Slobodné mamky - často choré deti

28. mar 2022

Zaujíma ma ako vy riešite keď máte dieťatko furt choré každý mesiac voľačo sa nájde. Pýtam sa najmä slobodných mamičiek pretože v podstate máte len jeden príjem a keď idete na OČR tak či vám to finančne vychádza keďže výplata je podstatne menšia a ste na to všetko sama. Niekedy mi pomôže dni s malou vykryť aj moja mama len ona si nemôže veľmi brať voľno v práci lebo ju tam nemá kto zastúpiť keďže to vie robiť len ona. Malej otec tiež pomôže ale tiež nemôže stále chodiť na OČR. Najmä keď sa to stane ako dnes že ráno nejde dcéra do škôlky tak je ťažko takto na rýchlo k nej niekoho zohnať, on býva v inom meste. Opatrovateľku veľmi nechcem, zistila som si koľko berú na hodinu a finančne by sa mi to neoplatilo. Neviem už čo mám robiť, som z toho zúfalá. Už si hľadám aj prácu ktorá sa dá robiť formou home office, držte palce nech sa mi aspoň jedna firma ozve 🙏🏻 Mám z toho celého stres, šéf je už nervózny veď ani sa mu nečudujem ale tak čo mám robiť 😰

marci77
28. mar 2022

ach, toto obdobie je narocne pre vsetkych rodicov ....ano, vsetky moznosti ste vymenovali bud OCR mama, alebo otec, stari rodicia alebo opatrovatelka
verim, ze zamestnavatelovi sa to nepaci, ale zase aj zamestnavatel musi pocitat s ocrkami a PNkami
idealna je asi praca, kde umoznia home office v case choroby ....napriklad v mojej praci to velmi radi urobili....aj zamestnavatelovi sa to viac oplati, ked ma zamestnanca na homeoffice ako keby isiel na PN alebo OCR
neviem, v akej oblasti pracujete, ak vieta po anglicky, pripadne ine cudzie jazyky napiste mi do IP, poslem vam zamestnavatelov, kde si poslat CVcko😉

autor
28. mar 2022

@marci77 ako jasne on ma nechá na OČR len potom mám menšiu výplatu a mne ako slobodnej je vzácne každé euro nakoľko si všetko hradím sama. HO šéf nechce dávať pretože je potom slabšia pracovná výkonnosť čo ma aj pravdu vlastne. Poslala som si už CV do takej práce kde by sa dalo byť na HO aj pri dcére tak snáď sa mi ozvú, je to taká moja posledná nádej.
Viem jedine anglicky ale iba hovorovo čiže rozprávať viem len gramatiku mám možno horšiu

zuzanaete
28. mar 2022

Tak sef ma na vyber - bud nebudes robit vobec, lebo musis byt na ocr alebo budes robit aspon nieco na HO. Zalezi od povahy prace, ale veci sa daju dobiehat aj vecer. Sice je to narocne, ale aspon neklesne prijem. Drzim palce, aby si nasla ustretoveho zamestnavatela.

miiceencoovaa
28. mar 2022

No je to ťažké, keď sme na to všetko samé. Takisto som minuly rok bola každú chvíľu na OČR a práve preto som dostala výpoveď už z druhej prace...pritom som sa to snažila vždy nejako vykryť...
A keď ide tvoj otec alebo mama na OČR, tak to majú platené?

autor
28. mar 2022

@miiceencoovaa mama nešla na očr, brala si voľno. A malej otec samozrejme má to rovnako ako aj ja však sme obaja rovnakí rodičia.
A teraz si si našla už takú prácu kde to rešpektujú? Alebo ako si sama pomôžeš ?

evica17
28. mar 2022

Nemas v okoli nejaku pani na dochodku ? Ze by ti pomohla a ona by nepytala mozno take sumy ako opatrovatelka.

miiceencoovaa
28. mar 2022

Momentálne som na pn, hľadám si prácu. Všade ma odmietajú práve preto, že som sama...tak len hľadám a čakám 🤷‍♀️ Otec môjho syna sa ani nezaujíma, takže na OČR by s malým nemohol ísť aj keby chce - malý ho totiž nepozná

autor
28. mar 2022

@evica17 nemám a asi by som ani cudzej pani nezverila svoje dieťa
Našla som skôr študentku ktorá mala naozaj dobre recenzie mamičky s ňou mali dobre skúsenosti a keď som si s ňou aj písala tak sa mi to páčilo a rovnako som aj našla jednu mamičku čo ma sama dieťatko a stráži takto aj iné deti len pýtajú príliš veľa za hodinu pomaly ako súkromné jasle za týždeň stráženia…
Ja verím že je to dosť 8-9 hodín strážiť cudzie dieťa, ale ja si to žiaľ nemôžem dovoliť.

autor
28. mar 2022

@miiceencoovaa chápem a to sa ta rovno pýtajú na pohovore že či si sama ?
Ale si zamestnaná keď si PN ?

miiceencoovaa
29. mar 2022

Buď sa ma to hneď opytaju alebo ma vezmu a po mesiaci ma vyhodia...ja som prišla o prácu, tak som sa dala na pn (aj kvôli tomu, kým som doma si dám dokopy chrbticu), tak teraz chodím počas vychádzok na pohovory...

janka1412
29. mar 2022

Ahoj, ja od septembra minulého roka ťahám šnúru OČR. Každý mesiac minimálne týždeň. Čo sa týka výplaty, je to riadna bieda, čas ťahám do mínusu, časť sa uskromníme. Mojím jediným šťastím je, že robím vo firme, kde je majiteľkou moja mamina, inak by na už dávno vyrazili. Tiež sa mi podarilo vybaviť predĺženie rodičovského príspevku až do 6 rokov z dôvodu zníženej imunity, ktorú máme potvrdenú alergologičkou a prešlo to aj cez revizneho lekára. To nám prinesie do rozpočtu 409 eur po novom. Malá má teraz 5 rokov a tiež sme samé, bývame samé v byte. Občas pomôže môj ocino a postráži ju, no nie vždy je to možné. Latame to ako sa dá. Mamina sa tiež neteší, no co narobíme. Z tohoto dôvodu nemôžem ísť ani do lepšie platenej práce, lebo nočné, lebo víkendy, lebo OČR. K tomu všetkému sa ešte súdim s jej otcom o výživné, aby mi málo nebolo.