Single maminka v zahraničí

kiki19191919
10. feb 2022

Mam dve deti v skole 5 a 7 dievcatka. Starsia ma autizmus. Dostavam opatrovatelske ergo do prace nechodim . Kym su v skole volny cas je relativny pojem. Robim vsetko preto aby domacnost klapala a nemusim sa za seba hambit. Ked mam trochu casu nazvis premyslam bad tym ako urobit detom radost ked sa vratia domov. Nemame starych rodicov uz su nebohy a ich otec pred 5 rokmi odisiel kontakt s nim nemaju. Obcas im byva smutno kvoli tomu. Ked sa na starych rodicov alebo ich otca pytaju robim vsetko preto aby som sa nerozplakala a snazim sa ich niecim rozptylit. Hlavne ked su sviatky sa ich spoluziaci rozpravaju o oteckovi a mamine a babicke a dedkovi a moje dievcatka to trapi. Ako take deti utesit? Ako im byt v tomto oporou? Vie mi niekto poradit?

luccija
10. feb 2022

@kiki19191919 najlepšie je to príliš nerozoberat.
Asi to viac trápi teba ako deti.Snazis sa..taky je život.mma tiež voľakedy trápilo všetci majú veľké rodiny, bratrancov, starí rodičia berú deti po výletoch, dovolenkách moje nie...

hipuska
10. feb 2022

@kiki19191919 bohužiaľ, deti, ktoré majú nekompletnu rodinu si musia tým prejsť. Ja vravím, vždy hovoriť pravdu, hoc je akokoľvek bolestivá. A svoj smútok neprenasat na deti. Na druhú stranu, si s deťmi v takých chvíľach aj spolu poplaceme. Nie preto, že mi chýba ex. -ja z pocitu vlastného sklamania (toto ale dieťaťu nepoviem) a dieťa zo smutku za otcom. Dieťaťu poviem, že chápem ako sa cíti a ze.ma to mrzí. A väčšinu to úplne stačí