Striedavá starostlivosť - prešiel si ňou niekto?

10zuzana10
15. feb 2019

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je tu niekto, kto bol vychovaný v striedavej starostlivosti. Ako túto formu starostlivosti vnímal ako dieťa, ako ju vníma teraz. pozitíva / negatíva. Poprípade rodič, ktorý má dieťa v takejto forme starostlivosti už od útleho veku. ako to vplýva na psychiku dieťaťa, to neustále sťahovanie, iná forma výchovy, iné prostredie.

dominika18muc
16. feb 2019

@10zuzana10 ja konkrétne som nebola v striedavej starostlivosti ale moje nevlastne sestry (deti maminho druhého manžela) tak boli a podľa mna je to lepšie. Ja som žila s otcom a k mame som chodila každý druhý víkend. Na základe tohto mám s otcom neskutočne krásny a dôverný vzťah a mama je síce mama a mám ju rada a pomáham jej ako môžem, ale ten vzťah by som nedefinovala ako mama-dcéra. Skôr mi je ako iný rodinný príslušník. A sestry práve tým, že trávili rovnaký čas s obidvomi rodičmi mali možnosť si s nimi vytvoriť rovnako blízky vzťah. Ale musím podotknúť že mamin manžel kúpil sebe a exmanželke byty dve ulice odsáva aby to sestry nemali náročné.

kozicka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz