

apolka77
4. jan 2023

@mira0611 tak 300 eur na dieťa je tiež slušne v porovnaní 30 ako tu jedna písala že dostáva.
Alimenty je niečo čo ma dokáže vždy udivit, že su schopny ti sudcovia rozhodnúť o nejakých 30 -50 eurách na dieťa ...len preto, že na papieroch pobera min výplatu? A čo? Matky sa niekto pýta ako bude vedieť využiť z 900 eur s 5 deťmi?
Tu sa treba bit a ísť za schopným právnikom.
To máš ako invalidný dôchodok
Jednej známej cez právnika uznali viac ako 1200 eur.invalidny ( pravdaže právnik si dal zato dobre zaplatiť) keby ho ale nemali štát jej priklepne koľko? 350 asi cca ....je to veľmi nespravodlivé ale z dlhodobého hľadiska určite rozumnejsie investovať peniaze do schopného človeka ktorý v Tom vie chodiť. A či je schopný či nie ? veď zaňho hovorí práca ! Stačí sa informovať koľko v priemere vysudi alimenty. 300-350 eur na dieťa je dnes a malo by byť úplne štandard aj keď prax je veľa x inde. Ale treba sa inšpirovať prípadmi keď muž zarábal cca 1500 eur a musí platiť 300 ....jasne záleží či má ešte iné deti tu netvrdím, každý prípad je individuálny, no keď nemá inú rodinu iné deti ...môj známy obyčajný robotník príjem do 1000 eur pred 4 rokmi alimenty musí platiť na dceru 350 eur,,,tam zastupujuca právnička išla tvrdo po ňom a našťastie sudcu nezaujímalo že on má dlhy a v podstate nemal kde žiť poriadne. Mal na to myslieť dopredu.

mira0611
4. jan 2023

@apolka77 ja sa nestazujem, len som pisala, ze mi to sudkyna ledva chcela odsuhlasit. Aj ked manzel vtedy mal vyplatu cez 1800 euro, dlhy ziadne a rozvadzali sme sa kvoli drogam, vsak radsej minie na syna 🙂

lunademonica
4. jan 2023

Spoj sa s nejakou dalsou mamickou a byvajte spolu. Skor to vsetko utiahnete. Trochu sa potlacite, no bude vam lepsie. Aspon docasne riesenie 🙂

lacibo
4. jan 2023

Ak mate dom v BSM urcite nikam neodchadzaj, nech sa odstahuje on aspon do inej casti domu.ak by bol nasilnicky, zavolaj policiu., podaj navrh na rozvod, po rozvode sud v dalsom konani vysporiada vase BSM to nie je o tom co on chce alebo nechce..ty s 5 detmi nebudes predsa kvoli jeho zavislosti vandrovat po Slovensku..vela odvahy!

babulkomale
20. jan 2023

@ariesi zarobi 3000, takze tych 750 dala este malo 🙂

ariesi
22. jan 2023

@babulkomale otázka znie, co bude mat na papieri a akého sudcu natrafí. Určite pri tomto prijme a počte detí je 750 málo, to súhlasím. Ale tiež viem, ako fungujú súdy, že na výživné nie je ani približne tabuľka max zvyk, ze by malo na všetky deti byť vo výške cca 25-30% príjmu povinného. Keď je dobrý sudca, tak sa nenechá opiť nejakým minimálnym príjmom, ale sú aj takí, čo pozrú na papier a vyriešené

mnamko
15. mar 2023

Podarilo sa niečo zohnať?