Balenie do ulitky

sosanna88
20. nov 2013

Ahoj maminy. Dcerka ma 10 mesiacov a stale spi v ulitke,ak sa jej podari z nej vymotat,okamzite je hore a vymysla...bez nej dokaze zaspat iba v kociku a aj to az teraz ked je zima lebo je zababusena...Ja uz mam z toho troska ,,obavy,, zda sa mi na to velka ale pravdu poviem nemam chut ju to oducat lebo sa bojim ze bude nekludne spat...Balili ste niektora tak dlho alebo este dlhsie?

xlucia
20. nov 2013

@sosanna88 obavy mas zbytocne. teraz ju bal, vyhovuje jej to a ver mi ze ked zane behat, unavi sa ti tak ze ulitku potrebovat nebudete

libertine
20. nov 2013

my sme balili, ale nie tak dlho, lebo sa dcera potom uz z nej vedela vymotat. presli sme na spaci vak a nebol ziadny problem, dobry spanok dcere ostal. asi do 1 r. sme ju sice museli uspavat na rukach, potom uz ale zaspavala sama v postielke. chvilu sa tam pomrvila a potom spala az do rana.

zahradka76
20. nov 2013

podla mna 10 mesacne dieta by malo mat moznost sa aj hybat pocas spanku...ja by som take velke dieta uz do tej ulity nedavala, ale to asi aj sama citis, ze to nie uplne normalne. Aby mu nebola zima, tak mu daj spaci vak. Nechapem, ze sa bojis, ze bude nekludne spat, ved sa predsa nauci, zvykne si.

salomuska
20. nov 2013

@sosanna88 balila som mladšiu dcéru do cca jej 11 mesiacov, jednoducho to potrebovala. potom táto potreba odoznela a začala spávať pod perinou, spacie vaky sa u nej neujali (a to sme ich mali po staršej odložených dosť)...

sosanna88
autor
20. nov 2013

@salomuska a ako ta potreba odoznela? ja som uz skusala dat ju bez toho ale proste sa nevedela ukludnit...a teraz skusam ked idem ja spat tak ju rozbalim a kym ma tuhy spanok tak spi ale akonahle precitne tak mrnci,obchytkava postielku,sada si,leze a pod. ak ju polozim,vymysla znova...ak ju naspät zabalim,tak zaspi za sekundu...

salomuska
20. nov 2013

@sosanna88 vyvliekala sa z toho, tak som ju najprv zabalila na zaspatie, a ked sa v noci vyvliekla, tak uz ostala do rana nezabalena. to bol pre mna signal, ze balenie asi nepotrebuje, tak sme trochu obmenili zaspavaci ceremonial a zacala spavat bez toho.

sosanna88
autor
21. nov 2013

@salomuska ach jaj...to je to,ze aj mala sa uz asi dva tyzdne z toho vyvlieka,snazi sa z toho dostat lenze ked sa jej to podari tak mi nezaspi...v momente je v pohybe...a nech je hocijaka unavena,nezaspi...normalne sa ,,tacka,, ale proste sa sama nedokaze ukludnit. uz som zufala z nej

salomuska
21. nov 2013

@sosanna88 neboj, ono to skôr či neskôr prejde!

tatka80
21. nov 2013

Aj my sme balili, najprv do klasickej perinky (do cca 5 mesiaca), potom keď sa už vymotala som skúsila ulitku - z tej sa tiež vymotala a tak sme skončili u "zázračnej zavinovačky", ktorá bola najefektívnejšia. Balili sme asi do 8 mesiacov, potom sa nejakým spôsobom naučila spinkať na brušku a tak sme zavinovačku vymenili za spací vak. Ak by sa jej nezapáčilo spať na brušku asi po dnes deň zavinujeme 🙂. Ak je malinká spokojná, keď je zavinutá, nerieš to. Príde čas a zaspinká aj bez zavinovačky, uvidíš 🙂

lauritta96
10. dec 2013

my mame 4,5 mesiaca a cez den spinka ked sme doma len v ulitke tiez som rozmyslala ci nie je na to velky ale ked to tie deticky chcu a je im tak dobre preco nie, ved tak nebudu spavat do puberty :D

adulajka
12. jún 2014

Ahojte. A nemá niekto napredaj ulitku?