Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

janka07
4. feb 2008

a robis mu to hustejsie alebo riedsie? dakujem za odpovede...

veverica
4. feb 2008

napisem ti do ip 😉

janka07
4. feb 2008

ok

chella
4. feb 2008

veverica ja som mu cez den davala cumel v pohode

veverica
4. feb 2008

chella dik za odpoved

tevova
4. feb 2008

veverica, cez deň by som už tiež cumeľ nedávala, iba ho dopletieš. V tej knihe sa píše, že za 3 dni dieťa na cumeľ zabudne, takže keď vydrží cez noc, deň zvládne určite lepšie. Ani my ešte nie sma za vodou s tým spaním, ale vidím, že to pomáha, len musíme vydržať a dať deťom čas, aby si zvykli na nové spôsoby. Náš začne plakať, keď zistí, že ho idem dať do postieľky, ale keď bol maičký, priam si vydýchol, že už je v nej a nik už po ňom nič nechce.

veverica
4. feb 2008

tevova tiez si myslim, ze ked sa uz odhodlam nedat ho pri zaspavani tak ani cez den. Snad to zvladne(me) 😉

zuzka82
4. feb 2008

no babulky...ja sa na to vsetko chystam, ale cakam, kym bude mat maly aspon 6 mesiacov...
a uz teraz mam s toho obavy... 😖

tevova
4. feb 2008

Veverica, to musíme zvládnuť, sme mamy, nič iné nám neostáva. Musíš myslieť na to, že keď teraz vydržíme, odmenou nám budú sladké, ničím nerušené noci a spokojné do ružova vyspaté bábo. Ja každý večer tŕpnem, čo bude v noci a keď len zamrnčí, čakám, celá napätá, čo z toho bude. Ja ho nechávam poobede spať len do druhej až pol tretej a večer je už úplne hotový-nevládze už ani zaprotestovať, odpadne ako drevo, vyzerá asi takto 🙄 atakto 😵

dankaa
5. feb 2008

ahojte!

nasa lenka prespi celú noc do 5-6,00,držím Vám prsty vsetkým !!!

PS:Musim sa priznat,že knihu som citala len sporadicky 😉 a zistili sme že,napr.takých 20´C je pre nasu Lenku idealne na spanie 🙂

dankaa
5. feb 2008

zuzka podla mna,to treba praktizovat cim skor,aby si dietatko postupne zvykala,netreba to brat až tak "dramaticky"ako to je v knižke 😉 ved ani ja sa nedržim zasad,že ak dieta dovrši 6 mesiac zacnem s prikrmovanim,lenka zacala mat zaujem o jedlo až okolo 7 mesiaca 🙂

držím prsty!

veverica
5. feb 2008

baby a ked sa maly zobudi po 10 minutach a nestaci ho pohladkat, podat mu hracku a zobudi sa uplne idem od zaciatku? Alebo necham plakat tu najdlhsiu odporucanu dobu v dany den?

tevova
5. feb 2008

Ja by som šla od začiatku a nechala ho plakať tú najkratšiu dobu v ten deň.A koľko má tvoj malý mesiacov, veverica? Náš má skoro 11 a preto sa ho snažím za poobedie nechať čo najdlhšie bdieť a potm je večer už úplne grogy, nevládze a zaspí a aj vydrží spať, lebo cez deň spí veľmi málo, spával oveľa viac, než teraz pri učení.

veverica
5. feb 2008

tevova maly ma 4 mes a 1 tyzden. Nema sice 6 mes. ako sa odporuca v knihe, ale kazdu noc sme mali zo dna na den horsiu. Stale som vstavala a podavala mu cumel.

tevova
5. feb 2008

Cumeľ je dlho fajn, ale potom je to dieťa ako najaký závislák. Buď opatrná, keď je ešte taký malý a pomaly s tou metódou. Ale myslím si, že u menšieho by to mohlo rýchlejšie zabrať, tie jeho zlozvyky nie sú ešte tebou tak podporené ako u väčšieho dieťaťa. Len by som ho určite príliš neprepínala cez deň, lebo on môže od prílišnej únavy môže spať oveľa horšie. Držím palce.

veverica
5. feb 2008

tevova aha dik za rady 😉

lusil2005
5. feb 2008

veverica u nas to bolo tak isto. ked bola naty malicka, zaspinkavala o osmej uplne sama v postielke. v tretom mesiaci akoby utal, o postielke uz ani pocut a kazdy den horsie a horsie. skoncilo to zaspavanim o jedenastej v noci hojdanim v kociku - aj to este sem tam plakala... ako tak sa mi ta hodina podarila zredukovat na desiatu ale sposob ostal. a vzdy sa po hodine zas zobudila. a nocne vstavania sa nam tiez zhustili po tom tretom mesiaci. niekedy mi prespala aj celu noc, a spala od tej osmej do osmej do rana, neskor od desiatej do siedmej a v noci sa aj tri krat zobudila. niekedy sa zobudi o piatej a ne a ne spat. hodinku sa pojasi a potom odkvecne 😀
no ale k veci - skusila som tu metodu. prvu noc straaaasne plakala. asi po pol hodinke som isla k nej a lahla som si do mojej postele vedla nej (postielku mame prisunutu k posteli). este asi pol hodinku poplackavala ale uz nie tak hrozne a potom zaspinkala. druhu noc som to isla so strachom zopakovat, a ked som ju prisla prvy krat pozriet, spinkala 😀 . odvtedy zaspava sama v postielke kazdu jednu noc. niekedy sa tam aj pol hodku hra a prevaluje, niekedy si aj pomrnci ked je nervna, ale vzdy zaspinka. podla mna sa netreba stresovat s tym ze co najskor atd. citala som ze do pol roka babo neplace lebo si vynucuje pozornost, ale preto lebo nieco potrebuje ( napr tvoju blizkost). moj krpec mal osem mesiacov ked som to skusila, a zabralo to hned. podla mna sa netreba uplne drzat vsetkeho od slova do slova, ved kazdy ten nas krpcek je iny. hlavne je trvat na svojom. v mojom pripade to bolo - nevytiahla som ju z postielky na ruky. bola som pri nej, drzala ju za rucicku, sssssskala jej... ale spinkalo sa v postielke.
tak drzim palceky!

tidymaid
6. feb 2008

Caute, babky, vidim, ze mame spolocne problemy. Este som ale nevidela, ze by niektore babatko odmietalo akukolvek flasu a dudel.Moja mala ma 10 a pol mesiaca a myslym, ze je zavisla na prse. Budi sa kazdu hodinu alebo dve, celu noc. Vie niekto pomoct ? Skusam ju naucit na flasu uz 4 mesiace, bez uspechu.

luciask
6. feb 2008

Tidymaid myslim ze na flasu je uz neskoro, skor skus poharik so sosacikom. Ja som mala so starsou podobny problem, a nakoniec sme to riesili tak ze som ju nechala vyplakat, uz som nedokazala normalne fungovat, a po troch dnoch placu uz zacala spat cele noci, 12 hodin vkuse.

tidymaid
6. feb 2008

Vsetky maminy pisete o nejakej knizke, nieco podobne som citala v anglictine. Moze mi nejaka dobra dusa poslat na email: tidymaid@sympatico.ca. Vopred dakujem. Marcela

andy.a
6. feb 2008

tidymaid,poslala som ti tú knihu.. 😉

andy.a
6. feb 2008

apropo,ty máš tiež dítko s kombinovaným typom ne/spavosti ?? 😕
-t.j.neskoré zaspávanie..nutnosť uspávania/inak by dieťa bolo do rána hore.. 😖 /..časté budenie a plač v noci..skoré-až veľmi skoré vstávanie.. 😕

ja mám také obe deti.. 😀

a nemyslím si,že za 3 dni dieťa,ktoré takto zle spí,by sa podľa nejakej knižky "naučilo" spať.. 😕

andy.a
6. feb 2008

..ale blahoželám všetkým maminkám,ktorým sa podarilo detičky naučiť spať.. 🙂 😉

martinaema
6. feb 2008

andy.a aj moja mala je taky nespavec, najradsej by celu noc zuzlala didiku a tak som teda vyskusala knizku a skutocne do 3 dni zacala zaspavat sama a v noci sa budi len 2x 😀 To uz nieje 7-8x ako predtym

tevova
6. feb 2008

Pripájam sa ku Martinaeme, aj náš sa dotroch dní veľmi zmenil teraz má síce nádchu, tak som ho kojila už o tretej a nie o pol šiestej ako to bolo najnovšie. Ale zaspávanie v postieľke je už ok, dokonca sa pohrá s plienkou, kým zaspí, tiež som tomu neverila, že by to šlo tak rýchlo, k cumlíku sa už vôbec nepotrebujeme vrátiť ani teraz, keď má nádchu. Teraz je týždeň, čo som začala s tou metódou a veľa sa zlepšilo v našom spaní, dokonca aj ráno troška dlhšie pospí. Ja si tú knihu neviem vynachváliť.Myslím, že každá maminka tam nájde, čo potrebuje, aby spanie bábätka zlepšila.

cathrin
6. feb 2008

ahojte,
tak my máme tiež taký problém, že malá bez didi nevie zaspať a večer, ked tak aj zaspí sa do polnoci budí v 30 min. intervaloch a nezaberá nič, len to, že si ju priložím na prso, párkrát si potiahne a spí dalej a takto dokola 😝 v noci sa potom budí tiež každú hodinu, keď je lepšia noc tak každé 2 hodiny a zas pomôže len prso.......
ak sa tento problém dá riešiť tou knihou, budem vám veľmi povdačná, keď mi ju pošlete na kupkarova@azet.sk 😉

lusil2005
6. feb 2008

baby? poslali by ste niekto aj mne tu knizku? 😕 na dvorsky@chello.sk
thx)

tevova
6. feb 2008

Veľmi rada by som vám ju poslala, ale ja ju nemám v počítači, mám ju požičanú od susedy vytlačenú. Ale už tu niektoré dievčatá posielali, tak hádam sa niekto nájde.

veverica
7. feb 2008

lusil2005 poslala som 😉

veverica
7. feb 2008

cathrin aj tebe som poslala ak ti este nikto neposlal, drzim palce