Je normálne, že 20 mesačné dieťa cez deň nespí?

Ahojte, už druhý deň po sebe mi môj malý nechce poobede spať. Vymýšľa, kope, hádže sa v posteli, uteká z nej... evidentne nechce ísť spať. Je normálne v tomto veku, že pôjde spať rovno až na nočný spánok? Inak, on celkovo zle spáva od malička. Už sme si zvykli spať raz denne poobede na cca 2 hodiny, ale to potom bol aj do 22 hod. hore. Nedal sa uspať za žiadnu cenu. Samozrejme, že sme skúšali veci typu pravidelný režim, prítmie, ticho, rozprávky... U nás nezaberá nič, len totálne vyčerpania (malého, ale aj mňa 😀 ) No a včera poobede nechel spať za nič na svete a zaspal už okolo 20, čo je u nás extrémne skoro 🙂 Len neviem, či je to zdravé pre tak malé dieťa... Ale čo narobím...

lejlla
5. feb 2013

no asi to ine uz ani nebude 😒 ...aj u nas starsi syncek takto skoro prestal spinkavat cez obed.tak pevne nervy... 🙂

dana_l
5. feb 2013

ano

inffinity
5. feb 2013

ahoj, naše malá nespává po obědě od 2.narozenin taky to melo podobný scénář jak u vás ale nechodívala spát tak pozde vždy i se spánkem do 21h max. když nespala po obede tak i kolem 19h už spala..Když sem nekdy poobede videla že je unavena tak sem si šla s ní lehnout nekdy sme jen ležely nekdy usnuly 🙂 tedka začala chodit do školky a ve školce spává a chodí spát ve 20h, ale doma po obede nespinka..myslím že to není brzy deti samy nejlepe vedi co je pro ne ok 🙂 a když se mu nechce tak ho nenuť 😉 je to sice více naročné ale nic s tím nenaděláš 😉

katinam
5. feb 2013

Je to normalne, mne syn prestal spat poobede, ked mal 19m, ale potom isiel spat v noci skor a spal aj 12h. nenut, skuste si namiesto toho polezkat, citat knizku, hocijaku kludnu aktivitu. 😉

dais
5. feb 2013

Vždy treba zrátať počet hodín spánku za 24 hodín. Ak dieťa nepotrebuje poobedný spánok, nie je vyčerpané, uplakané celé poobedie a večer, pričom si odspí 12 hodín v noci, tak to je úplne v poriadku. U nás to bolo tiež tak, ale až od dvoch rokov u oboch detí. Navyše je vraj lepšie, ak dieťa spí večer od ôsmej a nespí poobede ako keď poobede zaspáva /po boji/ neskoro a potom spí do piatej a večerný spánok sa posúva na neskoré večerné hodiny. Ale poznám aj také deti, čo vstávajú o šiestej, už o dvanástej spia, potiahnu tri hodiny a potom večer už o siedmej spia a až do rána. Hotový raj pre psychohygienu matky! My matky nespáčov cez deň to máme trochu horšie. Ale to je život!

vinifred
5. feb 2013

..neviem,čím to je,ale dnešné deti nespávajú poobede veľmi skoro..mne síce vydržali spať cca do 4-5 rokov,ale čo vidím a počujem naokolo,tak to som bola ešte dobrá..kde sú tie časy,keď my sme chodili spať o 12.00 na dve hodiny a o 19.00 sme boli v posteli unavení na hovado..buď sú málo unavené,málo vzruchov naokolo,alebo je to stravou,netuším,ale už sa ničomu nedivím..

lubina
5. feb 2013

obe nase dcerky prestali popoludni spinkat ked mali 22 mes. Skusala som aby spali, ale neslo to, perstali ten cas v postielkach, tak som to vzdala. Davala som ich spinkat o 18:30 - 19:00 a spali do tej 6:30-7:00 rano, takze ten potrebny cas spania dostali v noci. Teraz ma jedna 7 r a druha 4 roky a su uplne v pohode, aj ked poobede prestali spavat skoro.......teda podla vseobecneho pohladu skoro. Ale podla mna kazdy je individualny a ak spat nechce, tak dieta podla mna nutit netreba, lebo to dopadne tak, ze este pred polnocou ti bude behat a ty budes padat od unavy........a naco je to dobre, unavena mama a ubehane dieta......

melpomene
5. feb 2013

mne sa to zdá strašne skoro na nespanie cez obed...môj bude mať 4 roky a ešte stále spí cez obed dve hoďky a večer o osmej už leži v posteli a spí do rána...ale ak už naozaj nechce spať tak ho skús donútiť nech si aspoň poleží...daj mu knižku na listovanie alebo malé autíčko do rúčky nech aspoň hoďku nerobí žiadnu extra aktivitu

jania023
5. feb 2013

Ahoj moja mala nespala nikdy poobede..ona od narodenie strasne malo spala cez den ale zato v noci prespala celu noc..u nas take nieco ze 4 hodinky spanku poobede o tom som mohla iba snivat..boly sme aj u lekara a vraj je to v norme aj ked nespi pokial spi v noci..vraj nie vsetky deticky potrebuje obednajsi spanok a netreba ich nutit

katymi
5. feb 2013

moja je strasne ziva a vobec ju to nevycerpavalo, na to co vsetko za den robila, nemala potrebu spanku. Za to mi vecer prvej zaspala, co bola pre mna vyhoda, bo ked som ju dala poobede, tak sme sli spat aj o 00:00 . No po nejakom case, zas spavame aj poobede aj ked nie kazdy den. Hlavne ked sme vacsinu dna von 🙂 .

ustrachana
5. feb 2013

moj maly ma 14 mes ( o par dni 15) a cez den nespi, vecer ide okolo 22:00 a pred 8 je uz hore a este k tomu v noci kazde 2 - 3 hodky papa 🙂

shmoulinka1
21. mar 2017

tiez to prave riesim, mala mi prvykrat nespala cez den 17mes., teraz co ma 1.5r tak uz 6x sa stalo, ze oka nezazmurila...skusam uspavat aj vyse dvoch hodin s prestavkami aj po dobrotky aj vselijako, tvarim sa, ze spim a nic ona vyskoci z postele a sama sa aj 2h hra.. tak uz ju prestavam tym trapit...
niekedy len tak pri dude podriemkava polhodinu, ale akonahle pusti dudu, je hore (ale to aspon si nejak odpocinie...)
V noci sa tiez budi a vstava od narodenia medzi pol piatou - 6 rano... Ked ine deti spali 3x za den, ona 2x atd...v kociku vobec, len v manduce.

starsi synator tiez nespavec od narodenia, ale s nim sme prestali bojovat ako 3r, odvtedy nespi vobec.

pupavkova
18. okt 2019

Ahojte,my to mame aktualne podobne..dcerka ma 17 mes a uz treti den poobede nezaspi. Uz rok spavala cez den vyhradne v kociku,ale aspon tam to bolo na istotu. A zrazu prask a nic..poobede je unavena,sucha si ocka,ale ci ju dam do kocika,do postielky,lahnem si s nou..nic neplati. Moze to byt tym,ze jej ide naraz asi 4-5zubkov? V noci spinka cca 12 hod,chodime spat pravidelne.

barboramax
19. okt 2023

Ahojte. 🙂 u nás to je podobne len s tým, že cez deň sa mu spať chce aj sa ho dá uspať relatívne rýchlo a vkľude, ale večer to je extrémne trápenie. Keď náhodou cez deň vynechá spánok, tak večer už okolo 7 pomerne rýchlo zaspinka.Niekto ste to mali takto? Ak áno čo zabralo? Už sme skúšali všetko aj režim máme, ani príliš veľa nespí cez deň, takže nemám pocit že by nemal byť večer unavený takže vôbec netuším kde je chyba a prečo nechce ísť spať resp. to je také trápenie uspať ho.