Španiesko - PCR v hoteli

nadaa1
31. mar 2022

Ahojky koncom maja ideme na dovolenku a chcela by som vedieť ako je to s hotelom pustia ma aj bez pcr testu ?? Kontroluju tam dačo ? Ďakujem

nenne9
31. mar 2022

@nadaa1 pridaj sa na fb do cestovatelskej poradne

amelie2017
31. mar 2022

Asi zalezi od jednotlivej autonomnej oblasti, do ktorej ides, u nas v Katalansku netreba. Covid pasy sa zrusili. Ale momentalne sa mi nezda, ze by ich niekde este pozadovali. Ale kadzopadne, ak nie si ockovana, potrebujes na vstup do Spanielska aspon antigen.

amelie2017
31. mar 2022

Napis mi, kam ides a zistim ti, ale predpokladam, ze nie. Tu uz kazdy na covid kasle.

nadaa1
autor
31. mar 2022

@amelie2017 costa brava ďakujem

queen_mary
31. mar 2022

@amelie2017 kasle? Ja som v barcelone pracovne raz do mesiaca a ruska nosia vsetci este aj vonku

amelie2017
31. mar 2022

@nadaa1 takze Katalansko, nie, do hotela ti netreba PCR.

amelie2017
31. mar 2022

@queen_mary ano, ruska nosia dnu a vacsina stale aj vonku, aj ked von uz nie su povinne. A tam to asi tak konci. Na terasach a v podnikoch uz ziadne rozostupy medzi stolami, ludia sa zase veselo pusinkuju, ked sa bavime o covide, tak uz len s vtipkami, uz nie so strachom.

amelie2017
31. mar 2022

@queen_mary nehovoriac o tom, ze pre asymptomatickych a len s miernymi priznakmi sa uz zrusila karantena a mozu ist do prace. Ak nepracuju v domove dochodcov, nemocnici,...

queen_mary
31. mar 2022

@amelie2017 tak to som nevedela. Ten prvy dojem je roaveze opacny, ked vidim kudi vonku v ruskach.

amelie2017
31. mar 2022

@queen_mary ako stari ludia ich este dost nosia, aj sami v aute 😀 ale mladi uz skoro vobec. A potom ked so vsimnes tych starych, tak kazdy druhy ma to rusko pod nosom. Moja 70 rocna svokra, ked to zacalo, nevysla 3 mesiace z bytu 🤦‍♀️ v januari nam strazila pozitivnu dceru bez ruska.

tenerifka
1. apr 2022

Ved to su este 2 mesiace, pocitam, ze dovtedy uz nebudu ani ruska v interieroch, a bude uz konecne pokoj

tenerifka
1. apr 2022

@amelie2017 ja si myslim, ze ked uplne odhodime ruska, zubari budu mat raj. Vela ludi zanedbalo zubnu starostlivost, lebo ved v rusku nikto nic nevidel.... Vela ludi bolo na ERTE, nechodili do prace, tak neriesili

amelie2017
1. apr 2022

@tenerifka presne, ja som bola akurat vcera a sme sa o tom bavili s recepcnou. Ze ako im klesli pacienti od zaciatku korony. Ale na druhej strane, vela ludi si bez prace nemohlo dovolit chodit k zubarovi. Ale zuby si teda mohli umyvat aj nadalej. Vsak to je zakladna hygiena.
Ale napr. svokra vyuzila ruska a dala si vytrhat vsetky zuby a dala si implataty a nik si ani nevsimol, ze chodila niekolko mesiacov bez zubov. Podla mna praveze ruska boli super cas dat si usta do poriadku.
Aj s maserkou sa vzdy bavime a ta uz dufa, ze sa rozbehne turizmus, lebo tiez jej klesli ludia. Ked nemaju €, nemozu ani na masaz.