Každé dieťa sa vie naučiť spať. Riadili ste sa knihou?

sjuze
5. nov 2007

Ahojte, chcem sa spytat, ci sa niektora z Vas uz riadila knihou o spani babatiek "Kazde dieta sa vie naucit spat".
My sme od zaciatku trvali na tom, aby mala zaspavala sama a to sa nam aj podarilo... Ale... ked uz som proste v noci nevladala vstat a kojit ju posediacky, zacala som si ju brat k sebe do postele a obe sme pri tom zaspali... stalo sa vsak, ze sa zacala budit coraz skor a plakala a plakala, az kym sme si ju nevzali k sebe do postele... chcem to zmenit, zatial som vzdy zlyhala, moja potreba spat a jej neuveritelny plac ma vzdy "zlomil"...
Chcela by som vediet, ake su Vase skusenosti a ci sa Vam podarilo nad tymito "neprijemnostami" zvitazit...

sisilia
25. sep 2008

Ahojte maminky, chcela by som vás veľmi pekne poprosiť o zaslanie knihy na môj email - silvia.relovska@centrum.sk

karamelinka
27. sep 2008

ahojte chcela som sa opytat ci je tato kniha aj v slovencine...dakujem

nikka23
28. sep 2008

ahojte,

chcela by som Vás poprosiť tiež o zaslanie knižky, nakoľko moja malá dcérka asi týždeň spí len kedy tedy a zväčša je hore. Spí iba od polnoci do 6 hodiny s jedným kojením a potom pobede od 13hod do 18hod, inak je hore a predtým tak pekne spinkala a budila sa len a len na kojenie.

Ďakujem, môj mail je nikver@post.sk

zuza.m
28. sep 2008

ahojte všetci ,chcela by som sa opytat čo s mojim 6týž.chlapčekom.
tak tiež mame problem byt v postielke,a dokonca aj niekde položeny.spinka iba ak je na rukach alebo v lehatku ale aj tam ho musime hojdat,mam dokonca aj babyvak a aj tam sa utiši a zaspinka.ale ako nahle ho položim na rovne za par minut je hore a plače,pokial ho nezoberien na ruky a nenatriasam ho.potom sa upokoji.niekedy plače aj tam ked je velmi rozhnevany.nebol by problem sa mu takto venovat ale mam obavi aby sa mu nezničil chrbatik.pretože je cely den iba schuleny a skruteny.neviete kolko hodin by mohol byt v takej polohe?alebo ako to mam riešit.mam ho nechat chvilu vyplakat,alebo nutit na postielku.aj ked tam len plače.neupokoji ho ani ked ležim vedla neho.iba ak ho mam na rukach a hojdam ho.je to moje prve babo tak že neviem ako sa mam zachovat.poradte prosim čo robit?je iba rozmaznany alebo to naozaj potrebuje pre svoju spokojnost?

luciar79
28. sep 2008

link na stiahnutie knihy - každe dieťa sa vie naučiť spať

http://www.subory.sk/download/172231/Spanok.pdf

luciar79
28. sep 2008

a ešte linka na každé dieťa sa vie naučiť pravidlá:

http://www.subory.sk/download/172235/Pravidla.pdf

kaskya
28. sep 2008

Zuzik tak to ti nezávidím 😖 . Odporúčim ti len jedno. Hneď prestať s hojdaním a nosením na rukách, lebo si na to zvykne a ty neurobíš od neho ani krok do jedného roka. Čo potom, keď bude mať viac kíl? A presne ako ty vravíš, keď máš obavy či sa mu nezdeformuje chrbtica, tak také malé babo musí vacsinou ležať na rovnom matraci. Skús si preštudovať tú knihu a vyber pre svojho synčeka to čo "sedí" na neho.

valka
28. sep 2008

zuzik, pozri do temy noseni deti vo volnej diskusii. v polohe koliska moze byt male akokolvek dlho...su aj uvazy, v ktorych je zvislo a tiez moze byt dlho...odporucam knihu jiriny prekopovej - maly tyran alebo deti jsou hoste, ktery hledaji cestu - nosenie je pre taketo babatka straaaaaaaasne dolezite...
nasu malu sme nosili kolko chcela a musim povedat, ze to ma ovocie...straaaaasne spokojne dieta je z nej...ak mas akutaku kondicku, tak sa nosenia neboj...ked bude vacsi, das ho na chrbat...ja tak robim doma vsetky prace a mala krasne spi a nerusi ju ani ked umyvam riad alebo sijem na stroji....

karamelinka
28. sep 2008

ahojte a neviete mi poradit ze kde sa da kniha kupit alebo teda objednat cez net?dikyy

macaeliska
29. sep 2008

ahoj zuza.m. Ten tvoj maly sa chce iba nosiť? Ked ho polozis, neplace a nenapina sa? Vies, ci nema nahodou krce. Pretoze u nas tak zacala kolika. Nechcela sama lezkat, len aby sme ju nosili. Potom sme zacali pozorovat krce a vdaka modremu koniku sme zistili, ze mame koliku. Mavaju to najme chlapci, ale to uz nie je pravda. Nasa mala sa naucila na ruky a teraz tiez uz nechce zaspat po leziacky. Len na rukach. Kupila som babyvak, alebo tzv satkovak a nosim ju tak vsade. V kociku tiez nechce byt a tak so satkou chodime aj do obchodu. Ona si pekne pospinka a ja si hlavne v klude nakupim. Ale mozes o tom povedat dr. na poradni. Ona ti poradi, ved od toho tam je.

olivova
29. sep 2008

zuza.m - no, ja uz mam 6,5 mesacne babo a len by sme sa nosili. Uspavanie = problem. Takisto som ju uspavala len na rukach, a asi 2 mesiace uz respektujeme, ze uspavame v kociku. Ale ako. Hotova komedia. Najskor ju musim ukludnit na rukach, potom vlozim do kocika a musim ju rozosmiat a robit opicky a az potom mi mozno zaspi (alebo ju este dvihnut a trosicku ukludnit) - a niekedy ju musim dat nabok, jednou rukou jej chytit ruky a druhou kocikovat 😝 . Vyplakat by som ju nenechala. Ked zacne plakat, dojde to vzdy do takeho stavu, ze za ide zajst. A ja ju zlomit nechcem. Ved to prejde...Tak velmi chce spat a nevie ako, preto jej dako musim pomoct...O mesiac, dva bude mat zasa ine maniere....
Inak kukni do temy noseni deti - my sme mali tiez satku .

nikoleta164
29. sep 2008

moj maly zaspi len na rukach a ked ho pomaly ukladam do postielky okamzite sa preberie, velke ociska na mamu a sme tam kde sme nechceli byt 😉 . poriadne s mamkou cvici betarisko. sem tam, ked je poriadne unaveny, zaspi aj sam v postielke. v noci spime 3-4 hodinky, potom sa napapa, 2 hod. je hore a zaspi tak na 3 hodiny-takze sa aj vyspime. cez den je to horsie, nestiham sa najest, upratat a varit, ale nemozme mat vsetko. malicky ma len 1 mesiacik, takze urcite sa este vela zmeni.

norik1
29. sep 2008

My sme sa dva mesiace najprv nosili. Teraz ani za svet, hned ryci takze bud funguje poloha "sedim-lezim mamke v lone a pozeram na svet" alebo ma drzi za jeden prst a druhou rukou ho hladkam po hlavicke a cez oci. Toto funguje velmi rychlo a pokial nie je moc vyspaty, do 5-10 min spi...

betka1
29. sep 2008

luciar79, ten subor Pravidla.pdf sa neda otvorit, vraj je pokazeny. Tebe to ide?

zuza.m
29. sep 2008

NO KONDIčKU MAM TAK HO NOSIM ved čo mi ine ostava inak neprestane plakat.ale keby len nosit.musim ho hojdat inak je krik stale.možem ho položit aj do kočara aj do lehatka ale zase len s hojdanim.ak prestanem spusti.on je velmi čudny.ani pohladkat ho nemožem po tvaričke alebo vlaskoch.hned je krik.s bolavim bruškom mame problem začne sa spinat a plakat tak že asi mava bolesti.snažim sa robit maximum,masirovat pupikom,cvičit nožkami,davam mu aj trubičku.ked si poprdka tak je už lepšie.kaka tak isto každy den kašovu stolicu,.ale je vidiet že to nieje krik iba za bolest bruška.ja neviem čo robit.asi mi nič ine neostava len hojdat.a držat ho čo najdlhšie v pokoji.včera som skušala či neprestane ked si ho nezoberiem a len som ho hladkala a tišila tak že som prinom ležala.tak ma buchal ručkami a škrabal.chudiatko.potom som ho zobrala ale už bol taky namrzeli že mi to celu noc vracal.

valka
29. sep 2008

zuzi, asi potrebuje veeela tvojej pritomnosti...niekedy sa to vysvetluje tazkym alebo komplikovanym porodom...urcite to nevzdaj- dasom sa to spravi...dufam a drzim palce...

zuza.m
29. sep 2008

on potrebuje hojdat a hojdat hoci kde a s hocikym len hojdat.neviem či mu ide o moju pritomnost ked sa ho človek nemože ani chytit. :o)
tak by som ho niekedy z lasky vystiskala no ale nemožem. :o( dufam že ked bude starši tak sa to zmeni. dufam že nerobim chybu ked ho len natriasam.ale asi možem byt rada že sa aspon tak uspokoji.niektore sa neuskopoja ani tak.

norik1
29. sep 2008

Zuza.m, kludne ho hojdaj, je to uplne normalne, ja som hojdala 2 mesiace a teraz uz sam nechce...Take male babetka este nevedia vybabravat s rodicmi, ze "ked ho budes hojdat sa nauci"..on ta potrebuje teraz a tu, tak sa s tym netrap, je to prirodzene, po 6 tyzdnoch sa to moze zmenit 🙂

luciar79
29. sep 2008

tak som zistila že ani mne ten súbor nejde otvoriť. stiahla som to z MK a ešte ani nečítala a zdá sa že to nejde. skusím nájsť originálnu tému a opraviť to.

zuza.m
29. sep 2008

ani mne to nejde otvorit asi tam je nejaka chyba

luciar79
29. sep 2008

Skúste tu: Každé dieťa sa vie naučiť pravidlá:

http://www.web-share.net/download/file/item/pra...

betka1
29. sep 2008

luciar79, toto uz funguje, dik. Zas mam co citat 🙂
Doteraz som mala knizku "Kazde dieta sa vie naucit spat" len bez obrazkov a dost tam chybali, lebo o nich pisali v texte. Konecne mam normalnu verziu. 😀

bublinkajasminka
30. sep 2008

kočky - my ideme podľa knihy od yasminkinych 6 týždňov, ona bola vážne "knižkové" dieťa zaspáva v pohodke - stále aj večer aj cez deň totálka bez problémov zaspí bez vydania hláska ale poobede sa mi prebudí a strašne plače asi po hodinke spánku a teraz to urobila ja nadránom dnes - nechápem....v noci sa nebudieva - ona spí pekne ale ked sa zobudila dnes nadránom dali sme jej papať a potom polhodku vrieskala odušu - nechípem - hm??? čo vy nato?

amarelka
30. sep 2008

zuza.m ani mojmu malému nestačí byť na rukách, musím sa hombať a kývať a potom zaspinká, tiež som skúšala, že ho nechám, či prestane plakať, ale akurát sa začal dusiť, tak soms a zmierila s tým, že proste bude zaspávať na rukách, ved hádam z toho za pár mesiacov vyrastie 🙂 chce byť proste pri mame

ivetah
2. okt 2008

bublinkajasminka - zeby zubky ?

zuza.m
3. okt 2008

včera večer sme zaspali bez hojdania.pekny uspech.nebolo to sice v postielke ale aj tak nam uspavanie dalo zabrat.lahli sme si spolu na postel.jasna vec velky rev ,robila som sa že spim.po hodinke protestovania to vzdal.nie že by celu hodinu plakal,len chvilkami poplakal a ked sa nič nekonalo prestal.pozeral a stale dokola.potom zaspinkal a tak spal až do ranna teda netratame krmenie.super sme sa vyspali rano mal usmev na perach. 😀
a aj dnes bol spokojnejši,žiadne hojdanie.maly sme plač iba koly papaniu a bolavemu brušku. 🙂
som zvedava či aj dnes to zvladne. 😅

macaeliska
3. okt 2008

zuza.m gratulujem! Ja som tiez pred 3 dnami zacala malu oducat od ruk. A hned na druhy vecer sa dostavil uspech. Je pravda, ze na obed plakala hodinu v kuse, ale vecer len raz mrnkla a za 15 minut spala. Dnes to bolo super. Aj v kociku a aj v postielke bola za 5 minut tuha. Takze vydrzat sa oplati.

zuza.m
4. okt 2008

asi tie detičky skušaju kolko sa im povoli a potom su take ako si ich človek vychova.aj tuto noc spal ukažkovo.večer som ho položila na postel a spinkal skoro hned ani plač nebol.celu noc.zobudil sa iba na hlad.šikovny chlapec. 😀
teras spinka zase po hodinke a pol čo bol hore.ale nie na rukach pekne v lehatku to sa vobec nestavalo.sem tam sa pomrvi dam mu cumlik.ale je pravda že som mu dala do každeho papania kvapky sab... tak že možno je to aj za to že ho bruško neboli.tak vam všetkym držim palčeky. 🙂

macaeliska
4. okt 2008

no aj nam sa dari.Mala zaspala o 20.00 a zobudila sa az o 3.15 na jedenie a potom v krasnom spanku pokracovala. Zobudila sa az o 8.00. Potom sme sa opat napapali a o 10.00 sme uz opat ukazkovo spinkali na prechadzke v kociku. Bez placu a zbytocnych reci. Spinkala 2.5 hodiny, co sa uz davno nestalo. Takze kto sa odhodla naucit dieta spat, tak sa mu to naozaj o chvilu vyplati. Len treba vydrzat.

amarelka
5. okt 2008

wow, úprimne vám závidím, už aj ja snívam o tom, že ho položím do postielky a bude spinkať sám, ono to tak aj bolo, len od troch mesiacov neviem čo sa zmenilo, kde som urobila chyba, začal si zvykať na ruky a na hojdanie, zaspávanie trvá čoraz dlhšie a ked je velmi unavený mrnčí aj na rukách, bolia ma už kríže a o prechádzkach vonku ani nehovorím, položím ho do kočiara, chvílku je dobre a akonáhle príde únava začne mrnčať a nevie sám zaspať. premýšlam, že sa aj ja odhodlám k tomu, aby vedel sám zaspať, len sa bojím, že nevydržím ten plač a zlomí ma ☹ už ma aj napadlo, že asi vydržím, len čo ma bude viac a viac bolieť chrbát a zasa, netroí nejako citovo, ked ho nechám plakať? som zmatená, 😖