Život v Španielsku

naomi202345
25. mar 2024

Ahojte🙂
Veľmi ma láka ísť do Španielska , žiť tam,pracovať. Chcela by som sa opýtať tých, ktorí tam žijú alebo žili.Aké je Španielsko, aký je tam život po všetkých stránkach+ mesto v akom žijú (práca, bývanie,..)Akí su Španieli k cudzincom, ich mentalita, a či sa tam dá fungovať na začiatku s angličtinou, kým by som sa naučila španielsky. Ďakujem za odpovede🙂

manuelis
25. mar 2024

@naomi202345 ja som žil v Španielsku 6 rokov a pracoval na Gibraltari. Život je super, je tam teplo, život pri mori… Ale v Španielsku by som pracovat nechcel tam sa robí 6 dni v týždni a nie 5 ako u nás. K tomu tam je siesta takže doobeda robíš potom poobede voľno pár hodín a o 6 vecer zas do prace takže zabitý celý deň. Na Gibraltari ti stačí angličtina a zarobíš tam o dosť viac ako v Španielsku, k tomu je tam libra a ta ma väčšiu hodnotu ako euro. Býval som v meste La Linea de la concepcion, čo je hneď pri gibraltarskych hraniciach a bolo to tam fajn. Robil som v gastre ale bola to tiež makačka.

manuelis
25. mar 2024

@manuelis Španieli absolútne nevedia po anglicky ani ceknut a odmietajú hovoriť po anglicky.

manuelis
25. mar 2024

@manuelis žije tam taktiež veľa Slovákov a Čechov, takže sme boli ako také geto. Mal som tam veľa kamarátov, ktorí pomohli s čím koľvek bolo treba…

naomi202345
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
naomi202345
autor
25. mar 2024

@manuelis Odpoveď predtým som zmazala,lebo som si nevšimla další komentár. Áno, kamoška kt. študuje na severe hovorila ze moc sa s tebou nebavia, pokiaľ nevieš po španielsky, pretože oni až tak nevedia anglicky, ale ze mentalita ich je super. Toho sa aj celkom bojím, keďže ja neviem španielsky,chcem sa začať učiť a tak za 5 mesiacov vycestovať.. Ako dlho ti trvalo naučiť sa španielsky?. A v gastre by mi nevadilo pracovať,na začiatok kludne keby aj len poháre umývam... A s bývaním to bolo ako? Dá sa tam nájsť podnájom? Ceny sú približne aké? Ďakujem za odpoveď🙂

lucik194
25. mar 2024

no v prvom rade musis vediet spanielsky.

pokial nerobis v korporate tak anglinu nevyuzijes.

do gastra a nekvalifikovane práce by som tam robit nesla, ked tak, tak kvalifikovanu prácu. aby si mal pracovny tyzden 5 dni

obchody a podobne maju na obed zatvorene, ides na 2 hod domov a potom sa vratis, robis do 20:00.

preto u nich je fajn robit aj v statnej sprave, urobis skusky odborne ake hlavne C jazykove.... a mas fajn plat a nerobis do noci..... to vsak nepredpokladam, ze mas sancu ziskat....

lucik194
25. mar 2024

@naomi202345 za 5 mesiacov vycestovat? zle rozhodnutie. v gastre sa robi jar az jesen, oni potom na zimu polovicu ludi prepustia, horsie sa hlada praca

mas predstavu ktore mesto? alebo oblast?

manuelis
25. mar 2024

@naomi202345 ceny na juhu Spanielska sú veľmi lacné. Za trojizbovy byt pri pláži som platil 500 eur a keďže sme bývali 2 tak len 250.

amelia89
25. mar 2024

A ake mas vzdelanie, aku pracu robis tu? A do akeho mesta? Je diametralne odlisne chciet pracovat pri mori ako casnik vs pracovat vo velkych mestach - tam vobec neplati vyssie spomenute, ziadne niekolkohodinove siesty, nizke najmy a 6 dnovy pracovny tyzden.

Zit v Spanielsku je super z pohladu: klima,jedlo, ludia. Ale inak to vobec nie je ziadne terno, velmi vysoka nezamestnanost, ziadne uzasne platy, materska atď atď ale neviem kolko mas rokov a aky je vlasne ciel tam ist zit.
ak taky ze sa ti pači jazyk, krajina,kultura a chces to proste vyskusat tak ok ale ak sa tam chces profesne rozvijat a usadit to je o niecom inom.

anglictina v spanielsku - ako kde ako co ale zhrniem to ze nestačí.

tundra
26. mar 2024

Sledujem tychto ceskych manzelov,odstahovali sa z ciech s dvoma malymi detmi 😀

https://www.youtube.com/watch?v=lQqA8LJQMPU